MY.UAНовини
Рекомендації щодо зменшення дезінформації на YouTube
Рекомендації щодо зменшення дезінформації на YouTube

Рекомендації щодо зменшення дезінформації на YouTube

Чому важливо досліджувати дезінформацію на YouTube?

YouTube сьогодні — одна з найпопулярніших соціальних мереж у Польщі та Україні: дві третини населення мають активний акаунт і використовують платформу для перегляду розважального та інформаційного відеоконтенту. “Серцем” YouTube є його алгоритм рекомендацій, адже якісна та індивідуалізована добірка схожих відео утримує глядачів на платформі, даючи їй змогу заробити ще більше на рекламі, а користувачам легко знаходити відео за інтересами.

Read in English

От тільки така бізнес-модель може заохочувати до створення ще більш емоційних та маніпулятивних відео, а самі алгоритми рекомендацій можуть легко затягнути в бульбашку конспірології та дезінформації, про що ще 2019 року випустила велике дослідження Mozilla Foundation. Тоді дослідники довели, що YouTube може не тільки рекомендувати відео, які порушують його ж політику, а й таким чином безпосередньо впливати на життя та ментальне здоровʼя своїх користувачів. І для неангломовного користувача ризики вищі.

Тому постає питання: яку роль може відігравати YouTube сьогодні в українсько-російській війні? Наскільки алгоритми рекомендацій платформи помічні для транслювання російських тез і пропаганди на українську аудиторію під час війни? Чи достатні алгоритми модерації та вжиті заходи з блокування основних пропагандистських каналів і спікерів на платформі? Чи все ж таки є прогалини, що дають змогу використовувати YouTube як механізм інформаційного впливу? І чи різняться ризики для України та Польщі (яка є частиною юридичного простору ЄС, одним із основних українських партнерів і прихистком для найбільшої кількості українських біженців, а отже, може стати мішенню російського інформаційного впливу). Відповіді на ці запитання ми намагалися знайти в межах нашого дослідження.

Що з’ясувалося?

Ми виявили, що алгоритм рекомендацій YouTube має вади, які дають змогу зацікавленим сторонам поширювати пропаганду та дезінформацію. А політика платформи спрямована на вирішення поточних проблем і не передбачає системної роботи з вилучення чи обмеження пропаганди, яку здійснюють авторитарні режими, використовуючи YouTube. І справді, у процесі дослідження ми виявили, що YouTube через рекомендації просуває загрозливий і небезпечний як для окремого глядача, так і для національної безпеки України контент.

У контексті війни Росії проти України алгоритм рекомендацій YouTube не чутливий до питання російської агресії і не бачить проросійськості, тобто поглядів, які підтримують/виправдовують політику керівництва РФ. І глядач, наприклад, проросійського блогера отримує пропозиції переглянути інших схожих блогерів та канали, зокрема й ті, що заборонені в Україні.

На відміну від українського сегмента YouTube у польському ми зафіксували меншу кількість відео, які містять проросійські або антиукраїнські наративи, що в контексті війни часто одне й те саме. Та навіть у польському сегменті ми побачили, як рекомендації створюють пропагандистську воронку. Варто людині переглянути сумнівне відео, як система автоматично підкидає їй багато схожих.

Чому так відбувається?

1. YouTube намагається орієнтуватися на інтереси користувача. Платформа часто рекомендує користувачеві контент, бо його переглядають інші користувачі зі схожими інтересами.

Тобто якщо ви дивитеся кулінарні шоу, а кілька інших користувачів, які теж дивляться кулінарні шоу, переглянули відео з російською пропагандою, то система, найімовірніше, пропонуватиме пропаганду і вам.

2. Платформа класифікує кожне відео як таке, що належить до окремої категорії, на основі інформації, що міститься в ньому: заголовок, опис, ключові слова та власний аналіз відеоряду. Категорія відео впливає на просування системою рекомендацій. Але ми виявили, що алгоритми визначення категорії часом розмиті й платформа часто припускається неточностей, зокрема некоректно категоризує цілком однозначні відео. Наприклад, коли відео з відвертими пропагандистами категоризувалися як ігровий або розважальний контент. Таким чином російська державна система пропаганди підлаштовується під правила YouTube і намагається їх обійти та просочитися до якомога ширшої аудиторії.

Як наслідок — коли платформа YouTube неправильно категоризує пропагандистське відео й маркує його як “Ігри”, а конспірологію як “Навчальне”, це негативно впливає на користувачів, які прийшли переглянути ігровий або освітній контент. Такі випадки було виявлено в ході дослідження. А з огляду на пункт 1 такі відео після перегляду одним користувачем рекомендуються й іншим зі схожими інтересами.

3. Історія переглядів дуже впливає на систему рекомендацій. Навіть якщо людина дивиться нове відео із зовсім іншої сфери, YouTube просуває контент із каналів, які вона переглядала раніше. І якщо користувач змінює свої уподобання, то він отримуватиме ще деякий час у рекомендаціях відео “по старій пам’яті”. Це подекуди створює ефект інформаційної бульбашки, або циклічності.

Після повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року багато українців змінило своє ставлення до Росії й декларувало відмову від перегляду російського контенту, але через таку особливість YouTube їх “наздоганяло минуле”, тобто платформа й далі рекомендувала відео з урахуванням довоєнних інтересів, таким чином створюючи поле впливу для російської пропаганди.

4. Персоналізація. Ефект бульбашки також затверджує механізм у рекомендаціях: якщо користувач переглядав відео з якоюсь персоною, платформа рекомендуватиме йому значно більше контенту саме з цією персоною, що зменшує шанси нових людей потрапити до списку. З одного боку, це прив’язка до інтересів користувача. Логічно, що коли йому подобається певна особа, то він нею цікавитиметься. А з другого — це яскравий приклад формування бульбашки.

Було також зафіксовано випадки, коли система рекомендацій платформи YouTube просуває осіб та організації, яких сама ж і намагалася заборонити або зменшити їхній інформаційний вплив.

Окремо ми досліджували питання мови, оскільки українську громадськість хвилює засилля російської на YouTube. Але ми встановили пряму залежність мови рекомендованих відео від мови попередніх переглядів. Користувачам, які переглядають відео українською, платформа пропонує і наступні відео українською.

Численні соціологічні опитування (наприклад, Фонду «Демократичні ініціативи» ім. І.Кучеріва або соціологічної групи «Рейтинг») засвідчили, що після 24 лютого 2022 року значна частина українців вирішила спілкуватися виключно українською мовою. Але оскільки алгоритми YouTube також враховують попередню історію, то вони й надалі пропонують людині російськомовні відео, попри її внутрішні зміни. Оскільки користувач не може вплинути на алгоритми рекомендацій, вони таким чином ускладнюють реалізацію рішення відмовитися від колоніальної спадщини у вигляді російської мови й змінити мову спілкування. Адже для того, щоб легше змінити повсякденну мову, потрібно перебувати у відповідному мовному середовищі.

Також варто зазначити, що більша частина російських пропагандистських відео, які система рекомендацій YouTube пропонує українським користувачам, російськомовні (а не україномовні чи польськомовні). Наше дослідження в Польщі засвідчило, що незнання російської мови є суттєвим запобіжником у просуванні кремлівської пропаганди. Більшість поляків не знають російської мови, а отже, і не переглядають російськомовних відео із російською пропагандою чи просто конспірології, що є популярною в російськомовному сегменті YouTube.

Рекомендації YouTube

Потрібно спрямувати зусилля на блокування не окремих одиниць контенту чи окремих виробників, а цілих наративів, які просувають авторитарні режими. Для цього YouTube має змінити свою політику модерації від “латання дірок” до системного блокування контенту, який створюється на замовлення антидемократичних урядів і має на меті зруйнувати демократію, західний спосіб життя та виправдовувати війну проти незалежних країн.

Допоки вирішуватиметься це стратегічне завдання, кампанія з протидії пропаганді й дезінформації має зосередитися на кроках, які поліпшать інформаційне середовище YouTube.

1. Обмеження контенту, який фінансують тоталітарні режими

YouTube має ретельніше відфільтровувати відео з тоталітарних країн. Це особливо стосується пропагандистського контенту, який прославляє такі режими, вводить громадян в оману щодо реального стану справ, закликає до насилля та міждержавної ворожнечі. Причому пропагандистський контент можуть створювати формально незалежні від уряду люди та юридичні особи. Щодо української аудиторії, то ця рекомендація насамперед стосується контенту, виготовленого в Росії.

2. Санкції не лише проти каналів, а й проти людей

Механізми блокування YouTube передбачають блокування окремих каналів через порушення ними правил спільноти. Наприклад, поширення мови ненависті або відвертих фейків. Проте автори таких заблокованих каналів і далі зʼявляються як гості на інших каналах, фрагменти їхніх відео публікують мережі ботів або соціальних інженерів. Як наслідок — контент із такими пропагандистами і далі зʼявляється в рекомендаціях YouTube.

YouTube має передбачати алгоритми вилучення контенту з такими особами (їхніх наративів) зі своєї платформи, не обмежуючись лише їхнім авторським контентом, а видаляючи таких персон із соціальної мережі, якщо контент містить їхні наративи.

3. Категоризація

Якісніше категоризувати контент, більше орієнтуватися не на опис відео від авторів, а на його зміст. Це має виключити такі випадки, коли в категорії “Ігри” чи “Кіно” присутні російські пропагандисти. Такі приклади ми зафіксували і в українському, і в польському сегментах YouTube.

4. Українська мова

Для українського сегмента YouTube на цьому етапі варто розглядати українську мову як один із чинників для рекомендацій. Адже в україномовному сегменті набагато рідше з’являються російська пропаганда та дезінформація. Також це стане відповіддю на очікування українського суспільства щодо подолання колоніальної спадщини та відновлення використання української мови. Бажання більше послуговуватися українською і переглядати україномовний контент зафіксувало багато соціологічних опитувань. Таке нововведення від YouTube допоможе розірвати “пастку минулого”, коли, попри зміну поглядів та уподобань користувача, йому пропонуються відео на основі колишніх уподобань.

5. Урахування переліку осіб, на яких Україна, ЄС та США наклали санкції

YouTube має блокувати відеоконтент, який поширюється від імені підсанкційних осіб, на виправдання злочинів, скоєних особами, на яких накладено міжнародні санкції, або яких оголошено в міжнародний розшук, або на арешт яких накладено санкції Міжнародного кримінального суду. Обмежувати не тільки авторський контент таких осіб, а й всілякі способи їх виправдовування.

6. Зменшення кількості маніпулятивних (кричущих) заголовків

Пропагандисти й автори фейків та маніпуляцій часто використовують для своїх публікацій маніпулятивні “сенсаційні” й часто неправдиві заголовки, покликані залучити якомога більшу аудиторію. Алгоритми YouTube мають модерувати такі заголовки й у разі використання відвертої брехні або мови ворожнечі забороняти їх або цілий блок контенту під таким заголовком. А також сприяти підвищенню пріоритету для верифікованих медіа, які дотримуються журналістських стандартів.

7. Вдосконалення алгоритмів модерації псевдомедичного контенту російською та українською мовами

Особливо небезпечними можуть бути поширення неправдивого контенту на медичну тематику, прихована реклама псевдолікарських засобів або використання звичайних побутових засобів для лікування серйозних захворювань. Такі відео мають якісно модеруватися й прибиратися з платформи. А будь-який контент, який містить медичний зміст, має відповідним чином маркуватися з попередженням, що потрібно передусім використовувати методи доказової медицини та звертатися до лікаря й що самолікування шкідливе. І хоча YouTube вже доволі давно працює над модерацією такого контенту, проте в нашому дослідженні ми побачили, що алгоритми платформи для виявлення псевдомедичних і потенційно шкідливих відео російською та українською мовами недостатні. Приклади заголовків, які траплялися нашим користувачам серед рекомендованих до перегляду відео: “СОДА — лекарство от старости, РАКА и хронических воспалений! Как, сколько и какую соду нужно пить?”, “Спирулина — суперпища: от рака до насморка”.

Українській державі

Верховній Раді

Дослідження польського сегмента YouTube засвідчило, що вагомим чинником більш відповідальної політики щодо модерації контенту з боку онлайн-платформ є законодавче врегулювання цієї сфери. Ухвалений у ЄС Акт про цифрові послуги (Digital Services Act) став наступним кроком для забезпечення регулювання контенту та прозорості на найбільших онлайн-платформах включно з YouTube.

Оскільки вступ до ЄС може розтягнутися на невизначений термін, Україні варто запозичити норми та підходи цього та суміжних законів, які матимуть на меті:

  • створити потужніші механізми громадського контролю за онлайн-платформами в Україні;
  • зобов’язати великі платформи та пошукові системи суворо стежити за контентом, що розміщується, негайно вилучати незаконний і прибрати таргетовану рекламу на основі сексуальної орієнтації, релігії, етнічної належності чи політичних переконань;
  • спростити механізм скарг від користувачів, ефективніше на нього реагувати й зробити процес модерації прозорішим з обовʼязковим повідомленням автора про причини блокування;
  • вимагати, щоб онлайн-платформи забезпечували більшу прозорість роботи своїх алгоритмів та інформували про те, чому нам рекомендують той чи інший контент, із можливістю цілковито відмовитися від персоналізованого контенту.

Кабінету Міністрів

Оскільки українська мова є запобіжником поширенню російської пропаганди, через Український культурний фонд налагодити систему видачі грантів на створення україномовного контенту.

Також важливо передбачити штат працівників Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Мінкульті для відстежування дезінформаційного контенту та комунікації з великими технологічними платформами щодо способів удосконалення використовуваних ними алгоритмів модерації та рекомендацій.

Спільноті, яка протистоїть російській дезінформації

За прикладом польської організації “Ніколи знову” вести реєстр пропагандистів та каналів у YouTube, які поширюють російські меседжі, та вимагати від YouTube їх блокування.

Громадянам України

  1. Приклад Польщі засвідчив: для того щоб максимально уникати відео з російською пропагандою, потрібно взагалі перестати дивитися російськомовний контент.
  2. У жодному разі не переглядати контент російських пропагандистів навіть заради цікавості. Адже якщо ви подивилися таке пропагандистське відео, то YouTube його рекомендуватиме й іншим людям зі схожими інтересами. Також система пропонуватиме вам інших пропагандистів або відео із сірої зони.
  3. Скаржитися YouTube на всі пропагандистські відео, які вам трапляються.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Соцмережі
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Саудівській Аравії помер «Сплячий принц», який провів 20 років у комі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:33:02Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Трамп закликав Сенат скасувати канікули
УкраинФорм
2025-07-20T09:30:41Z
The Times назвало ім'я людини, здатної змусити Путіна закінчити війну
GlavRed
2025-07-20T09:27:03Z
У Білому домі відмовилися від ідеї розірвати контракти зі SpaceX - WSJ
УкраинФорм
2025-07-20T09:18:42Z
У Кремлі прокоментували різку зміну риторики Трампа щодо Путіна і Росії
24tv
2025-07-20T09:15:24Z
Україна не програє у війні, адже Мерц допоміг змінити думку Трампа – Вадефуль
Лига
2025-07-20T09:12:22Z
Російський дрон атакував Чугуїв
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:11Z
Канцлер Німеччини прокоментував євроінтеграційні перспективи України
360ua.news
2025-07-20T09:03:05Z
Які три фактори найбільше заважають бізнесу – опитування підприємців
24tv
2025-07-20T09:36:42Z
Більше грошей на комуналку: кому до субсидії додадуть ще 700 гривень
24tv
2025-07-20T09:03:22Z
Єврокомісар шокований небезпекою деяких товарів на Shein і Temu
Европейская правда
2025-07-20T08:58:52Z
Продовження пільгового режиму на імпорт електромобілів не планується - Гетманцев
УкраинФорм
2025-07-20T08:37:27Z
Кусто Агро докупила тракторів та комбайнів
AgroPortal
2025-07-20T08:30:00Z
Зміни для вкладників у вересні: чи будуть менші відсотки за вкладами
24tv
2025-07-20T08:15:54Z
Євроінтеграція України: Гетманцев розказав, як потрібно реформувати податкову систему
ZN UA
2025-07-20T08:15:20Z
На Українській універсальній біржі укладено перші контракти на 100 тонн пшениці нового врожаю
Agravery
2025-07-20T08:15:00Z
Пишний про 18 пакет санкцій: Комплексна ізоляція фінсектору Росії набирає обертів
УкраинФорм
2025-07-20T07:45:54Z
Кельтський гороскоп дерев на 20 липня 2025 року: Тельцям — заспокоєння горобини, Скорпіонам — трансформація тиса, Рибам — натхнення верби
TSN
2025-07-20T09:33:03Z
Температура перевищить норму: в які області України увірветься нереальна спека
GlavRed
2025-07-20T09:27:29Z
Синоптики попередили про грози та град: якою буде погода на Львівщині 20 липня
24tv
2025-07-20T09:09:54Z
Суттєва відмінність: як росіяни змінили тактику штурмів на Лиманському напрямку
24tv
2025-07-20T09:03:47Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 21 по 27 липня: спека не збирається відступати, якою буде температура повітря
Политека
2025-07-20T09:01:24Z
В Україну 21 липня повернеться сильна спека, у деяких областях - до +33
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:13Z
Цим українцям варто бути обережними 23 липня. До чого готуватись
Telegraf
2025-07-20T08:57:55Z
Правоохоронці задокументували наслідки ударів російських БпЛА по Ізюму: двоє людей постраждали
Мій Харків
2025-07-20T08:39:53Z
Графік відключення води на тиждень з 21 до 27 липня в Черкаській області: названо райони, які залишаться без постачання
Политека
2025-07-20T08:31:15Z
Якщо ви помітили на листі томатів коричневі плями – це погано: можна обприскати копійчаним розчином
Telegraf
2025-07-20T09:03:56Z
Підживлення помідорів дріжджами: простий спосіб з неймовірним результатом
24tv
2025-07-20T07:57:58Z
Як яйця впливають на рівень холестерину: нові дані
24tv
2025-07-20T07:09:22Z
Пацієнтів небагато: у Китаї лікують тих, хто не любить ходити на роботу
Фокус
2025-07-20T06:42:22Z
У Росії катастрофічна нестача медиків - розвідка
Gazeta UA
2025-07-20T06:30:00Z
Таку рибу не можна купувати влітку: експерти попередили про небезпечні наслідки
Знай
2025-07-20T05:51:50Z
Точний вік людини за краплею крові: вчені розробили революційний ДНК-тест
TSN
2025-07-20T05:36:14Z
Росія стикнулася з критичною нестачею медичних працівників - розвідка
УкраинФорм
2025-07-20T02:09:35Z
Проста звичка захищає вас від раку: вчені дослідили приголомшливий ефект звичайної ходьби
TSN
2025-07-19T21:21:56Z
Значні знижки на комуналку: хто зможе платити на 50 % менше
Знай
2025-07-20T09:36:47Z
Ведмедиця, яка вбила бігуна в Італії, житиме у притулку в Німеччині
Европейская правда
2025-07-20T09:34:35Z
Пенсія до 50 років: хто може отримувати виплати достроково
24tv
2025-07-20T09:24:52Z
На пенсію можуть не сподіватися: кому надійде соцдопомога
Знай
2025-07-20T09:06:59Z
Чи можна зривати плоди з гілок сусідського дерева, які ростуть над твоїм подвір'ям
24tv
2025-07-20T09:03:23Z
Забудьте про "жіночко"і "мужчіна": як правильно українською звертатись до незнайомця
Telegraf
2025-07-20T08:48:36Z
Мобілізація їх омине: ким у серпні не зацікавиться ТЦК
Знай
2025-07-20T08:36:50Z
Ваші пращури мали особливий талант: 5 прізвищ, які давали найздібнішим українцям
24tv
2025-07-20T08:30:28Z
Fondation Hirondelle та IRMI оголосили конкурс індивідуальних грантів для журналістів
Детектор М
2025-07-20T08:21:02Z
Лана Дель Рей показала свою кухню, яка кидає виклик усім трендам
24tv
2025-07-20T09:30:54Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після інциденту зі зрадою на концерті Coldplay
24tv
2025-07-20T09:15:07Z
Британська співачка Charli XCX і барабанщик The 1975 одружилися
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:27Z
Привиди та моторошні звуки ночами: які містичні таємниці приховує київський замок "Річарда"
Telegraf
2025-07-20T08:39:31Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після скандалу зі "зрадою" на концерті Coldplay
Комсомольская правда
2025-07-20T08:13:17Z
Біллі Айліш заявила, що працює із Джеймсом Кемероном над 3D-проєктом
УкраинФорм
2025-07-20T08:03:12Z
Трендове фарбування, яке сподобається всім: цей блонд виглядає неймовірно
24tv
2025-07-20T07:39:12Z
Режисер Володимир Тихий: Боюся, документалісти не витягнуть нашу історію власними силами
Детектор М
2025-07-20T07:00:49Z
3 знаки зодіаку, які завжди перебувають в центрі уваги: будь-хто може бути у списку
24tv
2025-07-20T06:21:04Z
Альтернатива ковбасі: 7 продуктів, які можна покласти на хліб
Telegraf
2025-07-20T09:27:44Z
Гороскоп на тиждень з 21 по 27 липня: Овнам - пропозиція, Левам - скандал
GlavRed
2025-07-20T09:27:34Z
Можна готувати хоч щодня: такий пиріг з абрикосами просто тане у роті
Telegraf
2025-07-20T09:18:38Z
Які кольори поєднувати з блакитним: 5 несподіваних, але дуже вдалих комбінацій для інтер'єру
24tv
2025-07-20T09:15:48Z
День маленьких змін. Гороскоп на 20 липня для всіх знаків
360ua.news
2025-07-20T08:27:12Z
На висоті понад 1700 метрів: яке озеро називають льодовиковою перлиною Карпат
24tv
2025-07-20T08:09:34Z
В кафе він коштує сотні гривень: як самому зробити хітовий лавандовий лимонад
24tv
2025-07-20T07:18:22Z
На Прикарпатті з’явився перший виробник овечої бриндзі
AgroPortal
2025-07-20T06:30:52Z
Таку шаурму можна їсти навіть перед сном: приготуйте цю закуску з кабачка
Telegraf
2025-07-20T06:15:41Z
На Рівненщині зіткнулися Volkswagen і Audi: загинуло троє людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:15Z
В Ірані перекинувся автобус, понад 20 загиблих
УкраинФорм
2025-07-20T09:33:12Z
Біля узбережжя Камчатки стався землетрус понад 7 балів: є загроза цунамі
Фокус
2025-07-20T09:15:37Z
У Південній Кореї кількість жертв аномальних злив зросла до десяти
УкраинФорм
2025-07-20T09:15:30Z
На Одещині судитимуть фермера за умисне ухилення від сплати податків
AgroPortal
2025-07-20T09:00:48Z
На Волині чоловік побив військовослужбовця ТЦК лопатою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:57:26Z
"Ой, мамочка, як трясе!": на Камчатці сталася серія землетрусів , там оголошена небезпека цунамі
24tv
2025-07-20T08:48:23Z
До +44°: Грецію на тиждень накриє сильна спека
УкраинФорм
2025-07-20T08:28:48Z
Росія атакувала Запоріжжя: пошкоджено житлові будинки, є постраждалі
24tv
2025-07-20T08:18:41Z
Російська пропаганда отримала подвійний удар
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:55Z
Фламенгу прийняв пропозицію Роми щодо флангового захисника
Football.ua
2025-07-20T09:39:03Z
Українські військові на фронті дивляться бій Усика: фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:36:47Z
Олександр Усик розчулив зверненням до дружини після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-20T09:30:28Z
Усик дав особливе ім'я удару, яким нокаутував Дюбуа: відео фірмової "плюхи"
24tv
2025-07-20T09:24:16Z
Соцмережі вибухнули від палкої підтримки дружина Усика у реванші проти Дюбуа: емоційне відео
24tv
2025-07-20T09:18:17Z
ПСВ веде переговори про перехід ще одного гравця Боруссії Менхенгладбах
Football.ua
2025-07-20T09:15:18Z
Теніс. Лазаренко виграла свій найбільший титул в юніорській кар'єрі
УкраинФорм
2025-07-20T09:06:41Z
Україна – Канада: де дивитися вирішальну гру нашої збірної у Лізі націй з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:06:23Z
Павуки-оси дурять не тільки нас, а й штучний інтелект
InternetUA
2025-07-20T09:31:26Z
Повно скарбів: у Чехії виявили велике кельтське місто віком 2200 років
Фокус
2025-07-20T09:27:35Z
Apple готує свій перший складаний iPhone: ключові особливості моделі Fold
InternetUA
2025-07-20T09:01:31Z
Рідкоземельні мінерали з Китаю не потрібні: літій для акумуляторів добудуть просто з озер
Фокус
2025-07-20T09:00:01Z
GTA 6 працюватиме найкраще на PS5 Pro – нові чутки обіцяють унікальну продуктивність
24tv
2025-07-20T08:48:02Z
До Землі наближається «потенційно небезпечний» астероїд
УкраинФорм
2025-07-20T08:33:09Z
Як вибрати смартфон, що не втратить актуальності через кілька років: поради експертів
InternetUA
2025-07-20T08:28:13Z
Baby Grok: Маск анонсував додаток на основі штучного інтелекту для дітей
УкраинФорм
2025-07-20T08:12:20Z
Як захистити смартфон від спеки, води й піску влітку
InternetUA
2025-07-20T07:48:50Z
Mercedes-Benz eActros 600 займеться розвезенням пошти
AutoCentre
2025-07-20T09:09:18Z
Українці в цьому році купують більше авто з Китаю
УкраинФорм
2025-07-20T07:24:00Z
Chevrolet привіз новий Bolt на дорожні випробування
AutoCentre
2025-07-20T07:15:11Z
В Китаї хочуть заборонити перепродаж нових машин після реєстрації
ZN UA
2025-07-20T06:27:10Z
Основні індикатори на панелі приладів: що означають та що робити, коли вони загоряються
24tv
2025-07-20T03:09:15Z
Мінівен перевтілився у Lexus і повністю прийняв новий образ
Топ Жир
2025-07-20T01:18:18Z
Канадці вимагають дозволити імпорт електромобілів, які раніше були заборонені
Топ Жир
2025-07-19T23:18:16Z
Цей позашляховик мав зійти зі сцени, але раптом отримав несподіване продовження
Топ Жир
2025-07-19T21:33:30Z
Ці автомобілі стрімко втрачають вартість, і найгірше, можливо, попереду
Топ Жир
2025-07-19T19:48:33Z