Про це повідомив сам президент Франції Еммануель Макрон. Відомо, що угоду між державами уклали під час візиту до Парижа президентки Молдови Майї Санду.
Що передбачає угода між Францією та Молдовою
Отже, відповідний документ підписали міністри оборони Молдови та Франції. Як зауважив Еммануель Макрон, відповідна угода передбачає "відкриття найближчими місяцями постійної оборонної місії у Кишиневі". Французький лідер також зауважив, що це лише перший крок.
Крім того, Еммануель Макрон та Майя Санду опублікували їхню спільну заяву. У ній лідери двох держав звернулися до Росії із закликом "вивести свої сили, які незаконно розміщені на території Молдови".
Франція підтверджує свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова в межах її міжнародно визнаних кордонів,
– сказав Макрон у спільній заяві Санду.
Офіційний Париж також запевнив, що готовий "внести свій внесок, коли настане час, у міцне та мирне врегулювання цього конфлікту".
Що відомо про загрози для Молдови з боку Росії
- Звернімо увагу на повідомлення, яке надійшло від Олександра Мустяце раніше. Голова Служби інформації та безпеки Молдови заявляв про плани Росії з дестабілізації ситуації всередині країни.
- За його словами, Москва прагне втрутитися у вибори президента у Молдові. Також вона хоче зірвати референдум, під час якого визначатимуться з долею європейської інтеграції країни.
- За словами Мустяце, у Молдові у 2023 році перехопили рекордний рівень активності російських спецслужб.
- Але це ще не все. Так звана "Придністровська Молдавська Республіка" нещодавно вирішила звернутися до Росії.Вона закликає Москву, щоби та "захистила від Молдови".
- Оглядачі й аналітики звернули увагу на це. Заявляють, що це дуже нагадує традиційний для Росії сценарій. Адже Кремль свої військові дії виправдовує буцімто захистом. Власне, напад на Україну пояснювали тим, що буцімто захищають російськомовне населення.