![Одні з найбільших тварин на Землі не можуть розмножуватися — вони на межі зникнення: що сталося](https://thumbor.my.ua/IF9iFXMDnWNJV4gz32yr5azRLY0=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F1c2b0c5054ddbba5b0366f86653c3d53.jpg)
Одні з найбільших тварин на Землі не можуть розмножуватися — вони на межі зникнення: що сталося
Все через зменшення розміру тіла – частково це пов'язано з такими стресорами, як зміна клімату. Дослідники стурбовані, оскільки втрата репродуктивної функції може обернутися катастрофою і повним вимиранням для цього виду.
Північноатлантичні кити зникають – не можуть розмножуватися
Дорослі особини північноатлантичних китів можуть сягати в довжину 16 метрів, а їхня вага сягає 60 тонн. Представники цього виду є одними з найбільших тварин на Землі та навіть яєчники самок важать близько тонни. Однак, попередні дослідження вже показали, що їхня кількість невблаганно скорочується.
В середньому максимальна довжина кита, народженого сьогодні, буде на 1 метр меншою, ніж кита, народженого в 1980 році,
– каже Джошуа Стюарта з NOAA.
У новому дослідженні вчені зосередилися на тому, щоб зрозуміти, чи пов'язане це зменшення розмірів тварин з нижчим репродуктивним потенціалом. Простими словами, скільки китів можуть народити самки з меншими розмірами тіла.
Що вдалося з'ясувати?
Команда використовувала дані, зібрані в період з 1970 по 2020 роки, проаналізувала їх і дійшла висновку, що розмір тіла самки кита тісно пов'язаний з імовірністю народження дитинчати.
Наприклад, 14-метрова самка зможе народити дитинча з 56% ймовірністю, тоді як шанси 11-метрової самки становлять лише 14%. Результати також свідчать про те, що зменшення розміру посилює проблеми зі здоров'ям у гладких китів.
Північноатлантичні кити перебувають на межі зникнення і не можуть розмножуватися / Фото Unsplash
Представники цього виду є одним із найбільш уразливих видів на Землі. Наприкінці 19 століття їх популяція опинилася на межі зникнення через китобійний промисел, проте так і не змогла відновитися. Сьогодні чисельність цього виду становить лише 360 особин, зокрема лише менш як 70 репродуктивно активних самок.
Дослідники зазначають, що північноатлантичні кити страждають через зміну клімату, а також деградацію середовища проживання, шум океану та зіткнення із суднами. Крім того, вони часто стають жертвами рибальських снастей, у яких заплутуються.