MY.UAНовини
Коштів не бракує, їх немає: нардепи про виплати ВПО, мобілізацію і гумор "Кварталу 95" під час війни
Коштів не бракує, їх немає: нардепи про виплати ВПО, мобілізацію і гумор "Кварталу 95" під час війни

Коштів не бракує, їх немає: нардепи про виплати ВПО, мобілізацію і гумор "Кварталу 95" під час війни

У монобільшості обіцяють розробити людяні правила мобілізації

Із 1 березня український уряд суттєво обмежив коло громадян з числа внутрішніх переселенців, які мають право на отримання допомоги від держави (це 2 тисячі гривень на місяць для дорослих та 3 тисячі гривень для дітей і осіб з інвалідністю).

Ідея скасування виплат народилася в головах урядовців ще влітку минулого року. ВПО боролися за соціальні гарантії як могли: підписували петиції, зверталися за допомогою до депутатів, але все марно.

Чому ж уряд прийняв таке рішення? Що буде далі? Чи мають переселенці шанси на поновлення виплат, а якщо ні, то що ж планує робити влада, щоб люди, які залишились без житла змогли його знайти? На ці та інші питання в інтерв’ю "Телеграфу" відповіли народні депутати від фракції "Слуга народу" Максим Ткаченко та Сергій Козир, які входять до тимчасової комісії парламенту з питань захисту ВПО.

— Із 1 березня було суттєво обмежено виплати для ВПО. В чатах переселенців всі на вухах через це рішення. Міністр соціальної політики пані Оксана Жолнович каже, що виплати обмежують для того, щоб дати переселенцям економічну самостійність. А якщо насправді і відверто? Це через брак коштів в бюджеті?

М.Т.: Так, в першу чергу, це брак коштів в бюджеті. Їх не те, що бракує, їх нема! Гроші, які потрібні нашій країні для соціальних виплат, в тому числі і внутрішньо переміщеним особам, — переважно іноземні: допомога партнерів, кредити, гранти тощо. Майже весь державний бюджет сьогодні спрямовується на оборону.

Скажу так – якби не соцмережі, якби не реакція переселенців, реакція тимчасової спеціальної комісії ВР із захисту ВПО, то скорочення виплат відбулося б не з 1 березня, а так, як хотіли в Мінсоцполітики, — ще торік на початку літа.

Але треба розуміти, що йдеться про компенсацію на житло. Це не гроші на їжу, розваги, відпочинок… Я не чув жодного разу, щоб переселенці порушували питання про індексацію цих виплат. Вони про це мовчать, розуміючи, як це важко для держави.

Ми ж кажемо постійно про евакуацію, про те, що потрібно виїжджати в більш-менш безпечні райони нашої країни. Але для родини з дітьми (так, щоб можна було відчувати себе людьми) вартість оренди житла — це 8-15 тисяч гривень щомісяця.

— Варто очікувати, що скорочення кола отримувачів виплат стимулюватиме людей повертатися в небезпечні райони, де є своє житло, за яке не потрібно сплачувати оренду?

М.Т.: На жаль, так. Вони будуть повертатися в небезпечні райони чи взагалі виїжджати за кордон.

— Чи дійсно міжнародні партнери вимагають скорочувати виплати для ВПО? Такий аргумент часто можна почути від Мінсоцу.

М.Т.: Я не чув, що саме вимагають, я знаю, що просять робити верифікацію. І ми це повинні робити і без прохань міжнародних партнерів. Це нормально. Ну, давайте відверто: чи повинні ми платити 2-3 тисячі гривень в Україні родині, яка поїхала в якийсь період за кордон? Ні. Для цього нам і потрібно робити верифікацію: хто поїхав за кордон, хто повернувся в окупацію, хто зміг купити своє житло. Їх не багато, але вони є. І за умов верифікації, з 2,6 мільйонів переселенців, які отримували виплати, залишилось би близько 2 мільйонів. І це також би розвантажило бюджет.

С.К.: В тому числі, верифікація збільшила б можливості мобілізаційного ресурсу, бо ми не до кінця розуміємо, де всі ці люди.

Крім того, можна було б долучати міжнародних партнерів до допомоги ВПО. Гуманітарної допомоги у такій кількості, як раніше, вже не потрібно, але можна спрямувати зусилля на будівництві житла для переселенців, наприклад.

— Чому питання ВПО скинуто фактично на Кабмін? Наприклад, питання мобілізації, буквально кожен крок, кожна дрібниця, вирішують на рівні законів, а політику стосовно ВПО уряд міняє через постанови ледь не щомісяця. Парламент просто не хоче займатися проблемами переселенців?

С.К.: Тут питання трохи в іншому: 24 лютого 2022 року Верховна Рада своїм голосуваннями, окрім введення воєнного стану, віддала повноваження Кабміну, щоб максимально швидко вирішувати питання в реаліях воєнного часу. Тому Кабмін в питанні ВПО більш активний. І я точно це підтримую, адже Кабмін збирається щонайменше двічі на тиждень: в середу проговорили, в п'ятницю можна реалізувати. У Верховній Раді так швидко нічого не робиться.

— Ви зареєстрували законопроект №10382 щодо продовження виплат для ВПО до кінця воєнного стану. В парламенті є достатньо однодумців, щоб прийняти цей законопроект?

М.Т.: Однодумці є, але проблемі ВПО, на мій погляд, приділяють недостатньо уваги. Після 1 березня, коли мільйони людей на округах почнуть ставити запитання, депутатам доведеться звернути увагу на переселенців таі прийняти закон, який би дав можливість ВПО, які на це потребують, отримувати кошти від держави.

Ми пройшли з цим законопроектом комітет із прав людини. Сподіваємося, що в кінці березня — на початку квітня, проголосуємо його хоча б у першому читанні. А потім швидко доопрацюємо, аби прийняти в цілому.

Зауваження, безумовно, будуть і, в першу чергу, від Мінфіну. Він подав до бюджету України на 2024 рік суму в 57 млрд гривень [на потреби переселенців]. Ми розуміємо, що це поки віртуальні кошти, їх фізично нема, але 57 мільярдів точно вистачить, щоб близько 1,5-2 мільйони людей протягом року ще отримували цю компенсацію. Звісно, за умов повноцінної верифікації.

— Що заважає уряду її провести?

С.К.: Тут ми знову повертаємось до державної політики стосовно переселенців. Вона повинна фокусуватися на верифікації людей та їхньому працевлаштуванні. В центрах зайнятості необхідно створити окремі відділи, які будуть працювати з тією структурою, яка верифікує переселенців, щоб розуміти, яка у людей професія, як і чого їх можна перенавчати. Тобто загальний підхід для всіх не працює. Наприклад, чому законодавство про мобілізацію змінюють? Тому що в реаліях воєнного часу воно не працює.

Так і тут. Фонд держмайна має зрозуміти, що окрім продажу і приватизації тих або інших об'єктів, вони повинні зробити аудит і відокремити ті об'єкти, які можна використати для розміщення ВПО.

Наприклад, продає ФДМУ якесь підприємство, а воно має гуртожиток в центрі Києва. Людина, яка виграє аукціон, купує підприємство, але навіщо їй це соціальне навантаження? І в кращому разі переможець аукціону здасть цей гуртожиток в оренду. Але ж Фонд держмайна може відокремити гуртожиток, відправити його на Мінінфраструктури, а міністерство, замість того, щоб будувати десь у полі якусь багатоповерхівку, може надати це житло ВПО.

— Хто ж повинен розробляти цю державну політику, щоб все працювало так, як ви описуєте? Кабмін, Рада, Мінреінтеграції?

С.К.: Це — синергія. На зустрічі з прем'єром ми озвучили це бачення, і прем'єр-міністр доручив Мінреінтеграції надати пропозиції необхідності впровадження цієї державної політики.

М.Т.: Міністерство реінтеграції створило робочу групу з працевлаштування ВПО, окрема робота ведеться по житлу, є координаційний штаб. Кожну п'ятницю, середу та понеділок всі ці робочі групи збираються і напрацьовують державну політику в питанні ВПО.

— Аргумент на користь зменшення виплат, який часто можна почути від Мінсоцполітики, полягає в тому, що ВПО повинні працювати, а не сидіти на соціальній голці виплат. А хіба ж ці виплати такі, що дозволяють не працювати?

М.Т.: Майже всі, хто має можливість працювати, вже працюють. Не працюють ті люди, які фізично не можуть цього робити. Це, по-перше.

По-друге, виплати втрачають пенсіонери з пенсією більш як 9444 гривень, їх також втрачають діти. До чого тут працювати?

— Про житло для ВПО. Ще на початку широкомасштабного вторгнення Кабмін видав постанову, в якій розпорядився створити фонди житла для ВПО в містах, селищах, населених пунктах. Наприклад, у Києві місцева влада аж 113 квартир купила в рамках створення такого фонду. Тобто не працює механізм?

С.К.: Так. І ми знову повертаємось до відсутності державної політики. Умовно, кожен мер повинен розуміти, що йому робити. Наприклад, в Переяславі є гуртожиток університету, і мер каже: "Дайте його мені, я перероблю все і віддам квартири переселенцям". Але він цього не може зробити, бо не знає алгоритми, як це майно передати.

Потрібне погодження з Міносвіти, включаються інші бюрократичні гілки, тому мери думають, і навіщо воно їм потрібно. А якби була сформована державна політика, де б Міносвіти розуміли: якщо до них приходить запит від мера, і це підпадає під питання державної політики поводження з ВПО, то вони мали б зробити перше, друге, третє. Тоді воно все запрацює.

— А взагалі такі фонди житла по країні є? Їх достатньо?

С.К.: Є. Зараз Фонд держмайна подав на Мінреінтеграції більш як 26 тисяч об'єктів, які можна використати для проживання ВПО. Достатньо цього? Не знаю. Багато цього? Не знаю. Якщо щонайменше один об'єкт – одна людина, то 26 тисяч людей зможемо поселити.

— Компенсації за зруйноване житло. Вже є розуміння, як працює цей механізм на підконтрольних територіях, а що з компенсаціями на непідконтрольних? Був пілотний проект по Мелітополю, коли інформацію по зруйнованому житлу спеціальні комісії отримували на основі супутникових знімків. Як цей проект себе показав? Механізм працює?

С.К.: Вже точно, я знаю, що були перші виплати по цьому проекту саме по Мелітополю.

— І це буде в перспективі по Донецьку? Маріуполю? На що розраховувати людям?

С.К.: Планується. На зустрічі з Кубраковим (віце-прем’єр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. — Ред.), з профільним комітетом нам пояснили, що планується. Але потрібно відпрацювати дорожню карту, бо в даному разі залучають багато відомств, там дуже великий ланцюжок.

— Планується цього року?

С.К.: Думаю, якщо цього року, то ближче до зими. Потрібно ж внести зміни в бюджет, щоб розуміти джерела фінансування, адже в бюджеті на 2024 рік були закладені кошти тільки під пілотний проект.

— Питання по роботі комітету з питань прав людини. Законопроект по мобілізації. Які найбільші претензії комітету в контексті порушення цим законопроектом прав українців? Які ризики бачите? Наприклад, омбудсмен каже, що окремі положення не відповідають Конституції.

М.Т.: Найголовніше, що після прийняття закону буде закон. А ось те, що відбувається зараз із ТЦК, воєнкомами, облавами — це дійсно страшно, і це є порушенням прав людини. От вчора я на перехресті бачу близько 20-30 військових, які зупиняють кожне авто. Це, на мій погляд, виглядає, як полювання на злочинців. Це неправильно.

І я дуже вірю, що саме цим законопроектом, який стане законом, ми максимально видалимо все, що може порушувати права людини. Ми віримо в те, що профільний комітет, Міністерство оборони, Генштаб — також знають, що таке права людини. А те, що сьогодні відбувається без цього закону — на порядок гірше навіть від тих норм, які видаються суспільству найсуворішими.

— Ви кажете, що новий законопроект, навпаки, не буде порушувати права людей. Та невже? Більше повноважень для ТЦК (перевірка документів на рівні з поліцією), блокування рахунків, обмеження в наданні консульських послуг за кордоном…

М.Т.: Треба ж дивитися, по-перше, на правки, по-друге, на коментарі народних депутатів, на їхні позиції. Майже все те, що ви зараз назвали, все це прибирається з редакції законопроекту, який буде голосуватися.

— Пане Максиме, ваша діяльність в минулому була пов’язана зі студією "Квартал – 95"… (Ткаченко керував компанією "Квартал-концерт". — Ред.)

М.Т.: Ну, давайте так, з шоу-бізнесом.

— Як вважаєте, чи доречні такі виступи "Кварталу" в період війни?

М.Т.: Які "такі виступи"? Благодійні концерти на підтримку ЗСУ? Доречні. Виступи у військових частинах і шпиталях (а вдень — це щонайменше два виступи)? Доречні. Величезна кількість допомоги на фронт була передана саме акторами "Кварталу", просто вони про це не говорять, не піаряться на цьому.

Так, закидують, що, мовляв, одна річ — пісні, а зовсім — інша гумор під час війни. Але наведу приклад: я неодноразово був з військовими під час виступів різних артистів, того ж Михайла Хоми (творчий псевдонім Дзідзьо. — Ред.) Так от він співав "Духовний гімн України", "Марічку", а військові попросили: "Михайло, ми дякуємо, але дай нам Дзідзьо, дай нам щось позитивного".

Подивіться, на концерти "Кварталу" збираються повні зали, а це свідчить про те, що людям це потрібно.

Теги за темою
Законопроект
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Как защитить телефон от хакеров: советы экспертов по безопасности
Политека
2025-02-08T08:00:29Z
Профильные ассоциации посчитали закон о регулировании видеоигр в России невыполнимым
GameMag
2025-02-08T07:31:20Z
Магнитная буря 8 февраля: какая ее мощность
TSN
2025-02-08T05:18:14Z
Земля внезапно остановилась: ужасные последствия, которые мы не пережили бы, ученые раскрыли секрет
Знай
2025-02-08T03:51:17Z
Майкл Джексон живой: в сети завирусилось уникальное видео
Политека
2025-02-08T03:00:02Z
Таинственные радиационные кольца заметили вокруг Земли после мощной магнитной бури
Telegraf
2025-02-07T22:39:28Z
Магнитные бури: прогноз на выходные, 8-9 февраля
UAToday
2025-02-07T20:48:51Z
Grand Theft Auto V разошлась тиражом в 210 миллионов копий, Red Dead Redemption 2 — 70 миллионов копий
GameMag
2025-02-07T20:07:17Z
Ремейк Amerzone: The Explorer's Legacy выйдет 24 апреля — это первая игра создателя Syberia
GameMag
2025-02-07T20:00:20Z
Романтический ужин дома: блюда, которые стоит приготовить вдвоем
Marie Claire
2025-02-08T08:01:17Z
Гости попросят рецепт: как приготовить жареное мясо с секретной специей
Telegraf
2025-02-08T07:12:14Z
Золотистые и сочные: домашние мясные пирожки, которые захочется готовить снова и снова
Знай
2025-02-08T05:51:15Z
Худшие месяцы в 2025 году для Водолеев: когда жизнь пойдет кувырком
Comments UA
2025-02-08T00:33:05Z
Переложите одну спичку за 11 секунд, чтобы исправить равенство: интересная головоломка
TSN
2025-02-07T22:48:27Z
Пять знаков Зодиака, чьи прогнозы часто сбываются
Gazeta UA
2025-02-07T22:36:48Z
Спасаем дом: проверенные методы борьбы с муравьями
TSN
2025-02-07T22:06:34Z
Личинки в хлебе, твороге и макаронах? В ЕС разрешили новый источник белка в продуктах
Знай
2025-02-07T21:30:03Z
Как накормить всю семью на 70 гривен: роскошный рецепт, если у вас есть картофель и яйцо
Telegraf
2025-02-07T21:06:46Z
В ОГА рассказали о последствиях российской атаки на Херсон
TSN
2025-02-08T07:36:41Z
В РФ ночью прогремели многочисленные взрывы, что известно об атаке
Telegraf
2025-02-08T07:27:06Z
В Киеве подростки избили юношу цепью
Корреспондент
2025-02-08T05:48:58Z
Россияне в Сумах попали беспилотником в дом: детали
Comments UA
2025-02-08T05:48:48Z
На Хмельнитчине дважды с начала суток гремели взрывы
TSN
2025-02-08T05:18:20Z
ТЦК превратятся в крепости: что изменится после серии атак
Знай
2025-02-08T05:06:56Z
Ночью в Украине летали вражеские дроны: где раздались взрывы
TSN
2025-02-08T04:21:58Z
Горячая ночь в РФ: в Ростове-на-Дону прогремели взрывы
TSN
2025-02-08T00:21:04Z
Задержали еще 17 организаторов "схем" для уклонистов
Gazeta UA
2025-02-07T22:42:39Z
Владимир Кличко объяснил, почему начал заниматься боксом
Корреспондент
2025-02-08T05:48:44Z
Вечный злодей-сердцеед и красавица с родословной: непростая история любви Андре Агасси и Штеффи Граф
Marie Claire
2025-02-07T19:01:18Z
Станкевич выиграл первую за три года медаль на этапе Кубка мира по фехтован
Корреспондент
2025-02-07T19:00:12Z
"Шахтер" оформил первый зимний трансфер
ZN UA
2025-02-07T18:25:44Z
Чисора - Валлин: букмекеры не верят в успех друга Усика
Telegraf
2025-02-07T15:33:19Z
Экс-игрока Милана уволили с должности тренера и восстановили в тот же день
Корреспондент
2025-02-07T15:21:49Z
Мужская сборная Украины по биатлону объявила состав на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-07T13:36:31Z
Наставник Ливерпуля высказался о шансах на исторический квадрупл
Корреспондент
2025-02-07T13:33:31Z
Легенда "Реала" и сборной Испании Серхио Рамос нашел новый клуб
TSN
2025-02-07T13:24:25Z
Во время массированной дроновой атаки ПВО сбила менее половины БПЛА, пострадали четыре региона Украины, включая столичный
ZN UA
2025-02-08T08:03:07Z
Враг атаковал Киевщину дронами: что известно
TSN
2025-02-08T07:51:49Z
ВСУ заняли новые позиции в Курской области, вероятно, захватили здесь несколько поселений
ZN UA
2025-02-08T07:43:10Z
ПВО отразила атаку почти 140 российских дронов
Корреспондент
2025-02-08T07:42:09Z
САП пытается взыскать с семьи харьковского полицейского имущество на 7,8 млн
Известия Киев
2025-02-08T07:34:06Z
Поражены 20 скоплений российских войск - Генштаб
Корреспондент
2025-02-08T07:21:39Z
DeepState проанализировал все данные: действительно ли ВСУ прорвали обороны РФ на Курщине
Comments UA
2025-02-08T07:12:39Z
ТЦК приказали изменить поведение: за неуважение к военнообязанным обещают строго наказывать
Знай
2025-02-08T06:36:39Z
Как и чем ВСУ могли сбить КАБ: действительно ли россияне потеряли важный козырь в войне
Comments UA
2025-02-08T04:51:53Z
До слез: топ 5 фильмов о любви на День святого Валентина 2025
Фокус
2025-02-08T08:00:51Z
"Ты это серьезно": женщина через 3 дня после свадьбы шокировала подругу новостью
Фокус
2025-02-08T08:00:17Z
"Разве что россияне присоединятся": Потап за границей рассмешил украинцев неожиданным кастингом в популярную группу
Telegraf
2025-02-08T06:12:41Z
Феномен Skims: как рискованный стартап Ким Кардашьян превратился в миллиардный бизнес
Marie Claire
2025-02-08T03:00:54Z
Почему Лили Коллинз вынуждена оправдываться за то, что ребенка ей родила суррогатная мать
Marie Claire
2025-02-07T23:00:30Z
Бывшая студентка обвинила Михаила Поплавского в сексуальных домогательствах
Апостроф
2025-02-07T20:06:09Z
Возрождение Баффи: что известно о перезапуске легенды и возможное участие Сары Мишель Геллар
Знай
2025-02-07T19:51:14Z
"Евровидение-2025": букмекеры назвали вероятного победителя нацотбора
TSN
2025-02-07T19:49:24Z
Минус 10 лет без уколов: стилист раскрыла секрет омолаживающей одежды для женщин 60+
Знай
2025-02-07T17:51:50Z
Допуск в экзаменационный центр НМТ: какие документы нужны
ZN UA
2025-02-08T08:04:59Z
Епифаний: Рад возможности находиться с важной миссией в США
Апостроф
2025-02-08T08:03:48Z
"Я не бомжиха, так сложилось". Почему переселенцы оказываются в приютах для бездомных
Лига
2025-02-08T08:03:25Z
Forbes признал: Михаил Поплавский – один из топ-инфлюэнсеров Украины
Comments UA
2025-02-08T07:51:28Z
Украинский стендап-комик невольно спас романтический вечер родителей двух детей/Тарас Стадницкий поделился интересной историей
Апостроф
2025-02-08T07:30:44Z
9 февраля — какой церковный праздник, почему достижения детей нельзя преуменьшать в этот день
TSN
2025-02-08T06:06:25Z
Пенсионеры получат доплаты до 1 тыс. гривен: какие условия
Фокус
2025-02-08T06:00:59Z
Украинцам подсказали, какую пенсию лучше выбрать - возрастную или за выслугу лет: что выгоднее
Знай
2025-02-08T05:36:15Z
Оставьте Залужного в покое. Он платит высокую цену за кратковременную народную любовь
Telegraf
2025-02-08T05:24:55Z
Этот тест обнаруживает сердечные заболевания на ранней стадии
Comments UA
2025-02-08T07:48:33Z
Топ видов рака, которые чаще всего возникают у женщин
Comments UA
2025-02-08T02:30:57Z
Опасные инфекции: как защититься от ВИЧ и гепатита во время медицинских и косметических процедур
ZN UA
2025-02-08T02:04:19Z
Салаты, которые помогут очистить организм от токсинов: топ рецептов
Comments UA
2025-02-08T01:39:03Z
Кого не мобилизуют из-за болезней желудка
Telegraf
2025-02-08T00:12:34Z
Большинство людей чистят зубы неправильно: к чему это приводит
Comments UA
2025-02-07T23:27:41Z
Не шоколад и не зефир: нутрициологи назвали самые полезные сладости, которые можно есть каждый день
TSN
2025-02-07T17:21:04Z
Повышают риск диабета в разы: ученые назвали напитки, приводящие к развитию болезни
Фокус
2025-02-07T15:51:32Z
Компрессионные гольфы - защита и здоровье ног
Gazeta UA
2025-02-07T15:24:25Z
Кровавый СПГ: как выбить Россию с рынков ЕС
Знай
2025-02-08T07:36:19Z
Тарифы на доставку газа: готовиться ли к увеличению платежек в 2025 году
Знай
2025-02-08T07:21:29Z
Литва и Латвия отключились от российской энергосистемы
Европейская правда
2025-02-08T07:19:38Z
Истек срок карты: Приватбанк находит отговорки, чтобы не выдавать новые - как действовать
Знай
2025-02-08T07:06:01Z
ЕС испугался торговой войны с Трампом: какое решение планирует принять
Comments UA
2025-02-08T07:00:27Z
Украинцам поступают огромные доначисления за газ: за что могут обязать уплатить 400 тысяч гривен
Политека
2025-02-08T06:27:18Z
Попенко раскрыл реальную прибыльность тарифов на электроэнергию: что скрывают цифры
Хвиля
2025-02-08T06:15:08Z
Курс валют на выходные, 8-9 февраля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-02-08T06:06:16Z
Электроэнергия разорит: украинцев могут заставить платить по цене выше рыночной
Знай
2025-02-08T05:21:52Z
Почему в Германии нельзя ездить на авто с полупустым баком: ответ удивит
GlavRed
2025-02-08T04:27:20Z
Зимой электромобили теряют до 37% заряда – но не все: какие кары не боятся холода
Знай
2025-02-07T20:51:16Z
Эксперты объяснили, что произойдет, если заправить машину бензином с высоким октановым числом
UAToday
2025-02-07T20:48:24Z
От создателя "Мивины": представлен дешевый электрокар с запасом хода 180 км
Фокус
2025-02-07T16:36:44Z
Необычный мотоцикл Honda в заводской коробке продали за $200 000
Фокус
2025-02-07T14:42:55Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
Третья мировая уже идет: почему война в Украине — только начало, и ради чего все это
Фокус
2025-02-08T08:00:38Z
Пентагон: Гегсет на "Рамштайне" подтвердит курс Трампа на дипломатическое завершение войны в Украине
Gazeta UA
2025-02-08T08:00:35Z
Шольц рассказал, какие разговоры по Украине он считает "неуместными"
Comments UA
2025-02-08T07:57:14Z
Трамп поручил Маску проверить расходы Пентагона
Корреспондент
2025-02-08T07:36:03Z
В Британии заговорили о стратегической ошибке США: что уже совершил Трамп
Comments UA
2025-02-08T07:30:21Z
Глава Пентагона на следующей неделе посетит Германию, Бельгию и Польшу: что на повестке дня
ZN UA
2025-02-08T07:13:31Z
"Сестры" воссоединились. Фото встречи Тимошенко и Герман насмешило украинцев
Telegraf
2025-02-08T07:12:49Z
ISW: Кремль скрывает влияние войны на экономику РФ
Корреспондент
2025-02-08T07:06:00Z
Нардеп Марьяна Безуглая пережила бурный роман/У политика были отношения с погибшим капитаном ВСУ
Апостроф
2025-02-08T06:33:20Z