Уряд Індії вживає заходів для повернення близько 20 своїх громадян, які у складі російської армії опинилися на лінії фронту в Україні. Родичі заявляють, що чоловіків обманом заманили на війну.
Про це повідомляє видання Financial Times. Історії цих осіб викликали широкий резонанс в індійських ЗМІ, що збентежило уряд країни, який підтримує дружні стосунки з президентом Росії Володимиром Путіним.
В Індії заявили, що "активно працюють" над тим, щоб їх громадяни були достроково звільненими з російської армії.
"Ми вивели деяких із них і зараз працюємо над тим, щоб вивести інших", - заявили Financial Times у міністерстві закордонних справ.
Родичі деяких з постраждалих стверджують, що їх обдурили, обіцяючи їм роботу в російській армії подалі від фронту та можливість постійного проживання в Росії на кордоні з ЄС, що особливо бажане для індусів, які шукають роботу.
Так, один із чоловіків потрапив до Москви в листопаді, підписав договір російською мовою, а в грудні його відправили на фронт в Україну, після чого він зник. Його родичі дізналися, що той був поранений у ногу.
Також група з чоловіків із північних індійських штатів Пенджаб і Харьяна, які подорожували до Росії на Новий рік, надіслала своїм родичам відео, в якому закликали уряд до негайної допомоги. У цьому відео один з них повідомив, що їх обманула людина, яка запропонувала показати їм навколишні місцевості, і у результаті вони опинилися в Білорусі, де їх "віддали російській армії" за незаконний в'їзд у країну без візи.
"Вони збираються відправити нас на передову, будь ласка, допоможіть нам терміново повернутися в Індію", – сказав один із чоловіківу.
Ідея використання іноземних найманців у складі російської армії виникла після початку повномасштабного вторгнення в Україну, коли російське Міністерство оборони заявило, що близько 16 тисяч сирійців приєднаються до російських сил у цьому конфлікті.
Цього не відбулося, проте згідно з даними Conflict Intelligence Team, незалежної групи спостерігачів за військовим призовом у Росії, в армії РФ помічено групи людей з різних країн, що розвиваються.
Більшість з них залучені до Росії місцевими вербувальниками, які обіцяють їм зарплату, подібну до тих, що отримують російські контрактники, близько 2000 доларів на місяць. Ця сума значно перевищує середні зарплати в таких країнах, як Куба і Непал, хоча CIT сумнівається в тому, наскільки фактично ця сума виплачується. Проте загальна кількість іноземних новобранців залишається невеликою.
Зокрема, це може бути кілька тисяч осіб з усіх країн, що загалом не сильно впливає на чисельність російських сил.
Журналісти та волонтери встановили, що до грудня 2023 року загинуло трохи більше 250 іноземних громадян, які були в складі російських військ. Серед них були громадяни Непалу, Іраку та Замбії, але більшість із них належали до країн колишнього радянського союзу.
Багато мешканців Центральної Азії приїжджають до Росії як трудові мігранти, і були повідомлення про те, що чоловіків із цих країн змушують підписувати контракт з російською армією.
Росія також намагається привернути іноземців до своїх збройних сил, пропонуючи спрощений шлях до отримання громадянства для тих, хто підписує річний контракт з армією – закон про це було прийнято у вересні 2022 року, через пів року після початку повномасштабної війни проти України.
Раніше повідомлялося, що наступальні операції, які Росія активізувала з осені минулого року, нині приносять агресору певні обмежені успіхи. Водночас ці успіхи досягаються ціною надзвичайно великих втрат. Та поки Москві вдається компенсувати втрати шляхом залучення достатньої кількості новобранців.
Нагадаємо, раніше в ISW оцінили, чи загрожує Україні вторгнення російських військ із Придністров'я. Аналітики, так само як і воєнна розвідка нашої держави, не бачать відповідних приготувань на території анклаву.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!