MY.UAНовини
Харків: мегаполіс на фронтирі
Харків: мегаполіс на фронтирі

Харків: мегаполіс на фронтирі

Харків: мегаполіс на фронтирі

Як живе місто-мільйонник за 30 кілометрів від Росії

У перші вихідні весни в центральному саду Шевченка людно — зайняті всі лавочки на сонячному боці головної алеї та місця в кав’ярнях. Виє сирена, але на ці звуки в Харкові давно не зважають: ракети з Бєлгорода летять менш як хвилину, тому тут спочатку — вибух, а вже потім — сигнал тривоги. Якщо сигнал без вибуху, отже, все гаразд.

Обстріли змусили згадати про «тривожні валізи»

Протягом останнього тижня в соцмережах міста шириться тривога іншого ґатунку — в Телеграм-каналах, батьківських і домових чатах з’являються анонімні повідомлення про те, що нібито Харків невдовзі знову може опинитись у напівоточенні, як навесні 2022 року.

Голова правління інформаційного центру «Майдан Моніторинг» Наталія Зубар уже майже 10 років проводить тренінги з інформаційної безпеки. За її спостереженнями, нині жителі міста стали набагато стійкішими до таких інформаційних атак, ніж іще два роки тому, на початку повномасштабного вторгнення.

«Зараз я спостерігаю елементи паніки, але це не така паніка, що змушує тікати, просто підвищена тривожність. Якщо згадати минулий рік, то на річницю вторгнення було таке саме: з’являлися повідомлення, що на Харків іде 200 тисяч солдатів, зосереджених у Бєлгородській області, тощо. Але різниця є, мені вже менше переказують історії про те, як хтось панікує. Люди звикають», — каже експертка з інформаційної гігієни.

Фото надане автором

Що дійсно змушує харків’ян братися за «тривожні валізи», то це не чутки, а реальні обстріли. Зима була важкою для міста, але зовсім не так, як очікували. Люди готувалися до ще одного сезону блекаутів, але росіяни змінили тактику: якщо позаминулої зими вони били по ТЕЦ і котельнях, то цього разу нищили житлові квартали.

29 грудня 2023 року російські військові випустили по Харкову за добу 22 ракети — рекордну кількість від початку повномасштабної війни. Наступного дня була комбінована атака ракетами та безпілотниками, яка зруйнувала готель Kharkiv Palace і житлові будинки. 2 січня 2024-го кілька ракет упали в так званому тихому центрі за Держпромом. Це — один з символів міста, видатний пам’ятник архітектури 1920-х років у стилі конструктивізму, який ще називають першим українським хмарочосом. Вперше за час повномасштабної війни росіяни намагалися поцілити в нього, але ракета впала трохи далі, в сквер. За два місяці після ракетного удару тут іще лежать купи будівельного сміття — залишки вибитих вікон, дверей, розколотої цегли, що колись були частиною помешкань. 7, 8, 9 і 10 січня росіяни знов і знов били по місту ракетами, гинули люди. Якщо ще минулого року в Харкові було поняття відносно безпечних районів — тобто таких, куди майже не «прилітало», — то зараз, після зимових хаотичних ударів, воно повністю знівельоване, бо «прилітає» куди завгодно: на центральні вулиці та Північну Салтівку, в пам’ятки архітектури та приватні будинки. Остання велика трагедія зими сталася 10 лютого: безпілотник влучив у нафтобазу, зайнялася пожежа, що випалила цілу вулицю у віддаленому приватному секторі та забрала життя сімох людей, зокрема дітей семи місяців, чотирьох і семи років. Весна не принесла полегшення: в ніч на суботу 2 березня росіяни атакували Харків іранськими безпілотниками, один з них упав у дворі між п’ятиповерхівками. На щастя, ніхто не загинув.

«Три мої клієнтки цієї зими виїхали, одна до Полтави, інша кудись у Київську область, третя за кордон. Усі збираються повертатися», — каже майстриня манікюру Аліна Климова.

Сама Аліна з чоловіком і донькою в перші дні повномасштабного вторгнення перебралася з Північної Салтівки на дачу поблизу міста, а за кілька днів опинилася в окупації. Виїжджали через Росію — в бік Харкова окупанти не пускали, — потім до Латвії, Литви, Польщі, а влітку 2022-го повернулися додому, бо батьки похилого віку, які відмовились евакуюватися, потребували догляду.

«Зараз я іноді шкодую про те, що повернулась, особливо після того, як ото в січні до нас на Північну Салтівку прилетіло. Думаю, мабуть, не треба було везти дитину назад у війну», — говорить харків’янка.

Їхати знову в евакуацію родина не збирається: у Аліни в Харкові робота, а чоловік відновив бізнес із ремонту гаджетів. Клієнтів у майстрині вистачає, такі спеціалістки в Харкові в дефіциті, а ще — перукарки, медсестри, лікарі. Багато представниць цих професій — молоді жінки з дітьми, які ще на початку війни виїхали за кордон або до західних областей, працевлаштувалися на новому місці і поки що не збираються повертатися. Але такі сім’ї з дітьми шкільного віку можуть спонукати до виїзду не лише обстріли, а й відсутність онлайн-навчання. У Харкові є розрекламована на весь світ метрошкола, та вона вміщує лише 5% учнів, інші навчаються не за партами, а перед комп’ютерами. Місто будує підземну школу на 900 дітей у районі ХТЗ, але кардинально проблеми вона не вирішить: у Харкові, за даними мерії, перебувають 56 тисяч школярів. Ще приблизно стільки ж виїхали з батьками в інші регіони або за кордон.

Людей, що лишаються, окрім сімейних обставин, тримає в Харкові відносна комфортність міста. Відомі в соцмережах меми про парки, лавочки та урни для сміття — не вигадки. Комунальні служби міста навіть під обстрілами працюють швидко та злагоджено: сміття з дворів вивозили регулярно навіть у березні 2022 року, коли Харків цілими днями обстрілювали з артилерії, зараз водопостачання безперебійне, в квартирах усю зиму було тепло, у більшості споживачів є гаряча вода. За це мера міста Ігоря Терехова часто хвалять. Але війна змусила містян змінити ставлення до певних комунальних витрат. Якщо раніше мільйонні тендери мерії на закупівлю однорічних квітів або завищені в кілька разів суми, виділені на ремонт шкіл, цікавили лише поодиноких антикорупціонерів, то зараз угода комунального підприємства про виплату 83 млн грн на заміну вуличних огороджень викликала скандал: харків’яни пишуть петиції в мерію з вимогою скасувати ці роботи, а також відмовитись на час війни від витрат на клумби. Якщо до повномасштабного вторгнення такі заклики залишалися без уваги, то зараз міськрада змушена реагувати, бо великі необов’язкові видатки з бюджету сприймаються харків’янами, що збідніли та подекуди втратили майно через війну, куди болісніше. Минулого року мерія скасувала тендери на іміджеві проєкти та прибирання вулиць. Виявилося, що можна з ними впоратися силами наявних комунальних підприємств.

Поїхали люди з грошима

На початок лютого 2024 року, за словами міського голови Ігоря Терехова, населення мегаполісу становило 1,3 мільйона людей. Офіційних даних про те, скільки людей залишили місто взимку, немає, але за неофіційними підрахунками голови Координаційної ради Європейської Бізнес Асоціації у Харкові Ігоря Балаки, поїхало до 10% населення.

«Виїхали переважно люди з грошима. Я знаю до десятка підприємців, які згорнули чи призупинили діяльність цієї зими. Кожен приліт у центр Харкова вбиває чи зупиняє від 20 до 100 суміжних бізнесів. Це — офісні приміщення, ресторації та кафе, магазини, перукарні», — розповідає Балака.

За його словами, найбільший занепад зараз переживає ринок нерухомості. Січень та лютий 2024 року були найгіршими місяцями з літа 2022-го. Поодинокі угоди купівлі-продажу трапляються на вторинному ринку, продаються найдешевші одно- та двокімнатні квартири.

«Купують переселенці, які їдуть із тих міст, де ситуація ще гірша, — Куп’янська, Ізюма. Друга категорія — військові. Причому це люди із центральних та західних областей України, які тут воювали або лікувалися в шпиталях. Вони оцінюють рівень медицини як високий, бачать комфортні парки, інфраструктуру, тому розраховують після війни перевезти сім’ї й реально тут жити. І третя категорія покупців — сім’ї, які отримали «гробові», вони намагаються кудись вкласти гроші, що знецінюються», — пояснює Ігор Балака.

Взагалі більшість бізнесів у Харкові зараз зав’язана на військових. У місті — бум СТО, щомісяця відкриваються нові станції техобслуговування, але і їх не вистачає, всюди черги. Багато швейних цехів, які теж орієнтовані на фронтові потреби. Але ставлення до присутності військових у Харкові двояке. З одного боку, це — донори економіки, люди з хорошими зарплатами, які забезпечують прибуток місцевим підприємствам, з іншого — джерело постійної небезпеки, бо на місця розташування військових полюють зрадники — координатори ворожих ударів, яких, на жаль, в місті вистачає. Тому військовий автомобіль радо вітатимуть на тих же СТО, але поява такої машини у дворі багатоповерхівки може викликати паніку. За словами військовослужбовця однієї з частин, які розташовані в Харкові, після серії січневих ударів по місту їм надійшло розпорядження: не фарбувати автомобілі в хакі та за можливості не ходити по місту в однострої, аби зайвий раз не привертати до себе увагу.

Окрім підприємств, орієнтованих на військових, непогано почувається в Харкові сфера обслуговування. З’явилося безліч барбершопів — навіть відомий Раміль Насіров, зірка фільму «Люксембург, Люксембург», відкрив у центрі Харкова свою барберню. Війна не стала на заваді закладам громадського харчування, адже окрім як у кав’ярню чи ресторан у Харкові зараз нікуди піти: на все мільйонне місто працюють лише три торговельні центри з кінотеатрами, театрам узагалі заборонено працювати, тож залишається зоопарк, до речі, безкоштовний, і кафе. Тому навіть ті заклади, що постраждали під час зимових обстрілів, відновлюють роботу: в кав’ярні «Пакафуда» біля Держпрому вікна досі забиті OSB-плитами, але за ними відвідувачі п’ють каву та грають у настільні ігри, поруч з кафе «Франик» на площі Свободи, яке вщент згоріло в ніч на 31 грудня, робітники облаштовують літню веранду, — незабаром нове відкриття.

Старий купецький дух міста

До 2022 року Харків був містом студентів та айтівців. Лише іноземних студентів наприкінці 2021 року було 30 тисяч, а ще 50 тисяч фахівців інформаційних технологій, які, за даними Харківського IT-кластера, створювали навколо себе по п’ять робочих місць додатково. Іноземці виїхали всі, айтівці теж переважно перебралися у спокійніші західні регіони. Харків — досі мільйонник, але склад населення докорінно змінився: замість IT-спеціалістів — військові, а в студентських гуртожитках живуть переселенці. Станом на 1 лютого в Харкові, за офіційними даними, проживає майже 200 тисяч ВПО, ще близько 100 тисяч осіли в передмісті, в Харківському районі.

«Харків зараз — це місто-фортеця, фронтир. Тут живуть дві категорії людей: патріоти, які не покидали місто навіть у найстрашніші часи, і люди, яким просто більше нікуди бігти, бо в них немає грошей», — каже Ігор Балака.

Останні виживають завдяки волонтерам. Один з них — Олександр Костенко, відомий блогер, який від початку повномасштабної війни допомагає найзнедоленішим харчами та ліками. Ці люди якраз полишати Харків найближчим часом не збираються.

«60% моїх підопічних — літні люди із серйозними хворобами, 40% — молоді жінки, які самі виховують дітей. Більшість таких мам у мене — ті, які на початку війни виїхали до Полтави, Житомира, Вінниці, де безпечніше було, але повернулися, переважно на початку літа 2022 року, бо вже не було грошей на оренду житла. У багатьох у Харкові є друзі, знайомі, хтось підкине одяг для дитини, волонтер продукти привезе. Навіщо їм їхати зараз? Тут вони просто сидять без грошей, а десь там сидітимуть так само без грошей, та ще й за житло треба буде платити», — розповідає Олександр.

За спостереженнями волонтера, настрої серед харківських пенсіонерів докорінно змінилися з 2022 року. Багато хто з них прихильно ставився до Росії та ностальгував за Радянським Союзом. Ракетні удари, що вже два роки не припиняються, змінили все: люди радянської ідентичності усе частіше відчувають себе українцями.

«Звісно, залишилися люди, які тільки утвердилися в думці, що Росія — велика країна, тому треба поступитися територіями. Але в більшості це не так. Ось у мене у дворі по сусідству живе пенсіонер, він усе життя працював токарем на заводі, був глибоко радянською людиною. Пам’ятаю, як улітку 2022 року я спускаюся у двір, а він кричить: «Саня, Саня, ты слышал, как наши пид*****м насыпали!?» І аж пританцьовує з радості. Це наші там десь дуже вдало просунулися. Мій власний батько (йому 77 років) завжди мав дружні та родинні зв’язки з жителями Росії, але після того, як побачив, що його внучка в бомбосховищі спить під моїм бронежилетом, сказав: «Ніколи не думав, що русню так ненавидітиму».

На думку Олександра Костенка, Харків від початку війни й дотепер тримає старий купецький дух міста, дух торгівлі, що свого часу породив найбільший ринок у Східній Європі, а з 2014 року — найпотужніший в Україні волонтерський рух, донорами й учасниками якого стають переважно підприємці.

***

Надвечір центр Харкова порожніє. Люди поспішають повернутися додому, бо метро працює лише до 21:30. Підземка в місті безкоштовна, як і автобуси, трамваї й тролейбуси, але це має свої недоліки, бо потяг у метрополітені можна прочекати й 30 хвилин. Працюють таксі, але під комендантську годину виїхати з центру на Північну Салтівку чи в інший віддалений район важко. Після 21:00 на площі Свободи вимикають ліхтарі. До клубу в саду Шевченка під’їжджає автомобіль, звідти виходять двоє дівчат у блискучих міні-сукнях під шубками й босоніжками на високих підборах дріботять по підмерзлому асфальту до входу — у них є година, аби потанцювати. Вечорами у вихідні клуби забиті — як і кав’ярні вдень. Нечисленна харківська молодь поспішає веселитися попри постійні обстріли.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В США ответили, способна ли РФ переломить ситуацию в Курской области
Comments UA
2024-11-13T08:15:40Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
У Коломойского требуют взятку в $100 млн: почему заявление бизнесмена не расследуют
TSN
2024-11-13T18:36:29Z
"Больно и преступно": Россия разрушила павильон, где снимали шоу "Мастер Шеф"
GlavRed
2024-11-13T18:30:29Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
Войска НАТО могут быстро "выгнать россиян из Украины": почему не будут этого делать
Comments UA
2024-11-13T14:28:05Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Несмотря на аргументы ра противодействие ВРУ: Кабмин пытается взять под контроль деньги больниц
ZN UA
2024-11-12T14:07:55Z
Содержат скрытый сахар: 3 продукта, которые вредят здоровью мозга
Фокус
2024-11-13T17:27:00Z
Пять тревожных признаков деменции: они появляются за годы до установления диагноза
Comments UA
2024-11-13T14:45:38Z
Правительство ликвидирует МСЭК и внедрит новую систему оценки трудоспособности
Comments UA
2024-11-12T17:21:36Z
В Украине заменят МСЭК новым механизмом, который позволит проходить медкомиссию заочно, - Шмыгаль
Комсомольская правда
2024-11-12T16:19:43Z
Код «10-3-2-1-0»: новая формула, чтобы идеально отдохнуть вечером и выспаться ночью
Marie Claire
2024-11-13T13:37:21Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
Не замерзнуть и роскошно выглядеть: 7 модных идей, которые вдохновят вас перед ноябрьскими холодами
Marie Claire
2024-10-31T19:16:19Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
"Может нанести вред": звезда "Гладиатора 2" назвал условие завершения карьеры
Фокус
2024-11-13T18:27:21Z
Дочки-матери: 6 раз, когда дочери звездных мам надевали их платья
Marie Claire
2024-11-13T18:06:08Z
Черная пятница с промокодами и купонами: где искать дополнительные скидки?
Bin UA
2024-11-08T18:35:00Z
Украинки определились с топ-5 видами джинсов и брюк на зиму 2024/2025: стиль - это все
Знай
2024-11-04T19:51:05Z
"Никто бы не придолбался": Петрожицкая назвала "главную проблему" скандального сериала "Успеть до 30"/Актриса высказалась о скандале вокруг комедии, в которой сыграла
Апостроф
2024-11-13T17:00:00Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Женщина сделала ДНК-тест: как выяснилось, ее бабушка забрала с собой в могилу секрет
Фокус
2024-11-12T15:27:38Z
В Амстердаме прошли массовые еврейские погромы
Корреспондент
2024-11-08T03:30:10Z
Украинцы готовы платить больше: сколько поддерживают увеличение военного сбора
Comments UA
2024-11-13T18:33:55Z
Согласно законодательству: в ТЦК объяснили, как разыскивают граждан, не обновивших учетные данные
Политека
2024-11-13T18:28:05Z
Всеобщая мобилизация: в какой срок нужно забрать повестку с почты
ZN UA
2024-11-08T04:03:51Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Женщина пошла на крайние меры, чтобы поймать изменяющего ей парня: его реакция шокировала
Фокус
2024-11-08T10:51:09Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
"Укрзализныця" временно изменила маршрут одного из поездов
Апостроф
2024-11-13T18:36:56Z
Коммуналка опустошает кошельки: на какие услуги установили новые тарифы
Знай
2024-11-13T18:36:30Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Украина получила $1,35 миллиарда от США: на что потратят деньги
Известия Киев
2024-11-13T18:04:06Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Крыму взорвался бензовоз и вспыхнул пожар
Корреспондент
2024-11-12T14:13:10Z
Надругательство над могилами Героев в Киеве: прокуратура завершила расследование
Апостроф
2024-11-13T18:36:14Z
Под Сватово минуснули офицера РФ, которому "очень благодарны" российские вдовы. ФОТО
Новости Украины
2024-11-13T17:33:20Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
Россияне пожаловались на разграбленные дома в селе, в которое ВСУ и не заходили
Фокус
2024-11-12T14:27:41Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Самый лучший гарнир: как правильно приготовить рис
Фокус
2024-11-13T15:57:24Z
Не пятизвездочные отели: известная тревер-блогерша назвала любимое место для отдыха
Фокус
2024-11-13T15:12:04Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
В Карпатах настоящая зима и мороз -9: как выглядит гора Поп Иван
Фокус
2024-11-13T14:21:45Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Эннис рассказал о плане на поединок с Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-02T10:12:37Z
Богачук объяснил позицию Ломаченко, публично не осудившего нападение России
Корреспондент
2024-11-13T17:51:58Z
Жена Серхио Рамоса показала откровенные фото в одном нижнем белье
Корреспондент
2024-11-13T17:22:24Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Запрет на общение с семьей и истинная причина смерти сына: интервью с мамой Вячеслава Узелкова
Фокус
2024-11-13T17:21:36Z
Сын Виталия Кличко получил дебютный вызов в сборную Украины по баскетболу
ZN UA
2024-11-13T17:06:35Z
Россияне ударили по кладбищу в Одессе - повреждено более 100 могил
Апостроф
2024-11-01T15:22:12Z
В Киеве скончался сотрудник Печерского ТЦК, который выстрелил себе в голову, - СМИ
Комсомольская правда
2024-11-13T18:22:57Z
На Херсонщине россияне атаковали с БпЛА "скорую", которая эвакуировала раненых
Апостроф
2024-11-13T17:07:14Z
Налет беспилотников на Харьков: попадания в жилой дом и рядом с торговым центром
VGorode
2024-11-13T16:03:35Z
На Черкасщине ГБР сообщило о подозрении начальнику колонии: что нарушил
Апостроф
2024-11-13T14:15:22Z
Россияне беспилотником атаковали гражданский автомобиль на Сумщине, травмированный мужчина
Комсомольская правда
2024-11-13T14:07:05Z
Начальник колонии в Черкасской области помог в проведении криминальной «сходки»: детали расследования
Comments UA
2024-11-13T14:06:43Z
Действовали под видом силовиков: в Киевской области задержали вымогателей
Корреспондент
2024-11-13T13:00:13Z
На Полтавщине нашли обломки сбитых вражеских БпЛА типа "Герань-2" и "Гербера"
Апостроф
2024-11-13T12:27:04Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
За Орду: Blizzard выпустила Warcraft Remastered, Warcraft II Remastered и Warcraft III Reforged 2.0
GameMag
2024-11-13T18:31:02Z
В 2025 году и без того дорогие смартфоны будут стоить еще дороже: с чем это связано
Фокус
2024-11-13T17:51:14Z
Топ-3 новые технологии, которыми удивит будущий смартфон iPhone 17 Air: что известно
Фокус
2024-11-13T16:52:07Z
Наскальные рисунки из Колумбии рассказали о представлениях древних людей о мире духов
ZN UA
2024-11-13T16:04:02Z
Игроки увидели намек на декабрьскую презентацию PlayStation в новом рекламном ролике Sony
GameMag
2024-11-13T15:37:02Z
Хватит на 17 лет: Bluetti представила мощную зарядную станцию Elite 200 V2
Фокус
2024-11-13T15:12:58Z
Ретроградный Меркурий в Стрельце с 24 ноября по 15 декабря 2024 года: что нас ждет в это время
UAToday
2024-11-13T15:03:45Z
Представлен игровой телефон Redmagic 10 Pro: он побьет три рекорда по смартфонам
Фокус
2024-11-13T15:01:57Z
Tesla шестой раз за год отзывает партию пикапов Cybertruck
Корреспондент
2024-11-13T15:15:02Z
Можете потерять много денег: украинцев предупредили об опасности продажи авто по доверенности
Знай
2024-11-12T21:51:26Z
Mercedes-Benz 1923 выставили на продажу: за сколько продадут ретро-авто
Comments UA
2024-11-12T15:36:36Z
Неожиданный лидер: один из регионов обогнал Киев по количеству электрокаров
Comments UA
2024-11-12T14:33:28Z
Представлений мотоцикл Secoron RA600
Portaltele
2024-11-12T12:07:59Z
В чем отличие бензина 95 от 95 премиум и 92: важно знать каждому водителю
UAToday
2024-11-12T11:06:21Z
Зимой скажете спасибо за этот способ: для чего водители используют пленку в авто
Знай
2024-11-12T09:51:09Z
На подарок дочери: отец 15 лет хранил уникальное авто
Фокус
2024-11-12T09:15:01Z
Представлений новий кросовер Chery Jetour X95
Portaltele
2024-11-12T09:05:55Z