Російську диктатуру ще можна зупинити на лінії фронту, але потрібні боєприпаси – Україна в ОБСЄ
Заступниця глави української місії при ОБСЄ Вікторія Кувшинникова під час засідання Постійної ради ОБСЄ висловила переконання, що російську армії можна зупинити на полі бою, але для цього союзникам необхідно продовжувати підтримку України. Про це повідомляє Укрінформ.
"Російську диктатуру ще можна зупинити на лінії фронту від Харківщини до Херсонщини та змусити її відступити за межі України. Це залежить від кількості артилерійських снарядів і ракет, які має Україна. Все дуже просто", – зазначила Кувшинникова
За її словами, це "було б найкращою інвестицією в європейське майбутнє, безпеку і процвітання", а тому "сьогодні настав час для сильних рішень і відповідального лідерства".
Представниця Києва в ОБСЄ підкреслила, що перед повномасштабним вторгненням 24 лютого 2022 року росіяни відкинули ініціативу тодішнього Польського головування в ОБСЄ розпочати оновлений діалог про європейську безпеку, сподіваючись захопити Україну військовим шляхом.
"Росія зробила це, оскільки була впевнена, що Київ буде захоплений за три дні, а російські танки в Україні зустрічатимуть з квітами. Нічого цього не сталося. І, зіткнувшись з опором України та рішучістю проукраїнської коаліції, зрозуміло, чому росіяни були б раді перекласти відповідальність та отримати дипломатичним шляхом те, чого вони не змогли досягти військовим шляхом", – сказала вона.
Дипломатка нагадала, що "Україна, як ніхто інший, хоче миру" і саме тому Україна разом з партнерами готується до Глобального саміту миру, "щоб розробити конкретні плани, як відновити справедливий мир".
"І якщо Кремль щиро зацікавлений у мирі, він може просто вивести свої війська з України, за межі наших міжнародно визнаних кордонів. Одним рішенням. Рішенням однієї людини. Все так просто", – додала вона.
Нагадаємо, країни Європейського Союзу домовилися виділити 5 мільярдів євро на військову допомогу Україні в рамках реформування Європейського фонду миру. Посли 27 країн-членів ЄС домовилися про компроміс на зустрічі в Брюсселі – після місяців суперечок, в центрі яких були Франція та Німеччина.