MY.UAНовини
Коли Україна може отримати гроші Центробанку РФ, чого бояться американці й чи зможе Європа захистити нас без США. Інтерв’ю з Пристайком
Коли Україна може отримати гроші Центробанку РФ, чого бояться американці й чи зможе Європа захистити нас без США. Інтерв’ю з Пристайком

Коли Україна може отримати гроші Центробанку РФ, чого бояться американці й чи зможе Європа захистити нас без США. Інтерв’ю з Пристайком

Вадим Пристайко – один із найдосвідченіших українських дипломатів. Він зустрів війну на посаді Надзвичайного і Повноважного Посла України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії – одного з найвагоміших українських союзників.

В уряді Олексія Гончарука Вадим Пристайко очолював Міністерство закордонних справ України, а до цього обіймав посаду глави місії України в НАТО та працював послом України в Канаді.

У липні 2023 року президент України Володимир Зеленський звільнив Пристайка з посади посла у Великій Британії.

В ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA Вадим Пристайко поділився своїми думками стосовно останніх мирних ініціатив для України, Дональда Трампа, передачі Україні заморожених російських мільярдів і щодо того, чого насправді боїться Захід.

– Завершилося "миротворче" турне спецпредставника КНР Лі Хуея. Китай знову закликав сісти за стіл переговорів, але на російських умовах. Паралельно Ердоган на зустрічі із Зеленським вчергове заявив про бажання очолити мирний процес. Зважаючи на те, що і Росія, і Україна заявляють про відсутність бажання переговорів, в чому, на ваш погляд, криється нинішнє пожвавлення "мирних ініціатив"?

– На сьогодні, крім цих двох країн, ніхто конкретного нічого не пропонує. Були заяви південноамериканських країн, приїжджали африканські лідери, але реальних гравців зараз тільки двоє.

Що стоїть за пропозицією Туреччини, ми розуміємо. Вона зацікавлена у нашому регіоні, де претендує на роль лідера. Реальний конкурент тут – лише Росія.

Тобто турки мають грати дуже тонко. З одного боку, демонструвати лідерство, а з іншого – не перетинати тонку "червону лінію", що вже занадто буде дратувати Росію.

При всій повазі до Чорного моря, воно не належить до глобальних інтересів Китаю. Що належить – так це сама Росія. Адже це і умовна ресурсна база – на випадок, якщо буде пряме зіткнення з американцями і світові морські шляхи будуть заблоковані для постачання ресурсів. Це просто зручний партнер в ООН, який завжди прийде на допомогу. Можливо, існує така собі певна ментальна близькість двох диктаторських режимів, яка дозволяє говорити однією мовою і вирішувати одні й ті самі питання.

Саме через це, на мій погляд, китайські ініціативи реально мляві і дуже формальні. За рік після озвучення своїх "12 кроків" китайці нічого не змінили.

Стамбул, навпаки, демонструє високий рівень зацікавленості в мирному процесі. Але разом із тим, вони обережніше формулюють умови переговорів. Турки сьогодні спеціально уникають загострення, не надаючи жодній стороні переваги.

Я сподіваюся, що переговорні команди, які зараз отримують і аналізують пропозиції від Туреччини і Китаю, усвідомлюють інтереси обох цих країн і розуміють, де на цій шкалі перебувають наші національні інтереси. І діють відповідно. Бо загубитися серед цих потужних і досвідчених гравців дуже легко.

– Після недавньої зустрічі з експрезидентом США Дональдом Трампом прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що той нібито не збирається гарантувати безпеку Європі. Мовляв, європейцям доведеться або "платити за це, або створити власну армію". На ваш погляд, чи реально може відбутися зменшення американської військової присутності у Європі.

– Останнім часом, особливо в Україні, збільшилося бажання говорити про європейські збройні сили, але вони навіть не в зародку. Це все дуже креативно, але коли військовий бюджет Штатів більший, аніж 10 наступних військових бюджетів країн світу разом, включно із Китаєм та Росією, то говорити про те, що США вийдуть із Європи, а вона самостійно буде продовжувати вирішувати безпекові питання, навряд зараз можна.

Я думаю, ці всі розмови – скоріше намагання Штатів розділити відповідальність, зокрема фінансову, ніж реальна спроба залишити Європу. Зміни будуть, це вже видно. Але глобальних змін, коли США "якось встануть, вийдуть і скажуть "до побачення", далі захищайте себе самі", не буде.

Більше того, я спостерігав у Брюсселі таку картину: після того як емоційна реакція лідерів ЄС на агресивну поведінку Трампа вичерпалась, вони все ж зрозуміли, що конкретно було сказано. Тобто, в принципі, якщо відкинути емоційне забарвлення з виступів експрезидента США, то його заяви правильні. Наприклад, коли він говорить про те, що, слухайте, ми ж домовилися з вами на Варшавському саміті НАТО, що ви будете вкладати в оборону не менше 2% ВВП, а Німеччина при цьому сплачувала на той момент лише 1,23 чи 1,27 % та ще й купувала дешевий російський газ.

Чесно кажучи, це він примусив половину натовського пулу досягти певного рівня внесків. Тому що на момент приходу Трампа, здається, лише 2-3 союзники взагалі досягли того, що вони самі пообіцяли у Варшаві.

З іншого боку, наприклад, поляки сказали: ми хочемо додатково 2 мільярди доларів вкласти в будівництво нової військової бази. Ось це Трамп та США сприйняли ультрапозитивно та всіляко сприяли їм. Поляки озброїлися та зараз мають одну з найпотужніших армій Європи.

– Якщо говорити про Україну, то діалогу із Трампом та його командою майже немає. Звісно, можна сказати, що він не має повноважень, але ж з тим же Орбаном зустрічається. Нинішній його рейтинг дає йому великі шанси повернутися до Білого дому. Якщо так станеться, то чи зможемо ми переломити його різкі заяви стосовно України та допомоги. Адже поки що його позиція виглядає для нас досить загрозливо.

– У цьому напрямку, на жаль, для нас немає "чи зможемо". Ми "маємо" це зробити, адже перебуваємо не в тому стані, щоб сидіти і обирати.

Так, у нас обмежений набір інструментів, але не тільки у нас. Якщо Росія думає, що прихід Трампа – вирішення всіх питань, то це навряд. Вони після минулих американських виборів відкорковували шампанське, а потім стався "Північний потік" та інше.

Трамп, в принципі, справедливо каже, що це він дав озброєння, яке Україні критично було потрібно. Не Обама, який два своїх терміни розглядав це питання, але так нічого і не вирішив та ще й не здійснив візит в Україну. Усі президенти Сполучених Штатів до Обами їздили в Україну.

До того ж у США є ще один впливовий важіль – називається Deep State, або глибинна держава. Тобто еліта цієї величезної країни розуміє, для чого їй Україна. Тому я не вірю, що Трамп буде мати розв'язані руки в таких важливих питаннях.

– Яким чином ми можемо працювати в цьому напрямі, аби покращити ситуацію?

– Є різні рівні. Можна працювати на рівні емоційному, інформаційному, рекламному, телевізійному тощо. Це все треба робити, щоби створити потрібне нам підґрунтя серед трампівської бази підтримки.

Наприклад, нагадати фермеру з Айови і Небраски про те, що ви нам пообіцяли, що ви нас захистите, коли ми складемо ядерну зброю. Ми виконали свою частину – справа за вами. На цих людей діють такі аргументи. Це так само, як вони отримують сигнал від Трампа зробити Америку знову великою. Він не каже деталі, він просто апелює до їхнього почуття справедливості і гордості.

Друга ідея, яка теж діє безпосередньо на базу Трампа, – це просто пояснити їм: 250-300 років тому ви відкололись від Британської імперії, яка на той час занепадала, і знайшли в собі сили побудувати на новому місці нову державу, і тодішні ви – це ми сьогодні. Це Україна, яка відкололась від радянської і російської системи, така собі "маленька Америка".

Ми хочемо бути як ви і побудувати свою ідеальну державу. Зараз вона виглядає дикувато, так само, як виглядала дико свого часу і ваша. Але ми впораємося. Допоможіть нам сформувати Україну як нову державу, нову Америку, у Європі. Чому поляки заходять американцям? Тому що вони мають образ свіжої, нової, агресивної та молодої крові. І в них гострі зуби. Це цікавий партнер, на противагу старій і втомленій Європі. Такий посил можна надсилати Америці і стосовно України.

– Ви сказали, що американська еліта розуміє, навіщо їй Україна. Тоді чому ми маємо сьогодні проблеми з виділенням пакету допомоги? І це на тлі заяв, що без цієї допомоги Україна може багато чого втратити у найближчий час. На ваш погляд, чому так?

– Знаєте, я дивився колись показники допомоги різних країн. Найбільш унікальне – безумовно, Естонія, яка допомагає Україні у розмірі 1,2% власного ВВП.

Можна тільки уявити, що було би, якби американці передали нам навіть не 1% свого ВВП, а хоча б 1% власного військового бюджету. Ми би вже мали іншу ситуацію на фронті. І от із цим є, безумовно, проблеми.

При цьому треба розуміти, чому саме так. У розмовах з американцями, навіть з генералами, я чув як заклинання одне і те саме слово – ескалація. Це те, що сидить в їхніх головах і блокує їхні рухи. Росіяни цим користувалися, постійно розганяючи тему ядерної зброї.

– Тобто ядерний шантаж працює?

– Він працює, і не тільки на уряди, але і на розуми людей. Типовий приклад – Ілон Маск. Якщо почитати його твіти, то основна думка у нього така – шкода, безумовно, Україну, але порівняно з небезпекою для всього людства від ядерної катастрофи її доля – це прийнятний компроміс.

У їхньому розумінні ми з вами вимагаємо уваги для себе, не розуміючи, що це може призвести до глобальної катастрофи. Для них підтримка нас має певну ціну. Тому вони бачать, що роблять. Намагаються допомогти, підтримати. Більшість цих величезних грошей, за які ми з вами існуємо, йдуть із США. Тож не треба принижувати американську допомогу. Я точно проти антиамериканізму, який останнім часом у нас проростає в суспільстві.

Ми вважаємо себе геніальними, за всіх страждаємо, а всі, хто нам не дає те, чого ми хочемо, нам винні. Але треба знайти у собі сміливість сказати і інше, що ми також багато чого зробили неправильно.

При цьому що стосується американської допомоги, то я завжди говорив, що буде знайдено варіант рішення. Якщо не цей пакет, то інший. Наприклад, США у найближчий час готують пакет зброї на 300 мільйонів доларів (коли ця розмова вже відбулася, США оголосили про виділення Україні нового пакета допомоги на $300 млн, – Ред.). Потім знайдеться ще якась програма, яку можна використати. Американці – майстри обходити перепони, навіть власні бар’єри.

Ми не повинні лякатися і розмов про можливий кредит, про який заявляють у Конгресі трампісти. Зараз взагалі думати про те, що і скільки коштує, пізно. Звичайно, гірко, що ми залежимо від внутрішніх протиріч американської політики. Та сьогодні нам треба просто все робити, щоби виживати, а потім буде видно.

З іншого боку, ми маємо і позитивний приклад – Велика Британія, яка теж проходить вибори. Але ми з вами зовсім не турбуємося зміною тамтешнього уряду. Я декілька раз говорив з лідером опозиційної партії, який, напевно, стане наступним прем'єр-міністром. Він казав, що вони з багатьох питань не погоджуються з партією при владі, єдине, що їх об’єднує, – Україна. Ця готовність допомагати Україні відкрила для британського суспільства абсолютно інші перспективи і горизонти. На сьогодні у Британії не використовують українську війну як привід для внутрішнього протистояння.

Це дозволяє прем'єр-міністру або міністру закордонних справ Британії так спокійно і впевнено казати "Росія має програти", а "Україна має перемогти".

– Заява Макрона вже тривалий час не сходить з інформаційного простору. Франція розпочала підготовку до створення альянсу, який за потреби буде готовий відправити солдатів в Україну. Наскільки це реальний варіант?

– Макрон все чітко розраховував. Він абсолютно зрілий і досвідчений президент. Подивіться на реакцію МЗС Франції і його особисту після заяви. Ніхто з них не здав назад. Навпаки, вони сказали, що продумали кожне слово перед тим, як заявити про це, і зараз працюють над варіантами. Це означає – якщо ми не розраховуємо на НАТО, то ми спокійно можемо працювати над формуванням так званої коаліції охочих. Якщо завтра вона сформується, то йде захищати Україну без всякого НАТО. При цьому там може навіть не бути Сполучених Штатів. Оце те, що відбулось в Іраку. Там не було НАТО. Там були країни, які входять до Альянсу, але вони діяли індивідуально у складі коаліції.

Взагалі трансформація позиції Франції вражає. Вони раніше казали, що мають допомогти Україні вижити, тепер кажуть, що мають не допустити виграшу Росії. Наступне, що Макрон скаже, – Україна має перемогти.

На мій погляд, країн, які нарешті переключать свій мозок на те, що усім зрозуміло, – про жертви, які Україна приносить, про те, що вона довела, що є діючою країною, стає все більше. Україна потребує інструментів для перемоги.

Правильний тон у цьому напрямку задала Велика Британія, яка із самого початку подавала сигнали про здатність воювати індивідуально. Перед самою війною британці провели демонстративне висадження десанту в українському степу. Десантники сіли на літаки десь біля Манчестера і висадились на полігоні на півдні України. Це якраз показує, що їм не треба нічия допомога і дозвіл на те, щоб переслати нам свій десант.

Ще один приклад – прохід корабля вздовж берега Криму. Це також абсолютно чіткий натяк росіянам, які усе зрозуміли. І китайці розуміють цей натяк, що є країни, які будуть відстоювати свободу навігації, свободу ухвалення рішень.

– Європейська комісія готує план, який передбачає конфіскацію доходів, одержаних у центральному депозитарії цінних паперів Euroclear. Це, звісно, позитивний крок, але Україна чекає на більш рішучі дії Заходу, а саме конфіскацію та передачу заморожених російських 300 млрд. На кінець минуло року на Заході говорили, що дорожня карта цього процесу буде готова до других роковин російського вторгнення, але так нічого і не сталося. З іншого боку, Британія знову бере на себе лідерство у вирішенні українських питань. Так, міністр закордонних справ Королівства Девід Камерон заявив, що країна готова позичити Україні всі заморожені активи Центрального банку РФ на тій підставі, що Росія все одно буде змушена виплатити репарації Україні після закінчення війни.

– Дискусія, що робити з фінансами РФ, розпочалася з самого початку вторгнення. Особливо активно це питання порушувалося у Британії. Тому що, якщо хтось хоче десь щось забрати або знайти, то спеціалісти в Лондонському сіті зроблять це найкраще за всіх на планеті. І тому гроші, які належали російським олігархам у Британії, дуже чітко одразу були ідентифіковані і почався процес відбирання. Чого вартий тільки продаж футбольного клубу "Челсі" російського олігарха Романа Абрамовича.

Про що говорить міністр Кемерон? Це якраз результат дуже довгої, чіткої роботи фінансистів, які опікуються стабільністю всієї системи. Адже якщо просто взяти і забрати кошти, то може статися так, що світовий бізнес та інші режими, які тримають гроші у Британії, задумаються, що станеться, якщо волюнтаристськи, без правових підстав, можна забрати кошти навіть у Росії. Що вони у цьому випадку зроблять? Просто витягнуть свої гроші з британських банків, економіки Британії, яка і так переживає не найкращі часи.

Це саме стосується Сполучених Штатів, де фактично банківська система живе за рахунок стабільності, передбачуваності і певних правил. Серед цих правил є абсолютна довіра до цих інституцій з точки зору і національних банків, таких як Центробанк Росії зі своїми 300 мільярдами.

Саме те, що на Заході є відповідальність перед своєю економічною системою, примушує британців і європейців придумати креативні кроки. Ну, наприклад, як придумали європейці: заморозити кошти, але відсотки, які з них нараховують, віддавати Україні. Там небагато виходить, за різним оцінками, 4-5 мільярдів на рік. Але це непогана сума для придбання озброєння.

Британці пішли далі. Кемерон озвучує, наскільки я розумію, ще більш креативну ідею. Він каже, а давайте ми передамо російські гроші Україні в рахунок тих репарацій і компенсацій, які Росія і так виплатить Україні по закінченню війни. Але є складний момент, який залежить, зокрема, від нас самих. Ми не можемо допустити як держава у своїх переговорах з росіянами погодитися на пункт, за яким вони відмовляються сплачувати репарації. Це дасть негативний сигнал таким системам, як британська, і вони вимушені будуть відступити зі своєю ідеєю забирання коштів.

Саме тому зараз ці 25 млрд Велика Британія не може моментально забрати. Немає гарантії, що Росія все одно буде виплачувати репарації і ці гроші зарахуються, щоби придати легальність всьому цьому процесу. Їм потрібен остаточний сигнал у цьому напрямку від нас. Ми просто маємо бути обережними і кожен наш крок узгоджувати з партнерами і розуміти наші спільні потреби.

Чи ми їх заберемо у цьому році? Не впевнений. Але вже існують варіанти, як це зробити, а значить, Захід все ж таки прагне вирішити це питання. На жаль, треба чекати і працювати над іншими варіантами.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
WP: США і Європа переконали Зеленського не відмовлятись від переговорів у Стамбулі
Европейская правда
2025-05-14T19:00:15Z
Ле Пен підтримала ультраправого кандидата в президенти Румунії
Европейская правда
2025-05-14T19:00:00Z
Интрига вокруг Стамбула, санкции для теневого флота, деблокада КПП с Польшей: новости дня
Европейская правда
2025-05-14T18:40:33Z
Переговори у Стамбулі: Зеленський визначить дії України, коли побачить склад делегації РФ
Европейская правда
2025-05-14T18:36:10Z
Новий посол України в Туреччині, затримання Гладковського. Головне за 14 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T18:12:33Z
Трамп вперше зустрівся з новим президентом Сирії
Европейская правда
2025-05-14T18:03:58Z
Зеленський призначив нового посла в Туреччині
Европейская правда
2025-05-14T17:57:10Z
МЗС Польщі попередило поляків в Україні про неможливість проголосувати на виборах президента
Европейская правда
2025-05-14T17:40:15Z
У Бельгії та Люксембургу розслідують корупцію на контрактах для НАТО
Европейская правда
2025-05-14T17:34:37Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Рік був пеклом": Віктор Розовий розлучається з дружиною, а вона публічно розповіла про причину
FaceNews
2025-05-14T18:12:27Z
Представник Норвегії на Євробаченні розповів про свій зв'язок із Україною
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:33:43Z
Виступ України на "Євробаченні-2025" розірвав YouTube за переглядами: номери яких ще країн у топі
ТСН
2025-05-14T13:21:44Z
Фіналіст "Євробачення-2025" неочікувано заспівав українською пісню Bird of Pray
ТСН
2025-05-14T12:33:50Z
Гуморист Розовий розлучається з дружиною
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:09:23Z
Дружина зірки "Ліги сміху" Віктора Розового подала на розлучення через його зради: "Рік був пеклом"
ТСН
2025-05-14T11:33:14Z
На могилі Ніни Матвієнко встановлено пам’ятник
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T10:48:48Z
47-річний Том Гарді шокував своїми проблемами зі здоров'ям і здивував причиною їхньої появи
ТСН
2025-05-14T10:36:34Z
Пісторіус допустив відновлення призову до Бундесверу, якщо добровольців буде мало
Европейская правда
2025-05-14T18:42:30Z
Наші в Іспанії. Інтерв’ю з українським консулом у Барселоні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T18:30:00Z
Курсантам ВВНЗ підвищили стипендію
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T18:24:09Z
«Оголена жінка з автоматом – позорище». У Кременчуці розгорівся скандал через скульптуру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T17:06:35Z
Патріарх Кирило зʼявився на публіці з краденою панагією українського митрополита
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:33:56Z
Мерц заявив про амбіційні зміни в армії Німеччини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:18:03Z
Влада Парижа дозволить купатись у Сені, яку очищали перед Олімпіадою
Европейская правда
2025-05-14T15:13:05Z
Мерц заявив, що Бундесвер повинен стати найсильнішою армією Європи
Европейская правда
2025-05-14T15:00:01Z
Як сталося «диво»: архієпископ УПЦ МП пояснив спільний молебень з ПЦУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:24:20Z
Спалах гепатиту А у Києві. У лікарнях перебуває 19 дітей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:39:58Z
В Україні лютує смертельна інфекційна хвороба: як вберегтися
TSN
2025-05-14T13:21:21Z
Що корисніше: кріп чи петрушка — чому нутриціологи віддають лідерство серед зелені
ТСН
2025-05-14T11:33:50Z
У Соломʼянському районі лікарі проводять виїзне обстеження на вірус гепатиту А
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T10:51:07Z
Що потрібно знати про вірусний гепатит А: як передається, симптоми, пояснює експерт
TSN
2025-05-14T09:48:09Z
Що можна додати до супу, щоб зробити його смачнішим: ці інгредієнти кидають наприкінці варіння
ТСН
2025-05-14T09:33:11Z
Лікарня «Феофанія» відтепер надає послуги для всіх громадян – голова КМВА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:12:20Z
Кір шалено атакує Київ: з 10 контактних хворіють 9 — де найбільший ризик "підчепити"
ТСН
2025-05-14T03:58:47Z
Головки капусти виростуть великими, міцними й соковитими, якщо посадити поруч ці рослини
ТСН
2025-05-14T03:58:39Z
Рада визнала подорожчання світла помилкою, зате "Енергоатом" та "Укргідроенерго" зняли "вершки" у 88 млрд грн
FaceNews
2025-05-14T15:39:10Z
Данія розглядає можливість скасування 40-річної заборони на атомну енергетику
Европейская правда
2025-05-14T15:13:39Z
Законопроєкт про залучення інвестицій у рибну галузь пройшов перше читання
AgroPortal
2025-05-14T15:00:07Z
IFC виділила $40 млн Астарті на будівництво заводу з переробки сої
AgroPortal
2025-05-14T14:30:28Z
Cygnet завершила сівбу: найбільше відвели під кукурудзу
AgroPortal
2025-05-14T14:00:12Z
У Вінницькій області активно сіють кукурудзу, сою, гречку та просо
Agravery
2025-05-14T13:45:56Z
Замість штрафів після атак газовидобувна галузь потребує підтримки – Оринчак
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:42:45Z
АгроВіста встановить сонячну електростанцію на даху ферми
AgroPortal
2025-05-14T13:30:36Z
За які 25 копійок можна отримати тисячі гривень: як знайти цінні монети
ТСН
2025-05-14T13:21:20Z
У Сумах оголошено день жалоби після російського удару
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T18:54:15Z
Суд захистив історичну садибу Дмитрієва на Подолі від забудови
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:30:56Z
Чи буде влітку гаряча вода у Києві? Відповідь «Київтеплоенерго»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:21:54Z
Укргідрометцентр попередив про небезпечні метеорологічні явища у Києві та області
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T15:03:04Z
Масова втеча псевдоволонтерів з дозволу ЛОВА: перші результати розслідування
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:39:39Z
У Сумах окупанти вдарили по промисловому об’єкту: є загиблі та поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:21:17Z
У Подільському районі комунальники пересаджують дерева та кущі, які заважають будівництву метро
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:45:22Z
В Україні розробили унікальну "антидронову стіну", яка може захистити фронт
ТСН
2025-05-14T12:33:53Z
У Києві та низці областей повітряна тривога: яка загроза
ТСН
2025-05-14T12:18:01Z
На півдні Франції блискавка влучила в зоопарк: 13 постраждалих
Европейская правда
2025-05-14T17:03:10Z
Конспірація не допомогла. У Києві поліція вдруге затримала організатора схем для ухилянтів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:06:52Z
У Сумах російські війська вдарили по інфраструктурному об'єкту: що відомо
TSN
2025-05-14T13:21:36Z
14-річна дівчина випала з вікна учбового закладу у Дніпровському районі Києва
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:30:27Z
Вчителька з Вінниці допомагала чоловікам втекти за кордон: деталі схеми
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:45:10Z
Вночі на Хмельниччині сталися сильні вибухи: що відомо про атаку "Шахедів"
TSN
2025-05-14T07:33:09Z
Біля узбережжя Криту стався землетрус
Европейская правда
2025-05-14T06:42:49Z
Нацполіція проводить масштабну спецоперацію з понад 200 обшуками: що трапилось
TSN
2025-05-14T03:59:36Z
СБУ викрила зрадника, який готував удар по лініях електропередач Рівненської АЕС
ТСН
2025-05-14T03:58:20Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
Ретроградний Меркурій у 2025 році: чого чекати і кого омине травень
VGorode
2025-05-14T13:30:40Z
Всі подруги проситимуть у вас рецепт: торт "Жіночий каприз"
ТСН
2025-05-14T12:33:42Z
Зустрічайте безалкогольну новинку — "Біле Alco 0" зі смаком грейпфрута
VGorode
2025-05-14T10:21:25Z
Скільки днів не псується варена гречка: експерти розповіли про точну тривалість зберігання популярної страви
ТСН
2025-05-14T08:33:20Z
Несподівані формати відпочинку: що стає популярним серед багатіїв
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:27:48Z
Найпопулярніші фрукти у світі перебувають на межі зникнення: що відомо
TSN
2025-05-14T03:59:04Z
Як відлякати птахів від вишень, черешень та малини: три найкращі способи
ТСН
2025-05-14T03:58:58Z
Нумерологи стверджують, що у ці дати народжуються найпривабливіші жінки: перевір свою
ТСН
2025-05-14T03:58:54Z
Як зберегти редиску від тріщин: основні поради для городників
TSN
2025-05-14T03:58:09Z
Найкращий тенісист світу провів зустріч з Папою Римським
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:48:24Z
Жеребкування Євро-2026: гандболіст збірної України назвав бажаних суперників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:36:27Z
Школярка загинула від влучання списа в голову на тренуванні з легкої атлетики у Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:21:19Z
«Шахтар» – «Динамо»: де та коли дивитися трансляцію фіналу Кубка України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:36:32Z
На фронті загинув призер чемпіонатів світу з веслування Олександр Калініченко
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:18:18Z
Президент Бразилії відреагував на призначення іноземця головним тренером збірної
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:09:01Z
Євроліга прокоментувала загибель 17-річного баскетболіста
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:51:58Z
«Приниження». Російський тренер влаштував істерику через недопуск ковзанярів з РФ до Олімпіади
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:36:00Z
Збірна України з баскетболу дізналась потенційних суперників у кваліфікації чемпіонату світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:12:05Z
Міноборони повідомило, чим займатиметься новостворене Управління космічної політики
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T17:03:29Z
Керування мозком: Apple тестує нове управління iPhone
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T16:01:33Z
Мегаполіси США поступово йдуть під воду: дані вчених вражають
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:06:46Z
Блакитні очі — подарунок одного предка: вчені довели спільне походження мільйонів людей
ТСН
2025-05-14T13:21:46Z
Світло має секрет?: Нове відкриття ставить під сумнів основи фізики
ТСН
2025-05-14T11:33:08Z
Apple розробляє технологію керування iPhone силою думки - імплант вже тестують
TSN
2025-05-14T09:48:07Z
Чи ваш кіт психопат? Вчені створили тест, який дає відповідь
TSN
2025-05-14T08:06:41Z
Магнітна буря 13 травня: яка буде її активність
TSN
2025-05-14T05:18:49Z
Як ухвалювати рішення за секунди: техніка від ЦРУ
ТСН
2025-05-14T03:59:19Z