Українські аграрії економічно відповіли на блокування кордону з Польщею
Блокування кордону з Україною польськими фермерами спричинило зворотній ефект в різних галузях, зокрема в аграрній. Українські аграрії вирішили змінити свою бізнес-стратегію і почали активно інвестувати в перероблення продукції. Тепер можуть відбутися не лише зміни показників ввезення і вивезення продукції на межі України та Польщі, але і на структуру ринку експорту і імпорту.
«Польський ринок не так багато закуповував нашої продукції, десь близько на мільярд євро. Ми значно більше купували у поляків. Це і сільськогосподарська техніка, величезна кількість мінеральних добрив, пестициди, хімікати, саджанці, насіння, молочна і м’ясна продукція, солодощі”, – прокоментував поточну ситуацію народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.
За оцінкою члена аграрного комітету парламенту, польські продовольчі товари тепер потрапляють в Україну, долаючи значно більше кілометрів. Тому вартість польських продуктів, внаслідок здорожчання, суттєво зростає. Ринок насичується не конкурентною за ціною, продукцією.
Така ситуація змушує аграрний бізнес в Україні суттєво змінити напрямки інвестицій. Значну їх частину вже зараз становлять переробні підприємства. таким чином українські продовольчі товари починають поступово замінювати польські.
«Усе, що ми можемо виготовити згідно з природними й технічними умовами, я впевнений, за цей рік ми виготовимо. І кількість української продукції на полицях наших магазинів збільшиться», – вважає член профільного комітету Верховної ради.
Президент України Володимир Зеленський раніше прокоментував ситуацію із блокуванням польсько-українського кордону, яка знову загострилася через протести з боку польських фермерів. За словами президента, він доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю «терміново переговорити» щодо ситуації з польським прем’єр-міністром Дональдом Туском.
«Ми в Україні сприймаємо як очевидне порушення принципів солідарності те, що відбувалося й триває щодо наших громадян та українських вантажів. Українське зерно на асфальті – це не просто кілька драматичних кадрів. Це свідчення того, як емоції можуть ставати небезпечними. Ми маємо попри все захищати добросусідство та солідарність, які змінюють історію всієї Європи на краще», – сказав Зеленський ввечері 15 лютого.