Як передає Укрінформ, про це повідомляє Financial Times.
У Генпрокуратурі заявили, що компанія порушила швейцарські правила щодо дотримання санкційного режимупроти РФ, використовуючи дочірні компанії за кордоном.
При цьому не вказано, в якому секторі працює компанія.
Зазначається, що генеральний прокурор взявся за справу після того, як Державний секретаріат з економічних питань (SECO), який відповідає за дотримання санкційного режиму в країні, звернувся до нього з проханням порушити кримінальне провадження.
Речниця генпрокурора Лінда фон Бург зауважила, що у той час як SECO відповідає за дотримання санкційного режиму, генеральний прокурор може порушити кримінальне провадження, «якщо значимість правопорушення виправдовує такий крок».
SECO також звернувся до Генпрокурора з проханням порушити кримінальне провадження проти іншої компанії з аналогічних причин, але генеральний прокурор відхилив це прохання, постановивши, що це не є «особливо значимою справою».
«Федеральна прокуратура взяла до розгляду одне з цих проваджень і відмовилася взяти друге», - додала фон Бург.
Юрист Патрік Еберхардт із фірми Eversheds Sutherland у Женеві заявив, що це рішення стало «поворотним моментом» у застосуванні санкцій у Швейцарії.
«По-перше, влада Швейцарії сигналізує ринку, що вони не терплять обходу санкцій через дочірні компанії в таких місцях, як Дубай. По-друге, передавши справу федеральному прокурору, SECO також сигналізує, що вимагає значного покарання (за порушення закону – ред.), можливо, навіть тюремного ув’язнення», - сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, на початку березня Швейцарія приєдналася до 13-го пакету санкцій ЄС проти Росії у відповідь на війну проти України.