MY.UAНовини
Коштів не бракує, їх немає: нардепи про виплати ВПО, мобілізацію і гумор "Кварталу 95" під час війни
Коштів не бракує, їх немає: нардепи про виплати ВПО, мобілізацію і гумор "Кварталу 95" під час війни

Коштів не бракує, їх немає: нардепи про виплати ВПО, мобілізацію і гумор "Кварталу 95" під час війни

У монобільшості обіцяють розробити людяні правила мобілізації

Із 1 березня український уряд суттєво обмежив коло громадян з числа внутрішніх переселенців, які мають право на отримання допомоги від держави (це 2 тисячі гривень на місяць для дорослих та 3 тисячі гривень для дітей і осіб з інвалідністю).

Ідея скасування виплат народилася в головах урядовців ще влітку минулого року. ВПО боролися за соціальні гарантії як могли: підписували петиції, зверталися за допомогою до депутатів, але все марно.

Чому ж уряд прийняв таке рішення? Що буде далі? Чи мають переселенці шанси на поновлення виплат, а якщо ні, то що ж планує робити влада, щоб люди, які залишились без житла змогли його знайти? На ці та інші питання в інтерв’ю "Телеграфу" відповіли народні депутати від фракції "Слуга народу" Максим Ткаченко та Сергій Козир, які входять до тимчасової комісії парламенту з питань захисту ВПО.

— Із 1 березня було суттєво обмежено виплати для ВПО. В чатах переселенців всі на вухах через це рішення. Міністр соціальної політики пані Оксана Жолнович каже, що виплати обмежують для того, щоб дати переселенцям економічну самостійність. А якщо насправді і відверто? Це через брак коштів в бюджеті?

М.Т.: Так, в першу чергу, це брак коштів в бюджеті. Їх не те, що бракує, їх нема! Гроші, які потрібні нашій країні для соціальних виплат, в тому числі і внутрішньо переміщеним особам, — переважно іноземні: допомога партнерів, кредити, гранти тощо. Майже весь державний бюджет сьогодні спрямовується на оборону.

Скажу так – якби не соцмережі, якби не реакція переселенців, реакція тимчасової спеціальної комісії ВР із захисту ВПО, то скорочення виплат відбулося б не з 1 березня, а так, як хотіли в Мінсоцполітики, — ще торік на початку літа.

Але треба розуміти, що йдеться про компенсацію на житло. Це не гроші на їжу, розваги, відпочинок… Я не чув жодного разу, щоб переселенці порушували питання про індексацію цих виплат. Вони про це мовчать, розуміючи, як це важко для держави.

Ми ж кажемо постійно про евакуацію, про те, що потрібно виїжджати в більш-менш безпечні райони нашої країни. Але для родини з дітьми (так, щоб можна було відчувати себе людьми) вартість оренди житла — це 8-15 тисяч гривень щомісяця.

— Варто очікувати, що скорочення кола отримувачів виплат стимулюватиме людей повертатися в небезпечні райони, де є своє житло, за яке не потрібно сплачувати оренду?

М.Т.: На жаль, так. Вони будуть повертатися в небезпечні райони чи взагалі виїжджати за кордон.

— Чи дійсно міжнародні партнери вимагають скорочувати виплати для ВПО? Такий аргумент часто можна почути від Мінсоцу.

М.Т.: Я не чув, що саме вимагають, я знаю, що просять робити верифікацію. І ми це повинні робити і без прохань міжнародних партнерів. Це нормально. Ну, давайте відверто: чи повинні ми платити 2-3 тисячі гривень в Україні родині, яка поїхала в якийсь період за кордон? Ні. Для цього нам і потрібно робити верифікацію: хто поїхав за кордон, хто повернувся в окупацію, хто зміг купити своє житло. Їх не багато, але вони є. І за умов верифікації, з 2,6 мільйонів переселенців, які отримували виплати, залишилось би близько 2 мільйонів. І це також би розвантажило бюджет.

С.К.: В тому числі, верифікація збільшила б можливості мобілізаційного ресурсу, бо ми не до кінця розуміємо, де всі ці люди.

Крім того, можна було б долучати міжнародних партнерів до допомоги ВПО. Гуманітарної допомоги у такій кількості, як раніше, вже не потрібно, але можна спрямувати зусилля на будівництві житла для переселенців, наприклад.

— Чому питання ВПО скинуто фактично на Кабмін? Наприклад, питання мобілізації, буквально кожен крок, кожна дрібниця, вирішують на рівні законів, а політику стосовно ВПО уряд міняє через постанови ледь не щомісяця. Парламент просто не хоче займатися проблемами переселенців?

С.К.: Тут питання трохи в іншому: 24 лютого 2022 року Верховна Рада своїм голосуваннями, окрім введення воєнного стану, віддала повноваження Кабміну, щоб максимально швидко вирішувати питання в реаліях воєнного часу. Тому Кабмін в питанні ВПО більш активний. І я точно це підтримую, адже Кабмін збирається щонайменше двічі на тиждень: в середу проговорили, в п'ятницю можна реалізувати. У Верховній Раді так швидко нічого не робиться.

— Ви зареєстрували законопроект №10382 щодо продовження виплат для ВПО до кінця воєнного стану. В парламенті є достатньо однодумців, щоб прийняти цей законопроект?

М.Т.: Однодумці є, але проблемі ВПО, на мій погляд, приділяють недостатньо уваги. Після 1 березня, коли мільйони людей на округах почнуть ставити запитання, депутатам доведеться звернути увагу на переселенців таі прийняти закон, який би дав можливість ВПО, які на це потребують, отримувати кошти від держави.

Ми пройшли з цим законопроектом комітет із прав людини. Сподіваємося, що в кінці березня — на початку квітня, проголосуємо його хоча б у першому читанні. А потім швидко доопрацюємо, аби прийняти в цілому.

Зауваження, безумовно, будуть і, в першу чергу, від Мінфіну. Він подав до бюджету України на 2024 рік суму в 57 млрд гривень [на потреби переселенців]. Ми розуміємо, що це поки віртуальні кошти, їх фізично нема, але 57 мільярдів точно вистачить, щоб близько 1,5-2 мільйони людей протягом року ще отримували цю компенсацію. Звісно, за умов повноцінної верифікації.

— Що заважає уряду її провести?

С.К.: Тут ми знову повертаємось до державної політики стосовно переселенців. Вона повинна фокусуватися на верифікації людей та їхньому працевлаштуванні. В центрах зайнятості необхідно створити окремі відділи, які будуть працювати з тією структурою, яка верифікує переселенців, щоб розуміти, яка у людей професія, як і чого їх можна перенавчати. Тобто загальний підхід для всіх не працює. Наприклад, чому законодавство про мобілізацію змінюють? Тому що в реаліях воєнного часу воно не працює.

Так і тут. Фонд держмайна має зрозуміти, що окрім продажу і приватизації тих або інших об'єктів, вони повинні зробити аудит і відокремити ті об'єкти, які можна використати для розміщення ВПО.

Наприклад, продає ФДМУ якесь підприємство, а воно має гуртожиток в центрі Києва. Людина, яка виграє аукціон, купує підприємство, але навіщо їй це соціальне навантаження? І в кращому разі переможець аукціону здасть цей гуртожиток в оренду. Але ж Фонд держмайна може відокремити гуртожиток, відправити його на Мінінфраструктури, а міністерство, замість того, щоб будувати десь у полі якусь багатоповерхівку, може надати це житло ВПО.

— Хто ж повинен розробляти цю державну політику, щоб все працювало так, як ви описуєте? Кабмін, Рада, Мінреінтеграції?

С.К.: Це — синергія. На зустрічі з прем'єром ми озвучили це бачення, і прем'єр-міністр доручив Мінреінтеграції надати пропозиції необхідності впровадження цієї державної політики.

М.Т.: Міністерство реінтеграції створило робочу групу з працевлаштування ВПО, окрема робота ведеться по житлу, є координаційний штаб. Кожну п'ятницю, середу та понеділок всі ці робочі групи збираються і напрацьовують державну політику в питанні ВПО.

— Аргумент на користь зменшення виплат, який часто можна почути від Мінсоцполітики, полягає в тому, що ВПО повинні працювати, а не сидіти на соціальній голці виплат. А хіба ж ці виплати такі, що дозволяють не працювати?

М.Т.: Майже всі, хто має можливість працювати, вже працюють. Не працюють ті люди, які фізично не можуть цього робити. Це, по-перше.

По-друге, виплати втрачають пенсіонери з пенсією більш як 9444 гривень, їх також втрачають діти. До чого тут працювати?

— Про житло для ВПО. Ще на початку широкомасштабного вторгнення Кабмін видав постанову, в якій розпорядився створити фонди житла для ВПО в містах, селищах, населених пунктах. Наприклад, у Києві місцева влада аж 113 квартир купила в рамках створення такого фонду. Тобто не працює механізм?

С.К.: Так. І ми знову повертаємось до відсутності державної політики. Умовно, кожен мер повинен розуміти, що йому робити. Наприклад, в Переяславі є гуртожиток університету, і мер каже: "Дайте його мені, я перероблю все і віддам квартири переселенцям". Але він цього не може зробити, бо не знає алгоритми, як це майно передати.

Потрібне погодження з Міносвіти, включаються інші бюрократичні гілки, тому мери думають, і навіщо воно їм потрібно. А якби була сформована державна політика, де б Міносвіти розуміли: якщо до них приходить запит від мера, і це підпадає під питання державної політики поводження з ВПО, то вони мали б зробити перше, друге, третє. Тоді воно все запрацює.

— А взагалі такі фонди житла по країні є? Їх достатньо?

С.К.: Є. Зараз Фонд держмайна подав на Мінреінтеграції більш як 26 тисяч об'єктів, які можна використати для проживання ВПО. Достатньо цього? Не знаю. Багато цього? Не знаю. Якщо щонайменше один об'єкт – одна людина, то 26 тисяч людей зможемо поселити.

— Компенсації за зруйноване житло. Вже є розуміння, як працює цей механізм на підконтрольних територіях, а що з компенсаціями на непідконтрольних? Був пілотний проект по Мелітополю, коли інформацію по зруйнованому житлу спеціальні комісії отримували на основі супутникових знімків. Як цей проект себе показав? Механізм працює?

С.К.: Вже точно, я знаю, що були перші виплати по цьому проекту саме по Мелітополю.

— І це буде в перспективі по Донецьку? Маріуполю? На що розраховувати людям?

С.К.: Планується. На зустрічі з Кубраковим (віце-прем’єр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. — Ред.), з профільним комітетом нам пояснили, що планується. Але потрібно відпрацювати дорожню карту, бо в даному разі залучають багато відомств, там дуже великий ланцюжок.

— Планується цього року?

С.К.: Думаю, якщо цього року, то ближче до зими. Потрібно ж внести зміни в бюджет, щоб розуміти джерела фінансування, адже в бюджеті на 2024 рік були закладені кошти тільки під пілотний проект.

— Питання по роботі комітету з питань прав людини. Законопроект по мобілізації. Які найбільші претензії комітету в контексті порушення цим законопроектом прав українців? Які ризики бачите? Наприклад, омбудсмен каже, що окремі положення не відповідають Конституції.

М.Т.: Найголовніше, що після прийняття закону буде закон. А ось те, що відбувається зараз із ТЦК, воєнкомами, облавами — це дійсно страшно, і це є порушенням прав людини. От вчора я на перехресті бачу близько 20-30 військових, які зупиняють кожне авто. Це, на мій погляд, виглядає, як полювання на злочинців. Це неправильно.

І я дуже вірю, що саме цим законопроектом, який стане законом, ми максимально видалимо все, що може порушувати права людини. Ми віримо в те, що профільний комітет, Міністерство оборони, Генштаб — також знають, що таке права людини. А те, що сьогодні відбувається без цього закону — на порядок гірше навіть від тих норм, які видаються суспільству найсуворішими.

— Ви кажете, що новий законопроект, навпаки, не буде порушувати права людей. Та невже? Більше повноважень для ТЦК (перевірка документів на рівні з поліцією), блокування рахунків, обмеження в наданні консульських послуг за кордоном…

М.Т.: Треба ж дивитися, по-перше, на правки, по-друге, на коментарі народних депутатів, на їхні позиції. Майже все те, що ви зараз назвали, все це прибирається з редакції законопроекту, який буде голосуватися.

— Пане Максиме, ваша діяльність в минулому була пов’язана зі студією "Квартал – 95"… (Ткаченко керував компанією "Квартал-концерт". — Ред.)

М.Т.: Ну, давайте так, з шоу-бізнесом.

— Як вважаєте, чи доречні такі виступи "Кварталу" в період війни?

М.Т.: Які "такі виступи"? Благодійні концерти на підтримку ЗСУ? Доречні. Виступи у військових частинах і шпиталях (а вдень — це щонайменше два виступи)? Доречні. Величезна кількість допомоги на фронт була передана саме акторами "Кварталу", просто вони про це не говорять, не піаряться на цьому.

Так, закидують, що, мовляв, одна річ — пісні, а зовсім — інша гумор під час війни. Але наведу приклад: я неодноразово був з військовими під час виступів різних артистів, того ж Михайла Хоми (творчий псевдонім Дзідзьо. — Ред.) Так от він співав "Духовний гімн України", "Марічку", а військові попросили: "Михайло, ми дякуємо, але дай нам Дзідзьо, дай нам щось позитивного".

Подивіться, на концерти "Кварталу" збираються повні зали, а це свідчить про те, що людям це потрібно.

Теги за темою
Законопроект
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Єврокомісар із питань торгівлі терміново їде у США для обговорення мит
Европейская правда
2025-07-16T11:16:47Z
Цифри вас здивують: скільки готові платити роботодавці в Україні
Фокус
2025-07-16T11:10:49Z
Рада зі скандалом запровадила експортні мита на сою та ріпак
AgroPortal
2025-07-16T11:07:55Z
Ціни на нафту: скільки "чорне золото" буде коштувати восени та кінці 2025 року
24tv
2025-07-16T11:04:08Z
Новий графік руху поїздів з Києва: чого чекати пасажирам на популярних маршрутах, Укрзалізниця попередила
Политека
2025-07-16T11:01:37Z
Викрито схему ухилення від сплати податків на ₴30 млн, отриманих від держави
Украина Криминальная
2025-07-16T11:01:12Z
Як перенести газовий лічильник на вулицю і скільки це коштує
24tv
2025-07-16T11:00:04Z
Затверджено порядок відбору проб ґрунтів після розмінування
AgroPortal
2025-07-16T10:31:47Z
Прибуткове поле: демонстрація практичних рішень для прибуткового землеробства на Київщині
AgroPortal
2025-07-16T10:31:31Z
В Україні внаслідок російського обстрілу поранено мера латвійського міста Огре
Лига
2025-07-16T11:16:30Z
Громадський тиск працює: Гудименко про зміну скандального законопроєкту Defence City
Telegraf
2025-07-16T11:16:08Z
«Путін боїться США»: Зеленський зауважив, що після прибуття Келлога не було сильних обстрілів
УкраинФорм
2025-07-16T11:13:16Z
Комітет гуманітарної та інформполітики просить МЗС надати роз’яснення причин відмови в акредитації українських журналістів на URC2025
Детектор М
2025-07-16T11:10:39Z
Громадськість закликає зберегти Міндовкілля та не приєднувати його до інших відомств
ZN UA
2025-07-16T11:10:04Z
Зеленський провів нараду щодо виробництва української зброї
УкраинФорм
2025-07-16T11:10:03Z
Китай і Росія почнуть війну на два фронти: три фактори, які прискорять ескалацію
Фокус
2025-07-16T11:07:28Z
"Диявол у деталях": чому союзники сумніваються у новому плані Трампа щодо України
24tv
2025-07-16T11:04:33Z
Зеленський: Зброя Штатів може всадити Путіна за стіл переговорів, навіть якщо її не застосовувати
Лига
2025-07-16T11:04:29Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Ожиріння частіше спричинене надмірним споживанням висококалорійної їжі, а не браком фізичної активності
ZN UA
2025-07-16T11:07:08Z
Як зрозуміти, що в домашніх пухнастиків - сонячний опік: перші ознаки і що робити
Gazeta UA
2025-07-16T11:04:59Z
Скільки чашок кави на день зменшує ризик розвитку діабету 2 типу
Gazeta UA
2025-07-16T11:01:43Z
Іноземець за $9 000 допомагав майбутнім лікарям успішно скласти єдиний державний кваліфікаційний іспит КРОК
Украина Криминальная
2025-07-16T10:25:39Z
П’ять правил харчування влітку: дієтолог пояснив, на що слід звертати особливу увагу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T10:24:54Z
Львівські медики за три дні пересадили юнаку два серця
Комсомольская правда
2025-07-16T10:04:40Z
Якою водою краще мити овочі — гарячою чи холодною: чому температура важлива
TSN
2025-07-16T09:36:33Z
Зловживання зі збитками на суму понад ₴7 млн – повідомлено про підозру п’ятьом посадовцям медичного закладу на Київщині
Украина Криминальная
2025-07-16T09:07:07Z
Під шаром асфальту на Лук'янівці виявлено бруківку початку 20 століття
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T11:06:44Z
Грози з градом і шквалами витіснять спеку: відома дата різкого похолодання до +20
GlavRed
2025-07-16T11:01:10Z
У Дніпрі викрито схему визнання непридатності до служби за хабарі
Украина Криминальная
2025-07-16T10:58:54Z
Повідомлено про підозру військовому РФ щодо зґвалтування на Херсонщині
1News
2025-07-16T10:52:31Z
Війська РФ ударили з артилерії по Нікополю, є загибла та поранені
УкраинФорм
2025-07-16T10:51:16Z
М113 витримав FPV та міну: бійці евакуювали 11 побратимів під прямими влучаннями ЗС РФ
Фокус
2025-07-16T10:46:18Z
В Україні різко зміниться погода - прогноз на найближчі дні
Gazeta UA
2025-07-16T10:46:11Z
Субсидії для пенсіонерів у Харківській області: кого змусять повернути гроші на допомогу
Политека
2025-07-16T10:31:33Z
Масовані обстріли України: що атакували росіяни і які наслідки "прильотів"
TSN
2025-07-16T10:30:32Z
Короткі шорти – знову топ: Пол Мескаль задав тренд, який наслідують чоловіки по всьому світу
24tv
2025-07-16T11:16:29Z
43-річна дочка Стінга вийшла заміж і показала фото із весілля в Італії
Комсомольская правда
2025-07-16T10:58:31Z
Її рідний Нікополь цинічно обстрілює Росія: як виглядає колишня дружина путініста Лепса і що говорить про війну
Telegraf
2025-07-16T10:49:27Z
Не завжди, з безпекових міркувань, можна викладати відео відразу після виступу на передовій. Тому, наші музиканти, зокрема, Андрій КНЯЗЬ, тільки зараз оприлюднили кадри, відзняті на північному сході України.
FM-TV
2025-07-16T10:34:12Z
Переможниця "Холостяка-12" Лозовицька показалася з вагою в 70 кг і розкрила секрет схуднення
TSN
2025-07-16T10:30:09Z
"Не вийшло": Хостікоєв і Сумська зробили гучну заяву
GlavRed
2025-07-16T10:25:20Z
Козловський після примирення з Кондратюком знову згадав їхній конфлікт: "Послання до старого очкарика"
TSN
2025-07-16T10:16:03Z
Наталія Сумська і Анатолій Хостікоєв назвали причину, чому не знімаються в кіно: "Дуже цікава історія"
TSN
2025-07-16T10:04:25Z
Відомий український співак публічно зізнався в симпатії до Огнєвіч: "Мені подобається Злата"
TSN
2025-07-16T09:36:52Z
Пару зоозахисників у Німеччині оштрафують на 98 тисяч євро за зйомку на свинофермі
Европейская правда
2025-07-16T11:17:55Z
Латвія передала ЗСУ бронетранспортери Patria
УкраинФорм
2025-07-16T11:17:35Z
Повернулися, але залишаться не всі: чому українці повертаються на батьківщину — і чому знову виїжджають
Фокус
2025-07-16T11:16:44Z
Українцям почали виписувати штрафи за горіхи: через яку причину тепер "накажуть"
GlavRed
2025-07-16T11:16:40Z
Оператори можуть урізати обсяг послуг у тарифах через обʼєднаний роумінг з ЄС – Комаров
InternetUA
2025-07-16T11:16:28Z
Келлог вшанував загиблих під час війни українських дітей
УкраинФорм
2025-07-16T11:16:13Z
Б'є швидко і точно: український дрон-перехоплювач успішно збиває російські БпЛА
GlavRed
2025-07-16T11:10:04Z
З’явилися фото українських дронів-перехоплювачів ODIN Win_Hit
TSN
2025-07-16T11:07:44Z
Без картоплі та на буряковому квасі: як готували борщ понад 150 років тому
GlavRed
2025-07-16T11:04:45Z
На Дніпропетровщині медики підробляли довідки ухилянтам
1News
2025-07-16T11:16:48Z
Трагічна подія на студентській практиці: хлопець загинув від удару струмом у Львові
24tv
2025-07-16T11:10:09Z
Росіяни вдарили по польському заводу у Вінниці, у співробітників тяжкі опіки
FaceNews
2025-07-16T11:10:07Z
Двох покидьків, які в Києві зґвалтували та пограбували 15-річну дівчину, засудили до 9 років ув’язнення
Украина Криминальная
2025-07-16T11:04:56Z
У Коблево на узбережжі вибухнула морська міна
360ua.news
2025-07-16T10:58:48Z
Росіяни завдали найсильнішого удару по Кривому Рогу
FaceNews
2025-07-16T10:55:43Z
"Це просто викрадення": хлопця блогерки Софії Комендант мобілізували в центрі Києва
Фокус
2025-07-16T10:52:19Z
На Харківщині ударний дрон поцілив в автомобіль швидкої медичної допомоги
Мій Харків
2025-07-16T10:51:08Z
На Кіровоградщині внаслідок атаки РФ пошкоджені будинки
УкраинФорм
2025-07-16T10:49:31Z
Діти будуть в захваті: готуємо трендові спагеті-панкейки з TikTok
24tv
2025-07-16T11:16:25Z
Обріжте ці 5 квітів у липні, щоб продовжити їхнє цвітіння
24tv
2025-07-16T11:04:08Z
Чим відрізняються 2 дівчини: найкраща загадка для перевірки уважності за 19 секунд
GlavRed
2025-07-16T11:01:52Z
Ретроградний Меркурій 2025 вже не за горами: що не можна робити в цей період
24tv
2025-07-16T10:36:43Z
Дірки на капусті: які шкідники їх роблять та як врятувати майбутній урожай
TSN
2025-07-16T10:30:50Z
"Бурштинова лихоманка": на Рівненщині організовують незвичні екскурсії на клондайки
TSN
2025-07-16T10:30:47Z
Кельтський гороскоп дерев на 14-20 липня 2025 року: поради природи для кожного знака зодіаку
TSN
2025-07-16T10:30:09Z
Як випускнику обрати майбутню професії: поради профорієнтолога
Знай
2025-07-16T10:22:25Z
Дешеве добриво для орхідей, яке вразить цвітінням: сусіди попросять рецепт підживлення
24tv
2025-07-16T10:16:26Z
У Росії розстріляли непереможного чемпіона: момент потрапив на відео
Telegraf
2025-07-16T11:16:48Z
Українці мають 9 медалей за два дні на ЧС з веслування на човнах «Дракон»
УкраинФорм
2025-07-16T11:10:56Z
На битві поглядів з Дюбуа: в образі Олександра Усика помітили цікаву деталь
24tv
2025-07-16T11:04:27Z
Відеоігри в житті Олександра Усика: від Counter-Strike до власного персонажа
24tv
2025-07-16T11:04:24Z
На війні загинув український боксер Юрій Єгоров
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T10:54:42Z
Розпочався продаж квитків на перший домашній матч Динамо у ЛЧ: де відбудеться та яка вартість
24tv
2025-07-16T10:54:11Z
Дячук тимчасово перебрався до чемпіонату Польщі
Football.ua
2025-07-16T10:52:57Z
Дар'я Снігур упевнено стартувала на турнірі ITF в Іспанії
УкраинФорм
2025-07-16T10:49:26Z
Шахтар отримав пропозицію щодо Траоре – Nieuwsblad
Football.ua
2025-07-16T10:37:04Z
У Тернополі відкрився перший дилер PEUGEOT та CITROEN – Stellantis разом з партнерами в Україні рухаються вперед
AutoCentre
2025-07-16T10:52:17Z
Тойота планує створити мінівен у стилі Land Cruiser
Топ Жир
2025-07-16T10:48:09Z
Раритетний колекційний Ford Mustang 60-х за $100 000 простояв 33 роки в гаражі
Фокус
2025-07-16T10:31:03Z
На аукціоні продали дуже рідкісне ретроавто зіркового голлівудського актора
Фокус
2025-07-16T09:40:48Z
Електрокари — в тренді: визначено найпопулярніші авто з Китаю в Україні за 2025 рік
Фокус
2025-07-16T09:36:34Z
Stellantis несподівано скасував екологічний проект незадовго до старту
Топ Жир
2025-07-16T09:34:50Z
Українцям запропонували кросовери Mitsubishi з вигодою до 200 000 грн
ЗаРулем
2025-07-16T09:31:47Z
Новий рекорд: в Україні продано понад 1500 нових електромобілів
AutoGeek
2025-07-16T09:16:53Z
169 л.с. та 500 км на одному заряді: Kia презентувала новий електрокросовер
AutoCentre
2025-07-16T09:16:16Z
Fallout 5 отримав офіційне "зелене світло"
24tv
2025-07-16T11:04:49Z
60 років тому людство вперше побачило Марс зблизька
24tv
2025-07-16T11:04:16Z
Кожні 14 хвилин із глибокого космосу приходить радіосигнал: чим він спантеличив учених
Фокус
2025-07-16T11:01:10Z
Маск називає Grok 4 найрозумнішим ШІ у світі, але тести вказують на іншого лідера
InternetUA
2025-07-16T11:01:01Z
Розуміння клітинного життя під сумнівом: один паразит стер межу між клітиною і вірусом
Фокус
2025-07-16T10:58:28Z
Застосунки стежать за камерою вашого смартфона: як їх знайти і відключити
Фокус
2025-07-16T10:58:18Z
Starlink запустить супутники третього покоління у 2026 році
УкраинФорм
2025-07-16T10:55:36Z
Пентагон планує виділити компанії Маска до $200 млн на розробки у галузі ШІ
InternetUA
2025-07-16T10:46:20Z
Протягом століть на Місяці блукають яскраві спалахи: їх може бути до 8 на годину
Фокус
2025-07-16T10:40:15Z