Лише стіни та підлога: у Львові показали, як виглядає музей Шухевича нині
- © Максим Козицький/Львівська ОВА (ОДА) Telegram © Максим Козицький/Львівська ОВА (ОДА) Telegram © Максим Козицький/Львівська ОВА (ОДА) Telegram © Максим Козицький/Львівська ОВА (ОДА) Telegram © Максим Козицький/Львівська ОВА (ОДА) Telegram © Максим Козицький/Львівська ОВА (ОДА) Telegram
Від музею генерал-хорунжого Української повстанської армії Романа Шухевича, у який в ніч на 1 січня 2024 року влучив російський дрон-камікадзе, залишились лише стіни. Фото музею у його теперішньому стані опублікував голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
«Такий вигляд сьогодні має музей Шухевича на Білогорщі у Львові. 1 січня його зруйнував pociйcький безпілотник. Рoсійcькі окупанти досі бояться нашого Героя. Нехай бояться, бо помста буде», - написав він.
Саме 5 березня 1950 року у селі Білогорща, що було тоді околицею Львова, був вбитий Роман Шухевич внаслідок спецоперації російських чекістів.
«Людина, яка обʼєднала сили ОУН, розхитані нацистськими репресіями. Людини, яка легалізувала УПА. Людина, яка масштабувала ідею української визвольної боротьби з Галичини до всієї України. Людина, родина якої переховувала єврейську дитину під час німецької окупації. Людина, образ якої дeмонізувала радянська пропаганда, приписуючи участь у каральних операціях, які насправді організовували мoсковcькі cпецслужби», - вказав на причини ненависті Росії до пам’яті про Шухевича Козицький.
Нагадаємо, у ніч на 1 січня Україну атакувала рекордна кількість російських ударних БПЛА типу Shahed – 90. Водночас українські захисники змогли знищити 87 дронів-камікадзе. Втім, ворог все ж зумів наробити біди — в Одеській області загинув 15-річний підліток, а у Хмельницькій області одна дитина отримала поранення. Також було руйнування інфраструктури у різних містах, спричинені в тому числі падінням уламків.