MY.UAНовини
росія виробляє втричі більше артилерійських снарядів, ніж США і Європа – CNN
росія виробляє втричі більше артилерійських снарядів, ніж США і Європа – CNN

росія виробляє втричі більше артилерійських снарядів, ніж США і Європа – CNN

Про це йдеться в ексклюзивному матеріалі телерадіокомпанії CNN. 

росія виробляє майже втричі більше артилерійських боєприпасів, ніж США і Європа, що є ключовою перевагою напередодні очікуваного чергового російського наступу в Україні наприкінці цього року.

рф виробляє близько 250 000 артилерійських боєприпасів на місяць, або близько 3 мільйонів на рік, згідно з оцінками розвідки НАТО щодо російського оборонного виробництва, наданими CNN, а також джерелами, знайомими з зусиллями Заходу з озброєння України. 

Разом США і Європа можуть виробляти лише близько 1,2 мільйона боєприпасів на рік для відправки до Києва.

Американські військові поставили собі за мету виробляти 100 000 артилерійських снарядів на місяць до кінця 2025 року - менше половини російського щомісячного виробництва - і навіть ця цифра зараз недосяжна, адже виділення Україні 60 мільярдів доларів заблоковано в Конгресі.

"Те, в чому ми зараз перебуваємо, - це війна на виробництві", - сказав високопоставлений чиновник НАТО в інтерв'ю CNN. 

"Результат в Україні залежить від того, як кожна зі сторін підготовлена до ведення цієї війни", - додав він. 

Офіційні особи кажуть, що кремль зараз випускає близько 10 000 снарядів на день, тоді як з українського боку - лише 2000 на день. За словами представника європейської розвідки, в деяких місцях вздовж 1000 кілометрового фронту співвідношення ще гірше.

Дефіцит озброєнь виник у  найнебезпечніший момент для військових зусиль України з часу, коли росія вперше пішла на Київ у лютому 2022 року. Гроші США на озброєння України закінчилися, а республіканська опозиція в Конгресі фактично припинила їх виділення.

Тим часом, рф нещодавно захопила українське місто Авдіївку і, за загальним визнанням, володіє ініціативою на полі бою. Україна бореться не лише з нестачею боєприпасів, але й зі зростаючою нестачею живої сили на лінії фронту.

США та їхні союзники надали Україні низку високотехнологічних систем, включаючи танк M-1 Abrams, а незабаром і винищувачі F-16. Але військові аналітики кажуть, що війна, швидше за все, буде виграна або програна залежно від того, хто випустить більше артилерійських снарядів.

"Питання номер один, за яким ми зараз спостерігаємо, - це боєприпаси. Це артилерійські снаряди, тому що саме в цьому росія має значну перевагу у виробництві і значну перевагу на полі бою" - сказав представник НАТО

російська військова машина в "повній бойовій готовності

рф працює на артилерійських заводах "24/7", чергуючи 12-годинні зміни, заявив офіційний представник НАТО. Близько 3,5 мільйона росіян зараз працюють в оборонному секторі, в порівнянні з 2 - 2,5 мільйонами до війни. 

Також кремль імпортує боєприпаси: Іран минулого року надіслав щонайменше 300 000 артилерійських снарядів - можливо, навіть більше, а Північна Корея надала щонайменше 6700 контейнерів з боєприпасами, в яких містилися мільйони снарядів.

"росія пустила в хід усе, що у неї є. Їх військова машина працює на повну потужність" - сказав представник розвідки.

Приблизним еквівалентом у США було б, якби президент Джо Байден застосував Закон про оборонне виробництво, сказав американський чиновник, який надає президенту повноваження наказувати компаніям швидко виробляти обладнання для підтримки національної оборони країни.

За словами американських і західних чиновників, нарощування російських озброєнь все ще недостатнє для задоволення її потреб, а західні розвідники не очікують, що рф досягне значних успіхів на полі бою в короткостроковій перспективі. Існує також межа російських виробничих потужностей, кажуть чиновники: російські заводи, ймовірно, досягнуть піку виробництва десь у наступному році.

Але це все ще набагато більше, ніж виробляють США та Європа для України - особливо без додаткового фінансування з боку США. 

Європейські країни намагаються компенсувати дефіцит. Минулого місяця німецька оборонна компанія сила, що планує відкрити в Україні завод з виробництва боєприпасів, який, за її словами, вироблятиме сотні тисяч боєприпасів калібру 155 мм щороку. У Німеччині ця ж компанія заклала фундамент нового заводу, який, як очікується, з часом вироблятиме близько 200 000 артилерійських снарядів на рік.

Американські і західні чиновники наполягають на тому, що хоча росія змогла запустити свої заводські лінії, частково завдяки тому, що має перевагу керованої економіки під контролем автократа, капіталістичні західні країни врешті-решт наздоженуть її і вироблятимуть краще обладнання.

"Якщо ви дійсно можете контролювати економіку, то, ймовірно, ви можете рухатися трохи швидше, ніж інші країни.  Але Захід матиме більше стійкої сили", - сказав генерал-лейтенант Стівен Бешем, заступник командувача Європейського командування Збройних сил США

"Захід тільки починає нарощувати темпи розбудови інфраструктури, щоб додати необхідний потенціал озброєнь".

Коли гроші все ще надходили, армія США розширила виробництво артилерійських снарядів у Пенсильванії, Айові і Техасі.

"росія виробляє 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Я маю на увазі, величезне, неосяжне. Ми не повинні недооцінювати їхнє бажання пережити нас терпінням і стійкістю" - сказав один європейський депутат.

Представники розвідки вважають, що жодна зі сторін не готова до швидких перемог, але загальні розрахунки свідчать на користь москви в довгостроковій перспективі - особливо якщо додаткова допомога з боку США не буде надана.

"Все йде не дуже добре, але все залежить", - сказало одне джерело, знайоме із західною розвідкою. "Якщо допомога відновиться і надійде швидко, то ще не все втрачено".

Нещодавно росія також націлилася на українську оборонну промисловість за допомогою своєї далекобійної зброї.

"Якби ми говорили про це минулої осені, ми б говорили про те, що вони націлені на об'єкти критичної інфраструктури, а зараз ми бачимо деякі об'єкти критичної інфраструктури, але також багато об'єктів української оборонно-промислової бази" - сказав представник НАТО. 

За словами високопосадовця НАТО, рф щомісяця виробляє від 115 до 130 ракет дальнього радіусу дії і від 300 до 350 ударних безпілотників одностороннього ураження на основі іранської моделі, наданої Тегераном. Хоча до війни рф мала в своєму арсеналі тисячі ракет дальнього радіусу дії, сьогодні їх кількість коливається в районі 700, сказав чиновник.

Останнім часом росіяни консервували цю зброю, щоб використовувати її великими залпами, щоб спробувати подолати українську протиракетну оборону. І вони компенсували це збільшенням використання безпілотників, відправляючи в середньому в чотири рази більше безпілотників на місяць, ніж минулої зими.

Мабуть, найбільшою проблемою росії є виробництво танків та іншої бронетехніки. Вона випускає близько 125 танків на місяць, але переважна більшість з них - це старі моделі, які були відремонтовані. Близько 86 відсотків основних бойових танків, вироблених рф в 2023 році, були відремонтовані, сказав представник НАТО. І хоча росія має близько 5000 танків на зберіганні, "ймовірно, великий відсоток з них не підлягає відновленню і придатний лише для розбирання на запчастини.

москва втратила щонайменше 2700 танків, що більш ніж удвічі перевищує загальну кількість, яку вона спочатку розгорнула в Україні в лютому 2022 року, коли почалося вторгнення.

Офіційні особи також уважно стежать за економікою рф, щоб зрозуміти, як взаємодія між надмірно розвиненим оборонним сектором, західними санкціями і зусиллями путіна підготувати свою економіку до війни впливає на здатність росії підтримувати конфлікт.

Війна абсолютно "трансформувала" російську економіку, сказав представник НАТО, порівняно з пострадянським періодом, коли нафта була провідним сектором. Зараз оборона є найбільшим сектором російської економіки, і за неї платять нафтою.

Це створює певні довгострокові дисбаланси, які, ймовірно, будуть проблематичними для росії, але наразі це працює, сказав представник НАТО і Башем, представник Європейського командування Збройних сил США.

"У короткостроковій перспективі - скажімо, протягом наступних 18 місяців або близько того - це може бути нескладно, але це міцна економіка", - сказав представник НАТО.

Пентагон зважує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування, яке у нього залишилось, але раніше він не хотів витрачати гроші, які залишились, без гарантій того, що їх відшкодує Конгрес, тому що використання запасів Міністерства оборони без планів поповнення цих запасів може вплинути на боєготовність США, як повідомляла раніше CNN.

"Якщо американська допомога більше не надходитиме, чи змінять українці своє ставлення до переговорів?", - запитало джерело, знайоме із західною розвідкою.

 
Теги за темою
Росіявійна
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На Миколаївщині внаслідок атаки дронів на енергетичну інфраструктуру є знеструмлення
УкраинФорм
2024-11-25T06:36:10Z
Росіяни вранці обстріляли Куп’янськ
УкраинФорм
2024-11-25T06:34:04Z
Росія наростила темпи просування і не полишає намірів захопити всю Донеччину, – ISW
24tv
2024-11-25T06:30:05Z
Військові РФ окупували два населені пункти і перепливли Оскол - DeepState
GlavRed
2024-11-25T06:27:08Z
Начальник Генштабу розповів, як ЗСУ зірвали плани ворога на запорізькому напрямку
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T06:21:17Z
У Миколаєві Росія влучила по енергоструктурі, а на Дніпропетровщині ворог атакував Марганець
Комсомольская правда
2024-11-25T06:19:29Z
“Вибачайте, я вас вивів на російські позиції”: військовий шокував історією, як потрапив у полон
TSN
2024-11-25T06:18:50Z
Загарбники за добу вдарили по 14 населених пунктах Херсонщини, троє поранених
УкраинФорм
2024-11-25T06:18:23Z
Зима в Україні: якою буде погода 1 грудня – чи вдарять сильні морози і йтиме сніг
24tv
2024-11-25T06:06:59Z
У Грузії протест з вимогою нових виборів ночував під парламентом перед першим засіданням
Европейская правда
2024-11-25T06:38:32Z
Війська РФ вночі та вранці 20 разів били по прикордонню Сумщини
УкраинФорм
2024-11-25T06:34:20Z
У Дії з’явиться функція отримання дозволу на зброю
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T06:33:10Z
КНДР може отримати від Росії технології для ракет і підводних човнів - адмірал США
УкраинФорм
2024-11-25T06:19:52Z
Мігранти у США поспіхом готуються до президентства Трампа – NYT
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T06:15:10Z
Избежать новой зависимости: почему Еврокомиссия должна возглавить курс на отказ от российского топлива
Европейская правда
2024-11-25T06:04:12Z
Ракетна революція: експерти розповіли, як нова зброя США може змінити перебіг воєн у Європі
Политека
2024-11-25T06:00:26Z
Підраховано майже 100 відсотків голосів: на виборах президента Румунії – несподіваний лідер
24tv
2024-11-25T05:57:33Z
Ізраїль погодився на припинення вогню з Ліваном
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T05:57:25Z
"Світле майбутнє": Максим Галкін наробив багато галасу своїм новим фото
GlavRed
2024-11-25T06:27:10Z
Микита Добринін зізнався, що не воює зараз оскільки зайнятий на іншому "фронті": "Це справді складно"
Знай
2024-11-25T05:51:44Z
Компанія Microsoft стала видавцем книг
InternetUA
2024-11-25T02:01:00Z
3 цікаві українські фільми для вечірнього перегляду
24tv
2024-11-24T20:57:34Z
Серіал «Ззовні», який вподобав Стівен Кінг, продовжений — третій сезон має 100% на Rotten Tomatoes
ITC
2024-11-24T20:57:20Z
Україна на Дитячому Євробаченні й "Міс Всесвіт" та інше: головні події тижня в шоубізі
24tv
2024-11-24T19:33:17Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2024-11-24T19:13:44Z
«Попай убивця» — трейлер горору з персонажем мультфільмів
ITC
2024-11-24T19:05:55Z
Дизайнери бренду Andreas Moskin запустили подкаст про факапи відомих людей: чим він особливий
24tv
2024-11-24T18:36:53Z
Пити чи ні: наскільки корисне чи шкідливе шампанське
24tv
2024-11-25T06:06:17Z
Лікарі відкрили секрети самовідновлення людського серця
Portaltele
2024-11-25T05:49:28Z
Захистіть своє здоров’я під час магнітної бурі 25–27 листопада
360ua.news
2024-11-24T17:30:57Z
Названо зелень, яка може спричинити тромбоз, хоча вона вважається дуже корисною
TSN
2024-11-24T16:06:26Z
Війна і сифіліс. Делікатна розмова про інтимне здоров’я українців
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T12:00:11Z
Це лакмусовий папірець: що означає, якщо ви не можете зробити бодай одне підтягування
24tv
2024-11-24T11:48:04Z
Природні джерела кальцію
360ua.news
2024-11-24T10:06:49Z
Вчені виявили молекулу, яка лікує кишківник і бореться з розвитком раку
Portaltele
2024-11-24T07:45:49Z
У США виявили перший випадок зараження дитини на пташиний грип H5N1, – CDC
24tv
2024-11-24T07:15:16Z
Тренер Полісся накинувся на суддю після рятівного пенальті для суперника: скандальне відео
24tv
2024-11-25T06:36:11Z
Анчелотті прокоментував зміну позицій Мбаппе та Вінісіуса
Football.ua
2024-11-24T22:45:20Z
Ван Ністелрой претендує на посаду головного тренера Гамбурга
Football.ua
2024-11-24T22:39:48Z
Лаціо розгромив Болонью
Football.ua
2024-11-24T22:18:47Z
Верес — Олександрія 1:1 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2024-11-24T21:51:27Z
Барселона хоче влітку підписати захисників на обидва фланги
Football.ua
2024-11-24T21:37:18Z
Лестер може призначити Поттера
Football.ua
2024-11-24T19:57:09Z
"Реал" без Луніна здобув розгромну перемогу та наблизився до "Барселони" в Ла Лізі
TSN
2024-11-24T19:54:37Z
Євробаскет-2025. Матч Ізраїль - Україна відбудеться за закритими дверима
УкраинФорм
2024-11-24T19:48:50Z
Не нафтобазою єдиною: у Калузі під удар міг потрапити і завод "Тайфун"
24tv
2024-11-25T06:27:25Z
США зафіксували невідомі дрони над трьома британськими авіабазами
InternetUA
2024-11-25T06:25:43Z
Росія запроваджує штучний інтелект у дронах, аби обходити українську ППО
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T06:24:02Z
Вийшла монографія про боротьбу з російською пропагандою в умовах війни
УкраинФорм
2024-11-25T06:09:34Z
Росія вивела в Чорне море ракетоносій: який можливий залп «Калібрів»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T06:09:29Z
Армія РФ за добу втратила в Україні ще 1610 військових
УкраинФорм
2024-11-25T05:57:16Z
Сім'я блогерів обікрала магазини одягу на мільйон доларів
InternetUA
2024-11-25T05:37:16Z
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Знай
2024-11-25T05:36:09Z
Дострокова пенсія у 50 років: кому з українців доступна пільга
Хвиля
2024-11-25T05:30:03Z
Європі цікавіша українська фуражна пшениця, ніж продовольча
Agravery
2024-11-25T06:28:53Z
Від 33 гривень: АЗС опублікували нові ціни на бензин, дизель та автогаз
Хвиля
2024-11-25T06:15:22Z
Не овочі, а делікатеси: ціни на помідори та огірки шокують навіть найстійкіших
Знай
2024-11-25T06:06:31Z
Призначення пенсії: як підтвердити період підприємницької діяльності до 2004 року
ZN UA
2024-11-25T06:04:09Z
Озвучено оновлені ціни на землю в Україні
AgroNews
2024-11-25T06:03:40Z
Більшість озимих перебувають у стані вимушеного зимового спокою
AgroPortal
2024-11-25T06:00:25Z
Польські фермери припинили блокувати кордон з Україною
Европейская правда
2024-11-25T05:25:29Z
Мінімум 2000 грн, максимум 14 000 грн: на яких монетах можна заробити
Знай
2024-11-25T05:21:50Z
Заморожена малина з України виходить на ринки Німеччини, Франції, США та Канади
Agravery
2024-11-25T05:10:45Z
У Литві вантажний літак впав на житловий будинок: є жертви
Фокус
2024-11-25T06:31:18Z
Трагедія на Рівненщині: 13-річного хлопчика засипало піском
24tv
2024-11-25T06:30:06Z
Суд виніс вирок адміністраторці чату про місця роздачі повісток
InternetUA
2024-11-25T06:28:33Z
БпЛА атакували НПЗ та оборонний завод у Калузі, повідомляють про пожежу, — ЗМІ
Фокус
2024-11-25T05:36:11Z
Росіяни за добу 200 разів били по Запорізькій області, поранена дитина
УкраинФорм
2024-11-25T05:27:50Z
РФ атакувала Київ дронами: у двох районах зафіксували падіння уламків
GlavRed
2024-11-25T05:27:02Z
Десятки "Шахедів" атакували Запоріжжя: поранена дитина
24tv
2024-11-25T05:24:20Z
Росіяни атакували Київ та Запоріжжя, пошкоджено інфраструктурний об’єкт, постраждала дівчина
Комсомольская правда
2024-11-25T04:30:41Z
Де розташована нафтобаза у Калузі, які підпалили "уламки" БпЛА: показуємо на карті
24tv
2024-11-25T03:57:16Z
Зануртеся у культуру Японії: як приготувати наваристий рамен
24tv
2024-11-25T06:24:44Z
Імбир можна зберегти свіжим понад місяць: головні секрети
Знай
2024-11-25T04:51:05Z
Плани геть сходять з рейок в Овнів і Стрільців: чоловічий гороскоп на 25 листопада – 1 грудня
24tv
2024-11-25T04:45:19Z
Рецепт тонких млинців: що додати в тісто для ідеального результату
24tv
2024-11-25T04:12:55Z
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Знай
2024-11-25T02:30:32Z
Ідеальний гарбузовий крем-суп за 30 хвилин: кулінар поділилася простим рецептом
Политека
2024-11-25T02:01:35Z
Грілки із гарячою водою можуть бути небезпечними: як перевірити їх
GlavRed
2024-11-24T22:27:38Z
Це знають не всі: навіщо додавати оцет під час варіння картоплі
24tv
2024-11-24T22:18:26Z
Він бюджетний та смачний: відеорецепт нового яблучного пляцка від Лілії Цвіт
24tv
2024-11-24T22:00:32Z
Як знайти загублений смартфон Android: 3 способи, які допоможуть користувачам
InternetUA
2024-11-25T06:22:10Z
Науковці створили пластик, що повністю розкладається у морській воді
УкраинФорм
2024-11-25T06:21:19Z
Дрон-амфібію розробили українські винахідники: чим допоможе нова модель військовим на фронті
InternetUA
2024-11-25T06:01:49Z
Casio представляє золотистий годинник A158WEGV-9A з сучасними функціями
Portaltele
2024-11-25T05:49:56Z
Прогноз магнітних бур на 25-27 листопада: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T05:03:54Z
Valve розповіла походження легендарної фіолетової шахової текстури в іграх на Source
InternetUA
2024-11-25T05:01:07Z
Колапс основної системи циркуляції води в океані Землі вже відбувається
Portaltele
2024-11-25T04:48:05Z
Головоломка для справжніх геніїв: потрібно за 13 секунд знайти 6 захованих букв
GlavRed
2024-11-25T04:27:16Z
Google видалив сотні новинних сайтів та доменів через розміщення прокитайського контенту
InternetUA
2024-11-25T04:01:37Z
Представлений Jeep Wrangler 4xe Willys ’41
Portaltele
2024-11-25T05:49:04Z
Тиск у шинах заощадить до 2000 гривень: що треба знати водіям
Знай
2024-11-24T22:30:20Z
Найнадійніші та найгірші авто року за версією TÜV
360ua.news
2024-11-24T20:12:33Z
Який найменший у світі мотоцикл
AutoCentre
2024-11-24T18:13:54Z
Дебют Mercedes-AMG E53 у Києві
360ua.news
2024-11-24T14:07:53Z
На продаж виставили "найстрашніше" американське авто
Фокус
2024-11-24T10:00:09Z
Понад 600 сил і 3,8 с до сотні: в Україну привезли новий спортивний седан Mercedes
Фокус
2024-11-24T08:51:23Z
Jaguar E-Type знаменитого шпигуна виставили на аукціон
AutoCentre
2024-11-24T08:03:54Z
KIA K5 та Porsche Cayenne майже задарма: співробітник ТЦК Дмитро Некраш на одну зарплату організував собі автопарк
Знай
2024-11-24T05:21:51Z