MY.UAНовини
Коштів не бракує, їх немає: нардепи про виплати ВПО, мобілізацію і гумор "Кварталу 95" під час війни
Коштів не бракує, їх немає: нардепи про виплати ВПО, мобілізацію і гумор "Кварталу 95" під час війни

Коштів не бракує, їх немає: нардепи про виплати ВПО, мобілізацію і гумор "Кварталу 95" під час війни

У монобільшості обіцяють розробити людяні правила мобілізації

Із 1 березня український уряд суттєво обмежив коло громадян з числа внутрішніх переселенців, які мають право на отримання допомоги від держави (це 2 тисячі гривень на місяць для дорослих та 3 тисячі гривень для дітей і осіб з інвалідністю).

Ідея скасування виплат народилася в головах урядовців ще влітку минулого року. ВПО боролися за соціальні гарантії як могли: підписували петиції, зверталися за допомогою до депутатів, але все марно.

Чому ж уряд прийняв таке рішення? Що буде далі? Чи мають переселенці шанси на поновлення виплат, а якщо ні, то що ж планує робити влада, щоб люди, які залишились без житла змогли його знайти? На ці та інші питання в інтерв’ю "Телеграфу" відповіли народні депутати від фракції "Слуга народу" Максим Ткаченко та Сергій Козир, які входять до тимчасової комісії парламенту з питань захисту ВПО.

— Із 1 березня було суттєво обмежено виплати для ВПО. В чатах переселенців всі на вухах через це рішення. Міністр соціальної політики пані Оксана Жолнович каже, що виплати обмежують для того, щоб дати переселенцям економічну самостійність. А якщо насправді і відверто? Це через брак коштів в бюджеті?

М.Т.: Так, в першу чергу, це брак коштів в бюджеті. Їх не те, що бракує, їх нема! Гроші, які потрібні нашій країні для соціальних виплат, в тому числі і внутрішньо переміщеним особам, — переважно іноземні: допомога партнерів, кредити, гранти тощо. Майже весь державний бюджет сьогодні спрямовується на оборону.

Скажу так – якби не соцмережі, якби не реакція переселенців, реакція тимчасової спеціальної комісії ВР із захисту ВПО, то скорочення виплат відбулося б не з 1 березня, а так, як хотіли в Мінсоцполітики, — ще торік на початку літа.

Але треба розуміти, що йдеться про компенсацію на житло. Це не гроші на їжу, розваги, відпочинок… Я не чув жодного разу, щоб переселенці порушували питання про індексацію цих виплат. Вони про це мовчать, розуміючи, як це важко для держави.

Ми ж кажемо постійно про евакуацію, про те, що потрібно виїжджати в більш-менш безпечні райони нашої країни. Але для родини з дітьми (так, щоб можна було відчувати себе людьми) вартість оренди житла — це 8-15 тисяч гривень щомісяця.

— Варто очікувати, що скорочення кола отримувачів виплат стимулюватиме людей повертатися в небезпечні райони, де є своє житло, за яке не потрібно сплачувати оренду?

М.Т.: На жаль, так. Вони будуть повертатися в небезпечні райони чи взагалі виїжджати за кордон.

— Чи дійсно міжнародні партнери вимагають скорочувати виплати для ВПО? Такий аргумент часто можна почути від Мінсоцу.

М.Т.: Я не чув, що саме вимагають, я знаю, що просять робити верифікацію. І ми це повинні робити і без прохань міжнародних партнерів. Це нормально. Ну, давайте відверто: чи повинні ми платити 2-3 тисячі гривень в Україні родині, яка поїхала в якийсь період за кордон? Ні. Для цього нам і потрібно робити верифікацію: хто поїхав за кордон, хто повернувся в окупацію, хто зміг купити своє житло. Їх не багато, але вони є. І за умов верифікації, з 2,6 мільйонів переселенців, які отримували виплати, залишилось би близько 2 мільйонів. І це також би розвантажило бюджет.

С.К.: В тому числі, верифікація збільшила б можливості мобілізаційного ресурсу, бо ми не до кінця розуміємо, де всі ці люди.

Крім того, можна було б долучати міжнародних партнерів до допомоги ВПО. Гуманітарної допомоги у такій кількості, як раніше, вже не потрібно, але можна спрямувати зусилля на будівництві житла для переселенців, наприклад.

— Чому питання ВПО скинуто фактично на Кабмін? Наприклад, питання мобілізації, буквально кожен крок, кожна дрібниця, вирішують на рівні законів, а політику стосовно ВПО уряд міняє через постанови ледь не щомісяця. Парламент просто не хоче займатися проблемами переселенців?

С.К.: Тут питання трохи в іншому: 24 лютого 2022 року Верховна Рада своїм голосуваннями, окрім введення воєнного стану, віддала повноваження Кабміну, щоб максимально швидко вирішувати питання в реаліях воєнного часу. Тому Кабмін в питанні ВПО більш активний. І я точно це підтримую, адже Кабмін збирається щонайменше двічі на тиждень: в середу проговорили, в п'ятницю можна реалізувати. У Верховній Раді так швидко нічого не робиться.

— Ви зареєстрували законопроект №10382 щодо продовження виплат для ВПО до кінця воєнного стану. В парламенті є достатньо однодумців, щоб прийняти цей законопроект?

М.Т.: Однодумці є, але проблемі ВПО, на мій погляд, приділяють недостатньо уваги. Після 1 березня, коли мільйони людей на округах почнуть ставити запитання, депутатам доведеться звернути увагу на переселенців таі прийняти закон, який би дав можливість ВПО, які на це потребують, отримувати кошти від держави.

Ми пройшли з цим законопроектом комітет із прав людини. Сподіваємося, що в кінці березня — на початку квітня, проголосуємо його хоча б у першому читанні. А потім швидко доопрацюємо, аби прийняти в цілому.

Зауваження, безумовно, будуть і, в першу чергу, від Мінфіну. Він подав до бюджету України на 2024 рік суму в 57 млрд гривень [на потреби переселенців]. Ми розуміємо, що це поки віртуальні кошти, їх фізично нема, але 57 мільярдів точно вистачить, щоб близько 1,5-2 мільйони людей протягом року ще отримували цю компенсацію. Звісно, за умов повноцінної верифікації.

— Що заважає уряду її провести?

С.К.: Тут ми знову повертаємось до державної політики стосовно переселенців. Вона повинна фокусуватися на верифікації людей та їхньому працевлаштуванні. В центрах зайнятості необхідно створити окремі відділи, які будуть працювати з тією структурою, яка верифікує переселенців, щоб розуміти, яка у людей професія, як і чого їх можна перенавчати. Тобто загальний підхід для всіх не працює. Наприклад, чому законодавство про мобілізацію змінюють? Тому що в реаліях воєнного часу воно не працює.

Так і тут. Фонд держмайна має зрозуміти, що окрім продажу і приватизації тих або інших об'єктів, вони повинні зробити аудит і відокремити ті об'єкти, які можна використати для розміщення ВПО.

Наприклад, продає ФДМУ якесь підприємство, а воно має гуртожиток в центрі Києва. Людина, яка виграє аукціон, купує підприємство, але навіщо їй це соціальне навантаження? І в кращому разі переможець аукціону здасть цей гуртожиток в оренду. Але ж Фонд держмайна може відокремити гуртожиток, відправити його на Мінінфраструктури, а міністерство, замість того, щоб будувати десь у полі якусь багатоповерхівку, може надати це житло ВПО.

— Хто ж повинен розробляти цю державну політику, щоб все працювало так, як ви описуєте? Кабмін, Рада, Мінреінтеграції?

С.К.: Це — синергія. На зустрічі з прем'єром ми озвучили це бачення, і прем'єр-міністр доручив Мінреінтеграції надати пропозиції необхідності впровадження цієї державної політики.

М.Т.: Міністерство реінтеграції створило робочу групу з працевлаштування ВПО, окрема робота ведеться по житлу, є координаційний штаб. Кожну п'ятницю, середу та понеділок всі ці робочі групи збираються і напрацьовують державну політику в питанні ВПО.

— Аргумент на користь зменшення виплат, який часто можна почути від Мінсоцполітики, полягає в тому, що ВПО повинні працювати, а не сидіти на соціальній голці виплат. А хіба ж ці виплати такі, що дозволяють не працювати?

М.Т.: Майже всі, хто має можливість працювати, вже працюють. Не працюють ті люди, які фізично не можуть цього робити. Це, по-перше.

По-друге, виплати втрачають пенсіонери з пенсією більш як 9444 гривень, їх також втрачають діти. До чого тут працювати?

— Про житло для ВПО. Ще на початку широкомасштабного вторгнення Кабмін видав постанову, в якій розпорядився створити фонди житла для ВПО в містах, селищах, населених пунктах. Наприклад, у Києві місцева влада аж 113 квартир купила в рамках створення такого фонду. Тобто не працює механізм?

С.К.: Так. І ми знову повертаємось до відсутності державної політики. Умовно, кожен мер повинен розуміти, що йому робити. Наприклад, в Переяславі є гуртожиток університету, і мер каже: "Дайте його мені, я перероблю все і віддам квартири переселенцям". Але він цього не може зробити, бо не знає алгоритми, як це майно передати.

Потрібне погодження з Міносвіти, включаються інші бюрократичні гілки, тому мери думають, і навіщо воно їм потрібно. А якби була сформована державна політика, де б Міносвіти розуміли: якщо до них приходить запит від мера, і це підпадає під питання державної політики поводження з ВПО, то вони мали б зробити перше, друге, третє. Тоді воно все запрацює.

— А взагалі такі фонди житла по країні є? Їх достатньо?

С.К.: Є. Зараз Фонд держмайна подав на Мінреінтеграції більш як 26 тисяч об'єктів, які можна використати для проживання ВПО. Достатньо цього? Не знаю. Багато цього? Не знаю. Якщо щонайменше один об'єкт – одна людина, то 26 тисяч людей зможемо поселити.

— Компенсації за зруйноване житло. Вже є розуміння, як працює цей механізм на підконтрольних територіях, а що з компенсаціями на непідконтрольних? Був пілотний проект по Мелітополю, коли інформацію по зруйнованому житлу спеціальні комісії отримували на основі супутникових знімків. Як цей проект себе показав? Механізм працює?

С.К.: Вже точно, я знаю, що були перші виплати по цьому проекту саме по Мелітополю.

— І це буде в перспективі по Донецьку? Маріуполю? На що розраховувати людям?

С.К.: Планується. На зустрічі з Кубраковим (віце-прем’єр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. — Ред.), з профільним комітетом нам пояснили, що планується. Але потрібно відпрацювати дорожню карту, бо в даному разі залучають багато відомств, там дуже великий ланцюжок.

— Планується цього року?

С.К.: Думаю, якщо цього року, то ближче до зими. Потрібно ж внести зміни в бюджет, щоб розуміти джерела фінансування, адже в бюджеті на 2024 рік були закладені кошти тільки під пілотний проект.

— Питання по роботі комітету з питань прав людини. Законопроект по мобілізації. Які найбільші претензії комітету в контексті порушення цим законопроектом прав українців? Які ризики бачите? Наприклад, омбудсмен каже, що окремі положення не відповідають Конституції.

М.Т.: Найголовніше, що після прийняття закону буде закон. А ось те, що відбувається зараз із ТЦК, воєнкомами, облавами — це дійсно страшно, і це є порушенням прав людини. От вчора я на перехресті бачу близько 20-30 військових, які зупиняють кожне авто. Це, на мій погляд, виглядає, як полювання на злочинців. Це неправильно.

І я дуже вірю, що саме цим законопроектом, який стане законом, ми максимально видалимо все, що може порушувати права людини. Ми віримо в те, що профільний комітет, Міністерство оборони, Генштаб — також знають, що таке права людини. А те, що сьогодні відбувається без цього закону — на порядок гірше навіть від тих норм, які видаються суспільству найсуворішими.

— Ви кажете, що новий законопроект, навпаки, не буде порушувати права людей. Та невже? Більше повноважень для ТЦК (перевірка документів на рівні з поліцією), блокування рахунків, обмеження в наданні консульських послуг за кордоном…

М.Т.: Треба ж дивитися, по-перше, на правки, по-друге, на коментарі народних депутатів, на їхні позиції. Майже все те, що ви зараз назвали, все це прибирається з редакції законопроекту, який буде голосуватися.

— Пане Максиме, ваша діяльність в минулому була пов’язана зі студією "Квартал – 95"… (Ткаченко керував компанією "Квартал-концерт". — Ред.)

М.Т.: Ну, давайте так, з шоу-бізнесом.

— Як вважаєте, чи доречні такі виступи "Кварталу" в період війни?

М.Т.: Які "такі виступи"? Благодійні концерти на підтримку ЗСУ? Доречні. Виступи у військових частинах і шпиталях (а вдень — це щонайменше два виступи)? Доречні. Величезна кількість допомоги на фронт була передана саме акторами "Кварталу", просто вони про це не говорять, не піаряться на цьому.

Так, закидують, що, мовляв, одна річ — пісні, а зовсім — інша гумор під час війни. Але наведу приклад: я неодноразово був з військовими під час виступів різних артистів, того ж Михайла Хоми (творчий псевдонім Дзідзьо. — Ред.) Так от він співав "Духовний гімн України", "Марічку", а військові попросили: "Михайло, ми дякуємо, але дай нам Дзідзьо, дай нам щось позитивного".

Подивіться, на концерти "Кварталу" збираються повні зали, а це свідчить про те, що людям це потрібно.

Теги за темою
Законопроект
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Розробники з Південної Кореї представили стелс-дрон LOWUS, що працюватиме з винищувачем KF-21 Boramae
InternetUA
2025-04-04T08:31:11Z
ППО збила 42 дрона з 78-ми, постраждали чотири регіони включно зі столичним
ZN UA
2025-04-04T08:30:41Z
Хто із засуджених в Україні підлягає мобілізації у квітні 2025
24tv
2025-04-04T08:30:21Z
Українські військові закріпилися в Бєлгородській області Росії — генерал НАТО
VGorode
2025-04-04T08:27:23Z
Як військовому звільнитися зі служби по догляду за людиною з інвалідністю
Telegraf
2025-04-04T08:27:15Z
Скільки крашанок та писанок потрібно підготувати до Великодня: простий розрахунок
Gazeta UA
2025-04-04T08:18:13Z
На мультитест зареєструвалися понад 300 тисяч вступників
УкраинФорм
2025-04-04T08:16:18Z
5 рідкісних прізвищ турецького походження, які є в Україні: перевірте своє у списку
24tv
2025-04-04T08:15:13Z
Понад мільйон українців перевірять на правомірність пільг
1News
2025-04-04T08:03:11Z
В Мелітополі знищено броньовик з «кадировцями»
Украина Криминальная
2025-04-04T08:31:41Z
Краще посидьте вдома. На вихідних в Україні розгуляється стихія
Telegraf
2025-04-04T08:30:12Z
Окупанти потрапили у засідку ЗСУ на Донеччині: ЗМІ повідомили деталі
GlavRed
2025-04-04T08:27:14Z
ЗСУ розбили під Андріївкою російську колону з 19 ББМ
Украина Криминальная
2025-04-04T08:19:37Z
Запарковані двори Києва: КМВА шукає рішення для доступу спецтехніки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:12:44Z
На ТОТ Луганщини запровадили комендантську годину для дітей
УкраинФорм
2025-04-04T08:10:02Z
У Центральному районі Херсона - перебої з електропостачанням
УкраинФорм
2025-04-04T08:09:14Z
Київ посилює боротьбу з шахраями: які служби міста вже отримали «Е-посвідчення»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:36:03Z
Грошова допомога в Харкові: хто може отримати підтримку понад 10 тисяч гривень
Политека
2025-04-04T07:31:04Z
Топгенерал НАТО попередив про проблеми через потенційній зміни в армії США в Європі
Европейская правда
2025-04-04T08:31:15Z
Сибіга натякнув, що угорський міністр збрехав про домовленість з ним, але готовий зустрітися
Европейская правда
2025-04-04T08:31:05Z
"Дуже захопливо, правда?" Трамп вперше показав "золоту карту" за $5 млн
Gazeta UA
2025-04-04T08:30:31Z
Авіасполучення, нові мита Трампа і НАТО: головні заяви Дмитрієва після переговорів у США
Фокус
2025-04-04T08:30:27Z
Генерал НАТО: Україна зміцнює оборону та готується до отримання F-16
iPress
2025-04-04T08:30:18Z
Росія накопичує ракети для нового удару по Україні - розвіддані НАТО
Хвиля
2025-04-04T08:30:09Z
У Пентагоні починають розслідування інциденту з Signal, перевірять дії міністра оборони США Гегсета
ZN UA
2025-04-04T08:28:07Z
Трамп и ящик Пандоры: как новые пошлины изменят мировую торговлю и как пострадают Украина и ЕС
Европейская правда
2025-04-04T08:28:07Z
Росія втратить десятки мільярдів доларів: Трамп може сильно вдарити по РФ
GlavRed
2025-04-04T08:27:13Z
Інсайдер повідомив про ворожнечу синів Бекхемів: що відбувається
GlavRed
2025-04-04T08:27:42Z
Син Анастасії Заворотнюк перестав виходити на зв'язок - росЗМІ
GlavRed
2025-04-04T08:27:11Z
Донька Моніки Беллуччі знялася в стильній фотосесії для Tatler
Фокус
2025-04-04T08:21:41Z
Акторка Тетяна Міхіна розповіла про зникнення сестри в окупованому Росією Маріуполі
Комсомольская правда
2025-04-04T08:13:24Z
«Хроніки Нарнії» від Netflix зроблять Аслана жінкою, роль пропонують Меріл Стріп
ITC
2025-04-04T08:10:09Z
Я був не потрібен, – Волканов пригадав, як потрапив на шоу "X-Фактор" завдяки Андрію Данилку
24tv
2025-04-04T08:00:21Z
15-річний актор серіалу "Юнацтво" про те, як повертався в школу після зйомок: "Тикали пальцями"
24tv
2025-04-04T07:39:07Z
"Максимум півроку": Віктор Павлік розповів про стан здоров'я після операції
GlavRed
2025-04-04T07:27:40Z
Народний артист назвав ім'я співачки, кар'єру якої ледь не зруйнувала Софія Ротару
24tv
2025-04-04T07:15:50Z
Ван Дейк – Оуену: Ви хочете сказати, що сезон не буде особливим після вильоту з Ліги чемпіонів?
Football.ua
2025-04-04T08:22:46Z
Жіноча Ліга націй: де дивитися гру збірних України та Чехії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:21:15Z
Самовпевнений боксер розповів, скільки отримав грошей за спаринги з Усиком
24tv
2025-04-04T08:09:24Z
Фехтувальниця з США отримала дискваліфікацію за відмову від поєдинку з трансгендером
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:09:09Z
За клуб Першої ліги гратимуть двоє футболістів УПЛ
УкраинФорм
2025-04-04T08:01:03Z
Гвардіола запланував перебудову: Манчестер Сіті покине десять гравців у кінці сезону
24tv
2025-04-04T08:00:26Z
Ренато Гаушо очолив Флуміненсе
Football.ua
2025-04-04T07:58:39Z
Хіт про Путіна і прапори України. Фанати «Жальгіріса» влаштували яскравий перформанс
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:51:02Z
Чеферін проти розширення ЧС до 64 команд
Football.ua
2025-04-04T07:42:26Z
Перший тираж «шагів» може бути вже цього року, - голова НБУ
Комсомольская правда
2025-04-04T08:27:45Z
ГУР оприлюднило нові дані про одинадцять капітанів російського тіньового флоту
ZN UA
2025-04-04T08:27:29Z
Нова відповідь Трампу: Велика Британія може ввести тарифи на 8 тисяч категорій товарів
24tv
2025-04-04T08:27:04Z
Борги не лишаються безкарними — де перевірити арешти на рахунки та майно
Telegraf
2025-04-04T08:21:50Z
Платформа цифрової України: Мінцифра запускає Digital State UA
Хвиля
2025-04-04T08:16:30Z
Apple втратила понад 300 мільярдів доларів ринкової вартості через введення мит
InternetUA
2025-04-04T08:16:23Z
Нафта дешевшає, євро зміцнюється: яку вигоду Україні могли принести мита Трампа
Telegraf
2025-04-04T08:15:18Z
Колишній заступник ДПС Одещини Микола Бородюк став заступником ГУ ДПС у Дніпропетровській області
Antikor
2025-04-04T08:15:03Z
Найбільші фармкомпанії України отримали понад 42 млрд грн доходу у 2024 році на тлі стрімкого зростання цін
Telegraf
2025-04-04T08:12:42Z
Молоко зберігатиметься набагато довше: що потрібно додати у пляшку
GlavRed
2025-04-04T08:30:22Z
Китайський гороскоп на завтра 5 квітня: Коням - приниження, Тиграм - випробування
GlavRed
2025-04-04T08:27:09Z
Як розвинути силу волі: поради провідного психолога
24tv
2025-04-04T08:27:07Z
Ідеї домашнього офісу з фото: як зручно та естетично облаштувати робочий простір
24tv
2025-04-04T08:21:53Z
Про це знають не всі: чому не можна носити золото і срібло разом
24tv
2025-04-04T08:06:20Z
Ситне задоовлення для всієї сім'ї: рецепт улюблених чанахів з квасолею та м'ясом
24tv
2025-04-04T07:54:46Z
Ці культури можна висадити у відкритий ґрунт вже у квітні: вони не бояться холодів
24tv
2025-04-04T07:54:26Z
Флірт, контроль та лестощі: які ознаки, що ваш партнер не проявлятиме емоцій
Знай
2025-04-04T07:51:27Z
Хоч і пісні — зате дуже смачні: як приготувати ванільні рогалики
Telegraf
2025-04-04T07:03:24Z
Інтернет-аферисти ошукали чотирьох українок на 124 тисячі гривень
InternetUA
2025-04-04T08:28:19Z
Затримано киянина, який намагався вбити рідного брата молотком
Украина Криминальная
2025-04-04T08:28:05Z
На Волині засудили 55-річного чоловіка за ухилення від мобілізації
Antikor
2025-04-04T08:27:11Z
Пенсіонерку випадково закрили в супермаркеті на ніч: вона там часу не гаяла
Фокус
2025-04-04T08:27:07Z
Росіяни врятували нафту, яку застрягла біля берегів Індії
24tv
2025-04-04T08:21:08Z
На Дніпропетровщині вибухнуло авто посадовця: є постраждалі
Antikor
2025-04-04T08:13:04Z
Заробили мільйони: як зістарені підроблені карти скарбів приносили "золото"
Фокус
2025-04-04T08:06:41Z
Витягували лише обвуглені тіла: шокуючі кадри з місць влучань по Харкову
24tv
2025-04-04T08:06:35Z
У Харкові внаслідок масованої атаки дронів пошкоджені щонайменше 28 будівель
УкраинФорм
2025-04-04T08:06:16Z
Жінка не могла два роки їсти через рідкісний синдром після Covid-19
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:21:02Z
Контролює цукор в крові і захищає серце та судини: яку пряність додати до кави
Gazeta UA
2025-04-04T08:15:12Z
Силові вправи захищають мозок від деменції та Альцгеймера, — дослідження
ITC
2025-04-04T08:10:48Z
Імунітет скаже дякую: назвали фрукт, корисніший за банан та цитрусові
24tv
2025-04-04T08:09:31Z
Зниження цін на ліки суттєво заощадило кошти українців, запевняє гендиректор "Інтерхіму"
Gazeta UA
2025-04-04T08:00:10Z
Як кишкові бактерії можуть впливати на ліки – дослідження
Факти ICTV
2025-04-04T07:54:29Z
Виявили основну причину, чому людям з алкогольною залежністю так важко кинути пити
24tv
2025-04-04T07:45:58Z
Лікар попереджає про вірусну дієту, яка може призвести до раку кишківника
Факти ICTV
2025-04-04T07:40:00Z
Британку паралізувало нижче пояса після операції зі зниження ваги в Туреччині
Факти ICTV
2025-04-04T06:54:28Z
«Графіка просто бомба»: ремастер The Last of Us Part 2 стартував з 91% схвальних відгуків у Steam
ITC
2025-04-04T08:10:41Z
Меню «Пуск» у Windows 11 отримає великий редизайн — з гнучким налаштуванням та без нав’язливих рекомендацій
ITC
2025-04-04T08:07:36Z
Магнітна буря зіпсує настрій наприкінці тижня. Якої сили вона буде
Telegraf
2025-04-04T08:00:21Z
Молодий батько спробував заспокоїти дитину танцем: вираз її обличчя говорить сам за себе
Фокус
2025-04-04T07:42:25Z
Найнебезпечніший астероїд в історії спостережень тепер загрожує не Землі, а Місяцю
24tv
2025-04-04T07:36:46Z
Шахраї розпочали полювання на українців у Telegram та Signal
Antikor
2025-04-04T07:15:30Z
Соцмережі Маска загрожує мільярдний штраф за порушення європейських законів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T07:15:06Z
Життя на Землі вміло "дихати" ще до того, як атмосфера наповнилася киснем: що знайшли вчені
Фокус
2025-04-04T06:51:57Z
Російські військові супутники вивели невідомий об’єкт на орбіту
24tv
2025-04-04T06:51:32Z
Ford створив екстремальний пікап для найсуворіших умов
Фокус
2025-04-04T08:16:56Z
Гроза суперкарів: дебютував 500-сильний заряджений хетчбек Audi
Фокус
2025-04-04T08:12:35Z
Українці у березні придбали понад 5000 електромобілів: названі регіони-лідери
AutoGeek
2025-04-04T08:12:16Z
В Україні різко знизився попит на вживані авто з-за кордону: які моделі купували
AutoCentre
2025-04-04T07:21:31Z
Honda показала новий електрокросовер із футуристичним дизайном
AutoCentre
2025-04-04T07:12:29Z
Hyundai скасовує програму безкоштовного обслуговування для нових машин
Portaltele
2025-04-04T07:09:10Z
Стильний дизайн, комфорт та ефективність: Renault представив новий кросовер
ЗаРулем
2025-04-04T07:03:57Z
У Китаї представлено новий BYD Yangwang U7: потужний електроседан із запасом ходу 720 км
Antikor
2025-04-04T04:39:57Z
Як нові мита Трампа вплинуть на українські ціни авто зі США
ЗаРулем
2025-04-04T04:09:06Z