Пашинян підтвердив, що Вірменія розглядає вихід із ОДКБ
Прем'єр-міністр Нікол Пашинян розглядає можливість виходу Вірменії з Організації Договору про колективну безпеку на чолі з Росією, якщо об’єднання не виконає своїх зобов’язань перед країною.
Про це він розповів під час пресконференції.
«Ми зараз просимо, очікуємо, а також вимагаємо від наших партнерів відповісти на питання: яка зона відповідальності ОДКБ у Вірменії», – сказав Пашинян.
Вірменія тривалий час покладалася на Росію як на великого союзника, але після того, як війська Азербайджану відвоювали Карабах, а ОДКБ, в яку також входять Білорусь, Казахстан, Киргизстан, РФ та Таджикистан, не надала підтримку після запиту Пашиняна, постало питання про доцільність такого партнерства.
Вірменський прем’єр-міністр зазначив, якщо позиція ОДКБ «відповідатиме уявленням», то питання вирішиться, інакше Пашинян підтвердив, що країна покине організацію.
Минулого року Пашинян натякав, що думає про вихід з Організації договору про колективну безпеку. Зокрема, коментуючи подальше членство Вірменії в ОДКБ, він заявив, що Єреван буде керуватися національними інтересами. Також, за його словами, ситуація у Карабаху показала, що Росія не змогла виконати союзницьких зобовʼязань перед Вірменією у межах ОДКБ, тому країна не вбачає переваг у продовженні присутності російських військових баз на своїй території.
У лютому 2024-го глава Національних зборів Вірменії Ален Симонян заявив, що його державі, у якої погіршились відносини з Росією, варто замислитися над можливістю стати кандидатом на членство в Європейському союзі.
Вже у березні очільник МЗС Вірменії Арарат Мірзоян підтвердив, що Єреван обговорює можливість приєднання до ЄС. Він наголосив, що влада країни хоче розширити коло союзників не лише у Євросоюзі, але й на Сході, а також поглибити відносини зі США та Індією.
У Єревані побоюються нового збройного конфлікту з Баку. В теперішніх умовах нова війна стала б крахом для Вірменії. Та чи розкриється російська «парасолька безпеки» над цією південнокавказькою країною?
Про те, «Як і чому Вірменія йде від Путіна», читайте в статті Володимира Кравченка.