MY.UAНовини
Національні відбори на «Євробачення-2024»: Una voce per San Marino, хорватський Dora й ісландський Songvakeppnin
Національні відбори на «Євробачення-2024»: Una voce per San Marino, хорватський Dora й ісландський Songvakeppnin

Національні відбори на «Євробачення-2024»: Una voce per San Marino, хорватський Dora й ісландський Songvakeppnin

У 2024 році все ще є люди, які виправдовують свої політичні переконання та расистські висловлювання поганими піснями, неправильними виконавцями, умовними правилами й іншими відмовками.

Рейтинги цьогорічного українського відбору на «Євробачення» були настільки високими, що голосування зламало «Дію». Але при цьому лунає і критика — мовляв, в інших країнах ставляться до конкурсу менш серйозно та більш відповідально, а деякі з них, як-от Румунія, взагалі не бачать сенсу витрачати на нього кошти. З’ясувати, чи так це, нам допоможе огляд інших відкритих національних відборів країн-учасниць, що проходять цьогоріч. Часто саме ці локальні шоу можуть бути навіть цікавішими за саме «Євробачення». «Детектор медіа» вирішив проаналізувати інші відкриті національні відбори країн-учасниць, що проходять цьогоріч для конкурсу. Ми вже писали про національні конкурси низки країн (тут, тут, тут і тут), а цього разу пропонуємо порівняти відбіркові шоу Сан-Марино, Хорватії та Ісландії.

Огляд чотирьох національних відборів ведеться за наступними критеріями: формат, загальний рівень пісень, продакшн (сцена, візуальна айдентика, бренд, зйомка, якість звуку тощо). Також в огляді кожного відбору буде одна пісня, на яку варто звернути увагу, але яка не перемогла на національному відборі. Огляд є суб’єктивним і відображає лише особисту точку зору автора. Підбірка відборів створюється на хронологічній основі їх проведення та не містить шоу, де обирався лише артист, а не конкурсна пісня.

Una voce per San Marino (Сан-Марино)

Джерело: RTV San Marino

Формат: Участь найменшої країни на конкурсі завжди є явищем особливим. Наприклад, у 2012, 2013, 2014 та частково у 2017 роках країну представляла одна виконавиця — Валентина Монетта, яка серед усіх цих спроб змогла пройти до фіналу лише один раз. Спробувавши провести вперше відкритий відбір у 2018 році з дуже дивним форматом і результатом, країна так і не мала успіху з ним. У 2019 році країну вдруге представляв внутрішньо обраний турецький стоматолог Серхат із піснею Say Na Na Na, який посів 19 місце у фіналі, що станом на зараз залишається найкращим результатом для країни за всю історію участі.

У 2021 році країну представляла виконавиця Senhit у дуеті з американським репером FloRida з переробкою пісні зі шведського відбору 2020 року, тому й стала фан-фавориткою. Однак попри це вона посіла лише 22 місце в фіналі. Після цього Сан-Марино вирішило організувати відкритий відбір своїми силами та назвати його «Один голос для Сан-Марино». Мовляв, проблема була в тому, що форматом 2018 року займались іноземні фахівці, а ось локальне виробництво може покращити ситуацію. Для контексту — Сан-Марино по суті є державою розміром з мале містечко всередині Італії. Втім, станом на березень 2014-го обидвоє переможців відбору — у 2022 та 2023-му — не пройшли до фіналу, тому його успіх в плані результату можна назвати сумнівним.

Формат шоу цього року значно відрізнявся від відборів інших країн. Зокрема, півфіналістами конкурсу було сто двадцять дев’ять пісень, розділених на чотири півфінали приблизно по тридцять пісень. Було також проведено окремий «санмаринський півфінал» (в інших брали участь іноземці) з п’яти пісень. Тоді як у півфіналах брали участь «артисти-початківці», до фіналу напряму запросили кількох «професійних виконавців». Крім того, ще одне вакантне місце у фіналі без проходження півфіналів залишили для переможця вайлдкард-етапу серед пісень, створених за допомогою штучного інтелекту в рамках проєкту San Marino Sessions. З кожного півфіналу одна пісня пройшла до фіналу, а три — до ще одного етапу під назвою «Другий шанс». З «Другого шансу» до фіналу пройшли три пісні. В результаті всіх цих етапів залишилося сімнадцять фіналістів, які виконали свої пісні наживо на окремому концерті, що транслювався у прямому ефірі. Переможця на всіх етапах, включно з фіналом, обирало лише національне журі. Винятком був лише вайлдкард-раунд, де фіналіста було обрано з урахуванням кількості лайків на музичних відео для чотирьох пісень на ютубі. До речі, глядацького голосування в Сан-Марино немає і для основного «Євробачення» — ЄМС вважає це неможливим через надто малу кількість жителів і використання італійських телефонних ліній. Тому замість цього бали від «глядачів» Сан-Марино вираховуються як середній результат голосування глядачів групи країн, яку ЄМС не розголошує, що не подобалося мовнику. Він натомість пропонував запровадити формат «демоскопічного журі», подібний до того, який використовується на «Бенідорм Фесті», про який ми писали раніше, однак ЄМС відмовилася реалізовувати цю ідею.

Цікавим також є те, що участь у цьому відборі не є можливою без оплати за участь. Зокрема, під час подачі заявки учасники повинні надіслати певну суму, інакше не будуть допущені до конкурсу. Для учасників, що надіслали свої заявки до 21 жовтня 2023 року, — 100 євро, для учасників, що надіслали свої заявки з 21 жовтня 2023 року по 14 січня 2024 року — 150 євро, для учасників, які вже брали участь у шоу — теж 150 євро, а для виконавців із Сан-Марино — 50 євро. Ось така цікава схема. Непогана ідея для Суспільного на фоні критики щодо витрат на наш відбір.

Загальний рівень пісень. На цьому світі справді є люди, які слухали повністю всі більш ніж сто тридцять пісень цього відбору, але я не перебуваю в їхній когорті. Оскільки у мене менше вільного часу, то прослухав це все уривками й чогось надособливого почуто не було. Якщо торік серед цієї тонни пісень було хоча б кілька цікавих андерграундних треків, то цьогоріч усе звучало дуже недороблено та хаотично. Серед лайн-апу можна виділити представників Італії на «Євробаченні-1997» та учасницю цьогорічного Сан-Ремо, яка була фан-фавориткою та улюбленицею преси до моменту релізу пісень, однак не здобула успіху на італійському фестивалі, після чого вирішила спробувати свої сили в Сан-Марино. Як пояснювала це сама виконавиця, вона хотіла поїхати до Мальме, щоб роздратувати свого колишнього чоловіка, який живе у Швеції. Однак журі й тут не оцінило такої мотивації вкупі з мажорною поп-рок-піснею, під час виступу з якою Лоредана була змушена перекрикувати записаний бек-вокал і посіла друге місце. А країну у підсумку представить іспанський рок-гурт, що пройшов до фіналу з «Другого шансу». До речі, вже втретє поспіль країну представить поп-рок-пісня.

Цікаво, що торік вони брали участь у «Бенідорм Фесті», а цьогорічні представники Іспанії — у сан-маринському відборі. Думаю, цей кросовер — точно якесь попередження про майбутні глобальні події. Раджу конспірологам уже думати над новими теоріями, про які писатиму в «Хроніках дезінформації».

Продакшн. Уявіть телевізійний фестиваль «Зіронька» на обласному телеканалі, але якому купили дорогі камери. Інакше не описати. Лише на цьому відборі можуть бути такі ситуації як гостьовий номер, обраний за день до фіналу відбору в готельному лобі та пряме ввімкнення з торговельного центру, де робили фотосесію в стилі ню. Однак, на жаль, не цього року.

Сцена UVPSM

Пісня, на яку варто звернути увагу: Dana Gillespie — The Last Polar Bear. Одна з небагатьох пісень, яка хоча б якось запам’яталась у виконанні музи Девіда Боуї. До речі, це — та сама пісня-фіналіст, створена за допомогою штучного інтелекту. Як бачимо, в Сан-Марино «вікна Овертона» просто не існує.

Dora (Хорватія)

Джерело: HRT

Формат: Хорватія — це парадоксальний приклад того, як відкритий відбір не гарантує гарного результату. З початком десятих років, використовуючи «Дору», країна рідко проходила до фіналу, допоки у 2012-му не вирішила вдатися до закритого відбору. Але і це не допомогло, і у 2014 році після чергового нефіналу мовник вирішив узяти паузу на кілька років. Хорватія повернулася 2016 року, обравши пісню закритим відбором, яка пройшла до фіналу. Як і у 2017-му. Повторивши схему у 2018 році, країна не пройшла до фіналу, і з того моменту вона повернулася до «Дори». Втім, від моменту її використання з 2019 року Хорватія пройшла до фіналу лише у 2023 році за допомогою відомих балканських бунтівників Let 3 з їхньою антипутінською піснею.

Мовник подумав, що це — нова «золота доба» Хорватії, а тому цьогоріч на додачу до фінального концерту в прямому ефірі, де учасники виконували свої пісні наживо, вирішив додати ще два півфінали по дванадцять пісень, з яких до фіналу пройшло по вісім. У півфіналі голосували лише глядачі, а у фіналі — на додачу до глядачів регіональні й іноземні журі (до речі, разом з українською делегацією). Внаслідок цього результат голосування був визначений за системою 50 на 50.

Загальний рівень пісень: Кожного разу, коли настає євросезон, а хорватський мовник презентує пісні свого відбору, в мене виникає питання — навіщо вони його проводять? Головною проблемою Хорватії на конкурсі впродовж останніх років було те, що вона боялася ризикувати, і саме тому успіх Let 3 є цілком пояснюваним. Однак їх цілком можна було обрати й закритим конкурсом, а кошти зекономити та витратити на виступ на самому конкурсі. Рівень пісень підказує, що це все — якась масштабна схема для відмивання коштів, на яку випадково потрапило кілька адекватних або хоча б нестандартних пісень.

Хорватів у коментарях до відео з відбору обурює й рівень корупції, проявлений у процесі вибору пісень. Багато хто серед них не оцінив дует, який виглядає як Анатолій Ярема й Андрій Пальчевський, але насправді є працівниками мовника, які колись були ведучими відбору, з піснею про алкоголізм місцевою говіркою. Серед кращих пісень можна також згадати й пісню, написану балканським Максом Мартіном — Дарко Дімітровим. Повернулися на конкурс і Let 3 із треком, студійна версія якого точно має референси до штучного інтелекту (тренд продовжується).

Однак переможцем відбору стала пісня, яка спочатку була в резервному списку учасників, але через відмову однієї з виконавиць змогла потрапити до півфіналу та стати однією з фан-фавориток (що, на думку фанатів, є підтвердженням корупції мовника в контексті вибору пісень). Втім, водночас доволі зрозуміло та не дуже, що аудиторію настільки легко вразити локалізованою версією торішньої заявки Фінляндії, щоб це аж було на першому місці за прогнозами букмекерів станом на цю хвилину.

Продакшн. Пам’ятаєте пісню «Діаманти», написану Дарко Дімітровим і згадану вище? Так ось — у другому півфіналі наприкінці виступу звукорежисери ввімкнули дівчині шматок її виступу, ще й із перемоткою. Налаштування звуку були жахливими — у переможця в півфіналі мікрофон майже не працював, у декого з інших учасників — працював надто сильно. Деяким наклали жахливі ефекти на голос. Якщо у когось була гарна ідея виступу, її намагався вбити мовник. Враження від шоу залишилися фактично негативні. Я все більше вірю в версію з відмиванням коштів, бо інакше ось такий рівень організації ні я, ні місцеві пояснити не можуть. А хорвати ще й платять абонемент за своє суспільне мовлення. Іронічно в цьому випадку виглядає один із репортажів мовника, що має назву «Феномен Дори». Дійсно, настільки провальне шоу справді є феноменом.

Сцена хорватського відбору. Джерело: HRT

Пісня, на яку варто звернути увагу. Lana Mandaric — More. Попри відверто невдалий виступ у півфіналі, пісня й надалі залишається однією з найкращих на відборі та виходить за рамки звичного балканського «любаві» за допомогою жанру поп-рок-балади.

Songvakeppnin (Ісландія)

Джерело: RUV

Формат. Ісландія залишається однією з найяскравіших країн конкурсу. Здійснивши певною мірою мініреволюцією своєю експериментальною та концептуальною заявкою у 2019-му, продовживши цей же тренд у 2020 та 2021-му, країна представила спокійну кантрі-заявку у 2022-му, що пройшла до фіналу несподівано навіть для затятих прихильників. Утім, торік Ісландія залишилась за бортом фіналу.

Формат відбору має невеликі зміни впродовж останніх років (закритим способом країна обрала заявку лише у 2021-му, коли переобрала учасника, що не зміг поїхати на скасований у 2020-му конкурс) — десять пісень винятково ісландською мовою було поділено на два півфінали, що транслювали в прямому ефірі з виступами наживо. З кожного з них до фіналу пройшло по дві пісні, а на додачу було обрано ще одного фіналіста з пісень, що не пройшли. У фіналі учасники повинні були обрати самостійно, чи виконувати англомовну, чи ісландськомовну версію своєї конкурсної пісні. У всіх етапах, окрім суперфіналу, до якого пройшли двоє фіналістів, голосування відбувалося за системою 50 на 50 із винятково національним журі. У суперфіналі голосували лише глядачі, а результати нового раунду голосування додавали до результатів глядацького голосування у фіналі загалом. Саме так було визначено переможця.

Загальний рівень пісень. Якщо торік на цьому відборі не було надто багато яскравих пісень, то цьогоріч він потішив. Усі пісні лайн-апу можна слухати в плейлисті. У відбору є своє музичне обличчя, свій звук, в якому відчуваються всі переваги скандинавського підходу до музики. Найбільшу увагу до себе привернули ісландські брати Борисенки серед місцевих і палестинець Башар Мурад із піснею про «дикий Захід», який є «найкращим місцем для справ», ті вестерново-ковбойською концепцією. А перемогла несподівано для всіх представниця Ісландії на конкурсі 2010 року з диско-шлягером.

Продакшн. Якщо говорити про звичні для нас категорії, такі як сцена, звук, загальна айдентика тощо, то Ісландія робить все стабільно добре. Однак цьогоріч ситуація є особливою, оскільки в цьому контексті також важливо згадати й про підхід мовника до конкурсу загалом.

Ісландський відбір 2024 року став ледь не найскандальнішим через участь у ньому вищезгаданого Башара Мурада. Багато хто вважав, що він є беззаперечним переможцем відбору або навіть «Євробачення» через політичну кон’юнктуру. Однак така думка викликала спротив — була великою також і група людей (навіть серед українських фанатів), яка була відверто проти участі артиста в конкурсі. Мовляв, переможе винятково через політику, а сама пісня ніяка. І якщо музичні смаки — річ суб’єктивна, то якісні категорії — ні. Ці ж люди звинувачували авторів пісні у політизації участі, оскільки вважають текст пісні таким, що порушує правила, тобто політизованим.

Усе це відбувалося на тлі того, що Ісландія є єдиною країною, де більша частина населення та фанатів конкурсу вимагала в мовника бойкотувати цьогорічне «Євробачення» через участь Ізраїлю в ньому, а мовник перед відбором заявив, що рішення про участь прийматиме його переможець. Утім зараз, коли один з авторів пісні Мурада сказав, що в голосуванні були технічні проблеми, а одна з авторок пісні, яка перемогла, відмовилась від свого авторства, бо не хоче «асоціювати себе з расизмом», RUV прийматиме остаточне рішення щодо своєї участі в середині березня. Зумовлено це, зокрема, тим, що ЄМС допустила конкурсну пісню Ізраїлю до участі після змін у тексті. Цей відбір є уроком того, що у 2024 році все ще є люди, які виправдовують свої політичні переконання та расистські висловлювання поганими піснями, неправильними виконавцями, умовними правилами й іншими відмовками. Нікого не нагадує?

Сцена відбору. Джерело: RUV

Пісня, на яку варто звернути увагу: Sunny — Fiðrildi. Ісландськомовний драм-ен-бейс, що мав не надто вдалу візуальну концепцію та не пройшов до фіналу.

В останньому тексті з цього циклу ми порівнюватимемо сербський PZE, шведський Melodifestivalen і португальський Festival de Cancao.

Читайте також
Національні відбори на «Євробачення-2024»: молдовський Etapa Nationala, Dansk Melodi Grand Prix, Eesti Laul і литовський Eurovizija.lt
Національні відбори на «Євробачення-2024»: латвійський Supernova, фінський UMK, італійський Сан-Ремо та німецький Das Deutsche Finale
Національні відбори на «Євробачення-2024»: норвезький MGP, Malta Eurovision Song Contest, іспанський Benidorm Fest та український «Відбір»
Національні відбори на «Євробачення–2024»: чеський ESCZ, албанський Festivali i Kёnges, ірландський Eurosong та Luxembourg Song Contest
Голова української делегації на «Євробаченні»: Єднання — надзвичайно важлива місія для нас
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Теги за темою
музикаконкурс
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
"Нафтогаз" предупредил всех, кто платит через банки или терминалы: есть риск потерять деньги
Знай
2025-07-12T16:06:24Z
Tesla теряет позиции в Китае: продажи упали на 30%, конкуренты наступают
ITC
2025-07-12T14:52:09Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
В Украине вводят еще одну обязательную прививку: кто должен сделать и когда
Знай
2025-07-12T15:21:41Z
Могут вызвать серьезные отравления и стать причиной смерти: наиболее опасные растения Украины
TSN
2025-07-12T14:33:44Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
ГБР передало в суд более 4 тысяч дел: среди обвиняемых нардепы, министры и судьи
Новости Украины
2025-07-12T15:45:50Z
Диалога не получается: из-за чего Фон дер Ляйен резко пригрозила США
Comments UA
2025-07-12T15:42:34Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
На оккупированных территориях полицаи провели обучение для предателей
Корреспондент
2025-07-12T16:12:49Z
За насмешки над атаками на ТЦК хотят отправлять на общественные работы: приравнять к военнопленным
Знай
2025-07-12T15:36:04Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Платить можно меньше: три правила экономного пользования кондиционером в жару
Знай
2025-07-12T16:21:10Z
Западные фирмы воруют украинские БПЛА-технологии под видом сотрудничества, - The Telegraph
UAToday
2025-07-12T16:06:44Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Какую прическу сделать в жару: стильные варианты на короткие волосы
Gazeta UA
2025-07-12T14:42:12Z
Обстрелы Львова, Луцка и Черновцов: Ребрик, Монатик и другие отреагировали на удары по родным городам
TSN
2025-07-12T14:15:03Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
На Харьковщине ночью раздались взрывы
TSN
2025-07-11T05:06:53Z
На Закарпатье зафиксирована вспышка отравлений среди туристов: что известно
TSN
2025-07-12T16:03:19Z
Черновцы после удара: полиция в первые секунды спасала людей и домашних любимцев из руин
Апостроф
2025-07-12T15:33:14Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Царское варенье из порочек и других видов ягод: готовим вкусное ассорти
TSN
2025-07-12T15:18:50Z
Гороскоп на воскресенье 13 июля 2025 года
UAToday
2025-07-12T15:03:55Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
«Метінвест» представили сталеві укриття для шкіл на URC 2025 у Римі
AgroNews
2025-07-12T16:09:18Z
Разработчиков Monster Hunter Wilds достали травлей и угрозами: мероприятия отменены, Capcom обратится в суд
Знай
2025-07-12T15:51:01Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Швентек впервые выиграла "Уимблдон", повесив сопернице две "баранки"
Telegraf
2025-07-12T16:18:14Z
Канело выложил $500 тысяч за то, что в реванше Усик победит Дюбуа
Корреспондент
2025-07-12T16:15:35Z
Украинской девочке-подростку покоряется Уимблдон: она в финале
Корреспондент
2025-07-12T15:36:11Z
Арестованный Джервонта Дэвис освободился под залог
Корреспондент
2025-07-12T15:00:42Z
Намерены продолжить: Жирона оставит Цыганкова у себя
Корреспондент
2025-07-12T13:42:30Z