MY.UAНовини
Французький Іноземний легіон на фронті в Україні: чому б і ні?
Французький Іноземний легіон на фронті в Україні: чому б і ні?

Французький Іноземний легіон на фронті в Україні: чому б і ні?

Більшість європейських політиків злякано відхрещуються від недавніх слів президента Франції Еммануеля Макрона про те, що "не можна виключити" відправлення в Україну солдатів НАТО. Мовляв, це спричинить ескалацію конфлікту. Що ж, поки Польща і Румунія мовчки висловлюють занепокоєння щодо уламків ракет, що залетіли на їх території, випущених по Україні, Франція хоча б щось пропонує. Зрозуміло, що Макрон не ризикне відправляти французьку армію маршрутом Париж – Київ. Суспільство не зрозуміє. А от задіяти Французький Іноземний легіон – чому б і ні? Прямо, звичайно, про легіон Макрон не говорив, можливо, навіть і не мав на увазі. Проте захист інтересів Франції поза Францією– пряме завдання Іноземного легіону. А інтереси Франції нині повністю збігаються з інтересами України. Так що все може бути.

Жодного питання про минуле

Що ми знаємо про Французький Іноземний легіон, окрім фільмів «Самоволка» та «Легіонер» із Ван Даммом у головній ролі? Що солдати проходять вишкіл у пустелі, контингент – суцільно колишні злочинці та маргінали, яким після закінчення контракту дадуть «чисті» документи та можливість жити в будь-якій країні світу. Легіонери – найманці, які йдуть туди, де їм добре платять, і тому подібне.

Насправді приблизно все так і було, але років 100-150 тому. Легіон був створений у 1831 році за королівським указом як підрозділ для участі у бойових діях виключно за межами Франції. Тоді країна вела активні колоніальні війни в Африці, солдатів вимагалося багато – і король Луї Філіп I вирішив залучити до служби численних іноземців, які осіли у Франції, а також самих громадян республіки, які мали проблеми із законом. Відправивши карних злочинців та іспанських-швейцарських «заробітчан» воювати в далеку Африку, король вирішив одразу дві проблеми: зачистив країну від небажаного іноземного елементу і створив армійський авангард з французів, що оступилися і бажали отримати другий шанс у житті. У Легіон брали всіх без винятку і не ставили жодного питання про минуле.

Іноземний легіон брав участь у всіх великих та багатьох малих війнах. Якщо брати період після Другої світової, то легіонери відзначилися в індокитайській війні, війнах за незалежність Тунісу та Марокко, в Алжирі та Лівані, брали участь у війні у Перській затоці та у миротворчій операції ООН у Сомалі та Боснії тощо з різним ступенем успіху.

Сучасні завдання Іноземного легіону звучать так: «Захист громадян Франції та союзних держав в екстремальних ситуаціях, а також виконання миротворчих місій ООН, якщо Франція захищає свої інтереси в рамках НАТО чи Європейського союзу, де Франція має історичні обов'язки або де наражаються на небезпеку французькі громадяни».

Солдат Іноземного легіону на бойовому завданні. Фото: wikipedia.org

Суворе сито відбору

Минули роки, змінилося всього багато. Іноземний легіон вважається елітним підрозділом сухопутних військ Армії Франції. Він виковує піхоту, саперів, десантників високого класу, спеців із бронекавалерії. Нині у Легіоні близько 9000 осіб – це майже десята частина державної армії. Крім використання як сил швидкого реагування та сил спеціальних операцій, легіонерів залучають до будівельних та рятувальних робіт.

Набирають до Іноземного легіону просто і за принципом добровільності. Усі бажаючі потрапити до Легіону вирушають до центру відбору у місті Обань. Що цікаво: квиток до Обані з будь-якого міста Франції буде безкоштовним для кожного. Також є вербувальний пункт у Парижі, у фортеці Форт-де-Ножан.

Тепер про кримінальне минуле легіонерів. Так, ще на початку минулого століття вважалося, що Легіон допомагає злочинцям ховатися від правосуддя, проте тих, хто вчинив тяжкі злочини, видавали поліції дуже швидко. Наразі кожного потенційного легіонера пробивають по базі Інтерполу, крім того, офіцери Легіону негласно збирають досьє на кандидата у країні його проживання. У Легіон можуть взяти за наявності судимості за хуліганство чи п'яне водіння, наприклад. Але вбивць, ґвалтівників та наркоторговців не просто не приймуть, але ще й здадуть поліції за першої ж нагоди.

Віковий ценз прийому до Легіону – від 17,5 до 40 років, причому для неповнолітніх потрібен дозвіл батьків. Жінок в Іноземному легіоні немає і поки що не передбачається навіть у штаті кухарів та прибиральників.

Відбір на службу дуже суворий, хоча якщо раніше вважалося, що у легіонери беруть геніїв з IQ вище 200 і з чудовою фізичною підготовкою, то зараз основна вимога – просто відсутність серйозних проблем зі здоров'ям (при відборі заглянуть навіть у рот та перевірять зуби). Майбутні легіонери місяць проходять відбір, що включає перевірку фізичної підготовки, купу психологічних тестів і масу співбесід зі службою безпеки. Ті, що пройшли сито відбору – на місяць це приблизно 15-20 осіб із 500 бажаючих – вирушають далі на 4-місячне навчання до міста Кастельнодарі в Піринеях. Тим, хто не пройшов, бажають всього доброго, відправляють додому і чекають через три місяці на повторну заявку.

Тим, хто закінчив навчання, урочисто вручається біле кепі – характерний головний убір рядового солдата Французького Іноземного легіону. Також легіонери носять зелені берети, як і у всій французькій армії.

Не кожен витримає навантаження під час підготовки солдатів у легіоні. Фото: Офіційний сайт Французького Іноземного Легіону legion-etrangere.com

Стати французом «за правом пролитої крові»

При вступі до лав Іноземного легіону новобранець укладає контракт строком на 5 років. Мінімум два з них легіонер повинен відслужити за межами Франції (в пустелі Алжиру, Тунісу чи Марокко!). Причому в перші чотири місяці ще можна послати до біса всю французьку воєнщину і вирушити додому без наслідків, але після цього – лише служити до кінця контракту. Після першого 5-річного контракту можна підписувати піврічні, і річні, і знову 5-річні.

Легіонер у парадній формі. За традицією, вони носять бороди. Фото: wikipedia.org

Один закритий 5-річний договір плюс ще два роки служби дають декларацію про отримання французького громадянства чи посвідки проживання у країні. Якщо легіонер отримує поранення в ході бойових дій, то право на отримання громадянства він отримує негайно - "за правом пролитої крові".

Що ж до зміни імені для вступників до Іноземного легіону, то тут теж все просто. Легіонеру дадуть Anonymat – нові ПІБ, місце та день народження. Через три роки легіонер або повертає своє старе ім'я, або узаконює нове. Але в Легіоні кажуть, що для зміни імені у людини мають бути досить вагомі причини.

Статус легіонерів – не найманці, як люблять стверджувати ті, хто не має жодного відношення до Іноземного легіону. Офіційно легіонери вважаються добровольцями, які служать у лавах чинної французької армії. І одержують зарплату залежно від вислуги та чинів – у середньому 2500-3000 євро на місяць плюс надбавки та премії. Для Франції це не так багато, тут вся справа в престижі та репутації. Вихідці з Іноземного легіону йдуть нарозхват у будь-якій країні. Причина цього – сувора підготовка, жорстка дисципліна, часті відрядження – курси виживання у тропічних лісах. Вогневу підготовку легіонери проходять у стрільбі з будь-якої зброї – від автоматів та снайперських гвинтівок до протитанкових комплексів. Попутно в Легіоні можна здобути французьку середню або вищу освіту, а також пройти безліч додаткових курсів - наприклад, альпіністських або гірськолижних.

Командири – виключно французи

Найбільше в Іноземному легіоні жителів Східної Європи – понад третину, чверть складають південноамериканці, а п'ята частина – французи з новими документами бельгійців, люксембуржців чи монегасків. Командний склад – виключно французи.

Кого практично немає в Іноземному легіоні – то це мусульман. Абсолютна більшість відсівається ще на етапі відбору. Причину в Легіоні сформулювали коротко: "У зв'язку із зростанням загрози від ісламських екстремістських організацій". Так само ставляться і до представників праворадикальних організацій з будь-якої країни.

І ще, приховати цю інформацію від офіцерів відбору до Іноземного легіону неможливо. Пам'ятаємо, що вони неофіційно збирають інформацію про кожного кандидата.

А як щодо українців?

Командує підрозділом бригадний генерал 66-річний етнічний українець Кирило Ющенко. Фото: Офіційний сайт Французького Іноземного Легіону legion-etrangere.com

До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Іноземному легіоні чисельністю 9500 осіб служили близько 700 українців. Частина повернулася додому для захисту країни. За правилами Легіону, це дезертирство, але, напевно, вони можуть розраховувати на поблажливість, з огляду на причини їхньої втечі.

Повертаючись до питання, чому Французький легіон не задіяний в Україні, – справа за малим: за політичним рішенням. Окремі легіонери у ЗСУ – це чудово, але цих бравих хлопців потрібно більше. Та й голова Французького Іноземного легіону з літа 2023 року – явно етнічний українець 66-річний Кирило Ющенко, який закінчив військове училище Сен-Сір і має за плечима десятки успішних операцій у Боснії, Джибуті, ПАР, Чаді, Малі, Буркіна-Фасо - невже б проігнорував прохання зі своєї історичної батьківщини?

У легіонерів є клич "Легіон, до мене!" Це сигнал про допомогу. Кожен легіонер, який почув цей клич, зобов'язаний допомогти своєму товаришу по службі, чого б це йому не коштувало. Можливо, французи почули цей заклик із України.

Теги за темою
ФранціяАрмія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Як ще можна використовувати кнопку "Дія" на iPhone: стандартні та несподівані способи
InternetUA
2025-02-25T05:01:48Z
Нейромережа Gemini від Google може з'явитися на iPhone
InternetUA
2025-02-25T03:04:05Z
Apple планує інтегрувати 5G-модеми у свої чипи, але чекати доведеться довго
InternetUA
2025-02-25T03:03:09Z
Спосіб доступу до Gmail змінять для мільйонів користувачів
УкраинФорм
2025-02-25T02:33:56Z
Hubble показав туманність Вуаль у сузір’ї Лебедя
УкраинФорм
2025-02-25T01:36:14Z
Microsoft більше не орендуватиме дата-центри для ШІ-обчислень
InternetUA
2025-02-25T01:01:57Z
Сонце змінило колір: вчені пояснили рідкісне явище
TSN
2025-02-24T21:51:59Z
Проникла в римський пантеон: в Іспанії археологи випадково виявили сліди релігійного культу
Фокус
2025-02-24T21:45:32Z
Т-1000 з "Термінатора 2" з’явиться в Mortal Kombat 1 разом із новим бійцем
24tv
2025-02-24T21:42:20Z
Гороскоп Таро на сьогодні, 25 лютого: це буде непростий день для всіх знаків Зодіаку
Политека
2025-02-25T05:03:45Z
Бур'яни "зникнуть назавжди": садівник поділився хитрим, але простим секретом
GlavRed
2025-02-25T04:27:26Z
Непросте IQ-завдання: знайдіть 3 відмінності в картинках із цуценям за 19 секунд
GlavRed
2025-02-25T04:27:12Z
Так снідали предки: як швидко приготувати ліниві вареники і як страва називалася раніше
24tv
2025-02-25T04:06:28Z
Ретро Венера 1 березня - 12 квітня: Рибам - проблеми з грошима, Овнам - мрії
GlavRed
2025-02-25T01:27:28Z
Як прибрати подряпини зі скла: 4 безвідмовних способи
GlavRed
2025-02-25T00:27:13Z
Кращі за класичні: готуємо голубці з новою начинкою – цікавий замінник м'яса
24tv
2025-02-24T23:06:38Z
Не повірите, поки не спробуєте: як зварити буряк за 10 хвилин – оригінальний спосіб
24tv
2025-02-24T22:00:58Z
Ейфелеву вежу у Парижі сьогодні підсвітили жовтим і синім
УкраинФорм
2025-02-24T21:18:16Z
Загарбники вдарили по Антонівці на Херсонщині, постраждав чоловік
УкраинФорм
2025-02-25T05:39:08Z
В Сумах внаслідок влучання БпЛА є руйнування та постраждалі
TSN
2025-02-25T05:33:28Z
Росіяни атакували дронами Суми - пошкоджені два багатоквартирні будинки, є поранені
УкраинФорм
2025-02-25T05:30:48Z
РФ атакувала дронами дві області: пошкоджено багатоповерхівку, є постраждалі
GlavRed
2025-02-25T05:27:48Z
Шахеди атакували житловий сектор Сум
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T05:27:02Z
Цієї ночі від російських повітряних ударів постраждали два райони Київщини, наразі відомо про одну поранену
ZN UA
2025-02-25T05:21:35Z
На Київщині внаслідок ворожої атаки постраждала жінка, є руйнування
УкраинФорм
2025-02-25T05:18:08Z
В Умані чоловік підпалював трансформаторні підстанції на замовлення інтернет-кураторів з рф
InternetUA
2025-02-25T05:15:21Z
У Київській області на тлі ракетної атаки російських стратегів пролунав вибух
ZN UA
2025-02-25T04:42:55Z
Ібрагімович: Мілан — найзнаменитіший клуб Італії
Football.ua
2025-02-25T05:39:44Z
Рух оформив перехід гамбійського нападника Фаала
Football.ua
2025-02-25T05:27:29Z
Манчестер Юнайтед продовжує скорочувати робочий штат через економію
1News
2025-02-25T05:09:16Z
Український футболіст Довбик може змінити клуб в Італії – ЗМІ
ZN UA
2025-02-24T23:37:53Z
Галатасарай — Фенербахче 0:0 Відео найкращих моментів та огляд матчу Суперліги
Football.ua
2025-02-24T22:46:26Z
Шастал: Важко вриватися в чемпіонат проти такого суперника, як Шахтар
Football.ua
2025-02-24T22:25:20Z
Рома без Довбика розгромила Монцу
Football.ua
2025-02-24T22:15:24Z
Севілья на останніх хвилинах втратила перемогу проти Мальорки
Football.ua
2025-02-24T22:01:48Z
Шахтар — Лівий Берег 1:0 Відео гола та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-02-24T21:33:39Z
Мінус ще 1300 окупантів: втрати ворога на 25 лютого
24tv
2025-02-25T05:36:28Z
У Києві будують першу підземну школу: від чого рятуватиме споруда вартістю 332 мільйони
TSN
2025-02-25T05:33:46Z
Яка ситуація з якістю повітря в Києві: дані SaveEcoBot
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T05:03:41Z
Один ракетоносій РФ залишається у Чорному морі
УкраинФорм
2025-02-25T04:42:31Z
Морози до -14 градусів: синоптики розповіли, яку погоду чекати у вівторок
Политека
2025-02-25T04:30:12Z
Атака дронів на Київщину: з’явились фото наслідків
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T04:24:49Z
У деяких областях України очікується сніг: погода на 25 лютого
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T03:54:59Z
Ворог атакував по всьому фронту від Курщини до Херсонщини: як змінилася лінія фронту – карти ISW
24tv
2025-02-25T03:51:54Z
Робота, блокпост та паспортний сервіс: у яких місцях найчастіше видають повістки
Знай
2025-02-25T03:30:48Z
Борис Джонсон розписався у книгах у магазині «Книгарня Є»: примірники розкупили за 20 хвилин
Комсомольская правда
2025-02-25T05:01:05Z
10 найбільш продаваних чоловічих парфумів у світі: деякі позиції вас здивують
24tv
2025-02-25T04:09:47Z
У Відні знову підсвітили «Ворота героїв» в українські кольори
УкраинФорм
2025-02-25T01:48:39Z
На концерті співачки-путіністки Олени Ваєнги померла фанатка
GlavRed
2025-02-25T00:27:14Z
Яке взуття купити на весну 2025: підказки фешн-блогерів
GlavRed
2025-02-24T23:27:18Z
MOLODI розкрили ім'я відомого співака, який покинув гурт: "Нам було трохи образливо"
24tv
2025-02-24T22:36:51Z
Мода 2025 року – що носити, щоб бути в тренді цього сезону
GlavRed
2025-02-24T22:27:31Z
Алла Пугачова публічно висловилася про Крістіну Орбакайте - причина
GlavRed
2025-02-24T21:27:30Z
Померла американська соул-співачка Роберта Флек
УкраинФорм
2025-02-24T21:06:50Z
Майже половина німців більше не хочуть допомагати Україні
Европейская правда
2025-02-25T05:37:41Z
Армія РФ втратила в Україні ще 1300 військових і два засоби ППО
УкраинФорм
2025-02-25T05:36:13Z
З Днем української жінки 2025: щирі привітання у картинках і прозі
24tv
2025-02-25T05:33:00Z
Через ракетну атаку Росії по Україні: в Польщі піднімали військову авіацію в небо
24tv
2025-02-25T05:30:05Z
Майже втричі більше: що відбувається із працевлаштуванням українців у Німеччині
Хвиля
2025-02-25T05:24:51Z
25 лютого – яке церковне свято: чому сьогодні не можна лягати спати вдень
24tv
2025-02-25T05:00:37Z
Настоятелів двох храмів УПЦ МП викрили на вихвалянні Путіна та антисемітизмі
УкраинФорм
2025-02-25T04:54:16Z
Найтепліші привітання з Днем ангела Тараса 2025: гарні слова у прозі й віршах
24tv
2025-02-25T04:36:22Z
Що означає вислів "лихий на їжу": лише одиниці пояснять значення
GlavRed
2025-02-25T04:27:19Z
Більшість забуває: чому потрібно знімати каблучку перед тим, як лягати спати
GlavRed
2025-02-25T04:27:04Z
Українці почали отримувати повідомлення з Електронної системи охорони здоров’я через Viber
InternetUA
2025-02-25T04:01:51Z
Весняна обрізка дерев: не пропустіть ці дні, аби гілки гнулися від плодів
24tv
2025-02-24T20:36:08Z
ВООЗ повідомила, на які хвороби найчастіше скаржаться українці
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T19:06:48Z
Аналіз на непереносимість лактози: як відбувається та кому потрібен
24tv
2025-02-24T18:18:02Z
Як зберегти жіноче здоров’я
360ua.news
2025-02-24T18:06:50Z
Вилікувати чи зрізати: смола на плодових деревах – як боротися
GlavRed
2025-02-24T17:27:38Z
Стало відомо, яке найкорисніше м’ясо в світі
AgroNews
2025-02-24T17:21:32Z
Ви б ніколи не здогадались: дієтологи розповіли про 7 найкорисніших круп
24tv
2025-02-24T16:51:38Z
Ощадбанк заблокував картку військового: стала відома причина
Политека
2025-02-25T05:30:50Z
ZUS змінив дати березневих виплат 800 Плюс: перші кошти надійдуть вже у лютому
Хвиля
2025-02-25T05:06:18Z
Озвучено оновлені ціни на моркву в Україні
AgroNews
2025-02-25T05:03:46Z
Від заяви до виплати: як ВПО отримати субсидію на оренду житла
Хвиля
2025-02-25T04:45:19Z
Тарифи зростають, борги множаться: українці на межі виживання – субсидії не рятують
Знай
2025-02-25T04:30:15Z
Вартість печериць сильно відрізняється: порівняння цін в Auchan, Novus, Megamarket та Metro
Хвиля
2025-02-25T04:24:38Z
Коли біотехнологія на боці аграрія: як завдяки інноваційним продуктам забезпечити урожайність зернових
AgroPortal
2025-02-25T04:00:44Z
Пенсія для тих, хто отримував мінімальну зарплату: якими будуть виплати у 2025 році
Политека
2025-02-25T04:00:31Z
Україна відновила половину енергопотужностей – глава Міненерго
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T02:24:46Z
Конкурент Ford F-150: BYD замахнувся на великий пікап
ЗаРулем
2025-02-25T05:09:09Z
Водіям загрожує штраф за найпоширенішу звичку: як уникнути
Хвиля
2025-02-25T04:03:20Z
Стиль водіння, який "вбиває" мотор авто: експерт спростував поширену думку
ТСН
2025-02-24T20:33:19Z
Audi A6 шостого покоління
360ua.news
2025-02-24T20:18:17Z
Компанія Volvo Trucks вперше лідирує на ринку Європи
AutoCentre
2025-02-24T19:04:14Z
Гуру водіння обіцяє ідеальне паралельне паркування з допомогою цього 20-секундного трюку
24tv
2025-02-24T18:51:30Z
Ексклюзив за ціною суперкара: представлено найдорожчий у світі мотоцикл
Фокус
2025-02-24T17:33:04Z
Bathurst 12 Hour – як пройшов марафон для пілотів КЦА ФАУ
AutoCentre
2025-02-24T16:45:47Z
Діджиталізація замість бійок: Tesla запускає довговочікувану електронну чергу на станціях Supercharger
ITC
2025-02-24T16:31:40Z
Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію США щодо війни в Україні
Комсомольская правда
2025-02-25T05:21:18Z
Масований ракетний удар, РБ ООН прийняла антиукраїнську резолюцію США: головні новини ночі 25 лютого 2025 року
TSN
2025-02-25T05:21:05Z
США можуть зробити Росії "подарунок", про який Кремль лише мріяв після провалу "спецоперації" ‒ аналітик
ZN UA
2025-02-25T05:18:24Z
Путіну буде важче продовжувати війну через її влив на російську економіку – ISW
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T05:15:49Z
Переговори в стилі Трампа: стало відомо про погану, кращу та катастрофічну версію угоди про ресурси
Политека
2025-02-25T05:15:48Z
Росія атакувала ракетами та "Шахедами" Україну: хронологія 1098 дня війни
24tv
2025-02-25T04:51:23Z
Ворожа атака дронами та заява Трампа щодо РФ: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T04:51:18Z
Святослав Дубина про риторику Трампа щодо російсько-української війни: «Це все від лукавого»
Политека
2025-02-25T04:48:05Z
Буданов спрогнозував, що буде у разі повного захоплення України
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T04:45:12Z