MY.UAНовини
Кремлівський фейк про начебто історично російський Крим
Кремлівський фейк про начебто історично російський Крим

Кремлівський фейк про начебто історично російський Крим

Російська пропаганда у своїх намірах обґрунтувати напад на Україну постійно використовує псевдоісторичні факти. Сценаріїв є декілька. Іноді Путін транслює нісенітницю, що росіяни та українці один народ.

Своєю чергою це показує повні незнання глави Кремля етногенезу власного народу, який має могутні фіно-угорські корені, на відміну від українців, які є прямими нащадками перших слов’ян. Українці формувалися як нація на територіях, що були прабатьківщиною для великої частини слов’янської сім’ї, але не росіян, які історичне слов’янське коріння несуть у більшості від поляків. Часом трапляється і таке, що російський президент виступає із твердженнями, що Україну створив Ленін чи Сталін.

При цьому він забуває, що якраз більшовики знищили відновлену українську державність у формі Української Народної Республіки у 1921 р. Проте одним із головних стовпів усієї московської пропаганди є твердження про начебто історично російський Крим. На основі «історичного права» Кремль хоче пояснити своє військове вторгнення на український півострів. Це повністю хибна кремлівська міфологема, яку треба розглянути по суті.

Першим населенням Криму, відомим за назвою перших письмових джерел, а не тільки археологічних досліджень, були племена кіммерійців (12 ст. до н.е.). Це були скотарські племена іраномовного походження, які прибули з далеких азійських степів. У середині 7 століття до н. е. більшість кіммерійців була витіснена іншими іраномовними племенами – скіфами, які прибули з тих же степів, де раніше проживали власне кіммерійці.

Також до привабливих бухт півострова у 6 ст. до н. е. починають прибувати грецькі колоністи, які засновують на території Криму свої перші поселення: Пантікапей (Керч), Керкенітида (Євпаторія), Феодосія та кілька інших. Через одне століття з'явився і Херсонес (Севастополь), і саме йому та Пантікапею судилося стати великими центрами греків в Криму.

Паралельно в 1 тисячолітті до н. е. у передгірному і гірському Криму, а також на південному узбережжі півострова, з’являються племена таврів, які прибули через Керченську протоку з суміжних територій передгір’я західного Кавказу. Скіфська держава в Криму існувала до другої половини 3 ст. н. е.. Тоді її столицею був Неаполь Скіфський (Сімферополь), проте вона була знищена прибулими германськими племенами готів зі Скандинавії, що з'явилися в Криму на початку 3-го століття в період великого переселення народів.

У часи римського панування Крим пережив економічне піднесення. В цей час у Криму з'являються перші християни. Зокрема, сюди був засланий та тут і помер мученицькою смертю 4-й Папа Римський Климент I (101 рік н.е).

Наприкінці 4 ст. н.е. готів з півночі Крима витісняють тюркомовні гуни, які є вихідцями зі степів центральної Азії, хоча самі гуни залишили півострів і продовжили похід до центральної Європи. А от частина готського населення відступила в глибину півострова та оселилася у південно-західній частині гірського Криму. Серед них була успішною проповідь християнства, тому у кінці 4 ст. вони здобувають свого єпископа. Засновується Готська єпархія, яка підпорядковувалася Константинополю. В 5 ст. держава гунів з центром на середньому Дунаї занепадає, і частина їх племен знову знаходить притулок у степовому Криму.

Наприкінці 6 ст. степовий Крим був приєднаний до Західного тюркського каганату. Вторгнення війська тюрків до Криму звужує зону впливу Візантії тільки навколо Херсонесу. Через століття Крим підпадає під владу Хозарського каганату. Хозари надовго закріпились тут. Вони склали етнічну основу кримському народу - караїмів. У 10 ст. Хозарський каганат приходить в занепад після поразки від військ Великого Київського князя Святослава. Київ створює Тмутараканське князівство на узбережжі Керченської протоки, яке 120 років контролювало прохід суден з Чорного в Азовське море та мало у своєму складі східний Крим.

У 9 ст. в Крим ненадовго заходять угорські племена, які потім мігрують на захід до дунайських степів. Потім на півострові з'являються тюркомовні племена печенігів, що прикочували з Центральної Азії. Новим сильним кочовим народом після них стали половці, або тюркомовні кипчаки, які завоювали Крим у 11 ст. Вони підкорили собі більшу частину Криму більше ніж на два століття, поки в Криму не з'явились монголо-татари. Половці стали головним народом, з якого в майбутньому в результаті етногенезу сформувались кримські татари.

У 9 ст. укріплюється Київська держава, розширюються її кордони, виникають торгові та військові стосунки між Руссю та Херсоном (Херсонесом, Севастополем). В 988 р. до Криму прибуває Великий Київський князь Володимир. Його армія захопила Херсонес. Князь Володимир вирішив одружитися з сестрою Візантійського імператора Анною, а він сам та його військо прийняло на півострові християнство. Після цієї події зв'язок між Руссю та Херсоном (Херсонесом, з 18 ст. Севастополем) ще більш поглиблюється, оскільки багато священників, книг та церковних предметів Великий князь Володимир забрав до Києва саме звідси.

В 12-13 ст. купці з Києва та Чернігова активно продавали свої товари через торговий порт Сурож (Судак), оскільки Тмутараканське князівство, яке вони заснували, припинило своє існування. З початку 13 ст. італійські держави Венеція та Генуя встановлюють контроль над південним узбережжям Криму, при повній домінації генуезців, яке вони тримали до другої половини 15 ст., тобто до приходу турків.

Володіння генуезців в Криму отримали назву «Генуезька Газарія». У 13 ст. кримські готи створили свою державу на теренах південно-західного гірського Криму, яка отримала назву Феодоро. Населення Феодоро сповідувало православ'я. Офіційною мовою була грецька. У 1475 р. війська Османської імперії захопили всі землі генуезців та держави Феодоро.

Перша поява монголо-татарського війська в Криму зафіксована в 1223 р. Через 15 років вони появились знову та підпорядкували собі увесь степовий Крим, який став улусом Золотої орди. Центром кримського юрта стало місто Солхат (Старий Крим, який дав назву всьому півострову). Коли ослабла Золота орда то Кримське ханство стає самостійною державою. Роком його заснування вважається 1449. Воно проіснувало до 1783 року, коли російські війська захопили півострів, а цариця Катерина II видає маніфест про приєднання Криму до Росії.

З 1783 до 1917 року Крим був у складі Російської імперії. У 1918-20 роках на теренах півострова відбувалася громадянська війна. Наприкінці 1920 року Крим захопила Червона армія, а в 1921 році більшовики оголосили про створення Кримської автономії у складі радянської Росії. Вона проіснувала до осені 1941 року, коли півострів захопили війська Вермахту. Німці хазяйнували на півострові до 1944 року, коли Крим визволили бійці Четвертого Українського фронту, який у більшості складався з мобілізованих українців.

У травні 1944 року за наказом Сталіна відбувається депортація кримських татар з усіх своїх поселень в Криму. В нелюдських умовах цілий народ транспортують у вагонах для худоби до Узбекистану та районів Приуралля. За цей час кожен четвертий депортований кримський татарин помирає під час вигнання. На місця проживання кримських татар, з метою повної зміни етнічного складу півострова, Кремль привозить російське населення з відсталих областей РРФСР. Вони захоплюють будинки та майно кримських татар і стають більшістю населення Криму.

Але враховуючи, що прибули ці люди з інших кліматичних поясів – вони виявилися абсолютно не здатними господарювати на кримських землях. Ці території попадають у повну стагнацію. Коли лідер радянських комуністів Хрущов відвідав Крим, то прийшов до висновку, що у складі РРФСР півострів не має жодних економічних перспектив. Він це питання виносить на обговорення у Кремлі та знаходить підтримку серед керівництва ЦК КПРС.

Були проведені відповідні конституційні правові процедури щодо передачі півострова до складу України. Керівництво в Києві розуміло, що Крим прийдеться багато в чому витягувати республіканськими коштами, та Хрущов пообіцяв підтримку на загальнодержавному рівні у будівництві Кримського каналу з Дніпра до степової частини Криму, що вдихнуло нове життя в економічний розвиток півострова.

У лютому 2014 року російські війська стали захоплювати українські державні об’єкти на півострова. Під дулами автоматів, через два з половиною тижні після окупації півострова, вони організували псевдо референдум про приєднання до Росії, який у світі практично ніхто не визнав.

Знаємо, що найдовше на півострові панували скіфи – 1000 років, тобто з середини 7-го ст. до н.е. до кінця 3-го ст. н.е. Потім можна вважати лідерами за довжиною часу домінування стародавніх греків, які мали свої міста-держави та Боспорську державу з 6-го ст. до 3 ст. н.е., тобто 900 років.

Протягом 800 років були історичні згадки про таврів, які жили в гірських районах півострову. 500 років на півострові домінували кіммерійці. 450 років значною частиною Криму володіли Рим та Візантія. 340 років півострів був у складі Кримського ханства, 320 років південний Крим був у складі Отоманської імперії, 300 років він був у складі Хозарського каганату. 240 років у південно-західній частині півострова панували готи в рамках своєї держави Феодоро та перед цим 150 років у всьому Криму з початку 3-го до другої половини 4-го ст. 240 років в степовому Криму панували половці, а у південному Криму хазяйнували генуезці протягом 230 років. Майже 200 років степовий Крим контролювали кочовики печеніги. Київ управляв півостровом 120 років через Тмутараканське князівство та 60 років з 1954 до 2014 роки, тобто разом 180 років.

І нарешті Російська імперія володіла півостровом з 1783 року до 1917, тобто 134 роки плюс радянська Росія після громадянської війни з 1921 року до 1941 – це ще 20 років та після німецької окупації з 1944 до 1953 рік, тобто ще 9 років, що разом 163 роки. Так що з 3200 років точно відомого історичного розвитку Кримського півострова Росія ним володіла лише 173 роки, це з урахуванням 10 років окупації – 2014-2024 рр. У рамках історичного процесу це дуже мало.

Це стільки, скільки Росія володіє територіями від Забайкалля до Тихого океану, які відібрала у Китаю. Зараз в сучасних китайських підручниках історії ці землі згадуються як одвіку китайські. Пекін не залишив подумки щодо їх повернення до рідної гавані, як і Київ, що бореться за витиснення російських агресорів з території українського півострова.

Теги за темою
Володимир Путін
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
Міла Сивацька показала рідкісні романтичні фото з нареченим і привітала його з важливим святом
TSN
2024-09-22T08:45:39Z
Син Майкла Дугласа поділився своїми враженнями від поїздки до Києва і показав особливе відео
TSN
2024-09-22T08:45:07Z
Анджеліна Джолі набила з 16-річною донькою від Пітта спільне тату і пояснила його значення
TSN
2024-09-22T08:36:18Z
Як стильно одягнутися в офіс: 5 найкращих варіантів
24tv
2024-09-22T08:36:18Z
Девід Бекхем знає, що робити: настав час надягати водолазку під костюм
24tv
2024-09-22T08:12:22Z
Рецензія на серіал «Чудовиська: Історія Лайла й Еріка Менендесів» / Monsters: The Lyle and Erik Menendez Story
ITC
2024-09-22T07:34:54Z
6 українських акторок, які чекають своїх коханих з фронту
24tv
2024-09-22T05:33:29Z
Міністр оборони: Щомісяця збираємо 50+ партнерів, які готові допомогти Україні
УкраинФорм
2024-09-22T08:45:44Z
"Терористи" та "маріонетки": Росія прийняла рішення щодо участі в Саміті миру
Хвиля
2024-09-22T08:45:31Z
Росія навряд чи зможе завершити війну на своїх умовах: американський дипломат
TSN
2024-09-22T08:45:21Z
Протести в РФ набирають обертів: в США розповіли, чому Кремль не оголошує мобілізацію
GlavRed
2024-09-22T08:45:20Z
Це врятувало Росію від поразки у 2022 – 2023 роках: чи наважиться Путін на мобілізацію
24tv
2024-09-22T08:42:37Z
Франція представила новий уряд після політичного глухого кута
ZN UA
2024-09-22T08:36:00Z
Росія вдарила авіабомбами по Харкову: Зеленський відреагував
ГЛАВКОМ NET
2024-09-22T08:33:06Z
Умєров: Робимо все, щоб наша ракетна програма була наближена до дронової
УкраинФорм
2024-09-22T08:21:54Z
Трамп відмовився від нових дебатів з Гарріс, попри її згоду на участь
Детектор М
2024-09-22T08:21:52Z
"Я гладіатор, і я не зупинюся": Дюбуа прокоментував видовищну перемогу над Джошуа
TSN
2024-09-22T08:45:36Z
Назвав причину фіаско: Джошуа висловився про свою поразку нокаутом від Дюбуа
TSN
2024-09-22T08:45:24Z
"Заберу пояси в Усика і битимуся з ним": Ф'юрі оцінив сенсаційну перемогу Дюбуа над Джошуа
TSN
2024-09-22T08:45:04Z
Климчук: Шість місяців я готувався, щоб повернутись на поле
Football.ua
2024-09-22T08:34:45Z
Сміливий крок: Ракіцький хоче придбати український футбольний клуб
24tv
2024-09-22T08:21:20Z
Дідик: Рух здобув одне очко проти Динамо Київ, а не втратив два
Football.ua
2024-09-22T08:06:34Z
Владислав Орлов - призер парного турніру ITF у Сату-Маре
УкраинФорм
2024-09-22T07:48:27Z
Український тенісист здобув бронзову медаль першості Європи U18
УкраинФорм
2024-09-22T07:36:46Z
«Київ-Баскет» виграв передсезонний турнір в Івано-Франківську
УкраинФорм
2024-09-22T07:24:59Z
Експерти закликали припинити косити траву після певного періоду: що відомо
GlavRed
2024-09-22T08:27:47Z
Гороскоп на тиждень з 23 по 29 вересня: Левам - розбіжності, Риб підведе здоров'я
GlavRed
2024-09-22T08:27:46Z
Солодке залиште дітям: рецепт солоних сирників із зеленою цибулею, після якого ви не зможете готувати інакше
Знай
2024-09-22T07:51:27Z
Любовний гороскоп на тиждень з 23 по 29 вересня: Овну - занепокоєння, Леву - сильне почуття
GlavRed
2024-09-22T07:48:16Z
Як почистити скляну вазу зсередини: зелений наліт зникне назавжди
24tv
2024-09-22T07:45:10Z
Від цього залежатиме ваш врожай наступного року: що потрібно зробити зі смородиною восени
Знай
2024-09-22T06:51:53Z
3 знаки зодіаку, які бояться зустрічі з колишніми, адже ті зламали їм життя
24tv
2024-09-22T06:09:37Z
Важливі заборони й народні повір'я Дня осіннього рівнодення: запам'ятайте це
24tv
2024-09-22T06:03:34Z
Рецепт для лінивих: шеф-кухар показала, що приготувати з фаршу та вафельних коржів
Политека
2024-09-22T05:33:00Z
Дієта MIND може захистити когнітивне здоров’я
Portaltele
2024-09-22T06:07:52Z
Як зрозуміти, що у вас дефіцит білка у раціоні
24tv
2024-09-22T06:00:57Z
Календар магнітних бур на кінець вересня: названі небезпечні дати
Политека
2024-09-22T03:22:52Z
У США схвалили першу назальну вакцину проти грипу, яку можна використовувати самостійно
УкраинФорм
2024-09-22T00:24:02Z
Медики з'ясували, що мастурбація покращує якість сну
Знай
2024-09-21T20:30:02Z
Вчені виявили нові переваги білків молока та м’яса щодо блокування раку
Portaltele
2024-09-21T19:04:59Z
Ця проста техніка миттєво зменшує тепловий стрес у собак
Portaltele
2024-09-21T19:04:17Z
Чай з імбиром не для всіх: кому категорично не варто вживати цей напій
24tv
2024-09-21T18:51:43Z
Як заквасити помідори: цікавий і дуже простий рецепт
24tv
2024-09-21T18:00:16Z
Вибухи на Хмельниччині: влада повідомила про масову атаку "Шахедів"
TSN
2024-09-22T08:45:27Z
В Ірані через вибух метану в шахті загинули 30 людей
УкраинФорм
2024-09-22T08:30:35Z
Потужний снігопад накрив Південну Африку: дороги заблоковані, люди застрягли в автомобілях
24tv
2024-09-22T08:27:05Z
РФ уночі скинула ФАБ-500 на Харків: є влучання біля багатоповерхівки
TSN
2024-09-22T07:39:36Z
Південну Африку накрили сильні снігопади
Комсомольская правда
2024-09-22T07:34:15Z
На Херсонщині ліквідували чотири пожежі в екосистемах, які виникли внаслідок обстрілів РФ
УкраинФорм
2024-09-22T07:30:47Z
Викликало землетруси до 3,5 бала: що зберігалось на підірваному складі у Торопці
GlavRed
2024-09-22T07:27:40Z
Суд покарав чоловіка за здачу в оренду неіснуючої квартири
InternetUA
2024-09-22T07:24:47Z
У Туреччині повітряна куля врізалася в автомобіль
УкраинФорм
2024-09-22T07:24:19Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Україна веде переговори про отримання винищувачів Gripen і Eurofighter — Умєров
TSN
2024-09-22T08:45:59Z
На кордоні з Польщею не працює один із популярних КПП: що сталося
TSN
2024-09-22T08:45:37Z
Бійці ГУР, які звільняли Зміїний, 28 годин блукали в морі на гумовому човні: WSJ розповіла причину
TSN
2024-09-22T08:45:24Z
«Борщ паті» в Пекіні. Українці познайомили китайських друзів із гордістю національної кухні
УкраинФорм
2024-09-22T08:45:16Z
Росія перекидає на Харківській напрямок підкріплення - штаб-сержант "Хартії"
TSN
2024-09-22T08:36:52Z
18 прізвищ, які належали лише наймогутнішим українцям: перевірте своє у переліку
24tv
2024-09-22T08:36:50Z
Вичікували момент: які 2 мети мають удари українських сил по арсеналах ворога
24tv
2024-09-22T08:36:44Z
Масована атака безпілотників на Україну: скільки ворожих "шахедів" збили
TSN
2024-09-22T08:45:54Z
150 гуманітарних місій: в благодійному фонді "Надія" розповіли про допомогу військовим і медикам
Фокус
2024-09-22T08:45:27Z
"Новатор", якому помстились чеченці: в Росії арештували популярного командира штурмового загону
24tv
2024-09-22T08:45:11Z
Росіяни почали запускати по Україні "отруйні безпілотники": чи правда це і чим вони небезпечні
TSN
2024-09-22T08:45:09Z
У трьох областях через російські атаки пошкоджені енергооб'єкти
УкраинФорм
2024-09-22T08:39:49Z
Росіяни атакують укріплення Сил оборони на Луганщині та б’ють по селах навколо
УкраинФорм
2024-09-22T08:37:48Z
Замість оплесків отримали "квиток" у ТЦК: чоловіків покарали за співи російського шансону на вулиці
Политека
2024-09-22T08:30:09Z
Підлий удар Росії по Харкову: кадри моторошних наслідків ворожої атаки
24tv
2024-09-22T08:27:38Z
День осіннього рівнодення 22 вересня 2024 року: три езотеричні ритуали для щедрості
TSN
2024-09-22T08:21:42Z
У Києві помітили новітній електрокар від Huawei із запасом ходу до 700 км
Фокус
2024-09-22T07:57:04Z
На аукціон виставили Lamborghini Huracan із мінімальним пробігом, але є нюанс
AutoCentre
2024-09-22T07:16:44Z
Під час гонки Формули-1 в Сингапурі на трасу вибігла величезна ящірка: кумедне відео епізоду
24tv
2024-09-21T19:51:27Z
На дорогах Києва помічена іменита «літаюча» Toyota
AutoCentre
2024-09-21T15:36:58Z
Гігантська ящірка зупинила практику Формули-1 у Сінгапурі
TSN
2024-09-21T14:15:29Z
Судячи з усього, сучасні безпілотні автомобілі – це один гігантський обман
24tv
2024-09-21T14:03:36Z
Водіям розкрили секрет, як всього лише одна монета може врятувати від штрафу і вберегти життя
TSN
2024-09-21T12:03:25Z
За вісім місяців в Україну ввезли понад 273 тисячі авто - Опендатабот
УкраинФорм
2024-09-21T11:58:40Z
Водіїв попередили: вікові обмеження можуть залишити вас без авто
Хвиля
2024-09-21T10:00:33Z
Ціни найвищі в історії: в Україні земля здорожчала найбільше за час існування ринку
24tv
2024-09-22T08:12:48Z
Які документи потрібні для оформлення пенсії у 2024 році
24tv
2024-09-22T08:06:32Z
Визначено напрями аграрного сектору, які зазнають найбільше змін у процесі євроінтеграції
AgroPortal
2024-09-22T07:30:12Z
Пенсіонер може збільшити розмір своєї пенсії: існує декілька можливостей
Политека
2024-09-22T07:21:55Z
Фонд гарантування виставив на повторний продаж лот активів Укрбудінвестбанку
УкраинФорм
2024-09-22T06:39:59Z
Валюта на підйомі: чи варто очікувати зростання долара до 42 гривень
24tv
2024-09-22T06:39:47Z
Сезон розпочнеться з дешевої, але дрібної цибулі
AgroPortal
2024-09-22T06:30:03Z
Мінекономіки запускає серію тренінгів за програмою грантового навчання
УкраинФорм
2024-09-22T06:18:27Z
Субсидії на ЖКП: хто може розраховувати на допомогу
Знай
2024-09-22T06:06:48Z
Вчені дослідили, що могло занести життя на Землю
24tv
2024-09-22T08:06:48Z
Розробники Dragon Age: The Veilguard розповіли скільки часу знадобиться аби пройти гру
24tv
2024-09-22T07:45:49Z
Не робіть так більше ніколи: у яких випадках не можна заряджати телефон
InternetUA
2024-09-22T07:24:25Z
Розкрито новаторські карти магнітного поля в атмосфері Сонця
Portaltele
2024-09-22T07:06:29Z
"Поділіться адресою": соцмережі приголомшені тим, що хлопець побудував у себе вдома
24tv
2024-09-22T06:30:50Z
Microsoft запускає Windows для пристроїв iPhone, Mac і Android
InternetUA
2024-09-22T06:15:53Z
Garmin представила супутниковий модуль InReach Messenger Plus для будь-якого смартфона
Portaltele
2024-09-22T06:07:06Z
Що робити, якщо батарея телефону здулася: покрокова інструкція
InternetUA
2024-09-22T05:31:48Z
Нігерійські шахраї відкривають hustle academies, де навчають цифрових афер
Украина Криминальная
2024-09-22T05:30:54Z