Україна планує збільшити видобуток газу та залучити клієнтів, котрі зберігатимуть енергоносії в українських сховищах
Нарощування видобутку газу та збільшення виплат до державного бюджету завдяки зберіганню газу іноземців в українських газосховищах стали предметом бесіди міністра енергетики Германа Галущенка та глави "Нафтогазу" Олексія Чернишова. Про це повідомила пресслужба "Нафтогазу" у Тelegram.
"Разом підбиваємо підсумки опалювального сезону 2023-2024 році. Команда групи "Нафтогаз" забезпечила необхідний резерв газу для його плавного завершення. Серед інших тем – успішне призначення наглядових рад на одних із найважливіших підприємств групи, а також важливість продовження інтеграції до європейської енергетичної спільноти, зокрема проведення реформи енергетичного ринку", – зазначив Олексій Чернишов у дописі на своїй сторінці.
Він додав, що до пріоритетів роботи "Нафтогазу" у 2024 році належать два питання. Одне з них - зміцнення української енергонезалежності через подальше нарощування видобутку газу. Друге - збільшення виплат до держбюджету через залучення європейських компаній до зберігання в Україні ще більших обсягів газу.
Раніше ми писали про те, що до топ-10 найбільших за виторгом компаній увійшли фірми різної форми власності. Сім з них залежать від рішень, котрі приймає Міненерго:
- Мережа супермаркетів "АТБ-Маркет" Геннадія Буткевича, Євгена Єрмакова та Віктора Карачуна – 181,1 млрд грн;
- Енергетична компанія "Д.Трейдінг" Ріната Ахметова – 165,7 млрд грн;
- НАЕК "Енергоатом" – 153,8 млрд грн;
- НАК "Нафтогаз України" – 138,6 млрд грн;
- Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" – 119,8 млрд грн;
- ПАТ "Укрнафта" – 95,2 млрд грн;
- АТ "Укргазвидобування" – 93,9 млрд грн;
- АТ "Українська залізниця" – 92,6 млрд грн;
- Мережа супермаркетів "Сільпо-фуд" – 84,7 млрд грн;
- НЕК "Укренерго" – 82,9 млрд грн.