MY.UAНовини
Співзасновник школи аеророзвідки «Довжик»: «У нас завдання — якнайшвидше підготувати пілотів БПЛА, і ми його розв’язуємо за три тижні»
Співзасновник школи аеророзвідки «Довжик»: «У нас завдання — якнайшвидше підготувати пілотів БПЛА, і ми його розв’язуємо за три тижні»

Співзасновник школи аеророзвідки «Довжик»: «У нас завдання — якнайшвидше підготувати пілотів БПЛА, і ми його розв’язуємо за три тижні»

Школа аеророзвідки «Довжик» із Дніпра — це волонтерський навчальний проєкт, який займається підготовкою пілотів БПЛА для ЗСУ, НГУ та підрозділів СБУ і ДСНС. Навчання в рамках проєкту пройшли понад 5500 курсантів із більш ніж 100 підрозділів. Про особливість роботи школи розповів один із її засновників Дмитро Жмакін.

— Дмитре, як з’явилася ідея створити подібну школу та з чого почалася її робота? Як ви підбирали інструкторів для школи, складали навчальні програми тощо?

— Розпочали ми свою роботу вже в перші дні повномасштабного вторгнення. Для того щоб хоч якось допомогти поліції та силам оборони міста, зібралася ініціативна група людей із Дніпра, які у вигляді хобі могли керувати дронами. Ця група робила аерозйомку важливих об’єктів, шляхів підходів до міста, можливих рубежів оборони. Були налагоджені контакти з воєнізованими й офіційними структурами та на їхній запит хлопці виконували такі роботи. Досить швидко подібні завдання вони виконали й фактично вже не були потрібні. І тоді з’явилася ідея, що подібним чином і надалі можна спробувати допомагати ЗСУ. Познайомилися з військовим, який був учасником АТО і ще з 2014–2015 років займався дронами, і з ним почали про це говорити. Він, власне, і дав першу інформацію, як і де це можна застосовувати, що для цього потрібно і чи потрібно це взагалі.

Як з’ясувалося, це справді дуже потрібна тема, бо при наявності дронів, наприклад, немає потреби відправляти людей у пішу розвідку, наражаючи їх на ризик. Можна просто підняти дрон у повітря та згори побачити все, що потрібно. На той час сформувався певний кістяк групи, людей 15–20 — і ми почали тренуватися. Я теж якраз на цьому етапі «підтягнувся» до хлопців. Ми нікого не набирали за оголошеннями — все було на особистих контактах і знайомствах. Це був березень–квітень 2022 року. Приблизно протягом півтора місяця ми відточували навички й тактику управління дронами під керівництвом цього військового. Паралельно ми почали розуміти, що нам все одно не вистачає певної інформації, наприклад, з аналізу метеоумов, і самостійно почали вивчати ці аспекти, розширюючи межі своїх знань.

Таким чином, до кінця квітня у нас уже сформувалися знання й уміння, які можна було починати передавати військовим. І саме наприкінці квітня був наш перший виїзд на лінію фронту, де ми зустрілися з першою групою пілотів, навчанням яких зайнялися. За перші три місяці, з квітня по червень, ми побували в багатьох підрозділах із матеріалами, які були на той момент у нас. «Сарафанне радіо» поступово почало розносити інформацію про те, що є така група волонтерів, які займаються навчанням пілотів дронів — можуть приїхати на 2–3 дні в частину та дати певну базу знань: як це застосовується, що потрібно робити, на що звернути увагу, яку техніку використовувати, які додатково потрібні складники й технічні засоби.

До середини літа було набрано першу групу інструкторів, навчанням яких я зайнявся. А до кінця літа ми офіційно зареєстрували громадську організацію та створили школу аеророзвідки «Довжик».

— А що означає ця назва?

— Довжик — це термін із соколиного полювання. Мисливський сокіл на лапках має невеликі браслети з кільцями. У це кільце протягується спеціальний шкіряний шнурок, за який соколяр тримає свого сокола. Цей шнурок якраз і називається довжик. Через цей шнурок підтримується зв’язок між соколяром і його птахом — і так само в нас пілот підтримує зв’язок із дроном через пульт управління. А ще це автентичне українське слово, яке чудово звучить.

— Ваша школа — це цивільний волонтерський проєкт. Звідки отримуєте фінансування на його підтримку та на купівлю необхідного обладнання?

— Усе навчання ми проводимо винятково безплатно. Жодної копійки за весь час ми з військових не взяли. Щодо фінансування — це для нас наразі одне з ключових питань, тому що операційних витрат справді дуже багато. Потрібно розуміти, що все, що пов’язане з аеророзвідкою — це дуже дорого. Тільки набір техніки для одного виїзного навчання коштує близько мільйона гривень. Основні джерела фінансування — це великі благодійні фонди, приватний бізнес, який час від часу може давати якісь гроші, та приватні донори, які ніяк цю діяльність не афішують, а просто нам допомагають. А також цільові збори — наприклад, якщо нам терміново потрібні гроші на ремонт авто після чергового виїзду на фронт.

— Чи отримують ваші інструктори зарплату, чи працюють винятково як волонтери?

— Інструктори в нас зарплату не одержують у загальноприйнятому розумінні цього слова. Але певну матеріальну компенсацію деяким із них ми намагаємося давати. Тому що в нас є інструктори, які весь свій час віддають школі, а людям теж на щось треба жити.

— Як вибудувана взаємодія школи із ЗСУ? Як, наприклад, до неї можуть потрапити курсанти від конкретної частини?

— Ми працюємо з військовими, МНС і правоохоронними структурами за кількома напрямками навчання. Учні з двох напрямків приїжджають до нас у Дніпро та проходять навчання тут. Решту навчання ми проводимо на виїзді. Про нас дізнаються переважно через «сарафанне радіо». Іноді знаходять нас через соцмережі. Самі військові виходять на контакт і просять навчити їхніх спеціалістів. Ми працюємо з усіма підрозділами, які стоять довкола Дніпра. Ми пишаємося тим, що дуже тісно працюємо з легендарною 3-ю штурмовою бригадою. У нас із цієї бригади пройшло навчання дуже багато пілотів, і вони регулярно відряджають новачків до нас.

Черга до вас стоїть?

— За деякими напрямками, так, є черга. Наприклад, на напрям «Управління fpv-дронами» у нас черга на місяць уперед.

А як в Україні взагалі відбувається навчання операторів БПЛА? Чи є якісь офіційні навчальні центри, наприклад, у структурі ЗСУ?

— В основному, це такі самі цивільні школи, як і наша. Деякі з них також навчають військових на волонтерських засадах. Проте наша школа одна з найбільших. Є кілька структурних підрозділів у Збройних силах України, які займаються схожим навчанням, але роблять це стаціонарно, не виїжджаючи на фронт. Їхня проблема в тому, що вони навчають пілотів лише на тих типах БПЛА, які офіційно схвалені до використання в ЗСУ. А сьогодні у ЗСУ таких БПЛА використовується приблизно 10–15% від загальної маси. Все інше — це неофіційна техніка, яка потрапляє до військових різними шляхами.

Чи має значення вік людини та її схильність, наприклад, до комп’ютерних ігор для того, щоби стати ефективним оператором дронів-розвідників або дронів-камікадзе?

— На напрямку «Управління fpv-дронами» ми намагаємося дотримуватись вікового обмеження до 40 років. Наймолодші наші курсанти мають вік близько 20 років, а найстарші — понад 50 років. Але це зазвичай виняток. У мене зараз був на навчанні чоловік, якому, напевно, вже є п’ятдесят років — і при цьому він дуже гарний пілот, який може керувати кількома видами безпілотників. Але старших людей навчати складніше. Навчити можна будь-кого, але знадобиться більше часу. А в нас стоїть завдання якнайшвидше підготувати пілотів — і ми його розв’язуємо за три тижні. Коли приходять молоді пацани, то в них із цим немає проблем, зокрема і з дрібною моторикою. Добре розвинена дрібна моторика дуже важлива для пілота, оскільки дрони без стабілізації літають лише на ручному управлінні. Тому керування ними не можна відпустити ні на секунду, інакше дрон впаде. Дуже добре виходить освоїти управління дронами в музикантів, у яких через специфіку їхньої професії дуже добре розвинена дрібна моторика, і геймери, які вже грали в комп’ютерні ігри на джойстиках. А ще трапляються просто природні таланти. Але загалом навчити можна будь-кого.

Тобто за три тижні можна підготувати ефективного пілота дронів?

— Це стосується курсу навчання на певних видах дронів. Якщо говорити про курс аеророзвідки, де ми використовуємо комерційні дрони, які можна піти й купити в магазині, то я тут будь-кого навчу літати за пару годин. Але є техніка, яка вимагає більш досконалої підготовки, це, наприклад, управління дронами літакового типу. Там потрібне знання аеродинаміки, потрібно враховувати потоки повітря, метеоумови й таке інше. Тому навчання на цих БПЛА триває два тижні. Навчання керуванням великими дронами-бомберами теж потребує чимало часу. Це важкі інерційні дрони, й тому вони літають зовсім по-іншому, там зовсім інша фізика польоту. А ще вони досить дорогі. Їх не можна просто піти й купити в магазині або зібрати самостійно. Це дрони, які збирають на спеціальному виробництві, облітають, тестують для того, щоб вони були результативними бойовими одиницями. Це високоточна зброя і тому втрата такого дрона через помилку в пілотуванні дуже відчутна для підрозділу.

— Чи використовуєте польовий досвід фронтових пілотів для корегування навчальних програм?

— Процес навчання завжди передбачає двосторонній обмін інформацією. Коли ми запустили першу хвилю навчання, то у військах досить швидко почали дізнаватися про це. Звісно, ми не могли «закрити» всі потреби ЗСУ в підготовці пілотів дронів. І поки ми в одному місці навчали людей, хтось в іншому намагався самотужки освоювати пілотування дронами. Коли закінчилося умовне перше коло і ми пішли на друге, то почали працювати з військовими, які вже літають, виконують певні завдання. І в цьому випадку нам не потрібно було навчати їх із «нуля», а лише «доточити» та відшліфувати їхні знання, підвищити їхню ефективність, закрити їхні прогалини, які вони як самоучки не змогли освоїти. Ми до них приїжджали й давали свій блок інформації, а вони ділилися з нами своїм досвідом: із чим вони зіткнулися, які у них є проблеми і як вони їх розв’язують.

За перші пів року я встиг проїхати практично всю лінію фронту. Тому в мене була інформація про застосування дронів у військах практично з будь-якої точки фронту: про те, як працює система радіоелектронної розвідки та боротьби з боку противника, як рельєф місцевості відбивається на радіосигналі, як впливають погодні умови на політ дрона. Таким чином у нас був постійний двосторонній обмін інформацією: ми їм — свої знання, а вони нам — свої. Завдяки цьому в нас сьогодні є досить велика спільнота в рамках безпілотної авіації. Також є проєкт, що об’єднує всі подібні школи. Ми постійно обмінюємось інформацією. Вже є достатня кількість дуже досвідчених пілотів, які час від часу видають важливу інформацію. У результаті ми маємо зараз велику програму навчання, яка охоплює багато найрізноманітніших тем.

Я так розумію, що одна з основних переваг вашої школи порівняно з офіційними навчальними центрами у структурі ЗСУ в тому, що ви постійно оновлюєте та вдосконалюєте програму навчання. Тобто працюєте не за затвердженою Міністерством оборони методичкою, яка не змінюється, а даєте найактуальніші знання з урахуванням свіжого досвіду застосування БПЛА у фронтових умовах.

— Так, я можу буквально на ходу змінити курс навчання. Я приїжджаю в підрозділ і змінюю програму безпосередньо під них, під їхні завдання та специфіку їхньої ділянки фронту. У нас паралельно виїжджає на фронт чотири групи інструкторів, і кожна ця група отримує якийсь свій фідбек від військових. Кожен цей відгук обробляється та додається до програми навчання, до скарбнички знань інструктора. Серед нас є бойові пілоти, які виїжджали в найгарячіші точки. Іноді ми виїжджали на фронт, щоби зрозуміти, як це все працює там. Бо коли ти сидиш тут у тилу, у тебе все добре і спокійно, то ти відірваний від фронтової реальності. Ти приїжджаєш туди та розумієш, що там зовсім інші умови. Тому ти в таких виїздах тренуєшся сам і завдяки цьому потім можеш дати людям саме ту інформацію, яка їм справді знадобиться у роботі.

А ще ми намагаємось оперативно реагувати на запити військових. Наприклад, нещодавно у війська почали поставляти новий тип дрона від компанії Autel — Autel Evo Max 4T. Це дуже великий і дорогий квадрокоптер, який має потужну камеру з великим зумом. Як із ним працювати, ще ніхто не знав. Їх просто десь закупили та почали масово завозити до війська. Військові, звісно, відразу почали звертатися до тих, хто займається дронами, з запитанням: «А що це таке і як із ним працювати?» Ми швидко розібралися з цим "аутелом", протестували його в різних умовах, подивилися, що він може, і склали для нього посібник із льотної експлуатації. Тепер, коли нас запитують: «А ви можете розповісти про "аутел"?», ми відповідаємо: «Так, можемо». І даємо по ньому всю інформацію: що це за дрон, як він літає, в чому він гарний, у чому він — не дуже хороший і у яких випадках його краще замінити на аналог.

— Нам західні партнери пообіцяли поставити цього року мільйон дронів. Відповідно, напевно, знадобиться більше операторів, щоб ними керувати?

— Насправді ця кількість більше має якесь популістсько-маркетингове значення, тому що не було зазначено, яких саме дронів. Якщо йдеться про fpv-дрони, а не про розвідувальні або ударні дрони, то насправді мільйона таких дронів нам вистачить на пару місяців роботи. Один пілот FPV-дрона може за зміну зробити 10 вильотів. А є пілоти, які й 20 вильотів роблять. Беремо середню цифру у 15 вильотів. Якщо порахувати, що в пілота на місяць 20 змін, то в нього за цей період «вистрілить» 300 дронів. До цієї кількості йому потрібно мати певний запас на всякі непередбачені випадки — це ще 200–300 штук. Тобто 500–600 fpv-дронів на місяць «іде у діло» тільки в одного пілота. При цьому ми розуміємо, що 100% ефективності від використання цих дронів досягти неможливо. Якщо оператор має якусь ціль, то він зазвичай для її ураження використовує кілька дронів. Не завжди вдається з першого разу вразити ціль або в разі влучання досягти повного знищення. Зазвичай БТР, БМП або танк спочатку підбивається першим влучанням, а потім уже добивається остаточно. Тому 50% ефективність — це дуже хороший результат для fpv-дронів. І таким чином виходить, що мільйон — це не так уже й багато.

Якими ви бачите перспективи розвитку вашої школи? Чи могли би створити, наприклад, мережу її філій по регіонах?

— Кілька разів це питання у нас порушувалося. Але ми розуміємо, що буде складно керувати й контролювати таку структуру. Адже ми працюємо не так, як у звичному бізнесі чи комерційних структурах, коли наймані співробітники приходять на роботу і виконують поставлені їм завдання в рамках своїх функціональних обов’язків. Відповідно до них можна вимагати виконання цих самих обов’язків. А в нас працюють волонтери. Вони працюють на власному ентузіазмі, витрачають свої ресурси та час. Це зовсім інша форма взаємин. У мене велика команда, тож на її менеджмент іде купа часу та зусиль. Але при цьому ми все одно всі разом, ми поруч. Щоби створювати умовну філію на відстані, треба мати вдвічі більше часу в добі. Але ми готові ділитися з усіма своїми напрацюваннями. Ми не робимо з цього секрету. Ми готові віддати свої програми іншим аналогічним школам. Ми готові віддати всі ці знання, щоб вони транслювалися на максимальну аудиторію. А поділитися нам точно є чим.

Фото надані школою аеророзвідки «Довжик»

Читайте також
5 волонтерських ініціатив стали героями відеопроєкту Представництва ЄС в Україні (ВІДЕО)
Активісти, які стали на захист країни
«Не самі»: як волонтери допомагають переселенцям виїхати й почати нове життя
Іван Ніколенко, «Солом’янські котики»: «Треба відійти від радянщини “сам погибай — товарища выручай”»
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Помилка ще до співбесіди: рекретурка сказала, що відштовхує в резюме
24tv
2025-04-28T19:30:42Z
Радониця: традиції, як правильно поминати та заборони в батьківський вівторок
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T19:09:18Z
Почти 500 цвяхів перетворили массачусетські вулиці на небезпечні капкани зі шипами протягом ночі
Топ Жир
2025-04-28T19:00:24Z
800 жителів і 0 народжуваності: у якій країні світу найменше населення
24tv
2025-04-28T18:45:59Z
У Бога немає мертвих, у нього усі живі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T18:36:28Z
В Дніпропетровській області ВПО можуть втратити пенсію: що потрібно зробити у 2025 році
Политека
2025-04-28T18:30:03Z
Учні Волинського ліцею позували із символікою СРСР: відбулося службове розслідування
24tv
2025-04-28T18:09:05Z
Безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів у Харкові: хто отримає підтримку
Политека
2025-04-28T18:01:23Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
У мирний план Трампа внесли важливу зміну: який пункт прибрали – ЗМІ
Telegraf
2025-04-28T19:25:39Z
Перемир'я на 9 травня і реакція України та США: головні новини України
GlavRed
2025-04-28T19:25:21Z
Орбан і Фіцо хочуть зберегти право ветувати рішення в ЄС
Европейская правда
2025-04-28T19:25:10Z
Навіщо Путіну "перемирʼя" на 9 травня: політолог сказав, що задумали в РФ
GlavRed
2025-04-28T19:25:07Z
Позиція США змінилася? Які три висновки зробили американці після лондонських переговорів
Telegraf
2025-04-28T19:03:33Z
Зараз я керую країною і світом, — Трамп дав інтерв'ю редактору The Atlantic, якого помилково додали в чат у Signal
ZN UA
2025-04-28T19:01:49Z
З мирного плану Трампа зникла серйозна вимога до України
FaceNews
2025-04-28T19:01:44Z
Може нарватися на гнів Трампа: для чого Путін продовжує гру в "перемир'я"
24tv
2025-04-28T18:57:41Z
Чи можна приватизувати землю без згоди сусідів
24tv
2025-04-28T19:06:15Z
Травневі пенсії: хто отримає збільшені виплати
Знай
2025-04-28T19:01:55Z
Іспанські АЕС втратили електропостачання
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T18:51:32Z
В яких містах України ІТ-працівники отримують найвищі зарплати
24tv
2025-04-28T18:39:16Z
Новий законопроєкт про криптовалюти в Україні: заборонять деякі види реклами та захистять споживачів
ITC
2025-04-28T18:31:04Z
Новий стандарт 230В в Україні: чи потрібні стабілізатори та що буде з тарифами
Хвиля
2025-04-28T17:54:55Z
Через мита Трампа в США може виникнути дефіцит електроніки
InternetUA
2025-04-28T17:36:36Z
Знижуємо витрати на логістику з Китаю: поради для малого бізнесу
Gazeta UA
2025-04-28T17:30:59Z
Корецький став новим головою правління «Нафтогазу» – Forbes
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T17:21:04Z
"Підемо під вінець": Melovin підтвердив стосунки з відомою співачкою
GlavRed
2025-04-28T19:25:53Z
Чорні штани — класика гардероба – ідеї образів для будь-якої нагоди
GlavRed
2025-04-28T19:25:23Z
Наймодніші відтінки лаку: не пропустіть хітові кольори цієї весни
24tv
2025-04-28T18:36:07Z
"На підтримку російської армії": відома співачка розповіла правду про Ані Лорак
GlavRed
2025-04-28T18:27:09Z
Чи справді Бенюк не бачив домагань у вишах? Акторка розкритикувала заяву народного артиста
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T18:24:36Z
Бізнесмен, батько та чоловік Олі Полякової: де зараз Вадим Буряковський
24tv
2025-04-28T18:06:28Z
Друг найшанованіших людей свого часу: що треба знати про найвідомішого нащадка Тараса Шевченка
24tv
2025-04-28T17:15:56Z
Фестиваль «Київський тиждень критики» стартує 8 травня у Нідерландах
Детектор М
2025-04-28T16:10:06Z
Український режисер розірвав контракт щодо постановки опери в Ізраїлі через участь росіян
Детектор М
2025-04-28T16:07:25Z
У Новоросійську пролунали гучні вибухи: є загоряння
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T19:09:16Z
МВС Іспанії оголосило надзвичайний стан через блекаут
Европейская правда
2025-04-28T19:01:16Z
У Москві завили сирени повітряної тривоги: небезпеку оголосили одночасно в кількох районах
Telegraf
2025-04-28T18:54:34Z
На Миколаївщині чоловік кинув гранату в поліцейських: один загинув, ще 3 поранені
GlavRed
2025-04-28T18:42:43Z
Шахрай викрав 120 тис грн у жінки, яка хотіла придбати авто для ЗСУ
InternetUA
2025-04-28T18:28:27Z
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині затримано п’ятьох учасників міжрегіонального організованого злочинного угруповання
Украина Криминальная
2025-04-28T18:24:09Z
ДТП на трасі Одеса – Миколаїв призвела до ускладнення руху транспорту
VGorode
2025-04-28T18:00:42Z
Чому в Україні стало набагато більше нелегальної зброї: у поліції пояснили та назвали цифри
Telegraf
2025-04-28T16:39:35Z
На Харківщині судитимуть чотирьох підлітків, які вчиняли диверсії на замовлення кураторів з рф
Мій Харків
2025-04-28T15:43:19Z
Урожай картоплі буде рекордним: вам потрібен лише один аптечний засіб
24tv
2025-04-28T18:36:03Z
Роботи Neuralink уже імплантують чипи в мозок, хірурги скоро будуть не потрібні, - Маск
InternetUA
2025-04-28T18:16:02Z
Алергія чи застуда: як відрізнити ці захворювання весною
24tv
2025-04-28T17:54:26Z
Як самостійно видалити кліща: епідеміологиня поділилася важливими нюансами
Знай
2025-04-28T17:51:38Z
Вірус папіломи людини: близько 29% молодих українців не знаю, що це
ZN UA
2025-04-28T16:34:53Z
Персик мрії — це реально: ключові поради від садівника
GlavRed
2025-04-28T16:27:26Z
Їжа без пестицидів — мозок без туману
360ua.news
2025-04-28T15:03:44Z
Виявили "перемикач" хвороби Паркінсона: це може стати революцією в лікуванні захворювання
24tv
2025-04-28T14:24:57Z
Кульбаби на ділянці: як впоратися з жовтим загарбником швидко і надовго
Знай
2025-04-28T13:51:55Z
До Сум лишилось 25 кілометрів: які населені пункти захопили росіяни
GlavRed
2025-04-28T19:25:17Z
У Києві тимчасово обмежать рух пішоходів в підземних переходах на Майдані Незалежності та Європейській площі
Украина Криминальная
2025-04-28T19:25:14Z
Черкащина зазнала однієї з найбільших атак РФ: в ОВА розкрили наслідки
FaceNews
2025-04-28T19:16:20Z
По телевізору не казали слово "війна", зате про нацистів чули багато, – полонений з Криму
24tv
2025-04-28T18:57:03Z
"Наша смуга – у пріоритеті ворога": у 47 бригаді показали майстерне знищення окупантів
24tv
2025-04-28T18:51:16Z
У Києві поліція затримала двох 16-річних "зачеперів", що каталися на вагонах метро
24tv
2025-04-28T18:51:14Z
Що варто змінити кожному знаку зодіаку у травні 2025 – відповідь у гороскопі
24tv
2025-04-28T18:27:26Z
153 бригада отримала позашляховик від "Української команди"
24tv
2025-04-28T18:21:46Z
Росіяни атакували Купʼянщину з різного виду озброєння: постраждав мирний житель
Мій Харків
2025-04-28T18:12:38Z
Що потрібно для потужного росту перцю: експерт радить особливе підживлення
GlavRed
2025-04-28T19:25:29Z
Непал посилить умови для альпіністів - сходження на Еверест дозволять не всім
Комсомольская правда
2025-04-28T18:40:14Z
Як Альпи, але дешевше: куди поїхати за кордоном, щоб закохатися в гори
24tv
2025-04-28T18:21:04Z
Чому потрібно чистити садові інструменти: як це робити правильно
24tv
2025-04-28T17:54:15Z
Посадіть на ділянці ці 5 рослин: кліщі навіть не наблизяться
24tv
2025-04-28T17:30:37Z
Експерти закликали ніколи не можна залишати їжу у фользі - в чому причина
GlavRed
2025-04-28T17:27:34Z
Що одягнути жінці на хрестини в церкву: поради для хрещених та батьків малюка
GlavRed
2025-04-28T17:27:21Z
Справжнє чи підробка: як легко перевірити якість масла – перевірені миттєві лайфхаки
24tv
2025-04-28T17:15:04Z
Фрази-табу: що в жодному разі не можна писати дівчині після знайомства
24tv
2025-04-28T17:00:47Z
Барселона розгромила Трабзонспор та виграла Юнацьку лігу УЄФА
Football.ua
2025-04-28T19:01:22Z
Суд обрав запобіжний захід колишньому українському боксеру: що відомо
24tv
2025-04-28T18:45:32Z
Удінезе та Болонья сильнішого не визначили
Football.ua
2025-04-28T18:34:14Z
Відомо, що сказав Дюбуа після того, як штовхнув Усика на дуелі поглядів
24tv
2025-04-28T18:15:11Z
Усик неочікувано зустрівся з легендою футболу в аеропорту в Італії: потужне відео
24tv
2025-04-28T18:06:00Z
Російський олімпійський чемпіон Храмцов незаконно відвідав окупований Донецьк
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T18:00:46Z
Реал домовився з Анчелотті про розірвання контракту: деталі угоди
24tv
2025-04-28T17:54:05Z
Рашфорд ризикує пропустити решту сезону через травму
Football.ua
2025-04-28T17:51:10Z
Клопп привітав Ліверпуль з чемпіонством АПЛ
Football.ua
2025-04-28T17:21:46Z
Автомобіль Mazda RX-7 1982 року з пробігом лише 1 600 миль був прихований протягом 43 років
Топ Жир
2025-04-28T19:30:55Z
У Києві покажуть легендарний австрійський всюдихід
AutoCentre
2025-04-28T19:10:32Z
Мотоцикл Brough Superior 1925 року продали на аукціоні
360ua.news
2025-04-28T18:30:16Z
Великі зміни: новий Chevrolet Captiva 2025 стане електрокаром
Фокус
2025-04-28T18:21:55Z
KGM представив вантажну версію SsangYong Rexton
360ua.news
2025-04-28T18:01:22Z
Чи було помічено бюджетну модель 2 Tesla на відкритому повітрі?
Топ Жир
2025-04-28T18:00:04Z
Ця Ferrari F50 може стати найдорожчою, що коли-небудь продавалася
Топ Жир
2025-04-28T17:45:05Z
В Україну привезли першу електричну вантажівку: подробиці та фото
Фокус
2025-04-28T17:30:10Z
Ілон Маск обіцяв, що Cybertruck плаватиме, як човен ─ автовласник перевірив
ITC
2025-04-28T17:22:51Z
Невідомі вкрали біткоїнів на $333 млн. — токени Monero подорожчали на 50%. Але чому?
ITC
2025-04-28T19:22:43Z
В Ізраїлі знайшли перший доказ однієї з біблійних битв
1News
2025-04-28T19:18:53Z
Як гігантські крокодили змінили уявлення про стародавніх хижаків
360ua.news
2025-04-28T19:15:07Z
Клієнти lifecell обурені новою послугою: "Поки дві нирки є, то воно не страшно"
Знай
2025-04-28T19:12:26Z
Sucker Punch поділилася подробицями Ghost of Yotei: у грі буде некласична кампанія і свобода дій
24tv
2025-04-28T19:06:41Z
Німецький стартап анонсував швидку появу повністю автономних ударних дронів
InternetUA
2025-04-28T19:01:33Z
Elden Ring розійшлася накладом у 30 мільйонів копій
24tv
2025-04-28T18:57:27Z
Asus та Bethesda випустили унікальну відеокарту GeForce RTX 5080 у стилі Doom: The Dark Ages
24tv
2025-04-28T18:15:26Z
Xiaomi представила нову лінійку доступних телевізорів для геймерів Redmi TV X 2025
24tv
2025-04-28T17:51:19Z