MY.UAНовини
Помста Росії за Африку: чому Макрон хоче ввести війська в Україну та як далеко зайде
Помста Росії за Африку: чому Макрон хоче ввести війська в Україну та як далеко зайде

Помста Росії за Африку: чому Макрон хоче ввести війська в Україну та як далеко зайде

7 березня президент Франції Еммануель Макрон планує провести зустріч із лідерами партій, представлених у парламенті, присвячену "ситуації в Україні". Париж припускає можливість введення своїх військ у країну та говорить про посилення гарантій безпеки. Зазвичай Париж був більш обережним у висловлюваннях, намагаючись навіть виконувати роль миротворця та традиційно лояльного Росії друга. Що підбурює Францію стати більш радикальною та яких результатів від цього слід очікувати Україні, розбирався Фокус.

Несподіванка від Макрона: "Давайте визнаємо, відстаємо від графіка"

7 березня президент Франції Емманюель Макрон планує провести зустріч із лідерами партій, представлених у парламенті, присвячену "ситуації в Україні" — Єлисейський палац вже надіслав запрошення. Деталі зустрічі не оголошуються, але ймовірно, вона стосуватиметься майбутніх парламентських дебатів про співпрацю України та Франції у сфері безпеки.

Експерти думають, французький президент прагне заручитись широкою підтримкою всіх політичних партій у парламенті, а не одноосібно ухвалювати складні рішення. Він розуміє, що почує критику від крайньої правої Марін Ле Пен, проте впевнений, наразі має підтримку свого курсу у парламенті.

"Макрон усвідомив: жодна країна, коли вона одна, не може ефективно протистояти путінській експансії в Європі, тому швидко і оперативно зібрав форум, на який приїхало близько 20 глав держав та урядів, — говорить Фокусу експерт-міжнародник, колишній директор Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Вадим Трюхан. — Крім того, Франція намагається відігравати лідируючу роль, аби європейці з неї брали приклад".

Трюхан згадує зустріч, яку наприкінці лютого французький президент ініціював у Парижі. Вона організовувалась у дуже стислі терміни, але вдалося забезпечити присутність всіх головних країн-учасниць коаліції. Домовилися створити коаліцію далекобійних засобів ураження для України, у межах якої планується постачання ракет середньої та великої дальності, а також бомб. Тодіж Макрон допустив відправку західних військ до України. Не зараз, а в майбутньому. Хоча й наголосив, що консенсусу серед союзників у цьому питанні немає.

"Багато людей, які сьогодні кажуть: "Ніколи, ніколи", були тими самими людьми, які два роки тому казали: "Ніяких танків, ніяких літаків, ніяких ракет дальнього радіуса дії", — пояснив Макрон. Та додав: "Давайте матимемо смирення визнати, що ми часто відставали від графіка на шість-дванадцять місяців. Це і було метою сьогоднішньої дискусії: все можливо, якщо це корисно для досягнення нашої мети".

До цього часу Франція ніколи не згадувала про варіант надсилання західних військ в Україну.

Чому західні лідери не в захваті від ініціатив Макрона

Заяву Макрона про можливість залучення французьких солдатів нещадно розкритикували представники як правих, так і лівих сил Франції. Лідер крайньолівих Жан-Люк Меланшон назвав таке рішення "безумовним", голова соціалістичної партії Олів’є Фор зазначила, що президент "грається з вогнем".

Але найбільш радикальною була Марін Ле Пен. Вона заявила, що Макрон "грається у генерала" і "зробив ще один крок до війни, поставив під загрозу життя 70 мільйонів французів і насамперед наших збройних сил, уже розміщених у Східній Європі".

На ці слова Ле Пен під час засідання парламенту відреагував прем’єр Габріель Атталь. Він нагадав, що "ще два роки тому її партія виступала за військовий союз із Росією", додавши фразу: "Виникає питання, чи війська Путіна вже у Франції? Я кажу про вас і ваших соратників".

Натомість Макрон не отримав підтримку своєї ідеї про залучення військ і від союзників. США, Велика Британія, Німеччина, Італія та навіть Польща оголосили, що не розглядають залучення своїх солдатів до військових дій в Україні. Те саме повторив генсек НАТО Єнс Столтенберг — він відкинув можливість скерувати військових на територію України.

Зачепили слова Макрона і Москву. Речник Кремля Дмитрій Пєсков традиційно заявив, що поява військ НАТО на території України призведе до прямого конфлікту Альянсу з РФ і ескалації ситуації.

"Реакція була дуже нервовою, — оцінює Трюхан. — Путін навіть в своєму зверненні до федеральних зборів згадав, не називаючи ім'я Макрона, сказавши, якщо європейські солдати будуть на російській землі, то вони використають ядерну зброю. Щоправда, невідомо яку землю він мав на увазі. Але погрожував усім. Нам важливо не залишатися наодинці з Путіним і щоб нас не розшматували. Якщо поруч з нами будуть європейці, а дай бог, після того, як вдасться досягти розуміння в Конгресі і знову у велику гру повернуться американці, в нас з'явиться шанс на перемогу".

Щоправда, критика з усіх боків досі ще не послабила риторику Макрона. Французький лідер повідомив, що планує провести дебати в Національній асамблеї й голосування щодо військової угоди з Україною, яку підписали два тижні тому, а його позиція щодо можливості введення західних військ в Україну є зваженою та продуманою.

Першість Франції або приниження Росією

Франція останнім часом як ніколи висловлює проактивну позицію щодо України, хоча ще нещодавно сумнівалась.

  • По-перше, напередодні повномасштабного вторгнення Макрон намагався взяти на себе роль миротворця. 7 лютого 2022 року президент Франції відвідав Москву та зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним. Після шестигодинної розмови, лідери вийшли на пресконференцію, яка засвідчила, що консенсусу дійти не вдалося. Після Макрон полетів до Києва. Як ми знаємо, мирні ініціативи Макрона закінчилися повномасштабним вторгненням в Україну, а він так і не пробачив Путіну те, що той не дотримався обіцянок.
  • По-друге, історія відносин Франції та України ніколи не була успішною. Французькі лідери до того намагалися, ніби, не помічати Україну та були нечастими гостями у Києві. Втім кожен такий візит відбувався у вирішальний момент. У 1998 році Жак Ширак був у Києві, хоча довгий час оминав українську столицю. Як кажуть експерти, шукав відповідь, чи Україна — не Росія. У лютому 2015-го, коли йшли бої у Дебальцевому, в Україну прилетів Франсуа Олланд, який якраз готувався до підписання так званих других мінських домовленостей.

"Наразі можна побачити розворот всієї французької політики", — говорить Фокусу президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар. Він наводить кілька основних причин зміни риторики.

  • Перша — Франція традиційно вважала себе лідером континентальної Європи з геополітичним мисленням.

"Після Другої світової війни Франція намагалась грати в своїх інтересах та Європи. І з огляду на те, що відбувається у США, внутрішнє занурення та внутрішній контекст, в Єлесейському палаці вирішили, що з’явилось унікальне вікно можливостей Франції заявити про свої лідерські позиції, аби мобілізувати Європу на захист від агресії РФ. І це на тлі того, що США втрачає свою роль провідного західного лідера", — говорить Михайло Гончар.

  • Друга — інтерконтинентальна суперечка. Франція, як й інші країни Європи, намагалися протистояти лідерству США, які наразі мають поразки на зовнішньо політичному фронті, зокрема, й коли йдеться про Україну.

"Можна говорити про брак лідерства у світі. Після того, як в США сталася доволі неочікувана внутрішньополітична криза, через яку вийшла затримка з допомогою Україні, хтось мав замінити собою зусилля США стосовно протистояння авторитаризму, — коментує й Вадим Трюхан. — З огляду на загрозу приходу до влади Трампа, який неодноразово заявляв про свої наміри не захищати ті європейські держави, які самі не можуть захистити свою безпеку, вийти з НАТО, багато хто почав замислюватись, а що ж далі та як себе захистити. Відтак французький лідер відчув, що Франція, а не тільки Німеччина, може грати на підтримку разом з іншими державами".

  • Третя — особисті рахунки Франції з РФ, наприклад, щодо ситуації в Африці. Росія посунула Францію з традиційно франкомовних країн. До влади, за явної чи прихованої допомоги, прийшли ті режими, які мають антифранцузький, антизахідний характер. Що має не тільки політичні, а й економічні наслідки. "Наприклад, припинилося постачання уранової сировини з Нігеру, і Франція змушена шукати альтернативу. І це при тому, що Париж намагалась запобігти санкціям проти Росії в сфері енергоатому, бо Франція має співробітництво з Росатомом. Тож такий африканський копняк остаточно, на мій погляд розлютив Макрона", — пояснює Гончар.
Важливо Макрон втрачає Габон. Як Китай та Росія забирають Африку у слабкої Франції

Окрім того, Макрон не зміг пробачити Путіну того, що він не оцінив належним чином його "традиційну французьку москвофільську лінію поведінки".

  • Ще однією, четвертою причиною, може бути не зовнішня, а внутрішня. Президент Франції, роблячі радикальні заяви, намагається отримати електоральні переваги.

"Макрон перебуває на другому своєму президентському терміні. Далі він не матиме права балотуватись. Тож йому треба думати, а що далі, як політична сила, яку він створив, буде далі залишатися при владі, хто буде наступником. Він недарма провів доволі серйозні зміни в уряді, призначив доволі молодого і амбітного Габрієля Атталя (34 роки) на посаду прем’єр-міністра, який має всі шанси стати у політичному плані правонаступником Макрона. Він навіть вже дозволив собі, під час полеміки у французькому парламенті прямо звинуватити Ле Пен, з якою мав дискусію. Цим викликав шок, тому що раніше прямі звинувачення були табу", — додає Вадим Трюхан.

Але й загалом можемо говорити, що допомога Україні все більше політизується як у США, так і у Європі, аби отримати дивіденди та "внутрішньому ринку". Це дозволяє розділити політиків на два табори: частина виступає за максимальну підтримку України, з наданням далекобійної зброї та ймовірною відправкою військ, частина намагається всіляко уникнути залучення до війни, а концентрується на наданні, скажімо, гуманітарної допомоги. І ця дискусія відбувається на фоні зростання популярності ультраправих у Нідерландах, Австрії, Словаччині, де вони приходять до влади. Та і партія Марін Ле Пен вже не маргінальна сила, якою була десять років тому, а та, що об’єднує навколо себе правих, її рейтинги ростуть. Тож на наступних виборах вона може перемогти лібералів, таких як чинний прем’єр Франції.

Реальні перспективи

Але повернемося до ідеї відправлення військ європейських країн до України. Лише згадка про це для України є успіхом, навіть якщо йдеться про розміщення їх на кордоні з ЄС, поблизу Білорусі.

Однозначно, таке рішення має підтримку серед українців. Після початку повномасштабного вторгнення схвалення вступу України у НАТО значно зросло, а відповідно більшість українців допускають розміщення на нашій території іноземного контингенту.

Проте армія будь-якої країни НАТО — поки лише плани. Альянс не підтримує ідею, тож вихід в укладанні двосторонніх угод.

Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін у своєму телеграм-каналі зазначив, що для реалізації цієї ідеї необхідні певні умови. Зокрема, стале припинення вогню та координація усіх дій з союзниками щодо окупованих територій, що означатиме подальше вирішення конфлікту лише політичним шляхом.

"Якщо це рішення буде прийняте і реалізоване до повної деокупації, то це створить майже класичний "корейський" сценарій з присутністю сил по обидва боки", — зауважив він.

Йдеться про сценарій часів Корейської війни 1950-1953 років та втручання у неї США й створеної ними коаліції, що мала мандат ООН. Ця коаліція врятувала Південну Корею. Втім після закріплення лінії фронту про перемогу вже не йшлося, відбувся поділ півострова, у південній частині США залишили свій контингент. Керівництво Південної Кореї було проти такого перемир’я, проте Захід наполіг, використовуючи фінансові важелі та можливість військової підтримки. Зрештою мирна угода так і не була підписана.

Президент Франції Еммануель Макрон 8 лютого 2022 року в Києві
Фото: Getty Images

"Спроможності Франції не є безмежними. Ми побачили в угоді про співпрацю у сфері безпеки, укладеній між Україною і Францією в Парижі, що Франція націлилась на точку 3 мільярдів євро, як обсяг військової допомоги. У той час, як та ж Німеччина взяла собі планку понад 6 мільярдів євро", — говорить Вадим Трюхан. Він каже, те, що стосується ймовірного направлення військ — не йдеться про якісь сухопутні корпуса і бригади, які одразу будуть кинуті в бій. "Фактично президент Макрон започаткував дискусію в рамках європейського континенту, стосовно того, що можуть бути умови, за яких європейцям доведеться йти на прямі сутички і воювать з Росією. Він сказав те, про що думають вже багато років", — додає він.

Для України з одного боку така дискусія — хороший сигнал, бо війна на порядку денному. З іншого — вона не означає, що завтра французи, чи солдати інших націй стоятимуть поруч з нашими. Максимум — уряди європейських держав будуть заохочувати своїх громадян долучатися до служби в рамках іноземного легіону, створеного з перших тижнів повномасштабного вторгнення Росії у Збройних силах України", — думає Трюхан.

Михайло Гончар припускає, що Франція може, скажімо, розмістити ескадрилью винищувачів у східній Польщі. Тобто базуватимуться вони у країні НАТО, але виконуватимуть завдання накштал захисту країн НАТО від російських ракетних та дронових атак. Тобто таким чином буде створена парасолька протиповітряної безпеки над західною частиною України та Східною Європою.

Важливо Росія повертається в Африку. Чи зможе Африканський корпус замінити ПВК "Вагнер"
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
РФ збільшила атаки Шахедами після перемоги Трампа: чого добивається Путін
GlavRed
2024-11-14T22:42:23Z
РФ готова до переговорів: посол Москви виступив із неочікуваною заявою
GlavRed
2024-11-14T22:27:09Z
Трамп визначився з кандидатурою на посаду міністра охорони здоров'я
УкраинФорм
2024-11-14T22:18:40Z
Як могла відбуватися дружня зустріч Трампа і Байдена: вірусне відео від ШІ
TSN
2024-11-14T22:18:33Z
Трамп запропонує Росії "батіг і пряник": аналітик пояснив, чого чекати Україні
Хвиля
2024-11-14T22:06:20Z
"Розкажіть мені про поступки Росії": одеситка показала свою зруйновану квартиру
24tv
2024-11-14T22:00:37Z
Британія в ОБСЄ: Мир в Україні має бути справедливим та на основі Статуту ООН
УкраинФорм
2024-11-14T21:57:46Z
Просимо закінчити цю прокляту війну, – біженці з села на Курщині пожалілися Путіну
24tv
2024-11-14T21:51:48Z
Чи є наявність ядерної зброї у Росії єдиною причиною, що стримує НАТО від радикальніших кроків
24tv
2024-11-14T21:42:34Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
5 продуктів, які краще їсти свіжими, а не консервованими
Фокус
2024-11-14T21:42:52Z
Як довго не кінчати під час сексу
24tv
2024-11-14T20:39:39Z
Який алкогольний напій найбільше шкодить: результати дослідження вас здивують
24tv
2024-11-14T20:06:20Z
О котрій годині лягати спати, щоб не бути зранку втомленим
24tv
2024-11-14T19:54:50Z
"Придатні усі": які розпорядження отримали лікарі ВЛК щодо "білобілетників", — нардеп
Фокус
2024-11-14T19:30:13Z
ВООЗ б'є на сполох: у світі понад 800 мільйонів людей хворіють на діабет
24tv
2024-11-14T17:33:49Z
Карамельно-яблучний тірамісу: ідеальний десерт на холодну пору
TSN
2024-11-14T16:54:35Z
Вчені назвали продукт, який може стати причиною інфаркту, особливо у жінок
TSN
2024-11-14T16:54:00Z
Наукову бібліотеку Одеси поповнили понад сто книжок французькою мовою
УкраинФорм
2024-11-14T22:45:48Z
FM-TV із 15 жовтня знімає щорічний Різдвяно-Новорічний телепроєкт.
FM-TV
2024-11-14T22:18:34Z
Для релаксу й відпочинку: 3 легкі українські серіали, що допоможуть розслабитися після роботи
24tv
2024-11-14T21:36:22Z
В Алли Пугачової поставили пропагандистів на місце - що сталося
GlavRed
2024-11-14T21:27:36Z
Модний колір волосся 2024: головні тренди та тенденції у фарбуванні
TSN
2024-11-14T20:57:50Z
"Буде останнім": Христина Соловій оголосила про завершення концертної діяльності
GlavRed
2024-11-14T20:27:33Z
Зірка серіалу Пліткарка Шанель Бенкс зникла за загадкових обставин
360ua.news
2024-11-14T20:12:06Z
4 найкращі фільми з українкою Іванною Сахно, яка підкорила Голлівуд
24tv
2024-11-14T19:39:43Z
Відомий актор здивував подробицями особистого життя й чому живе з класною керівницею
TSN
2024-11-14T18:57:37Z
Повітряні сили ЗСУ запускають офіційний канал у Viber
Детектор М
2024-11-14T22:39:12Z
Різдвяний піст 2024: дата за новим церковним календарем
24tv
2024-11-14T22:34:26Z
На сході Франції завершують підготовку бійці української бригади «Анна Київська»
УкраинФорм
2024-11-14T22:27:03Z
У Києві стартувала конференція Премії імені Георгія Ґонґадзе «Медіадні»-2024
Детектор М
2024-11-14T22:15:21Z
У Британії представили новий офіційний портрет короля Чарльза ІІІ з нагоди його дня народження
ZN UA
2024-11-14T22:13:11Z
В Україні чоловіки частіше стають жертвами сексуального насильства
Украина Криминальная
2024-11-14T22:09:23Z
Новий скандал на Хмельниччині: лікарка МСЕК за мільйони скуповувала майно у Хорватії
TSN
2024-11-14T22:06:55Z
15 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:06:02Z
Пентагон обіцяє виділяти Україні допомогу в міру поповнення власних запасів
УкраинФорм
2024-11-14T21:27:25Z
Росіяни грозяться не допускати експертів МАГАТЕ на окуповану ЗАЕС
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:36:34Z
Пенсіонерам в Україні щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: хто отримає виплату
GlavRed
2024-11-14T22:27:43Z
"Банки можуть померти": економіст зробив невтішний прогноз через зростання Bitcoin
Фокус
2024-11-14T21:57:42Z
Мінімальний продуктовий набір подорожчав на 40 грн: що далі
Знай
2024-11-14T21:12:56Z
ЄС наклав рекордний штраф на компанію Meta за порушення антимонопольного законодавства
24tv
2024-11-14T20:24:03Z
У США збудували джерело "зеленої" енергетики на звалищі відходів
InternetUA
2024-11-14T20:16:08Z
Ціни на газ у Європі досягли найвищого рівня за рік через загрози перебоїв із постачаннями з росії
iPress
2024-11-14T20:07:37Z
Китай купує нафту з Західної Африки, зменшуючи залежність від росії
iPress
2024-11-14T20:07:26Z
5 гектар українського бавовнику замало: для економічної доцільності треба сіяти 30 000
24tv
2024-11-14T20:06:30Z
День ангела 15 листопада: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-11-14T22:18:29Z
Що не можна готувати в аерогрилі: названо топ-5 продуктів
24tv
2024-11-14T22:12:34Z
Скільки варити опеньки: секрети досвідчених господинь, перевірені поколіннями
24tv
2024-11-14T21:57:54Z
Рецепт вівсяного печива з пластівцями та горішками: Клопотенко розкрив секрети класичного десерту
Политека
2024-11-14T21:45:08Z
Як полагодити блискавку на курточці: це займе всього кілька хвилин
24tv
2024-11-14T21:12:12Z
Особистісний тест: те, що ви побачите першим, покаже вашу головну слабкість
TSN
2024-11-14T21:06:39Z
Форма великого пальця вказує на те, який у людини характер: пройдіть тест
TSN
2024-11-14T20:57:41Z
Як почистити золото в домашніх умовах, щоб воно блищало: найкращий засіб
GlavRed
2024-11-14T20:27:21Z
Авокадо тижнями не темнішатиме: ідеальний спосіб його зберігати
24tv
2024-11-14T20:24:20Z
Ліга націй: перемога Норвегії та інші матчі туру
Football.ua
2024-11-14T22:12:13Z
Спорт чи реклама: Магучіх розсекретила, де більше заробляє грошей
24tv
2024-11-14T22:00:32Z
Вогняна Бех-Романчук оголила стрункі ніжки: запальні фото легкоатлетки
24tv
2024-11-14T21:51:18Z
Ліга націй. Франція не зуміла обіграти Ізраїль
Football.ua
2024-11-14T21:51:03Z
Італія мінімально обіграла Бельгію
Football.ua
2024-11-14T21:45:59Z
Англія взяла реванш у Греції та очолила групу B2
Football.ua
2024-11-14T21:42:03Z
Дзаппакоста пропустить до чотирьох тижнів через травму
Football.ua
2024-11-14T20:46:26Z
Скандальний російський тренер провалив Лігу націй: Казахстан покидає другий дивізіон турніру
24tv
2024-11-14T20:45:30Z
Боавішта може зникнути з футбольної мапи Португалії
Football.ua
2024-11-14T20:21:52Z
Окупанти в Севастополі зводять оборонні споруди в бухті, щоб повернути кораблі – АТЕШ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:39:38Z
Чим Україні загрожує втрата Курахового: експерт озвучив невтішний сценарій
GlavRed
2024-11-14T22:39:31Z
Намагаються оточити: які шанси в росіян зайти в Курахове
24tv
2024-11-14T22:18:32Z
На фронті 138 зіткнень, Курахівський та Покровський напрямки залишаються для ворога пріоритетними
УкраинФорм
2024-11-14T22:12:00Z
Атака по Одесі: ракетний удар зруйнував квартиру відомої політологині Ганни Шелест
TSN
2024-11-14T22:06:20Z
Карта бойових дій в Україні станом на 15 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:00:11Z
Це найбільше горе, – боєць розповів, що може викликати у нього сльози
24tv
2024-11-14T21:51:05Z
Сили безпілотних систем відбивають масований наступ росіян поблизу Рівнополя: потужне відео
24tv
2024-11-14T21:45:43Z
Військовий обурився поведінкою чоловіків у тилу: "Поки одні захищають..."
Знай
2024-11-14T21:30:56Z
На Харківщині схопили чоловіка, який вкрав смартфон у своєї колеги
InternetUA
2024-11-14T21:46:20Z
В Одесі після атаки росіян є загибла та поранені – ОВА
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T21:27:24Z
Росіяни вдарили по Одесі «Шахедами», загинула жінка
УкраинФорм
2024-11-14T21:25:01Z
Ракетний удар по Одесі: є влучення у житловий будинок
TSN
2024-11-14T21:18:16Z
Вбив людину ніжкою від стільця: у Вінниці затримано зловмисника
TSN
2024-11-14T21:06:34Z
На Хмельниччині працівницю банку підозрюють у привласненні коштів клієнтів
InternetUA
2024-11-14T20:21:07Z
В Одесі пролунав вибух
УкраинФорм
2024-11-14T20:03:19Z
Чоловік отримав 17 тисяч штрафу, бо прийшов оновити дані: справу розглянув суд
Политека
2024-11-14T20:00:58Z
«Відмивання» ₴16 млн. держкоштів: повідомлено про підозру поліцейському, який відмовився давати свідчення на допиті
Украина Криминальная
2024-11-14T19:54:27Z
Антарктида епохи динозаврів була покрита тропічними лісами: вчені знайшли крихітний доказ
TSN
2024-11-14T22:33:15Z
У Росії готуються до відключення від світового Інтернету
TSN
2024-11-14T22:07:00Z
Китайці створили робота, який гасає по пересіченій місцевості, виконуючи акробатичні трюки
InternetUA
2024-11-14T21:52:56Z
До сліз: у мережі набрав популярності тренд про Різдво, зиму та дитячі спогади
24tv
2024-11-14T21:12:26Z
Науковці винайшли унікальну GPS-систему, що може шпигувати за людьми
InternetUA
2024-11-14T20:14:36Z
Відомі медіа La Vanguardia та The Guardian припиняють публікації в X через проблеми з модерацією
iPress
2024-11-14T20:07:06Z
Найтонші смартфони Android у 2024 році: який з елегантних гаджетів обрати
Фокус
2024-11-14T20:03:34Z
Цифровий музей: GOG запускає програму збереження класичних ігор для майбутніх поколінь
24tv
2024-11-14T19:54:56Z
Провідні газети Британії та Іспанії відмовилися від соцмережі Х
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T19:48:54Z
Електромобіль замість генератора: lifecell тестує альтернативний спосіб живлення базових станцій в блекаути
ITC
2024-11-14T19:43:04Z
Більше не танцюйте зі скребком: як очистити лобове скло від морозу за лічені хвилини
24tv
2024-11-14T18:39:56Z
Фахівці розповіли, чи потрібно утеплювати двигун автомобіля на зиму
TSN
2024-11-14T16:54:02Z
Chery показала ефектний концепт Fulwin Hunting Wild
AutoCentre
2024-11-14T16:19:41Z
Mercedes-Benz представив один з найдорожчих у світі авто
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T15:15:38Z
HWA розповіла подробиці про рестомод Evo
AutoCentre
2024-11-14T15:04:53Z
Японія, зустрічай! Українці готуються до гоночного марафону «8 годин Фуджи»
AutoCentre
2024-11-14T15:04:13Z
Суперкар BYD Yangwang U9 підкорив легендарний Нюрбургрінг
AutoCentre
2024-11-14T13:04:32Z
Cadillac Vistiq 2025: розкішний електричний кросовер з автономністю 483 км, потужність 615 к.с. та ціною від $78,8 тис
ITC
2024-11-14T12:34:00Z