Росія опустилася на третє місце в рейтингу найбільших експортерів зброї, поступившись другим місцем Франції. Найбільшим експортером, як і раніше, є США, а Україна стала найбільшим імпортером зброї в Європі та четвертим – у світі.
Про це йдеться в доповіді Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI). Згідно з дослідженням, з 2019 по 2023 рік експорт озброєнь із РФ впав на 53% порівняно з періодом 2014-2018 років.
За оцінкою аналітиків, у 2019 році Москва експортувала основні види озброєнь до 31 країни, а у 2023 році – вже лише до 12 країн.
Експорт озброєнь США, найбільшого експортера, за останні п'ять років зріс на 17%, а його частка в загальному світовому експорті зросла з 34 до 42%. Сполучені Штати поставили основні озброєння в 107 країн у період 2019-2023 років – це більше, ніж за будь-який інший п'ятирічний період, і набагато більше, ніж будь-який інший експортер озброєнь.
"США зміцнили свою глобальну роль як постачальник зброї, експортуючи більше озброєнь у більшу кількість країн, ніж будь-коли в минулому, і це важливий аспект їхньої зовнішньої політики. Це відбувається в той час, коли економічному і геополітичному пануванню США кидають виклик країни, що розвиваються", – каже директор програми SIPRI з трансферу озброєнь Меттью Джордж.
Своєю чергою експорт зброї з Франції збільшився на 47% у період з 2019 по 2023 рік порівняно з попередньою п'ятирічкою.
Найбільша частка експорту Франції (42%) випадала на країни Азії та Океанії, ще 34% – на країни Близького Сходу. Найбільшим імпортером стала Індія, частку якої випадає 30%.
"Уперше Франція стала другим за величиною експортером зброї, випередивши Росію", – йдеться в доповіді та зазначається, що РФ вперше посіла третє місце.
За останні п'ять років на США та Західну Європу випадало 72% всього експорту зброї, у 2014-2018 роках – 62%.
У доповіді SIPRI також ідеться, що Україна стала найбільшим у Європі імпортером зброї у 2019-2023 роках та четвертим за величиною у світі. Це сталося після того, як з лютого 2022 року не менше 30 країн передали Києву основні озброєння як військову допомогу.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше глава МЗС Франції Стефан Сежурне закликав не встановлювати обмеження в способах підтримки України. Він заявив, що з Москвою можна говорити лише мовою "балансу сил".
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!