Один з учасників розмови про керівництва військово-повітряних сил Німеччини про постачання ракет Taurus використовував незахищений канал.
Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, повідомляє Tagesschau.
Розмова про ракети Taurus
У п’ятницю російське державне телебачення опублікувало в інтернеті запис конфіденційної телефонної конференції високопоставлених офіцерів Бундесверу. На ньому чути, як начальник ВПС Інго Герхарц розмовляє з трьома підлеглими про можливу передачу німецьких крилатих ракет Taurus Україні.
Згідно з результатами розслідування, один з учасників розмови, який телефонував із Сінгапуру, використовував відкритий, неавторизований канал, який проходив через хмарний сервіс Webex (американське програмне забезпечення). Це призвело до витоку даних, сказав Пісторіус.
За його словами, в цей час у Сінгапурі проходила виставка авіаційної промисловості Singapore Airshow, на якій були присутні високопоставлені військові з європейських країн. Такі виставки завжди привертають увагу російських спецслужб, які проводять цілеспрямовані комплексні операції з підслуховування.
Пісторіус вважає, що росіяни отримали доступ до конференції Webex якраз у рамках комплексних заходів із прослуховування. Перші розслідування показали, що можна виключити втручання російського шпигуна в розмову.
Глава Міноборони вважає, що німецький офіцер додзвонився незахищеною лінією передавання даних, тобто через мобільний телефон або Wi-Fi.
Розслідування справи про прослуховування
Щодо учасників витоку розмови розпочато попереднє розслідування. Після завершення буде ухвалено рішення про дисциплінарне провадження.
Під час початкової оцінки Служба військової контррозвідки (MAD) дійшла висновку, що зміст розмови на аудіозаписі не обов’язково вимагав більшої секретності, оскільки був обмін деякою загальновідомою інформацією, повідомляє Spiegel.
Пристрої, які використовувалися в розмові, відправили на експертизу. Також слідчим необхідно буде з’ясувати, чи обговорювалися в розмові моменти, які не повинні були обговорюватися.
За словами Пісторіуса, Бундесвер використовує сертифіковану з вищим рівнем безпеки версію сервісу Webex для подібних розмов.
Цей сервіс розміщується не за кордоном, а в центрах обробки даних Бундесверу.
Пісторіус наголосив, що німецькі системи зв’язку є безпечними і не зазнали втручання. За його словами, всі розуміють, що стовідсотковий захист від подібних шпигунських атак не може бути гарантовано.
Гібридна війна РФ
Федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер і міністр оборони Борис Пісторіус вважають, що Росія всіляко намагається втрутитися у справи Німеччини і веде для цього гібридну атаку.
Ненсі Фезер вважає, що росіяни за допомогою таких прослуховувань намагаються дискредитувати Німеччину, маніпулювати формуванням думки і розколоти німецьке суспільство.