MY.UAНовини
Чому не спрацювали антикорупційні бар’єри? Президент підписав скандальний законопроєкт №9627
Чому не спрацювали антикорупційні бар’єри? Президент підписав скандальний законопроєкт №9627

Чому не спрацювали антикорупційні бар’єри? Президент підписав скандальний законопроєкт №9627

Чому не спрацювали антикорупційні бар’єри? Президент підписав скандальний законопроєкт №9627

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Fox News кілька тижнів тому переконливо заявив, що з корупцією у нас «усе чисто» і навіть у воєнний час проводяться «складні антикорупційні реформи».

А минулий тиждень він почав з підписання скандального законопроєкту №9627 щодо спрощення процедури зміни цільового призначення землі з сільськогосподарської на промислову для залучення інвестицій з метою швидкої відбудови України авторства Дмитра Кисилевського («Слуга народу»). Про корупційність і проблемність цього документа громадський сектор попереджав і перед першим читанням, і перед прийняттям у цілому. Схожу ініціативу рік тому намагався пролобіювати через парламент заступник голови офісу президента ексрегіонал Ростислав Шурма.

Антикорупційні реформи, про які казав Зеленський, у нас справді є, і йдеться саме про системну боротьбу з корупцією. Під тиском західних партнерів 2022 року нарешті прийняли Антикорупційну стратегію, що майже два роки до того припадала пилом у ВР, хоча Зеленським була визнана невідкладною. А в березні 2023-го уряд затвердив і Державну антикорупційну програму.

І Антикорстратегія, і програма мали не допустити прийняття і підписання президентом такого законопроєкту, як №9627. Але у результаті він став законом.

Тому на його прикладі варто проаналізувати і для суспільства, і для західних партнерів, як корупціогенність у законодавстві примудряється обходити начебто успішні та складні антикорупційні запобіжники.

Які корупційні ризики несе цей проєкт

Законопроєкт дає можливість за відсутності містобудівної документації протягом воєнного стану та п’яти років після його скасування змінювати цільове призначення земельних ділянок, передусім сільгосппризначення, за межами населених пунктів для будівництва промислових об’єктів.

Наслідки цього катастрофічні:

  • члени громад позбавлені права впливати на розміщення екологічно небезпечних об’єктів на території громади;
  • скасована стратегічна екологічна оцінка, що її з боями було запроваджено 2018 року в рамках імплементації Директиви 2001/42/ЄС Європейського парламенту та Ради.

Проводили цю законодавчу ініціативу, як і містобудівну «реформу»5655, під гаслом боротьби із корупцією, що перешкоджає інвестиціям.

Ось тільки корупція при зміні цільового призначення землі нікуди не подінеться. Що ж сталося? Реалізацію корупційних схем значно спростили. Розробку містобудівної документації забезпечує відповідний орган при виконкомі місцевої ради. Саме на цьому етапі закладаються всі порушення в містобудівній документації, які відбуваються не без корупції. Тільки зараз під тиском громадськості місцева рада може цієї документації не затвердити, а от новим законопроєктом місцева рада усувається від цього погодження. Цей орган при виконкомі тепер безконтрольно вирішуватиме все сам.

І можна було б сказати, що персональну відповідальність тепер нестиме чиновник, який підготував ці документи, але вона є і без9627. Тут можна згадати нещодавній випадок із заступником голови Київської міської держадміністрації, якому оголосило підозру Національне антикорупційне бюро за підготовку і подання на затвердження Київради одного з проєктів землевідведення.

Дозволяти чи не дозволяти за новим законом будуть у ручному режимі чиновники виконкому місцевих рад, а не сама рада шляхом голосування, і вже без обов’язкових громадських слухань і розрахунку наслідків для екології.

Так, у цьому законопроєкті є корупціогенні фактори, як і в низці інших законів, прийнятих Верховною Радою. Але в даному випадку йдеться про закон, який порушує нові антикорупційні бар’єри реформи, що ними так пишався президент. То чому ж вони не спрацювали?

Для того щоб законопроєктів із корупційними ризиками не приймали, держава й розробила антикорупційні бар’єри.

Бар’єр №1: Антикорупційна стратегія

«Безоплатність процедури зміни цільового призначення земельних ділянок стимулює корупцію при прийнятті відповідних рішень», — такий висновок конституційною більшістю затвердила Верховна Рада в червні 2022 року (проблема 3.5.6, яку має вирішити Антикорстратегія).

І мова в Антикорупційній стратегії не лише про зміну цільового призначення сільгоспземель. Йдеться про зміну цільового призначення земель усіх категорій безвідносно до9627.

Для розуміння, гектар сільськогосподарських земель коштує 1–2 тис. дол. США, а після зміни цільового призначення на землі промисловості, залежності від місця розташування, його ціна зросте в десятки чи навіть сотні разів.

У населених пунктах, ймовірно, відносне підвищення ціни при зміні цільового призначення землі не таке велике, але абсолютне зростання вже становить від сотень тисяч до кількох мільйонів доларів на гектар близько до центру великих міст.

Існуюча процедура зміни цільового призначення землі створює «з повітря» шалені прибутки зацікавленим особам. І ці зацікавлені особи частиною такого прибутку охоче поділяться з відповідальними представниками влади.

Та просто за хабар дешево землю можуть отримати лише «свої» для влади інвестори-забудовники. В Україні давно функціонує окремий тіньовий бізнес на цьому процесі. Наближені до влади особи купують дешеву землю, за корупційними схемами змінюють її цільове призначення і далі вже дорогу землю продають під забудову реальним інвесторам.

Перемогти корупційну схему з такою рентабельністю можна лише в єдиний спосібпозбавивши її цієї рентабельності.

Усе це вже давно відомо нашим західним партнерам. 2018 року було озвучено висновки від залучених Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) іноземних експертів: не встановивши компенсації різниці ціни при зміні цільового призначення землі, в України неможливо ані подолати корупцію в цій сфері, ані забезпечити нормальну розбудову міст.

Здавалося б, далі все має бути очевидно: головну причину існування корупції при зміні цільового призначення землі встановлено та офіційно визнано ВР, тож залишається лише усунути цю причину.

Ось тільки в Антикорупційній стратегії проблема визначена, але її вирішення не передбачене.

Початкова редакція стратегії передбачала встановити обов’язковість сплати до бюджету різниці вартості земельної ділянки до та після зміни її цільового призначення, а для особливо цінних земель — так узагалі у п’ятикратному розмірі цієї різниці.

Однак вирішення проблеми з корупцією в такому важливому питанні до другого читання Антикорупційної стратегії прибрали. Відповідну поправку (№453) подав ще 2021 року на той момент перший заступник голови, а нині голова ВР Руслан Стефанчук.

Аргумент Стефанчука: законом №711-IX нещодавно доповнено статтю 207 Земельного кодексу новою частиною шостою, що передбачає компенсацію, але не повністю, а в розмірі 30% різниці в ціні, і не для всіх випадків, а лише при зміні цільового призначення сільгоспземель.

Так би мовити, в цьому напрямку щось було зроблено, а хорошого треба потроху, щоб і наступникам залишилося корупції для боротьби з нею.

До речі, норму в Земельному кодексі, якою свої пропозиції виправдовував Стефанчук, скасували вже через чотири місяці після прийняття Антикорупційної стратегії. Відкотили назад власну позитивну реформу без галасу — непомітною поправкою нардепа від «Слуги народу» Олександра Гайду в законопроєкт №7636 до другого читання.

Висновок перший. Влада у розпал війни вирішила не боротися із корупцією в окремих напрямках, наробивши дірок у фінальній редакції головного стратегічного антикорупційного документа перед його прийняттям 2022 року.

Ще 2020-го у ВР знали і першопричину шаленої корупції при зміні цільового призначення землі, і найкращій варіант побороти цю корупцію, прибравши економічну вигоду від подібних схем.

При цьому закладений у першій редакції Антикорупційної стратегії шлях передбачав спрямування до місцевих бюджетів прибутку, який зараз завдяки корупційним схемам осідає в кишенях окремих наближених до місцевої влади ділків. І мова про значні надходження до бюджетів — автор законопроєкту №9627 Дмитро Кисилевський стверджує, що мільярди гривень на рік сплачувалися лише у вигляді хабарів, тож загальний прибуток тіньового бізнесу від існуючих зараз корупційних схем на зміні цільового призначення має сягати до десятків мільярдів на рік.

Та, за пропозицією голови ВР Руслана Стефанчука, нардепи вирішили все залишити, як є.

Якби Антикорупційна стратегія містила не лише причину корупції при зміні цільового призначення землі, а й від початку запропонований шлях подолання цієї корупції, Верховна Рада навіть не починала б своєї схеми із законопроєктом Кисилевського.

Бар’єр №2: Державна антикорупційна програма

Як уже зазначалося, законопроєкт передбачає спрощення процедури зміни цільового призначення землі за відсутності містобудівної документації.

А Державна антикорупційна програма містить одразу п’ять взаємопов’язаних заходів, що мають надійно перешкоджати таким змінам законодавства.

Захід у Додатку 2 (2.5.6.1.7) передбачає постійний моніторинг законопроєктів для виявлення спроб скасувати розроблення комплексних планів і визначення на підставі цього функціонального зонування територій, обмежень у використанні земель як обов’язкові передумови встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок.

Наступні заходи (від 2.5.6.1.8 до 2.5.6.1.11) установлюють перелік дій, що мають вживатися у разі появи таких законопроєктів, — від подання зауважень у цілях недопущення прийняття і до звернення до президента з пропозицією застосувати право вето, якщо такий закон буде прийнято.

Виконувати ці заходи повинне Міністерство аграрної політики та продовольства. Виступаючи 13 вересня 2023 року на профільному комітеті ВР під час розгляду законопроєкту, заступниця міністра Людмила Шемелинець як офіційна представниця від Мінагрополітики зазначила: «Ми, Міністерство аграрної політики, брали участь на етапі розробки як першого законопроєкту, який був внесений і не прийнятий, не підтриманий Верховною Радою, так і цього, вже більш комплексного. Ми підтримуємо цілком законопроєкт».

Державна антикорупційна програма встановлює обов’язок міністерства робити все можливе, щоб законопроєкти зі змінами, як у №9627, ніколи не були прийняті.

Проте заступниця міністра відкрито і публічно під стенограму розповідає, що міністерство не просто підтримує законопроєкт, а ще й саме брало участь у його розробці.

Другий висновок, який напрошується, тут такий: з Державною антикорупційною програмою все так само, як і з іншим українським законодавством, — його суворість компенсується необов’язковістю виконання.

Може, для іноземних партнерів цей затверджений Кабміном глобальний документ на сотні сторінок і виглядає успішною антикорупційною реформою, але для українських чиновників це нікчемні папірці, які можна відкрито ігнорувати, якщо написане там заважає крутити свої схеми.

Бар’єр №3: моніторинг за виконанням Державної антикорупційної програми

Та хіба можна порушити Державну антикорупційну програму і не попастися, якщо в нас найкраща в світі система моніторингу за її виконанням, і за кожним заходом аналітики Національного агентства з питань запобігання корупції все перевіряють щоквартально?

Законопроєкт №9627 було внесено у ВР у третьому кварталі минулого року, прийнято в першому читанні в четвертому кварталі. Вся ця історія мусила вже потрапити у результати двох моніторингів, а всі охочі мали бачити в публічній системі виключно повну та об’єктивну інформацію.

Офіційна схема процедури проведення моніторингу стану виконання заходів Державної антикорупційної програми.

Проте, за даними системи моніторингу Державної антикорупційної програми, із заходами 2.5.6.1.7–2.5.6.1.11 усе нормально.

Із виконанням першого в ланцюжку  заходу 2.5.6.1.7 усе чудово. Станом на 31 січня 2024 року «прогрес виконання заходу наявний».

Офіційний, підтверджений перевіркою НАЗК, результат ось такий: «За інформацією Мінагрополітики за результатами проведеного моніторингу не виявлено проєктів законів, які передбачають внесення змін до Земельного кодексу України щодо скасування розроблення комплексних планів просторового розвитку території територіальних громад та визначення на підставі цього функціонального зонування територій, обмежень у використанні земель як обов’язкових передумов встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок».

Мінагрополітики власноруч бере участь у розробці законопроєкту, що суперечить Державній антикорупційній програмі. Потім воно його відкрито і публічно підтримує замість того, аби всіма можливими способами перешкоджати прийняттю.

Однак у НАЗК відомство повідомляє, що таких законопроєктів не виявлено. І НАЗК, яке мало все це контролювати та перевіряти, підтверджує виконання Державної антикорупційної програми Міністерством агрополітики.

Зрозуміло, що наступні пов’язані заходи 2.5.6.1.8–2.5.6.1.11 навіть не розпочали виконувати, бо офіційно немає законопроєктів, прийняттю яких мають перешкоджати.

Інформація системи моніторингу Державної антикорупційної програми щодо виконання заходів 2.5.6.1.7–2.5.6.1.11.

Третій висновок, який тут можна зробити: широко розрекламований моніторинг за виконанням Державної антикорупційної програми, який мав забезпечити виконання антикорупційних заходів, є фікцією.

Нацагентство з питань запобігання корупції в найкращому разі вірить виконавцям на слово і нічого не перевіряє. В найгіршому випадку в НАЗК свідомо заплющують очі і замовчують порушення Державної антикорупційної програми, вносячи в систему моніторингу за її виконанням завідомо недостовірну інформацію.

Бар’єр №4: гарант Конституції

Президент України сам не розбиратиметься, що там Верховна Рада прийняла, перш ніж залишити свій автограф на законі чи рішенні про вето. На це фізично в нього немає часу.

Та короля грає почет. І Володимир Зеленський особисто обрав собі це оточення у вигляді офісу президента під керівництвом Андрія Єрмака, а той своєю чергою обрав собі заступників. І один з них — Ростислав Шурма, який то займається «Лісами України», то звертає увагу на «Воду України», то цікавиться сільськогосподарськими землями.

Не секрет, що на Банковій є спеціальні люди, що вивчають кожен новий закон і інформацію про нього в ЗМІ, після чого готується коротенька довідка з переліком можливих негативних наслідків для репутації самого президента у разі підписання.

Ми можемо лише здогадуватися, чи був Зеленський у курсі проблем із законопроєктом №9627 і свідомо вирішив, що такі ризики для його репутації в розпал війни допустимі. Або ж підлеглі Єрмака впевнено розповіли йому, що у новому законі все чудово.

Та є факт: закон, що не відповідає проблемам Антикорупційної стратегії та прямо суперечить Державній антикорупційній програмі, президентом України був підписаний.

Четвертий висновок, який тут напрошується: для чиновників неважливо, свідомо чи несвідомо Володимир Зеленський підписав скандальний закон, розроблений із порушенням антикорупційних заходів. Вони однаково зроблять наперед відомий висновок: прямо порушувати Державну антикорупційну програму можна, президент не проти.

З імперським минулим ми успішно боремось, але метод «потьомкінських сіл» вирішили залишити собі у спадок. От тільки будують їх зараз не для московських царів, а для наших західних партнерів, щоб переконати в успіхах на антикорупційному фронті.

Можна заплющити очі, щоб не бачити корупції, а потім упевнено розповідати, що «все чисто». Так само можна впевнено розповідати про складні антикорупційні реформи, замовчуючи їхню ефективність.

Проте корупційні закони — як те шило у мішку, що вилізе у найбільш незручний момент.

І головне. Чи слід чекати реальних успіхів, якщо найбільші антикорупційні реформи при погляді зблизька виявляються звичайними декораціями?

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Збереже 97% ємності після 100 циклів: вчені створили поліпшену літій-іонну батарею
Фокус
2025-02-06T15:45:05Z
Чотири айтівці зі Львова створили месенджер, що працює під час відключень світла
InternetUA
2025-02-06T15:43:51Z
Google змінює підхід до наймання представників меншин
iPress
2025-02-06T15:43:16Z
На $400 більше: MSI та Asus підняли ціни NVIDIA RTX 5090 та 5080
ITC
2025-02-06T15:37:29Z
Не на деревах чи кущах: люди вражені через те, як насправді росте арахіс
GlavRed
2025-02-06T15:27:47Z
Samsung Galaxy Z Fold 7 здивує новим дисплеєм: інсайдер розкрив головну особливість
InternetUA
2025-02-06T15:01:53Z
Спалений сувій з Помпеїв розгорнули завдяки сучасним технологіям: що написано всередині
Telegraf
2025-02-06T15:00:56Z
Цифрова головоломка на уважність: знайдіть "нормальне" число 34 за п'ять секунд
Gazeta UA
2025-02-06T14:54:03Z
Скільки пам’яті має бути в смартфоні у 2025 році для комфортного використання
InternetUA
2025-02-06T14:43:12Z
Як відчистити іржу на ножах: економні способи, якими користувались бабусі
24tv
2025-02-06T15:48:49Z
Як жінкам за 50 завжди гарно виходити на фотографіях: найголовніші секрети
TSN
2025-02-06T15:36:59Z
Дуже смачний сирний десерт: рецепт бюджетної страви
TSN
2025-02-06T15:36:18Z
Конвертики кохання: поштове печиво до Дня Валентина, яке розтопить серце будь-кого
24tv
2025-02-06T15:33:11Z
День бармена: ви навіть не підозрювали, що ці знаменитості робили коктейлі у молодості
24tv
2025-02-06T15:27:21Z
Які знаки зодіаку знайдуть другу половинку на День святого Валентина
24tv
2025-02-06T15:06:40Z
Як відбілити подушки за 10 хв.: допоможе дешевий засіб з аптеки
Gazeta UA
2025-02-06T14:39:24Z
Давно забутий, але такий смачний салат: рецепт із СРСР за 5 хвилин
GlavRed
2025-02-06T14:27:31Z
5 кімнатних рослин, які не можна ставити в спальні
GlavRed
2025-02-06T14:27:12Z
У Підмосков'ї розбився літак: є жертви
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T15:54:33Z
На Філіппінах розбився військовий літак США, четверо загиблих
УкраинФорм
2025-02-06T15:54:30Z
В Індії через технічний збій розбився винищувач Mirage-2000
УкраинФорм
2025-02-06T15:54:26Z
У Вінниці затримали «бігунка», який «вирішував» питання у Сервісному центрі МВС
Украина Криминальная
2025-02-06T15:51:59Z
Біля станції метро в Брюсселі сталася ще одна стрілянина, є постраждалий
Европейская правда
2025-02-06T15:51:30Z
У Києві повідомили про підозру 34-річному іноземцю, який систематично знущався над співмешканкою
Украина Криминальная
2025-02-06T15:21:28Z
Обіцяв службу у тилу: поліція завершила розслідування оборудок житомирянина
Украина Криминальная
2025-02-06T15:09:49Z
Біля Санторіні стався землетрус магнітудою 5,2
УкраинФорм
2025-02-06T15:03:31Z
Під Москвою розбився легкомоторний літак, загинули дві особи, — ЗМІ
Фокус
2025-02-06T14:51:08Z
Динамо перемогло Шкендію в товариському матчі
Football.ua
2025-02-06T15:55:40Z
"Було досить потужно": катмен Кличка розповів, що сказав боксер перед останнім боєм
24tv
2025-02-06T15:48:36Z
"Ентоні має варіанти, але": промоутер Джошуа про можливих суперників боксера
24tv
2025-02-06T15:42:48Z
УЄФА може зробити серйозну зміну у форматі Ліги чемпіонів
ZN UA
2025-02-06T15:28:25Z
Аморім: Я йду на цей ризик, тому що в кінцевому підсумку це окупиться
Football.ua
2025-02-06T15:22:31Z
Фабрегас: Я зрозумів, що таке Серія А насправді – це інший світ та інший рівень
Football.ua
2025-02-06T15:13:55Z
Ексчемпіон зробив невтішний прогноз для Усика на його наступну битву
24tv
2025-02-06T15:00:45Z
Мустафаєв: Щоб грати у збірній, треба бути на увазі, а в Поліссі я не грав
Football.ua
2025-02-06T14:46:50Z
"Шахтар" розпочав пошук кандидатів для заміни головного тренера Пушича – ЗМІ
ZN UA
2025-02-06T14:36:58Z
Відмовилися друкувати прапори: у Києві стався скандал ЛГБТ-військових із друкарнею
Telegraf
2025-02-06T15:54:01Z
Спрогнозувати дії окупантів у Часовому Яру неможливо, — речник ОТУ "Луганськ"
24tv
2025-02-06T15:42:33Z
На Волині на жінку напала скажена лисиця: фото, відео
TSN
2025-02-06T15:36:28Z
Україна пішла в наступ на Курщині: лейтенант ЗСУ - про те, що там відбувається
GlavRed
2025-02-06T15:36:11Z
Ворог обстріляв з артилерії Дніпровське на Херсонщині, поранений цивільний
УкраинФорм
2025-02-06T15:31:15Z
Зеленський нагородив захисників, які воюють на Курщині
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T15:27:45Z
У Києві тимчасово зачинено Американський дім
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T15:18:51Z
"Київзеленбуд" пояснив, через що у місті масово гинуть сакури
Комсомольская правда
2025-02-06T15:07:05Z
Росіяни наближаються до Дніпропетровщини: місцеві розповіли тривожні новини
TSN
2025-02-06T15:06:05Z
Я знаю дівчат, до яких вламувалися у гримерки, – співачка про домагання у музичному бізнесі
24tv
2025-02-06T15:39:20Z
Генрі Кавілл у «Казино Рояль»: в мережу злили відео 20-річної давнини з пробами актора на Джеймса Бонда
ITC
2025-02-06T15:37:12Z
Хто замінить Ксенію Мішину в «Я люблю Україну»? У мережі називають два імені
Вива
2025-02-06T15:33:47Z
У столиці Литви відбудуться «Дні українського кіно»
УкраинФорм
2025-02-06T15:27:47Z
Ruslana у 2025 році в YouTube презентувала drum-версію на пісню "Кам'яна діва".
FM-TV
2025-02-06T15:07:38Z
Від топових режисерів: восени вийде стрічка про сходження українських ветеранів на Кіліманджаро
24tv
2025-02-06T14:51:46Z
Нацвідбір-2024: хто переміг у конкурсі та яке місце зайняв на Євробаченні
24tv
2025-02-06T14:51:23Z
Супермодель Тайра Бенкс змінилася до невпізнання
Фокус
2025-02-06T14:36:30Z
4 гідні українські мінісеріали, які можна подивитись всього за вечір
24tv
2025-02-06T14:21:20Z
Чого найбільше бояться українці: опитування показало
Gazeta UA
2025-02-06T15:51:19Z
Вчора — моніторинг, сьогодні — звіт. Чому влада не питає Академію наук про настрої українців
Telegraf
2025-02-06T15:51:16Z
Що вважається початком військової служби під час мобілізації: Верховний суд дав пояснення
Фокус
2025-02-06T15:48:24Z
Зеленський пояснив, як винищувачі Mirage вплинуть на захист від російських обстрілів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T15:46:55Z
Цю помилку роблять навіть ЗМІ: в Україні почали вживати рідкісне слово, як сказати його правильно
Telegraf
2025-02-06T15:45:32Z
Перші французькі винищувачі Mirage 2000 прибули в Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T15:43:23Z
Працівників ТЦК зобов'яжуть поводитися з мобілізованими за новими правилами
Комсомольская правда
2025-02-06T15:37:15Z
"50 перших побачень": жінка прокидалася щодня і забувала хто її чоловік
Фокус
2025-02-06T15:36:56Z
На Львівщині командир військової частини закупив ліжка за завищеними цінами
1News
2025-02-06T15:33:33Z
Синергія виробників добрив і ЗЗР з аграріями підвищує дієвість препаратів
AgroPortal
2025-02-06T15:30:33Z
Вибухове зростання м'язів, але є ризик небезпечної "побічки": для чого потрібен креатин
GlavRed
2025-02-06T15:27:38Z
Чому під час депресії хочеться солодкого
24tv
2025-02-06T15:18:32Z
Вимагав від пацієнта з біполярним розладом хабар. Який вирок суд виніс лікарю у Дніпрі
Telegraf
2025-02-06T15:06:37Z
Зеленський підписав закон про систему охорони психічного здоровʼя
УкраинФорм
2025-02-06T14:30:14Z
Стане набагато легше: як пережити сильну магнітну бурю
GlavRed
2025-02-06T14:27:23Z
Зеленський заборонив вилучення органів у загиблих військових
1News
2025-02-06T14:03:06Z
Як схуднути без спорту: 10 правил від відомого експерта з дієтології
TSN
2025-02-06T13:36:30Z
Спеція, яка допоможе відновити м’язи після тренувань
24tv
2025-02-06T12:12:26Z
Що вигідніше купувати зараз: євро чи долари
24tv
2025-02-06T15:51:23Z
АМКУ дозволив Київстару купити Uklon
24tv
2025-02-06T15:45:24Z
Тіньовий флот росії зростає завдяки західним суднам – розслідування
iPress
2025-02-06T15:43:36Z
"Сбербанк" і китайський стартап DeepSeek об'єднуються для досліджень у сфері ШІ – ЗМІ
iPress
2025-02-06T15:43:24Z
У яких сферах скажена конкуренція та що відбувається на ринку праці на початку року
24tv
2025-02-06T15:42:09Z
Сатоші Накамото виявився багатшим за Білла Гейтса
ITC
2025-02-06T15:37:13Z
Популярній платформі для запуску мемкоїнів Pump.fun загрожує закриття
ITC
2025-02-06T15:37:10Z
Перші 4,3 млрд грн вже доступні для компенсації за знищене житло для ВПО
Хвиля
2025-02-06T15:36:47Z
Китай та США отримали два місяці на переговори для вирішення митної суперечки
360ua.news
2025-02-06T15:30:43Z
У Кременчуці зробили багатофункціональний автомобіль на шасі Mercedes-Benz Arocs
AutoCentre
2025-02-06T15:04:44Z
Декілька моделей Suzuki скоро зникнуть з ринку: дилер назвав причину
ТСН
2025-02-06T14:24:59Z
Електрифікований кросовер Opel продемонстрував запас ходу понад 1100 км
Фокус
2025-02-06T14:21:42Z
Новий бюджетний електромобіль Renault перетворили на пляжний багі
AutoCentre
2025-02-06T14:04:59Z
Continental представив нову шину для електромобілів
AutoGeek
2025-02-06T13:12:31Z
У Британії вкрали машину, "яку не можна викрасти"
24tv
2025-02-06T12:18:50Z
Гібрид для Ле-Мана: Aston Martin показав спортпрототип Valkyrie LMH
AutoGeek
2025-02-06T12:15:57Z
Електро-Lada для Африки: Ефіопія готується до запуску виробництва
Telegraf
2025-02-06T11:42:31Z
Богиня стилю та інновацій: найвідоміший Citroen святкує 70-річчя
Фокус
2025-02-06T11:36:02Z
Справу проти Повалій передали до суду
УкраинФорм
2025-02-06T15:54:22Z
Таїсію Повалій судитимуть за колабораціонізм та виправдання армії РФ
Комсомольская правда
2025-02-06T15:52:54Z
Bloomberg пояснив, як нездатність РФ відвоювати Курщину впливає на потенційні переговори
ГЛАВКОМ NET
2025-02-06T15:51:54Z
Басейн, пальмова алея, гараж: у Орбана знайшли незадекларований замок за €45 млн
GlavRed
2025-02-06T15:51:40Z
Фінляндія вимагає повернення неповнолітнього порушника кордону з Росії
Европейская правда
2025-02-06T15:49:47Z
Чи спрацює шантаж Фіцо та Орбана щодо відновлення транзиту російського газу
Европейская правда
2025-02-06T15:49:23Z
Зеленський дізнався про Волинську трагедію, коли став президентом, - Дуда
Комсомольская правда
2025-02-06T15:48:32Z
У Польщі розшукують порноактрису з Білорусі: що вона накоїла і до чого тут Україна
TSN
2025-02-06T15:48:29Z
Хто і коли представить мирний план Трампа: Келлог розкрив деталі
GlavRed
2025-02-06T15:48:04Z