Чимало українських письменників, ведучих, журналістів, музикантів та громадських діячів відреагували на перемогу української стрічки.
Фільм «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова, фотокореспондента Євгена Малолєтки та продюсерки Василіси Степаненко здобув перемогу в номінації «Найкращий документальний фільм».
Журналіст-розслідувач Юрій Ніколов пригадав у своєму фейсбуці, як минулого року Володимиру Зеленському не дозволили виступити на церемонії нагородженні «Оскару».
«Що роблять українці, коли «уставші ат вайни» американці не дають Зеленському виступити на церемонії Оскара з нагадуванням про війну? Українці знімають круте кіно про війну, виграють Оскара, і на церемонії нагадують американцям про війну)) Так, не Зеленським єдиним можна достукатись до черствих сердець», — йдеться у дописі.
Письменник та журналіст Богдан Логвиненко написав, що це — навдважлива перемога для України, телеведучий Тімур Мірошниченко зазначив про історичний момент та історичну промову, а поет і письменник Сергій Жадан наголосив на тому, що ці нинішні перемоги української культури є гіркими й болючими.
Письменниця та режисерка Ірина Цілик написала кілька постів про фільм «20 днів у Маріуполі». Вона написала, що українці вже пишалася двома відзнаками від Американської кіноакадемії. «Але сьогоднішня нагорода для нас дуже особлива. Вперше український режисер отримав "Оскар" за стрічку від України, тож славімо його», — йдеться в дописі Цілик.
А в наступному пості вона подякувала авторам фільму та героям за сміливість і додала: «І так, Оскар та інші відзнаки важливі в наш час, коли увага до будь-якої теми так легко перемикається на інші. Хоп - і нема інфоприводу, світ понісся далі. Але я дуже сподіваюся, що кадри з "20 днів у Маріуполі" довго стоятимуть перед очима різних людей, які його подивилися. І я не знаю, скільки глядачів сьогодні вночі було у церемонії Оскару, але минулого року, пишуть, їх було 19 мільйонів. Мстислав від імені команди виголосив дуже точну промову, яку, сподіваюся, було почуто. Героям слава!».
Також Ірина Цілик написала про зраду у соцмережах. Користувачі зокрема критикують зовнішній вигляд режисера Мстислава Чернова та його команди, мовляв, «виглядали занадто красиво і з гарними укладками». А також нарікають на те, що фільм неможливо подивитися, бо він «недоступний для легальних онлайн-переглядів в Україні». Пані Ірина наголосила, що автори фільму не завжди впливають на такі питання та пояснила чому.
В інстаграмі висловилися про важливість цього фільму та перемоги на «Оскарі», привітали команду з важливою відзнакою ведучі Анатолій Анатоліч, Андрій Бєдняков, Юрій Горбунов, блогерки Раміна Есхакзай, Христина Решетник, лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук.
Телеведуча Катя Осадча поділилась тим, що змогла подивитися 20 хвилин фільму й запам'ятала кожну історію, показану у стрічці. Завершила допис словами: «Ми будемо продовжувати боротися на всіх можливих фронтах. Але за правду і свободу ми не можемо бути в боротьбі наодинці, адже ми зараз щит для світу».
У сториз в інстаграмі про перемогу написали співачки Джамала, Оля Полякова, лідерка гурт The Hardkiss Юлія Саніна, Джері Хейл, співак Монатік, режисер Алан Бадоєв, ведучий Олександр Педан, блогер Антон Птушкін, репер Ярмак та телеведучі Маша Єфросиніна та Марічка Падалко.
Про важливість перемоги на «Оскарі» висловилася низка відомих митців та представників шоу-бізнесу. Проте, як писала Ірина Цілик, знайшлися й ті, хто покритикував режисера і команду фільму «20 днів у Маріуполі» через «не такий» вигляд на церемонії нагородження. Хоча образи і режисера, і фотокореспондента, і продюсерки й так були стримані. Чи у соцмережах з'явилась критика через те, що наразі фільм недоступний до перегляду на онлайн-платформах, хоча він був у прокаті в кінотеатрі й досі влаштовуються спецпокази (тут підсвітилась проблема того, що в Україні поки тільки формується культура підписок і не всі володіють знаннями щодо авторських прав). Це трішки засмучує, але пам'ятаймо й те, що не завжди все, що пишуть у соцмережах, відповідає думкам реальних людей.
Фото: соцмережі, Patrick T. Fallon/AFP (Getty Images)
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
СоцсетиПоділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони