MY.UAНовини
росія виробляє втричі більше артилерійських снарядів, ніж США і Європа – CNN
росія виробляє втричі більше артилерійських снарядів, ніж США і Європа – CNN

росія виробляє втричі більше артилерійських снарядів, ніж США і Європа – CNN

Про це йдеться в ексклюзивному матеріалі телерадіокомпанії CNN. 

росія виробляє майже втричі більше артилерійських боєприпасів, ніж США і Європа, що є ключовою перевагою напередодні очікуваного чергового російського наступу в Україні наприкінці цього року.

рф виробляє близько 250 000 артилерійських боєприпасів на місяць, або близько 3 мільйонів на рік, згідно з оцінками розвідки НАТО щодо російського оборонного виробництва, наданими CNN, а також джерелами, знайомими з зусиллями Заходу з озброєння України. 

Разом США і Європа можуть виробляти лише близько 1,2 мільйона боєприпасів на рік для відправки до Києва.

Американські військові поставили собі за мету виробляти 100 000 артилерійських снарядів на місяць до кінця 2025 року - менше половини російського щомісячного виробництва - і навіть ця цифра зараз недосяжна, адже виділення Україні 60 мільярдів доларів заблоковано в Конгресі.

"Те, в чому ми зараз перебуваємо, - це війна на виробництві", - сказав високопоставлений чиновник НАТО в інтерв'ю CNN. 

"Результат в Україні залежить від того, як кожна зі сторін підготовлена до ведення цієї війни", - додав він. 

Офіційні особи кажуть, що кремль зараз випускає близько 10 000 снарядів на день, тоді як з українського боку - лише 2000 на день. За словами представника європейської розвідки, в деяких місцях вздовж 1000 кілометрового фронту співвідношення ще гірше.

Дефіцит озброєнь виник у  найнебезпечніший момент для військових зусиль України з часу, коли росія вперше пішла на Київ у лютому 2022 року. Гроші США на озброєння України закінчилися, а республіканська опозиція в Конгресі фактично припинила їх виділення.

Тим часом, рф нещодавно захопила українське місто Авдіївку і, за загальним визнанням, володіє ініціативою на полі бою. Україна бореться не лише з нестачею боєприпасів, але й зі зростаючою нестачею живої сили на лінії фронту.

США та їхні союзники надали Україні низку високотехнологічних систем, включаючи танк M-1 Abrams, а незабаром і винищувачі F-16. Але військові аналітики кажуть, що війна, швидше за все, буде виграна або програна залежно від того, хто випустить більше артилерійських снарядів.

"Питання номер один, за яким ми зараз спостерігаємо, - це боєприпаси. Це артилерійські снаряди, тому що саме в цьому росія має значну перевагу у виробництві і значну перевагу на полі бою" - сказав представник НАТО

російська військова машина в "повній бойовій готовності

рф працює на артилерійських заводах "24/7", чергуючи 12-годинні зміни, заявив офіційний представник НАТО. Близько 3,5 мільйона росіян зараз працюють в оборонному секторі, в порівнянні з 2 - 2,5 мільйонами до війни. 

Також кремль імпортує боєприпаси: Іран минулого року надіслав щонайменше 300 000 артилерійських снарядів - можливо, навіть більше, а Північна Корея надала щонайменше 6700 контейнерів з боєприпасами, в яких містилися мільйони снарядів.

"росія пустила в хід усе, що у неї є. Їх військова машина працює на повну потужність" - сказав представник розвідки.

Приблизним еквівалентом у США було б, якби президент Джо Байден застосував Закон про оборонне виробництво, сказав американський чиновник, який надає президенту повноваження наказувати компаніям швидко виробляти обладнання для підтримки національної оборони країни.

За словами американських і західних чиновників, нарощування російських озброєнь все ще недостатнє для задоволення її потреб, а західні розвідники не очікують, що рф досягне значних успіхів на полі бою в короткостроковій перспективі. Існує також межа російських виробничих потужностей, кажуть чиновники: російські заводи, ймовірно, досягнуть піку виробництва десь у наступному році.

Але це все ще набагато більше, ніж виробляють США та Європа для України - особливо без додаткового фінансування з боку США. 

Європейські країни намагаються компенсувати дефіцит. Минулого місяця німецька оборонна компанія сила, що планує відкрити в Україні завод з виробництва боєприпасів, який, за її словами, вироблятиме сотні тисяч боєприпасів калібру 155 мм щороку. У Німеччині ця ж компанія заклала фундамент нового заводу, який, як очікується, з часом вироблятиме близько 200 000 артилерійських снарядів на рік.

Американські і західні чиновники наполягають на тому, що хоча росія змогла запустити свої заводські лінії, частково завдяки тому, що має перевагу керованої економіки під контролем автократа, капіталістичні західні країни врешті-решт наздоженуть її і вироблятимуть краще обладнання.

"Якщо ви дійсно можете контролювати економіку, то, ймовірно, ви можете рухатися трохи швидше, ніж інші країни.  Але Захід матиме більше стійкої сили", - сказав генерал-лейтенант Стівен Бешем, заступник командувача Європейського командування Збройних сил США

"Захід тільки починає нарощувати темпи розбудови інфраструктури, щоб додати необхідний потенціал озброєнь".

Коли гроші все ще надходили, армія США розширила виробництво артилерійських снарядів у Пенсильванії, Айові і Техасі.

"росія виробляє 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Я маю на увазі, величезне, неосяжне. Ми не повинні недооцінювати їхнє бажання пережити нас терпінням і стійкістю" - сказав один європейський депутат.

Представники розвідки вважають, що жодна зі сторін не готова до швидких перемог, але загальні розрахунки свідчать на користь москви в довгостроковій перспективі - особливо якщо додаткова допомога з боку США не буде надана.

"Все йде не дуже добре, але все залежить", - сказало одне джерело, знайоме із західною розвідкою. "Якщо допомога відновиться і надійде швидко, то ще не все втрачено".

Нещодавно росія також націлилася на українську оборонну промисловість за допомогою своєї далекобійної зброї.

"Якби ми говорили про це минулої осені, ми б говорили про те, що вони націлені на об'єкти критичної інфраструктури, а зараз ми бачимо деякі об'єкти критичної інфраструктури, але також багато об'єктів української оборонно-промислової бази" - сказав представник НАТО. 

За словами високопосадовця НАТО, рф щомісяця виробляє від 115 до 130 ракет дальнього радіусу дії і від 300 до 350 ударних безпілотників одностороннього ураження на основі іранської моделі, наданої Тегераном. Хоча до війни рф мала в своєму арсеналі тисячі ракет дальнього радіусу дії, сьогодні їх кількість коливається в районі 700, сказав чиновник.

Останнім часом росіяни консервували цю зброю, щоб використовувати її великими залпами, щоб спробувати подолати українську протиракетну оборону. І вони компенсували це збільшенням використання безпілотників, відправляючи в середньому в чотири рази більше безпілотників на місяць, ніж минулої зими.

Мабуть, найбільшою проблемою росії є виробництво танків та іншої бронетехніки. Вона випускає близько 125 танків на місяць, але переважна більшість з них - це старі моделі, які були відремонтовані. Близько 86 відсотків основних бойових танків, вироблених рф в 2023 році, були відремонтовані, сказав представник НАТО. І хоча росія має близько 5000 танків на зберіганні, "ймовірно, великий відсоток з них не підлягає відновленню і придатний лише для розбирання на запчастини.

москва втратила щонайменше 2700 танків, що більш ніж удвічі перевищує загальну кількість, яку вона спочатку розгорнула в Україні в лютому 2022 року, коли почалося вторгнення.

Офіційні особи також уважно стежать за економікою рф, щоб зрозуміти, як взаємодія між надмірно розвиненим оборонним сектором, західними санкціями і зусиллями путіна підготувати свою економіку до війни впливає на здатність росії підтримувати конфлікт.

Війна абсолютно "трансформувала" російську економіку, сказав представник НАТО, порівняно з пострадянським періодом, коли нафта була провідним сектором. Зараз оборона є найбільшим сектором російської економіки, і за неї платять нафтою.

Це створює певні довгострокові дисбаланси, які, ймовірно, будуть проблематичними для росії, але наразі це працює, сказав представник НАТО і Башем, представник Європейського командування Збройних сил США.

"У короткостроковій перспективі - скажімо, протягом наступних 18 місяців або близько того - це може бути нескладно, але це міцна економіка", - сказав представник НАТО.

Пентагон зважує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування, яке у нього залишилось, але раніше він не хотів витрачати гроші, які залишились, без гарантій того, що їх відшкодує Конгрес, тому що використання запасів Міністерства оборони без планів поповнення цих запасів може вплинути на боєготовність США, як повідомляла раніше CNN.

"Якщо американська допомога більше не надходитиме, чи змінять українці своє ставлення до переговорів?", - запитало джерело, знайоме із західною розвідкою.

 
Теги за темою
Росіявійна
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Фішинг від імені PayPal — хакери використовують справжні e-mail компанії
ITC
2025-02-23T19:37:10Z
Деталі The Elder Scrolls VI: повернення драконів, морські битви та вплив Starfield
24tv
2025-02-23T19:30:10Z
Це майже як друкувати гроші, – колишній керівник PlayStation про портування ігор Sony на ПК
24tv
2025-02-23T19:06:12Z
Як в iPhone звільнити пам’ять за лічені секунди
InternetUA
2025-02-23T19:01:44Z
Неймовірно пухка бобриха стала інтернет-зіркою: в мережі почався конкурс на краще ім'я
Фокус
2025-02-23T18:57:13Z
Як насправді виглядає Пекло і Диявол: теолог розвіяв найпоширеніші міфи
TSN
2025-02-23T18:36:50Z
Колись на Землі були зелені океани — нове дослідження
TSN
2025-02-23T18:36:41Z
Зонд Ейнштейна зафіксував рідкісний небесний дует, який запалює рентгенівське небо
Portaltele
2025-02-23T18:25:32Z
MacBook Air на базі M4 з’явиться в березні
Portaltele
2025-02-23T18:25:01Z
6 речей, які потрібно прибирати щодня перед сном: в домі буде ідеальний порядок
24tv
2025-02-23T19:36:39Z
Гороскоп Таро на тиждень з 24 лютого по 2 березня: Рибам - проблеми з грошима, Дівам - проблеми
GlavRed
2025-02-23T19:27:42Z
Цей рецепт вартує нагороди: картопляні млинці з начинкою – ідеальна вечеря на всю сім'ю
24tv
2025-02-23T19:09:11Z
Грошові ритуали предків: як залучити багатство без зайвих зусиль
Знай
2025-02-23T18:51:13Z
Як приготувати форшмак: рецепт популярної одеської страви
Фокус
2025-02-23T18:30:10Z
Мох на деревах: як нейтралізувати - дієві лайфхаки
GlavRed
2025-02-23T17:27:04Z
Не викидайте плитку, що залишилася після ремонту: що з нею можна зробити
24tv
2025-02-23T16:48:07Z
Як номер дому впливає на життя у ньому: з'явилося цікаве пояснення
24tv
2025-02-23T16:30:05Z
Любовний прогноз на 2025 рік: 3 ідеальні зодіакальні пари, які складуться зовсім скоро
24tv
2025-02-23T16:09:51Z
Масовий викид косаток на пляжі Австралії
360ua.news
2025-02-23T19:39:57Z
На Київщині і у низці областей оголосили повітряну тривогу через загрозу дронів
УкраинФорм
2025-02-23T19:33:19Z
Літак American Airlines з пасажирами екстрено сів у Римі через загрозу вибуху - Reuters
УкраинФорм
2025-02-23T18:36:00Z
Атака російського дрона на ЧАЕС: рятувальники виявили нові осередки тління
УкраинФорм
2025-02-23T18:27:00Z
На Франківщині засуджено матір, у якої померла донька
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T18:15:13Z
Унаслідок ракетного удару по Кривому Рогу загинув 21-річний танцюрист
Комсомольская правда
2025-02-23T18:03:43Z
Жінка відгукнулась на шахрайське оголошення і втратила кошти зі своєї банківської карти
InternetUA
2025-02-23T17:24:21Z
В Одесі прогримів вибух: що відомо
TSN
2025-02-23T17:18:45Z
У Києві поліцейські рятували людей в момент повторної атаки дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T16:45:23Z
Реал Бетіс з асистом і вилученням Антоні здолав Хетафе
Football.ua
2025-02-23T19:27:11Z
Лідер Ліверпуля встановив унікальне досягнення в Англійській Прем'єр-лізі
24tv
2025-02-23T19:24:29Z
Гвардіола у розпачі: Ліверпуль принизив Манчестер Сіті на арені "Етіхад"
24tv
2025-02-23T19:06:55Z
Баварія розібралася з Айнтрахтом
Football.ua
2025-02-23T18:54:54Z
Дубль Лукмана допоміг Аталанті розгромити Емполі
Football.ua
2025-02-23T18:54:09Z
"Ліверпуль" розібрався з "Манчестер Сіті" та збільшив лідерський відрив у АПЛ
TSN
2025-02-23T18:48:00Z
Рома продовжила контракт із Пізіллі
Football.ua
2025-02-23T18:39:48Z
Усик назвав головну проблему Баколе, яка зіграла злий жарт у бою проти Паркера
24tv
2025-02-23T18:27:57Z
Ліверпуль знову розібрався з Манчестер Сіті
Football.ua
2025-02-23T18:27:53Z
Захисниця Маріуполя повернулась з полону та майже дісталась Антарктиди: що її зупинило
Фокус
2025-02-23T19:36:21Z
Росіяни, ймовірно, розстріляли українських полонених на Курському напрямку - Лубінець
УкраинФорм
2025-02-23T19:01:42Z
У Львові на полях військових поховань засвітили промені пам’яті
УкраинФорм
2025-02-23T19:00:50Z
В Анкарі відзначили 140 років від дня народження першого голови Кримської Народної Республіки
УкраинФорм
2025-02-23T18:48:57Z
Холоднеча не відступає: коли в Україну повернеться сніг і потепління
GlavRed
2025-02-23T18:27:00Z
Сили оборони знищили дві колони російської бронетехніки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T18:15:09Z
Чи буде в Україні різка зміна погоди
24tv
2025-02-23T18:06:13Z
Росіяни штурмують Часів Яр малими групами - ОСУВ «Хотиця»
УкраинФорм
2025-02-23T17:19:59Z
Окупант приїхав до ЗСУ на велосипеді з іконою в руках
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T17:15:08Z
Дженніфер Лопес публічно звернулася до своїх дітей
Фокус
2025-02-23T18:45:48Z
Володимир Дантес розповів про плани на новий шлюб: "Війна навчила мене"
GlavRed
2025-02-23T18:27:25Z
Джинси 2025: модні варіанти на кожен день
GlavRed
2025-02-23T18:27:00Z
Представник Італії на "Євробаченні-2025" неочікувано відмовився від участі в конкурсі
TSN
2025-02-23T18:06:20Z
Український бал у Відні зібрав €11,5 тисяч на реабілітаційний центр на Тернопільщині
УкраинФорм
2025-02-23T18:03:48Z
Цього року Андрій Кравченко обіцяє здивувати прихильників масштабним дійством. А поки він змонтував backstage свого сольного концерту в Палаці «Україна».
FM-TV
2025-02-23T17:30:35Z
Набридла реклама: чоловік подав до суду на кінотеатр – чи зміг він виграти справу
24tv
2025-02-23T16:57:34Z
Буде важко заснути: 3 найкращі фільми жахів, засновані на реальних подіях
24tv
2025-02-23T16:51:17Z
"Це важко": Melovin зробив зізнання про роман з відомою артисткою
GlavRed
2025-02-23T15:27:12Z
Допомога для малозабезпеченої родини: скільки отримає працездатний батько з двома дітьми
Политека
2025-02-23T19:30:25Z
На підтримку українських біженців у Польщі в наступні два роки потрібно майже $400 мільйонів - ООН
УкраинФорм
2025-02-23T19:21:58Z
У Львові світлом вшанували полеглих захисників і захисниць
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T19:21:18Z
Стан Папи Римського залишається критичним, але він при свідомості - Ватикан
УкраинФорм
2025-02-23T19:15:47Z
З цим розберуться, – Зеленський про винагороду для молоді, що не потрапляє під дію контракту
24tv
2025-02-23T19:15:22Z
«Вивезуть на органи». Мешканці Курщини відмовлялися евакуюватися в Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T19:12:40Z
"Нас треба лікувати": що Моргенштерн робить у топах чартів та як на це реагують відомі українці
24tv
2025-02-23T19:09:48Z
Китай будує ударний підводний човен із гіперзвуковими ракетами на озброєнні - ЗМІ
УкраинФорм
2025-02-23T18:39:21Z
Мобілізація в Україні: що необхідно знати про ВЛК і медогляд з 1 березня
Политека
2025-02-23T18:30:04Z
Цю помилку в спортзалі роблять майже всі, а вона дуже впливає на результати
24tv
2025-02-23T19:36:21Z
Дієвий метод очищення уггі після зими: вони виглядатимуть як нові
24tv
2025-02-23T19:15:03Z
Синдром хронічної втоми: чому ви завжди виснажені та як з цим боротися
24tv
2025-02-23T19:03:38Z
Чому Кабмін заблокував благодійну програму для пацієнтів?
360ua.news
2025-02-23T18:30:13Z
4 причини, чому не тримається гель-лак: про це потрібно знати
24tv
2025-02-23T16:39:38Z
Секретні прийоми: стало відомо, що потрібно робити, щоб прокидатися менш млявими
Фокус
2025-02-23T15:06:26Z
Чоловіки в групі особливого ризику: лікарка назвала несподівану причину ранньої смерті
Хвиля
2025-02-23T14:30:00Z
Замінять каву: 5 напоїв, що швидко наповнять енергією
24tv
2025-02-23T13:51:19Z
І лікують, і смакують: спеції, які мають бути на вашій кухні
TSN
2025-02-23T10:18:35Z
Базовий продукт раціону "впаде" в ціні на 9%: експерт потішив прогнозом
GlavRed
2025-02-23T19:27:49Z
Рекордне подорожчання вершкового масла: чи зростатиме ціна та коли чекати покращення
Знай
2025-02-23T19:12:19Z
Зовнішній борг України виросте вдвічі: що заховано в угоді із США про рідкоземельні метали
24tv
2025-02-23T19:00:50Z
Платіжки за газ у лютому: з українців можуть стягнути більше грошей, ніж зазвичай
Политека
2025-02-23T19:00:33Z
Мита Трампа на сталь: експерти розповіли, як вони вдарять по економіці України
Политека
2025-02-23T18:42:03Z
У платіжці плюс 200%: в Україні радикально піднімають тариф на воду, але не скрізь і не одразу
Знай
2025-02-23T18:30:39Z
Ціни на капусту падають: що відбувається на українському ринку овочів
Хвиля
2025-02-23T18:15:36Z
Чи знизяться ціни на пальне в Україні до весни 2025 року?
360ua.news
2025-02-23T18:06:46Z
Яка мінімальна та максимальна зарплата в Україні
24tv
2025-02-23T17:39:07Z
Ford відкликає кросовери Explorer та Aviator
360ua.news
2025-02-23T16:42:40Z
Як перевірити машину на штрафи в Україні: найпростіші способи
Политека
2025-02-23T14:33:41Z
Знайдено мотоцикл «Дніпро Соло» з нульовим пробігом
AutoCentre
2025-02-23T13:07:23Z
Як привітання на дорозі може стати причиною штрафу
360ua.news
2025-02-23T08:45:45Z
Honda оновила найпопулярніший сімейний седан
AutoCentre
2025-02-23T08:06:07Z
Водії можуть втратити права через відсутність одного предмета в авто
GlavRed
2025-02-23T04:27:49Z
Принци Вільям і Гаррі володіють секретною технікою водіння, яка рятує життя
24tv
2025-02-22T21:12:28Z
Штраф у 16 000 гривень: водіїв України почали наказувати за дивне порушення
GlavRed
2025-02-22T20:27:35Z
Як дізнатися реальний пробіг авто: головна ознака, яку не приховаєш
ТСН
2025-02-22T20:21:03Z
У день похорону Насралли ЦАХАЛ опублікував відео авіаудару, в результаті якого він загинув
УкраинФорм
2025-02-23T19:42:54Z
Україна займається розробкою аналогів Patriot
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T19:39:03Z
Пресконференція Зеленського: головне, що розповів президент сьогодні
TSN
2025-02-23T19:37:53Z
Зеленський озвучив головне сподівання від поїздки Стармера і Макрона до США
24tv
2025-02-23T19:36:36Z
Буданов: Росії потрібне припинення вогню, проте точної дати, коли воно станеться – не існує
Лига
2025-02-23T19:36:34Z
Зеленський - про угоду зі США: Нам потрібна допомога, але без втрати гідності
Комсомольская правда
2025-02-23T19:33:35Z
Як гроші на підтримку України працюють на американський бізнес
GlavRed
2025-02-23T19:27:39Z
На виборах у Німеччині лідирують консерватори, проросійська "Альтернатива" на другому місці
Лига
2025-02-23T19:24:38Z
Шольц визнав поразку соціал-демократів на виборах
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T19:18:00Z