MY.UAНовини
росія виробляє втричі більше артилерійських снарядів, ніж США і Європа – CNN
росія виробляє втричі більше артилерійських снарядів, ніж США і Європа – CNN

росія виробляє втричі більше артилерійських снарядів, ніж США і Європа – CNN

Про це йдеться в ексклюзивному матеріалі телерадіокомпанії CNN. 

росія виробляє майже втричі більше артилерійських боєприпасів, ніж США і Європа, що є ключовою перевагою напередодні очікуваного чергового російського наступу в Україні наприкінці цього року.

рф виробляє близько 250 000 артилерійських боєприпасів на місяць, або близько 3 мільйонів на рік, згідно з оцінками розвідки НАТО щодо російського оборонного виробництва, наданими CNN, а також джерелами, знайомими з зусиллями Заходу з озброєння України. 

Разом США і Європа можуть виробляти лише близько 1,2 мільйона боєприпасів на рік для відправки до Києва.

Американські військові поставили собі за мету виробляти 100 000 артилерійських снарядів на місяць до кінця 2025 року - менше половини російського щомісячного виробництва - і навіть ця цифра зараз недосяжна, адже виділення Україні 60 мільярдів доларів заблоковано в Конгресі.

"Те, в чому ми зараз перебуваємо, - це війна на виробництві", - сказав високопоставлений чиновник НАТО в інтерв'ю CNN. 

"Результат в Україні залежить від того, як кожна зі сторін підготовлена до ведення цієї війни", - додав він. 

Офіційні особи кажуть, що кремль зараз випускає близько 10 000 снарядів на день, тоді як з українського боку - лише 2000 на день. За словами представника європейської розвідки, в деяких місцях вздовж 1000 кілометрового фронту співвідношення ще гірше.

Дефіцит озброєнь виник у  найнебезпечніший момент для військових зусиль України з часу, коли росія вперше пішла на Київ у лютому 2022 року. Гроші США на озброєння України закінчилися, а республіканська опозиція в Конгресі фактично припинила їх виділення.

Тим часом, рф нещодавно захопила українське місто Авдіївку і, за загальним визнанням, володіє ініціативою на полі бою. Україна бореться не лише з нестачею боєприпасів, але й зі зростаючою нестачею живої сили на лінії фронту.

США та їхні союзники надали Україні низку високотехнологічних систем, включаючи танк M-1 Abrams, а незабаром і винищувачі F-16. Але військові аналітики кажуть, що війна, швидше за все, буде виграна або програна залежно від того, хто випустить більше артилерійських снарядів.

"Питання номер один, за яким ми зараз спостерігаємо, - це боєприпаси. Це артилерійські снаряди, тому що саме в цьому росія має значну перевагу у виробництві і значну перевагу на полі бою" - сказав представник НАТО

російська військова машина в "повній бойовій готовності

рф працює на артилерійських заводах "24/7", чергуючи 12-годинні зміни, заявив офіційний представник НАТО. Близько 3,5 мільйона росіян зараз працюють в оборонному секторі, в порівнянні з 2 - 2,5 мільйонами до війни. 

Також кремль імпортує боєприпаси: Іран минулого року надіслав щонайменше 300 000 артилерійських снарядів - можливо, навіть більше, а Північна Корея надала щонайменше 6700 контейнерів з боєприпасами, в яких містилися мільйони снарядів.

"росія пустила в хід усе, що у неї є. Їх військова машина працює на повну потужність" - сказав представник розвідки.

Приблизним еквівалентом у США було б, якби президент Джо Байден застосував Закон про оборонне виробництво, сказав американський чиновник, який надає президенту повноваження наказувати компаніям швидко виробляти обладнання для підтримки національної оборони країни.

За словами американських і західних чиновників, нарощування російських озброєнь все ще недостатнє для задоволення її потреб, а західні розвідники не очікують, що рф досягне значних успіхів на полі бою в короткостроковій перспективі. Існує також межа російських виробничих потужностей, кажуть чиновники: російські заводи, ймовірно, досягнуть піку виробництва десь у наступному році.

Але це все ще набагато більше, ніж виробляють США та Європа для України - особливо без додаткового фінансування з боку США. 

Європейські країни намагаються компенсувати дефіцит. Минулого місяця німецька оборонна компанія сила, що планує відкрити в Україні завод з виробництва боєприпасів, який, за її словами, вироблятиме сотні тисяч боєприпасів калібру 155 мм щороку. У Німеччині ця ж компанія заклала фундамент нового заводу, який, як очікується, з часом вироблятиме близько 200 000 артилерійських снарядів на рік.

Американські і західні чиновники наполягають на тому, що хоча росія змогла запустити свої заводські лінії, частково завдяки тому, що має перевагу керованої економіки під контролем автократа, капіталістичні західні країни врешті-решт наздоженуть її і вироблятимуть краще обладнання.

"Якщо ви дійсно можете контролювати економіку, то, ймовірно, ви можете рухатися трохи швидше, ніж інші країни.  Але Захід матиме більше стійкої сили", - сказав генерал-лейтенант Стівен Бешем, заступник командувача Європейського командування Збройних сил США

"Захід тільки починає нарощувати темпи розбудови інфраструктури, щоб додати необхідний потенціал озброєнь".

Коли гроші все ще надходили, армія США розширила виробництво артилерійських снарядів у Пенсильванії, Айові і Техасі.

"росія виробляє 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Я маю на увазі, величезне, неосяжне. Ми не повинні недооцінювати їхнє бажання пережити нас терпінням і стійкістю" - сказав один європейський депутат.

Представники розвідки вважають, що жодна зі сторін не готова до швидких перемог, але загальні розрахунки свідчать на користь москви в довгостроковій перспективі - особливо якщо додаткова допомога з боку США не буде надана.

"Все йде не дуже добре, але все залежить", - сказало одне джерело, знайоме із західною розвідкою. "Якщо допомога відновиться і надійде швидко, то ще не все втрачено".

Нещодавно росія також націлилася на українську оборонну промисловість за допомогою своєї далекобійної зброї.

"Якби ми говорили про це минулої осені, ми б говорили про те, що вони націлені на об'єкти критичної інфраструктури, а зараз ми бачимо деякі об'єкти критичної інфраструктури, але також багато об'єктів української оборонно-промислової бази" - сказав представник НАТО. 

За словами високопосадовця НАТО, рф щомісяця виробляє від 115 до 130 ракет дальнього радіусу дії і від 300 до 350 ударних безпілотників одностороннього ураження на основі іранської моделі, наданої Тегераном. Хоча до війни рф мала в своєму арсеналі тисячі ракет дальнього радіусу дії, сьогодні їх кількість коливається в районі 700, сказав чиновник.

Останнім часом росіяни консервували цю зброю, щоб використовувати її великими залпами, щоб спробувати подолати українську протиракетну оборону. І вони компенсували це збільшенням використання безпілотників, відправляючи в середньому в чотири рази більше безпілотників на місяць, ніж минулої зими.

Мабуть, найбільшою проблемою росії є виробництво танків та іншої бронетехніки. Вона випускає близько 125 танків на місяць, але переважна більшість з них - це старі моделі, які були відремонтовані. Близько 86 відсотків основних бойових танків, вироблених рф в 2023 році, були відремонтовані, сказав представник НАТО. І хоча росія має близько 5000 танків на зберіганні, "ймовірно, великий відсоток з них не підлягає відновленню і придатний лише для розбирання на запчастини.

москва втратила щонайменше 2700 танків, що більш ніж удвічі перевищує загальну кількість, яку вона спочатку розгорнула в Україні в лютому 2022 року, коли почалося вторгнення.

Офіційні особи також уважно стежать за економікою рф, щоб зрозуміти, як взаємодія між надмірно розвиненим оборонним сектором, західними санкціями і зусиллями путіна підготувати свою економіку до війни впливає на здатність росії підтримувати конфлікт.

Війна абсолютно "трансформувала" російську економіку, сказав представник НАТО, порівняно з пострадянським періодом, коли нафта була провідним сектором. Зараз оборона є найбільшим сектором російської економіки, і за неї платять нафтою.

Це створює певні довгострокові дисбаланси, які, ймовірно, будуть проблематичними для росії, але наразі це працює, сказав представник НАТО і Башем, представник Європейського командування Збройних сил США.

"У короткостроковій перспективі - скажімо, протягом наступних 18 місяців або близько того - це може бути нескладно, але це міцна економіка", - сказав представник НАТО.

Пентагон зважує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування, яке у нього залишилось, але раніше він не хотів витрачати гроші, які залишились, без гарантій того, що їх відшкодує Конгрес, тому що використання запасів Міністерства оборони без планів поповнення цих запасів може вплинути на боєготовність США, як повідомляла раніше CNN.

"Якщо американська допомога більше не надходитиме, чи змінять українці своє ставлення до переговорів?", - запитало джерело, знайоме із західною розвідкою.

 
Теги за темою
Росіявійна
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Ми непереборні завдяки цьому, – лейтенант ДПСУ сказав, що допоможе Україні перемогти
24tv
2025-04-30T20:00:36Z
Така воля Папи Франциска: кардинала з кримінальним минулим не допустили до конклаву
24tv
2025-04-30T19:51:31Z
Високоточна зброя чи дешеві дрони: Залужний назвав, що ефективніше
TSN
2025-04-30T19:51:30Z
До використання у ЗСУ допустили українські зарядні станції Titanium
1News
2025-04-30T19:46:49Z
Батьки дітей, які навчаються дистанційно, зможуть працювати з дому: Зеленський підписав закон
Фокус
2025-04-30T19:46:19Z
Лейтенант ДПСУ відповів, як ставиться до "бусифікації" та ухилянтів
24tv
2025-04-30T19:45:16Z
Грошова допомога у Харкові: хто має право та як оформити виплати
Политека
2025-04-30T19:31:52Z
Індійські розробники інтегрували ракети Mistral у бойові гелікоптери Prachand
InternetUA
2025-04-30T19:31:04Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Індія закриває повітряний простір для пакистанських авіаліній
Лига
2025-04-30T20:18:38Z
Уряд ухвалив важливе рішення щодо угоди про надра зі США
Хвиля
2025-04-30T20:15:00Z
Битва за Арктику: поки США мріють про Гренландію, з молотка піде земля розміром з Мангеттен
Telegraf
2025-04-30T20:12:30Z
"Хочу, щоб це закінчилося": Трамп зробив нові заяви про війну, Путіна та допомогу Україні
TSN
2025-04-30T20:09:24Z
Зеленський провів телефонну розмову з прем’єром Канади, запросив його до Києва
Лига
2025-04-30T20:03:09Z
Трамп про зустріч із Зеленським у Ватикані: "момент розради"
Европейская правда
2025-04-30T20:03:06Z
У Туреччині до суду ув'язнили 18 співробітників муніципалітету Стамбула
ZN UA
2025-04-30T20:01:27Z
Україна готова сьогодні підписати угоду про копалини зі США — Bloomberg
ZN UA
2025-04-30T20:00:37Z
DOROFEEVA - "Додайте світла" – 10 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-30T20:22:21Z
Злата Огнєвіч різко висловилася про "артистів-одноденок"
GlavRed
2025-04-30T19:55:28Z
Вибуховий трилер з Томом Гарді: новий фільм-бойовик став найпопулярнішим на Netflix
24tv
2025-04-30T19:30:44Z
"Подібний на Захура": Камалія відкрила таємницю свого особистого життя
GlavRed
2025-04-30T19:27:55Z
Денисенко приписують роман із відомим режисером: реакція "коханців"
GlavRed
2025-04-30T19:27:35Z
"Хто тримає оборону": співак Юлік вразив своїм публічним зверненням
GlavRed
2025-04-30T19:27:00Z
Вийшов трейлер третьої частини "Ілюзії Обману"
Gazeta UA
2025-04-30T18:39:17Z
«Громовержці*»: допрем’єрний показ нового фільму Marvel Studios
Вива
2025-04-30T17:22:59Z
Син Роберта де Ніро оголосив себе трансгендерною жінкою
Фокус
2025-04-30T17:12:41Z
Юань проти долара: нова валютна стратегія Китаю у світі тарифних воєн
Хвиля
2025-04-30T20:06:33Z
З продажу вживаних речей українцям доведеться платити податки: як це буде працювати
Telegraf
2025-04-30T19:57:51Z
Виплати зросли, але не у всіх: хто став отримувати більші пенсії у квітні
Фокус
2025-04-30T19:51:16Z
Західні компанії готуються до можливого послаблення санкцій США і відновлення торгівлі з росією – FT
iPress
2025-04-30T19:45:28Z
Угода щодо рідкоземельних металів: Україна запропонувала правки в останню хвилину, — Бессент
Фокус
2025-04-30T19:27:02Z
Попри складу ситуацію з Пакистаном: індійська рупія злетіла до максимуму за кілька місяців
24tv
2025-04-30T19:09:48Z
Що зміниться від 1 травня для українців: пальне, "Резерв+" та інші нововведеня
ТСН
2025-04-30T19:06:55Z
Хто може розраховувати на компенсації до 120 000 гривень
24tv
2025-04-30T19:03:45Z
В Україні почала дешевшати капуста: чому падають ціни
24tv
2025-04-30T19:03:40Z
В Івано-Франківську чоловік підпалив себе і пішов вулицею
TSN
2025-04-30T20:18:51Z
У Івано-Франківську чоловік підпалив себе на очах перехожих: що відомо про його стан
Telegraf
2025-04-30T20:06:01Z
У Харкові під час перевірки документів чоловік погрожував ножем співробітнику ТЦК
Мій Харків
2025-04-30T19:09:20Z
Подзвонили з "банку": довірлива жінка стала жертвою аферистів
InternetUA
2025-04-30T18:49:29Z
На Житомирщині чоловік до смерті побив жінку, бо сплутав її з дружиною
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T18:30:41Z
Удар по Кам’янському на Дніпропетровщині: у лікарні померла поранена жінка
1News
2025-04-30T18:15:00Z
Авто на повній швидкості влетіло в натовп людей у Копенгагені
Telegraf
2025-04-30T17:55:47Z
В Україні судитимуть чоловіка, який видавав себе за військового та ошукав жінок на гроші
InternetUA
2025-04-30T17:31:25Z
Ворог почав атаку "Шахедами": в яких областях лунає тривога
24tv
2025-04-30T17:30:21Z
Хвороба боляче вдарить по гаманцю: від чого залежить розмір лікарняних у 2025 році
Знай
2025-04-30T20:12:39Z
Випадок ботулізму після ботоксу в Запоріжжі: лікар розповіла про симптоми та ускладнення
Факти ICTV
2025-04-30T18:37:31Z
Як прибрати суперклей з рук: ефективні домашні методи
GlavRed
2025-04-30T18:27:26Z
Не з'являться ніколи: як обробити подвір'я від кліщів
24tv
2025-04-30T18:12:17Z
Чому у міністра – міністерка, а в педіатра – педіатриня? Мовознавиця пояснила закономірності творення фемінітивів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T17:15:52Z
Не лише біль у шлунку: що таке гастрит, чому виникає та як лікувати
24tv
2025-04-30T17:15:22Z
Елегантна вечеря без зайвих зусиль: як правильно запікати спаржу – рецепт без турбот
24tv
2025-04-30T17:06:59Z
Мило чи гель для душу - що обрати: розповідає дерматолог
Знай
2025-04-30T16:51:32Z
Вниз головою чи догори: як не можна мити голову
GlavRed
2025-04-30T16:27:13Z
У які дні тижня не можна прибирати: будуть фінансові втрати
GlavRed
2025-04-30T19:51:51Z
Погода в Україні 1 травня: вдень буде тепло, але місцями дощитиме
Комсомольская правда
2025-04-30T19:31:53Z
Лінія фронту станом на 30 квітня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T19:24:04Z
Бояться "каменів з неба"? Перед травневими святами в окупованому Криму почалася істерика
Telegraf
2025-04-30T19:18:52Z
Усе на захист Керчі: росіяни дуже сильно оголили кримську ППО
24tv
2025-04-30T19:09:35Z
Росіяни збільшують кількість штурмів - DeepState
Gazeta UA
2025-04-30T19:03:31Z
Скільки ще триватиме активна стадія війни та чого чекати після її завершення
Telegraf
2025-04-30T18:48:16Z
Літній наступ Росії: експерт чітко відповів, чи є загроза для Дніпра
GlavRed
2025-04-30T18:27:05Z
"Сина забрали ТЦК, а вдома залишилася замкнена психічно хвора мати": подробиці скандального випадку у Вінниці
ТСН
2025-04-30T18:21:04Z
Бруд сам злітає за секунди: чим відмити пальці після молодої картоплі
GlavRed
2025-04-30T20:10:12Z
Часник приголомшить урожаєм: це добриво потрібно використати в травні
24tv
2025-04-30T19:51:40Z
Чи можна садити плющ біля дому: одиниці знають про значення рослини
24tv
2025-04-30T19:30:42Z
Про нього знають одиниці: рецепт млинців, за яким вони виходять ледь не прозорими
24tv
2025-04-30T19:30:13Z
Мікрозрада у стосунках: що це таке і 5 тонких ознак, на які варто звернути увагу
24tv
2025-04-30T19:24:43Z
Улюблений напій Кейт Міддлтон: чому вона надає перевагу
24tv
2025-04-30T19:24:01Z
Місячний календар на травень 2025: коли Повня та Молодик?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T19:00:00Z
Мінімум часу і зусиль: як приготувати сирний суп з ковбасками
Gazeta UA
2025-04-30T18:42:23Z
Найгірші чоловіки за знаком зодіаку: хто очолив антирейтинг
GlavRed
2025-04-30T18:27:46Z
Пеллегріні: Фіорентина грає у хороший футбол
Football.ua
2025-04-30T20:11:49Z
Чемпіонат світу з хокею: Україна розгромила Румунію
ГЛАВКОМ NET
2025-04-30T19:58:23Z
Світоліна оновила особистий рекорд за кількістю перемог
24tv
2025-04-30T19:39:35Z
Гол Мане не допоміг Ан-Насру у півфіналі Азіатської Ліги чемпіонів
Football.ua
2025-04-30T19:25:57Z
Ямал у 17 років досяг позначки в 100 матчів за Барселону
Football.ua
2025-04-30T19:16:26Z
Ніко Вільямс: Атлетік докладе всіх зусиль, щоб вийти у фінал на Сан-Мамесі
Football.ua
2025-04-30T19:01:31Z
Севілья розглядає Мічела як заміну Капарроса
Football.ua
2025-04-30T18:40:06Z
Мудрика засвітили в Лондоні з новим крутим автомобілем: скільки він коштує в Україні
24tv
2025-04-30T18:27:04Z
Спортдиректор Нюрнберга — про Степанова: Нам вдалося переконати надзвичайно талановитого та затребуваного гравця
Football.ua
2025-04-30T18:22:47Z
iPhone у світі авто: експерти назвали машини, які найменше втрачають у ціні з роками
24tv
2025-04-30T20:15:39Z
Цей Scion отримав нотки Aston Martin
Топ Жир
2025-04-30T19:15:12Z
Volkswagen відзначив мільйонний електромобіль, але це призводить до фінансових втрат
Топ Жир
2025-04-30T18:45:13Z
Як обрати оливу для гібридного авто
AutoCentre
2025-04-30T18:33:00Z
Власник проїхав на цьому Porsche два роки та продав його дорожче за новий майже на $2000
Топ Жир
2025-04-30T18:00:05Z
Рідкісні кадри: "український "Шахед" запустили з легкового автомобіля
Фокус
2025-04-30T17:22:48Z
Вирішено проблему витоку пального в комерційних автомобілях Fuel Cell
AutoCentre
2025-04-30T16:46:06Z
Весь час помилялися: водії не знали, що означає символ на приладовій панелі
Фокус
2025-04-30T16:21:22Z
Найміцніша версія Honda CR-V вже доступна
Топ Жир
2025-04-30T15:30:59Z
Google видалила з Google Play майже половину всіх програм
InternetUA
2025-04-30T20:16:04Z
Соцмережа X втратила понад 11 мільйонів користувачів у Європі за пів року
iPress
2025-04-30T18:46:06Z
Смартфони Samsung отримають унікальний чип, який усе змінить: що відомо
InternetUA
2025-04-30T18:15:06Z
Власники цих тварин набагато рідше страждають на деменцію: перевірте, чи є ви серед них
Telegraf
2025-04-30T18:06:39Z
Electronic Arts скасувала шутер у всесвіті Titanfall та скоротила працівників Respawn Entertainm
24tv
2025-04-30T18:03:41Z
One UI 7 дісталася найстаріших флагманів Samsung раніше терміну
InternetUA
2025-04-30T17:43:59Z
Для Kingdom Come Deliverance 2 найняли групу «моральних» консультантів — аби гра нікого не образила
ITC
2025-04-30T17:25:13Z
DOOM: The Dark Ages у подарунок до відеокарт NVIDIA GeForce RTX 50 ─ в Україні стартувала акція
ITC
2025-04-30T17:23:47Z
Хотів бути у тренді, але щось пішло не так: рятувальник ДСНС повторив популярну фішку і розсмішив мережу
Telegraf
2025-04-30T17:18:37Z