MY.UAНовини
Один у полі – воїн․ Пам'яті Решата Аметова – першого вбитого після вторгнення Росії в Україну
Один у полі – воїн․ Пам'яті Решата Аметова – першого вбитого після вторгнення Росії в Україну

Один у полі – воїн․ Пам'яті Решата Аметова – першого вбитого після вторгнення Росії в Україну

Він мріяв стати юристом, був зразковим батьком і чоловіком. Не брав участі у сутичках, не кидав коктейлі Молотова в окупантів та не очолював протести. Але до останнього подиху залишався відданим своїм принципам, адже завжди виступав проти несправедливості. І робив він це по-своєму.

10 років тому, 15 березня 2014 року, у Криму в селищі Земляничне Білогірського району, за 60 кілометрів від Сімферополя, було знайдено тіло Решата Аметова. Кримського татарина на той час рідні та небайдужі розшукували уже 12 днів. Ця моторошна знахідка жахнула всіх, адже на тілі були численні сліди тортур. Найперше страшна новина набула неабиякого розголосу серед кримських татар, адже саме татарин став першою жертвою росіян під час окупації півострова.

Тіло Решата Аметова знайшли за день до псевдореферендуму в Криму, який росіяни проводили під дулом автоматів для оголошення анексії українського півострова.

На похорон Решата з'їхались кримські татари з майже усього Криму. Для них це було шоком і знаком – попереду серйозна небезпека. Вдруге за 70 років росіяни вриваються в дім кримських татар, і ось перша пролита кров.

Путін ще роками повторюватиме, що анексія півострова була "мирною" та "обійшлася без жертв" і взагалі, люди нібито "самі хотіли" окупації. Але щонайменше 4 людей загинули під час подій 2014 року, а сотні чи навіть тисячі були репресовані після анексії.

Першою жертвою став батько 3-х маленьких діток, небайдужий громадянин своєї держави, людина, яка понад усе любила свою рідну землю. Він не вступав у бій, а влаштовував одиночні мітинги. Мовчазні. І в них росіяни побачили загрозу.

Чому Решат Аметов так налякав росіян та чому ніхто не відповів за його загибель – читайте у матеріалі 24 Каналу.

"А вам слабо?": яким був Решат Аметов

Решат Аметов усе своє життя провів у Сімферополі. Він не був політичним активістом, але мав загострене відчуття справедливості та опирався тому, що суперечило його цінностям.

Його захоплювали ідеї Махатми Ганді про відмову від насилля та мирний протест, тому у будь-якій суперечці він намагався добиватися справедливості саме мирним шляхом.

Леране Хайбуллаєва, яка колись жила з родиною Решата на одній вулиці у Сімферополі, згадує, що він виступав проти несправедливості навіть у дрібницях. Наприклад, він вимагав, щоб на Перовській сільській раді табличка була тримовною з написами українською, кримськотатарською та російською, і добився цього. Крім того, він домігся, аби у свідоцтві про народження його доньку записали за кримськотатарською традицією. Як це виглядає? Наприклад, у документах чоловік був записаний як Аметов Решат Мідатович, а за традицією, притаманною його народу, запис мав би виглядати як Reşat Medat oğlu Ametov.

Також Решат звертався до органів влади з вимогою, аби в його паспорті вписали у графу "національність" те, що він кримський татарин. У випадку відмови зробити це, заявляв про наміри анулювати своє громадянство. Ймовірно, Решат уже не побачив негативної відповіді на його вимогу щодо документів.

Про Решата до його зникнення та загибелі Леране знала мало, хоча як сусіди вони постійно перетинались та вітались. Тільки коли жінка стала фактично речницею родини, то дізналася, що Решат мріяв стати юристом, але не міг втілити свою мрію, адже потрібно було б здобути освіту. А в батька трьох дітей часу на це не було. Потрібно було працювати, аби забезпечувати родину.

Він постійно гуляв з дітьми сам. У нас на вулиці ще були родини з малими дітьми. Всюди гуляли жінки з дітьми, а він – єдиний чоловік. І це стало дещо фатальним, адже коли була дощова погода, він одягав шкіряну куртку та брав чорну парасольку. А вже по загибелі, коли донька Хатідже бачила на вулиці чоловіка у такій же куртці та з такою ж парасолькою, кричала "баба" (з кримськотатарської "тато" – 24 Канал),
– пригадує Леране.

А ще тоді Леране з дружиною Решата Заріною знайшли у гаражі плакати, які робив чоловік для мітингів. Наприклад, один із них – "Голодування". Він часто саме такою формою протесту добивався того, за що боровся.

Решат Аметов / Фото із соцмереж

Очевидно, що він не міг залишитися осторонь подій у Криму, адже це був акт агресії та несправедливості. Тому Решат долучався до опору. І робив це уже після захоплення адміністративних будівель у Сімферополі.

28 лютого 2014 року на своїй сторінці у фейсбуці Решат Аметов опублікував лаконічний, але промовистий допис:

Орієнтовно в понеділок піду до радміну (Ради міністрів АР Крим – 24 Канал), стоячий протест. А вам слабо?

Допис з'явився на сторінці Решата у п'ятницю. У понеділок він і справді пішов до будівлі Ради міністрів Криму, де півтори години стояв на одному місці. Мовчки. Це був його протест. Розмовляв він лише тоді, коли до нього підходили журналісти.

Але потім він зник. Дружина ще того ж вечора забила на сполох, адже у них з чоловіком відносини були побудовані так, що час розпланований завжди, і кожен завжди на зв'язку. А тут раптом Решат більше не відповідав на телефонні дзвінки.

Як вдалося встановити пізніше, представники так званої "самооборони", тобто російські загарбники та місцеві колаборанти, викрали Решата, заштовхавши в автомобіль. Чоловіка відвезли у невідомому напрямку. Проте 3 березня про це ще ніхто не знав.

"Він хотів бачити людей на площі"

Рідні, друзі та просто небайдужі почали пошуки Решата Аметова. Леране Хайбуллаєва давала оголошення у місцеві медіа, допомагала розклеювати по місту листівки із закликами повідомити, якщо комусь щось відомо про те, де зараз Решат. Брат у відчаї ішов просити допомоги в пошуках у так званої "самооборони".

Решат Аметов / Фото із соцмереж

Однак все було марно. Решата ніде не було. І тільки через 12 днів надійшла звістка – знайшли. Мертвим. І тіло виявили аж за 60 кілометрів від Сімферополя. Вбивці навіть не намагалися зробити так, щоб його ніхто не знайшов, радше навпаки.

На тілі Решата було чимало ран та синців, які свідчили про катування. За висновками експертизи, причиною смерті став удар ножем в око. Ця новина стала шоком для усіх, адже хтось з надзвичайною жорстокістю вбив людину. А в контексті подій у Криму – це перша жертва окупантів. І нею став кримський татарин.

Роками пізніше у ЗМІ публікували фото тіла Решата Аметова після омовіння, однак з огляду на чутливість подібного контенту, ми не додаватимемо ці світлини.

Похорон Решата відбувся у Сімферополі 18 березня – через 2 дні після псевдореферендуму, у якому очікувано окупанти оголосили про "тотальну підтримку" анексії. Щоб провести в останню путь Решата, до Сімферополя з'їхалися сотні кримських татар з усього півострова. Згадуючи похорон Решата, Леране відзначає гірку істину – понад усе він хотів, щоб стільки ж людей прийшли на площу тоді, 3 березня. Він хотів бачити їх там.

Похорон Решата Аметова / Фото "Крим.Реалії"

Уже роками пізніше, у роковини його смерті, Леране та інші активісти організовуватимуть акції з вшанування пам'яті Решата, вирізаючи з картону фігури чоловічків і розкладаючи їх на Софійській площі у столиці. Ці чоловічки були символами ідей Решата, він хотів, аби люди доєдналися до нього і продовжували нагадувати росіянам, що їм у Криму не місце.


Вшанування пам'яті Решата Аметова / Фото Макса Требухова, LB

Решат – Герой України

Леране Хайбуллаєва фактично стала прессекретаркою родини Аметових – вона висвітлювала у соцмережах інформацію про те, як просувався пошук Решата, про знайдення тіла зі слідами катувань. Крім того, вона розповідала журналістам про це.

Ба більше, вона вмовляла на інтерв'ю згорьовану дружину Решата, адже розуміла, що хоч і важко, але потрібно говорити. Світ мав знати про те, що трапилося. До родини Аметових приїздили журналісти з Польщі, Японії, США та багатьох інших країн.

Я стала, якщо можна так сказати, прессекретаркою цієї родини. Тому що інтерв'ю дружина взагалі не давала. Вона не могла. Просто морально не могла. Я знала, що треба говорити. Вона плаче, каже: "Я не можу". Я кажу: "Сідай, плач, а я буду говорити". Тому що я просто знала, що треба про це говорити, щоб люди знали,
– пригадує Леране.

Робота не була марною, на історію Решата і на порушення прав українських громадян, а особливо кримських татар, звернули увагу. Хоча, варто бути відвертим, що далі заяв та резолюцій справа не ішла.

Решат Аметов назавжди увійшов в історію як перша жертва російської агресії проти України. А в день його похорону росіяни вбили прапорщика Сергія Кокуріна, який став першим убитим військовим.

Тоді ці трагедії оплакували в Криму та всій материковій Україні, але ніхто і подумати не міг, що росіяни вб'ють ще десятки тисяч наших громадян упродовж наступних 10 років.

У 2017 році указом Президента України Решату Аметову присвоєно звання Героя України посмертно.


Нагороду Решата отримав брат Рефат / Фото Офісу Президента

Росіяни приховують свою відповідальність

А як щодо вбивць? Камери зафіксували викрадення Решата і, здавалося, вбивці б мали вже бути покарані. Та ні. Українські правоохоронні органи порушили кримінальні справи, але відсутність контролю над окупованими територіями не дозволяє і досі покарати винних. Поліція та прокуратура АР Крим оголосили про підозри росіянину Євгену Скрипніку, який був очільником так званої "кримської самооборони", та двом його підлеглим – Алєксандру Руденку та Алєксандру Баглюку. Усіх оголошено у розшук, але Росія їх, звісно ж, не видає.

Однак окупанти також "розслідували" убивство Аметова. У квітні 2014 року гауляйтер Сєргєй Аксьонов заявив, що нібито так звана "самооборона" не причетна до викрадення, катування та вбивства Аметова.

Водночас у грудні того ж року брат Решата повідомив, що слідство росіяни призупинили після допитів причетних до викрадення. Мовляв, у них нібито алібі, тому винних "не змогли знайти". І відтоді розслідування ніхто не відновлював.

Варто відзначити, що управління Верховного комісара ООН з прав людини у доповіді в 2016 році класифікувало вбивство Аметова як страту без судового розгляду.

Та повернімося до головного підозрюваного у катуванні та вбивстві Решата Аметова. Мова йде саме про Скрипника – на той час пенсіонера, який служив у десантних військах Росії. Саме він очолив так звану "самооборону". І що ж це за "самооборона", якою керує пенсіонер з Московської області? Він не тільки керував окупантами, але й дружив з терористом Гіркіним-Стрєлковим. На момент оголошення підозри прокуратурою АР Крим, ймовірно, переховувався на окупованій території Донеччини. Що з Скрипником зараз – невідомо.

Євгеній Скрипник – підозрюваний у вбивстві Решата Аметова / Фото з бази "Миротворець"

Ненависть і страх: чому росіяни вбили Аметова?

Історія Решата Аметова викликає одне питання – чому? Чому росіяни вирішили, що кримський татарин, який виходить на одиночний мовчазний мітинг, є небезпечним? І чому жорстоко вбили його?

Це було поєднання страху та ненависті. Щодо кримських татар завжди працювала пропаганда. Ще коли у 1944 році їх депортували до Центральної Азії, тамтешні люди були налякані тим, що до них їдуть "монстри", якими їх зображала радянська пропаганда. Коли ж вони масово поверталися на батьківщину, пропаганда працювала інакше – мовляв, кримські татари приїхали відбирати будинки та землю. Цікаво, що найгучніше такі тези лунали від тих, хто жив у будинках, з яких одного жахливого ранку примусово виселили саме татар.

Пропаганда працювала, і чимало людей, в основному росіяни, ставились до кримських татар погано, з насторогою та ненавистю. Бажання народу розвивати свою мову та культуру розлючувало їх. Тому вбивці Решата знайшли того, хто "відповідатиме" за це.

Решат Аметов / Фото із соцмереж

Та це не єдина причина, адже є ще страх росіян. Це може здивувати, адже чим один чоловік може залякати тисячі озброєних "зелених чоловічків" та "самооборонівців"? Але і цьому є пояснення.

Вочевидь, росіяни боялися, що приклад Решата Аметова почнуть наслідувати. З кожним днем на такий мовчазний протест виходитиме все більше людей. І не тільки кримських татар. І чим більше людей буде протестувати, тим складніше створити на псевдореферендумі картинку "тотальної підтримки" дій окупантів. А саме цього хотів Решат, щоб на центральну площу виходили люди на мирний і мовчазний протест.

Росіяни сподівалися, що вбивство Аметова залякає усіх. Тому і його тіло не намагалися особливо сховати, аби всі жахнулися. Злякалися. Зупинили опір.

Чи вийшло у росіян? Вочевидь, що ні. Похорон Решата Аметова показав згуртованість кримських татар, особливо на тлі жахливих подій. Подальший спротив українських громадян триває вже 10-ий рік. Зараз у лавах ЗСУ воюють і кримські татари, для яких, зокрема, і Решат Аметов є прикладом, адже він загинув як шахід.

Я кожного року переосмислюю смерть Решата. Він – герой національний і боєць-одиначка. Чи може він бути прикладом для кримських татар? Для тих воїнів кримських татар, які зараз служать? Так. Що для них стало мотивацією іти в ЗСУ? Я думаю, що деякі з них, в тому числі, ішли за Решата,
– відзначає Леране Хайбуллаєва.

Зараз у Криму діють рухи "Жовта стрічка" й "Атеш". Активісти теж не йдуть на відкриту конфронтацію проти окупантів, але роблять все для того, аби вони розуміли, що на українському півострові їм не місце.

Так, як це робив і Решат Аметов.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Договорняк" и "слив" Донбасса: кто виноват в обвале украинского фронта
Comments UA
2024-11-29T13:15:32Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 30 ноября - 1 декабря 2024 года
Фокус
2024-11-29T18:36:01Z
Огромная дыра: как выглядит Ан-2, который россияне перепутали с украинским БПЛА
Фокус
2024-11-29T14:15:56Z
Войсками КНДР в России командуют три генерала - ГУР
Корреспондент
2024-12-02T10:15:33Z
Таро-гороскоп для всех знаков зодиака: к чему следует быть готовым сегодня
Comments UA
2024-12-02T10:09:47Z
Враг сосредотачивает усилия на Курщине - Генштаб
Корреспондент
2024-12-01T14:57:27Z
Кличко превращает столицу в строительный гигант – не за счёт обороны, а детских пустых садов: ушло более 30 млрд грн
Знай
2024-12-01T13:12:06Z
Возле Запорожья почти завершено строительство фортификаций – ОВА
ZN UA
2024-12-01T00:01:35Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Увязнет ли Россия в Сирии? Что происходит в районе Алеппо и чего ждать дальше
Фокус
2024-12-02T10:15:49Z
Столтенберг намекнул, что Украине придется отказаться от своих территорий, ради мира
Comments UA
2024-12-02T10:13:43Z
Захарова сказала, сколько украинцев вернулось на территории, подконтрольные РФ
Comments UA
2024-11-27T14:54:28Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Как питаться зимой, чтобы не болеть: 6 важных продуктов
UAToday
2024-12-02T10:03:08Z
Все еще любите чай с лимоном? Необратимые последствия для организма уже начались
Знай
2024-12-02T09:51:09Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Беременная девушка Венсана Касселя показала новые фото топлесс
Comments UA
2024-11-30T22:33:41Z
Популярная российская актриса родила первенца в 53 года
Comments UA
2024-11-30T21:33:50Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
64-летний Шон Пенн закрутил роман с младшей на 34 года известной актрисой и впервые показал ее публике
TSN
2024-12-01T14:15:50Z
Никита Добрынин поддержал Терена, которого критикуют за поцелуи на "Холостяке"/Ветеран снова столкнулся с хейтом в сети
Апостроф
2024-12-02T10:00:23Z
Элизабет Херли в платье с глубоким декольте посетила шоу с сыном
Фокус
2024-12-02T09:57:23Z
Рэпер Yarmak рассказал, когда решил стать в ряды ВСУ
Корреспондент
2024-11-29T14:03:08Z
Британский рэпер отреагировал на слухи о его романе с 49-летней Анджелиной Джоли
UAToday
2024-11-29T16:12:51Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
"Ведет к радиационному выбросу", - The New York Times пишет, зачем Путин атакует украинские АЭС
Новости Украины
2024-11-29T21:36:48Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
Тариф на свет в Украине: сколько нужно будет заплатить за ноябрь
Фокус
2024-12-02T09:30:59Z
Субсидия на дрова: можно ли оформить помощь, если в доме проведен газ
Знай
2024-12-02T09:22:34Z
Пока вы не видите этого, счета за воду уже растут
Знай
2024-11-29T13:30:20Z
Доплаты к пенсии: кто их может получить в декабре
ZN UA
2024-12-01T06:03:06Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Зеленого света теперь не будет: в Украине появятся необычные светофоры
Политека
2024-11-29T16:21:33Z
Сон на работе принес мужчине $48 тысяч
Фокус
2024-11-24T15:36:01Z
Смерть друга: король Карл III и королева Камилла объявили печальную новость
Marie Claire
2024-11-19T19:04:46Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Почему у одних людей свет есть всегда, а у других — нет: энергетик расставил все точки над "і"
Фокус
2024-12-02T10:15:08Z
ВПЛ могут получить дополнительные деньги: заплатят по 3600 грн на человека
Знай
2024-12-02T10:12:54Z
За свет некоторые заплатят меньше: украинцам рассказали хитрость экономии на комуналке
Знай
2024-12-01T06:06:46Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
Та Самая Пятница в Алло: грандиозный день распродаж
TSN
2024-11-22T09:01:37Z
Вытирал ноги об украинский флаг: мужчину отправят в психушку
TSN
2024-11-30T17:51:54Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Ради побега за границу женился на родственнице с инвалидностью: ГПСУ разоблачила уклониста
Апостроф
2024-11-29T16:39:06Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Из грузовика высыпалось 25 тонн банок с пивом: фото, как местные собирали свою "добычу"
TSN
2024-12-02T10:18:18Z
Получил повестку дважды, но отказался служить: суд вынес приговор мужчине из Ужгорода
Политека
2024-12-02T09:00:20Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Атака дронов на Киевщину: стали известны последствия
Корреспондент
2024-12-02T08:09:22Z
Лучшая уличная еда мира: попали ли украинские блюда в топ
Comments UA
2024-11-29T15:27:58Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Самая высокая в мире ветряная турбина превзойдет Эйфелеву башню: где ее строят
Фокус
2024-12-02T10:12:35Z
Эта магическая фраза привлечет в вашу жизнь счастливые события и изобилие: напишите ее на бумаге
TSN
2024-12-02T09:21:07Z
Чем задобрить Зеленую Деревянную Змею: 7 блюд, которые должны быть на новогоднем столе
Marie Claire
2024-12-02T08:01:37Z
Как обезопасить новогоднюю елку от кота: необычные методы для заботливых хозяев
Знай
2024-12-02T07:51:34Z
Согреет и насытит: рецепт горохового супа с копчеными ребрышками и сушеными грибами
Фокус
2024-12-02T07:45:12Z
Лунный календарь для волос на декабрь: когда стричь, а когда лучше удержаться
Знай
2024-12-02T04:51:34Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
В Киеве выбрали атлетов, которые войдут в сборную по брейкингу
VGorode
2024-12-02T09:22:46Z
Экс-талант Барселоны играл с тяжелой травмой в полуфинале плей-офф МЛС
Корреспондент
2024-12-02T08:45:03Z
Тайсону Фьюри подсказали, как провести бой Александром Усиком, чтобы иметь шансы на успех
Известия Киев
2024-12-02T07:37:44Z
НХЛ: Бостон разгромил Монреаль, Анахайм дожал Оттаву
Корреспондент
2024-12-02T06:30:24Z
НБА: Нью-Йорк с легкостью переиграл Нью-Орлеан, Лейкерс одолели Юту
Корреспондент
2024-12-02T06:06:10Z
В 7 раз эффективнее обычных турбин: создан первый ветрогенератор, спроектированный ИИ
Фокус
2024-12-01T16:00:20Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
За слова отвечают: Indiana Jones and the Great Circle от Xbox предложит игрокам "действительно увлекательное приключение"
GameMag
2024-12-02T10:18:47Z
Shenmue 4 — быть? Для поклонников серии приготовили сюрпризы
GameMag
2024-12-02T10:12:37Z
Ученые создали квантовую батарею нового типа: зачем она нужна и как работает
Фокус
2024-12-02T10:06:23Z
Солнечные панели будут лучше и дешевле: ученые придумали, как устранить главные недостатки
Фокус
2024-12-02T10:00:04Z
Время на Луне летит быстрее: определить это помогла теория относительности Эйнштейна
Фокус
2024-12-02T09:42:41Z
Приставка для энтузиастов: Наши первые впечатления от PlayStation 5 Pro
GameMag
2024-12-02T09:39:20Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
З’явилися перші фото відродженого Jaguar
Portaltele
2024-12-02T09:31:13Z
Мини-погрузчики с бортовым поворотом: ключевые особенности и области применения
Мій Харків
2024-12-02T09:25:10Z
Неожиданный способ борьбы с инвазивными "захватчиками": их используют для работы авто
Фокус
2024-12-02T08:57:18Z
Украинцы сделали из легендарного горбатого "Субарожец": пришлось долго химичить с задком
Знай
2024-12-02T08:51:12Z
Toyota заявила, що знижує ціни на свої авто
Portaltele
2024-12-02T08:31:48Z
Семейный вариант: названы лучшие большие кроссоверы с пробегом
Фокус
2024-12-02T07:57:58Z
Король горьі:покоряем простор на легендарном Jeep Wrangler
Корреспондент
2024-12-02T06:09:54Z
Магнат "Формулы-1" и фанат Путина Берни Экклстоун продает коллекцию авто, включая болид Шумахера
Фокус
2024-12-01T19:00:59Z