Нещодавні порівняно високі втрати Росією авіації в Україні, схоже, спричинили значне зниження її активності на східних напрямках фронту. Але водночас неясно, як довго триватиме цей "страх" російських льотчиків здійснювати нальоти на українські позиції та населені пункти.
Не виключено, що агресор і далі жертвуватиме літаками в намірі підтримати з повітря наступальні зусилля своїх військ. На це вказали аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).
Командувач Військово-повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук 2 березня заявив, що активність російської авіації на сході повністю припинилася близько 19:00 за місцевим часом після того, як захисники збили два ворожі літаки Су-34.
Спікер ПС ЗСУ полковник Юрій Ігнат пізніше сказав, що зниження активності російської авіації тривало також 3 березня. Крім того, окупанти продовжували не використовувати літаки далекого радіолокаційного виявлення (ДРЛО) А-50 після того, як 23 лютого Сили оборони знищили А-50У.
Починаючи з 17 лютого Військово-космічні сили РФ втратили в Україні 15 літаків. А це важливо для російських військових з огляду на те, що країна-агресор, ймовірно, має близько 300 різних винищувачів Сухого.
"Попередні втрати російських літаків спонукали окупантів тимчасово знизити активність авіації на всій території України на значні періоди часу. Хоча залишається незрозумілим, як довго триватиме нинішній період тимчасового зниження її активності", – зазначили в ISW.
Там припустили, що війська РФ мирилися зі зростанням втрат літаків в останні тижні, щоб наносити авіаудари на підтримку наступальних операцій на сході України.
"Російське командування може в майбутньому вирішити прийняти на себе ризик продовження втрати авіації в гонитві за подальшими тактичними успіхами", – наголосили аналітики.
Як повідомляв OBOZ.UA, на думку фахівців ISW, війська РФ готові ризикувати подальшими втратами тактичної авіації заради успіхів на сході України. Ймовірно, їхньою основною ціллю є ділянка фронту на лінії Авдіївка – Донецьк.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!