Про це оголосив прем’єр-міністр країни Нарендра Моді під час онлайнцеремонії закладки нових підприємств, передає Укрінформ із посиланням на Hindustan Times.
У своєму виступі Моді заявив про плани прискорити виробництво індійських напівпровідників та пообіцяв, що Індія незабаром стане світовою державою в цьому високотехнологічному секторі.
Головним підрядником проєкту стане одна з найбільших промислових груп Індії Tata Group, до якої входять компанії в галузі зв’язку та інформаційних технологій, машинобудування, виробництва матеріалів, сфери послуг, енергетики, споживчих продуктів і хімічних речовин.
Передбачається, що Tata Group спільно з великим тайванським виробником чипів збудує фабрику з виробництва мікросхем у західному штаті Гуджарат, яка стане першим у країні підприємством, де вироблятимуть напівпровідники.
Інша компанія з цієї ж промислової групи побудує завод зі складання та випробування напівпровідників у північно-східному штаті Ассам.
Ще один завод, де складатимуть і випробовуватимуть чипи, створить індійський виробник електрообладнання CG Power and Industrial Solutions Limited спільно з японською Renesas Electronics у штаті Гуджарат.
За розрахунками індійського уряду, загальні інвестиції в три проєкти складуть понад 1,25 трлн рупій, або близько 15 млрд доларів.
Про заплановані дати завершення будівництва й початку роботи нових заводів наразі не повідомляється.
Як повідомляв Укрінформ, найбільша у світі монопрофільна незалежна компанія із виробництва напівпровідників TSMC, яка розташована на Тайвані, заявила про будівництво вже другого заводу в Японії.