Готівковий курс долара в Україні за вихідні дещо змінився в ціні. Вранці в понеділок, 11 березня, середня вартість американської валюти в банках встановилася на рівні 38/38,55 грн (купівля/продаж), у небанківських обмінниках – 38,17/38,61 грн. За вихідні банківський курс долара знизився на 5 копійок у покупці, але виріс на 2 копійки у продажу. Офіційний курс Нацбанку при цьому збільшився на 6 копійок.
За тиждень, з минулого понеділка, готівковий долар у банках все ж подешевшав – на 10 копійок у купівлі та на 5 у продажу. Про це свідчать дані профільного порталу.
Національний банк України (НБУ) на 11 березня розрахував офіційну вартість американської валюти на рівні 38,14 грн. Це:
- на 6 копійок вище за курс, що діяв у п'ятницю 8 березня і на вихідних 9-10 березня;
- на 9 копійок дорожче, ніж тиждень тому;
- на 48 копійок нижче за рекордний офіційний курс (38,62 грн/дол., було встановлено 22 лютого 2024 року).
На чорному ринку, тобто в приватних оголошеннях про купівлю-продаж валюти, курс долара виявився вищим за банківський і в купівлі, але трохи нижче у продажу. Так, американську валюту "з рук" 11 березня пропонують за ціною 38,45/38,53 грн (купівля/продаж).
Курс у банках: де вигідніше купувати та продавати долар
Серед найбільших комерційних банків 11 березня найдешевше продають ПУМБ та державний Укрсиббанк – по 38,5 грн/дол. Найдорожче купити американську валюту пропонують у державному Укрексімбанку – по 38,7 грн/дол.
Купує долари за найнижчою ціною Універсал Банк (Монобанк) – 37,45 грн. А найвигідніше продавати валюту 11 березня в державному Сенс Банку, за 38,35 грн/дол.
Нагадаємо, банківський сектор очікує на помітне зростання курсу готівкового долара в Україні – причому вже цього тижня (11-17 березня). За прогнозом начальника департаменту казначейства Глобус Банку Тараса Лісового.
Він зазначив, що різниця між курсами купівлі на продажу у банках становитиме 30-50 коп. В обмінниках цей показник буде більшим – до 1 грн.
Як повідомляв OBOZ.UA, в той же час, в Україні більше не діють обмеження на кількість іноземної валюти, що купується, – зокрема доларів. До того ж, купувати необхідну суму українці можуть як у банках, так і в обмінниках.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!