MY.UAНовини
Рекомендації щодо зменшення дезінформації на YouTube
Рекомендації щодо зменшення дезінформації на YouTube

Рекомендації щодо зменшення дезінформації на YouTube

Чому важливо досліджувати дезінформацію на YouTube?

YouTube сьогодні — одна з найпопулярніших соціальних мереж у Польщі та Україні: дві третини населення мають активний акаунт і використовують платформу для перегляду розважального та інформаційного відеоконтенту. “Серцем” YouTube є його алгоритм рекомендацій, адже якісна та індивідуалізована добірка схожих відео утримує глядачів на платформі, даючи їй змогу заробити ще більше на рекламі, а користувачам легко знаходити відео за інтересами.

Read in English

От тільки така бізнес-модель може заохочувати до створення ще більш емоційних та маніпулятивних відео, а самі алгоритми рекомендацій можуть легко затягнути в бульбашку конспірології та дезінформації, про що ще 2019 року випустила велике дослідження Mozilla Foundation. Тоді дослідники довели, що YouTube може не тільки рекомендувати відео, які порушують його ж політику, а й таким чином безпосередньо впливати на життя та ментальне здоровʼя своїх користувачів. І для неангломовного користувача ризики вищі.

Тому постає питання: яку роль може відігравати YouTube сьогодні в українсько-російській війні? Наскільки алгоритми рекомендацій платформи помічні для транслювання російських тез і пропаганди на українську аудиторію під час війни? Чи достатні алгоритми модерації та вжиті заходи з блокування основних пропагандистських каналів і спікерів на платформі? Чи все ж таки є прогалини, що дають змогу використовувати YouTube як механізм інформаційного впливу? І чи різняться ризики для України та Польщі (яка є частиною юридичного простору ЄС, одним із основних українських партнерів і прихистком для найбільшої кількості українських біженців, а отже, може стати мішенню російського інформаційного впливу). Відповіді на ці запитання ми намагалися знайти в межах нашого дослідження.

Що з’ясувалося?

Ми виявили, що алгоритм рекомендацій YouTube має вади, які дають змогу зацікавленим сторонам поширювати пропаганду та дезінформацію. А політика платформи спрямована на вирішення поточних проблем і не передбачає системної роботи з вилучення чи обмеження пропаганди, яку здійснюють авторитарні режими, використовуючи YouTube. І справді, у процесі дослідження ми виявили, що YouTube через рекомендації просуває загрозливий і небезпечний як для окремого глядача, так і для національної безпеки України контент.

У контексті війни Росії проти України алгоритм рекомендацій YouTube не чутливий до питання російської агресії і не бачить проросійськості, тобто поглядів, які підтримують/виправдовують політику керівництва РФ. І глядач, наприклад, проросійського блогера отримує пропозиції переглянути інших схожих блогерів та канали, зокрема й ті, що заборонені в Україні.

На відміну від українського сегмента YouTube у польському ми зафіксували меншу кількість відео, які містять проросійські або антиукраїнські наративи, що в контексті війни часто одне й те саме. Та навіть у польському сегменті ми побачили, як рекомендації створюють пропагандистську воронку. Варто людині переглянути сумнівне відео, як система автоматично підкидає їй багато схожих.

Чому так відбувається?

1. YouTube намагається орієнтуватися на інтереси користувача. Платформа часто рекомендує користувачеві контент, бо його переглядають інші користувачі зі схожими інтересами.

Тобто якщо ви дивитеся кулінарні шоу, а кілька інших користувачів, які теж дивляться кулінарні шоу, переглянули відео з російською пропагандою, то система, найімовірніше, пропонуватиме пропаганду і вам.

2. Платформа класифікує кожне відео як таке, що належить до окремої категорії, на основі інформації, що міститься в ньому: заголовок, опис, ключові слова та власний аналіз відеоряду. Категорія відео впливає на просування системою рекомендацій. Але ми виявили, що алгоритми визначення категорії часом розмиті й платформа часто припускається неточностей, зокрема некоректно категоризує цілком однозначні відео. Наприклад, коли відео з відвертими пропагандистами категоризувалися як ігровий або розважальний контент. Таким чином російська державна система пропаганди підлаштовується під правила YouTube і намагається їх обійти та просочитися до якомога ширшої аудиторії.

Як наслідок — коли платформа YouTube неправильно категоризує пропагандистське відео й маркує його як “Ігри”, а конспірологію як “Навчальне”, це негативно впливає на користувачів, які прийшли переглянути ігровий або освітній контент. Такі випадки було виявлено в ході дослідження. А з огляду на пункт 1 такі відео після перегляду одним користувачем рекомендуються й іншим зі схожими інтересами.

3. Історія переглядів дуже впливає на систему рекомендацій. Навіть якщо людина дивиться нове відео із зовсім іншої сфери, YouTube просуває контент із каналів, які вона переглядала раніше. І якщо користувач змінює свої уподобання, то він отримуватиме ще деякий час у рекомендаціях відео “по старій пам’яті”. Це подекуди створює ефект інформаційної бульбашки, або циклічності.

Після повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року багато українців змінило своє ставлення до Росії й декларувало відмову від перегляду російського контенту, але через таку особливість YouTube їх “наздоганяло минуле”, тобто платформа й далі рекомендувала відео з урахуванням довоєнних інтересів, таким чином створюючи поле впливу для російської пропаганди.

4. Персоналізація. Ефект бульбашки також затверджує механізм у рекомендаціях: якщо користувач переглядав відео з якоюсь персоною, платформа рекомендуватиме йому значно більше контенту саме з цією персоною, що зменшує шанси нових людей потрапити до списку. З одного боку, це прив’язка до інтересів користувача. Логічно, що коли йому подобається певна особа, то він нею цікавитиметься. А з другого — це яскравий приклад формування бульбашки.

Було також зафіксовано випадки, коли система рекомендацій платформи YouTube просуває осіб та організації, яких сама ж і намагалася заборонити або зменшити їхній інформаційний вплив.

Окремо ми досліджували питання мови, оскільки українську громадськість хвилює засилля російської на YouTube. Але ми встановили пряму залежність мови рекомендованих відео від мови попередніх переглядів. Користувачам, які переглядають відео українською, платформа пропонує і наступні відео українською.

Численні соціологічні опитування (наприклад, Фонду «Демократичні ініціативи» ім. І.Кучеріва або соціологічної групи «Рейтинг») засвідчили, що після 24 лютого 2022 року значна частина українців вирішила спілкуватися виключно українською мовою. Але оскільки алгоритми YouTube також враховують попередню історію, то вони й надалі пропонують людині російськомовні відео, попри її внутрішні зміни. Оскільки користувач не може вплинути на алгоритми рекомендацій, вони таким чином ускладнюють реалізацію рішення відмовитися від колоніальної спадщини у вигляді російської мови й змінити мову спілкування. Адже для того, щоб легше змінити повсякденну мову, потрібно перебувати у відповідному мовному середовищі.

Також варто зазначити, що більша частина російських пропагандистських відео, які система рекомендацій YouTube пропонує українським користувачам, російськомовні (а не україномовні чи польськомовні). Наше дослідження в Польщі засвідчило, що незнання російської мови є суттєвим запобіжником у просуванні кремлівської пропаганди. Більшість поляків не знають російської мови, а отже, і не переглядають російськомовних відео із російською пропагандою чи просто конспірології, що є популярною в російськомовному сегменті YouTube.

Рекомендації YouTube

Потрібно спрямувати зусилля на блокування не окремих одиниць контенту чи окремих виробників, а цілих наративів, які просувають авторитарні режими. Для цього YouTube має змінити свою політику модерації від “латання дірок” до системного блокування контенту, який створюється на замовлення антидемократичних урядів і має на меті зруйнувати демократію, західний спосіб життя та виправдовувати війну проти незалежних країн.

Допоки вирішуватиметься це стратегічне завдання, кампанія з протидії пропаганді й дезінформації має зосередитися на кроках, які поліпшать інформаційне середовище YouTube.

1. Обмеження контенту, який фінансують тоталітарні режими

YouTube має ретельніше відфільтровувати відео з тоталітарних країн. Це особливо стосується пропагандистського контенту, який прославляє такі режими, вводить громадян в оману щодо реального стану справ, закликає до насилля та міждержавної ворожнечі. Причому пропагандистський контент можуть створювати формально незалежні від уряду люди та юридичні особи. Щодо української аудиторії, то ця рекомендація насамперед стосується контенту, виготовленого в Росії.

2. Санкції не лише проти каналів, а й проти людей

Механізми блокування YouTube передбачають блокування окремих каналів через порушення ними правил спільноти. Наприклад, поширення мови ненависті або відвертих фейків. Проте автори таких заблокованих каналів і далі зʼявляються як гості на інших каналах, фрагменти їхніх відео публікують мережі ботів або соціальних інженерів. Як наслідок — контент із такими пропагандистами і далі зʼявляється в рекомендаціях YouTube.

YouTube має передбачати алгоритми вилучення контенту з такими особами (їхніх наративів) зі своєї платформи, не обмежуючись лише їхнім авторським контентом, а видаляючи таких персон із соціальної мережі, якщо контент містить їхні наративи.

3. Категоризація

Якісніше категоризувати контент, більше орієнтуватися не на опис відео від авторів, а на його зміст. Це має виключити такі випадки, коли в категорії “Ігри” чи “Кіно” присутні російські пропагандисти. Такі приклади ми зафіксували і в українському, і в польському сегментах YouTube.

4. Українська мова

Для українського сегмента YouTube на цьому етапі варто розглядати українську мову як один із чинників для рекомендацій. Адже в україномовному сегменті набагато рідше з’являються російська пропаганда та дезінформація. Також це стане відповіддю на очікування українського суспільства щодо подолання колоніальної спадщини та відновлення використання української мови. Бажання більше послуговуватися українською і переглядати україномовний контент зафіксувало багато соціологічних опитувань. Таке нововведення від YouTube допоможе розірвати “пастку минулого”, коли, попри зміну поглядів та уподобань користувача, йому пропонуються відео на основі колишніх уподобань.

5. Урахування переліку осіб, на яких Україна, ЄС та США наклали санкції

YouTube має блокувати відеоконтент, який поширюється від імені підсанкційних осіб, на виправдання злочинів, скоєних особами, на яких накладено міжнародні санкції, або яких оголошено в міжнародний розшук, або на арешт яких накладено санкції Міжнародного кримінального суду. Обмежувати не тільки авторський контент таких осіб, а й всілякі способи їх виправдовування.

6. Зменшення кількості маніпулятивних (кричущих) заголовків

Пропагандисти й автори фейків та маніпуляцій часто використовують для своїх публікацій маніпулятивні “сенсаційні” й часто неправдиві заголовки, покликані залучити якомога більшу аудиторію. Алгоритми YouTube мають модерувати такі заголовки й у разі використання відвертої брехні або мови ворожнечі забороняти їх або цілий блок контенту під таким заголовком. А також сприяти підвищенню пріоритету для верифікованих медіа, які дотримуються журналістських стандартів.

7. Вдосконалення алгоритмів модерації псевдомедичного контенту російською та українською мовами

Особливо небезпечними можуть бути поширення неправдивого контенту на медичну тематику, прихована реклама псевдолікарських засобів або використання звичайних побутових засобів для лікування серйозних захворювань. Такі відео мають якісно модеруватися й прибиратися з платформи. А будь-який контент, який містить медичний зміст, має відповідним чином маркуватися з попередженням, що потрібно передусім використовувати методи доказової медицини та звертатися до лікаря й що самолікування шкідливе. І хоча YouTube вже доволі давно працює над модерацією такого контенту, проте в нашому дослідженні ми побачили, що алгоритми платформи для виявлення псевдомедичних і потенційно шкідливих відео російською та українською мовами недостатні. Приклади заголовків, які траплялися нашим користувачам серед рекомендованих до перегляду відео: “СОДА — лекарство от старости, РАКА и хронических воспалений! Как, сколько и какую соду нужно пить?”, “Спирулина — суперпища: от рака до насморка”.

Українській державі

Верховній Раді

Дослідження польського сегмента YouTube засвідчило, що вагомим чинником більш відповідальної політики щодо модерації контенту з боку онлайн-платформ є законодавче врегулювання цієї сфери. Ухвалений у ЄС Акт про цифрові послуги (Digital Services Act) став наступним кроком для забезпечення регулювання контенту та прозорості на найбільших онлайн-платформах включно з YouTube.

Оскільки вступ до ЄС може розтягнутися на невизначений термін, Україні варто запозичити норми та підходи цього та суміжних законів, які матимуть на меті:

  • створити потужніші механізми громадського контролю за онлайн-платформами в Україні;
  • зобов’язати великі платформи та пошукові системи суворо стежити за контентом, що розміщується, негайно вилучати незаконний і прибрати таргетовану рекламу на основі сексуальної орієнтації, релігії, етнічної належності чи політичних переконань;
  • спростити механізм скарг від користувачів, ефективніше на нього реагувати й зробити процес модерації прозорішим з обовʼязковим повідомленням автора про причини блокування;
  • вимагати, щоб онлайн-платформи забезпечували більшу прозорість роботи своїх алгоритмів та інформували про те, чому нам рекомендують той чи інший контент, із можливістю цілковито відмовитися від персоналізованого контенту.

Кабінету Міністрів

Оскільки українська мова є запобіжником поширенню російської пропаганди, через Український культурний фонд налагодити систему видачі грантів на створення україномовного контенту.

Також важливо передбачити штат працівників Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Мінкульті для відстежування дезінформаційного контенту та комунікації з великими технологічними платформами щодо способів удосконалення використовуваних ними алгоритмів модерації та рекомендацій.

Спільноті, яка протистоїть російській дезінформації

За прикладом польської організації “Ніколи знову” вести реєстр пропагандистів та каналів у YouTube, які поширюють російські меседжі, та вимагати від YouTube їх блокування.

Громадянам України

  1. Приклад Польщі засвідчив: для того щоб максимально уникати відео з російською пропагандою, потрібно взагалі перестати дивитися російськомовний контент.
  2. У жодному разі не переглядати контент російських пропагандистів навіть заради цікавості. Адже якщо ви подивилися таке пропагандистське відео, то YouTube його рекомендуватиме й іншим людям зі схожими інтересами. Також система пропонуватиме вам інших пропагандистів або відео із сірої зони.
  3. Скаржитися YouTube на всі пропагандистські відео, які вам трапляються.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Соцсети
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Договорняк" и "слив" Донбасса: кто виноват в обвале украинского фронта
Comments UA
2024-11-29T13:15:32Z
Командование ВСУ дает ложные данные об удержании позиций под Курахово — DeepState
Фокус
2024-11-30T22:27:26Z
Огромная дыра: как выглядит Ан-2, который россияне перепутали с украинским БПЛА
Фокус
2024-11-29T14:15:56Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 30 ноября - 1 декабря 2024 года
Фокус
2024-11-29T18:36:01Z
Без осадков, но с морозом: Гидрометцентр рассказал, какой погоды ждать на Киевщине
Хвиля
2024-12-04T17:42:09Z
Водитель фуры в Мариуполе остановил колонну вражеской техники на Курахово. ФОТО
Новости Украины
2024-12-04T17:33:58Z
Возле Запорожья почти завершено строительство фортификаций – ОВА
ZN UA
2024-12-01T00:01:35Z
Враг сосредотачивает усилия на Курщине - Генштаб
Корреспондент
2024-12-01T14:57:27Z
Кличко превращает столицу в строительный гигант – не за счёт обороны, а детских пустых садов: ушло более 30 млрд грн
Знай
2024-12-01T13:12:06Z
"Цифры пусть нигде не фигурируют", - племянница Путина слила данные о потерях ВС РФ и напугала Госдуму. ВИДЕО
Новости Украины
2024-12-03T19:21:23Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Генерала СБУ могут судить за незаконное обогащение, — СМИ
Comments UA
2024-12-04T17:51:17Z
В парламент Южной Кореи внесли предложение об импичменте президенту
Корреспондент
2024-12-04T17:48:51Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
Военное положение в Сеуле, импичмент и угроза от КНДР: что известно о перевороте в Южной Корее
Фокус
2024-12-03T19:36:22Z
Популярная российская актриса родила первенца в 53 года
Comments UA
2024-11-30T21:33:50Z
Беременная девушка Венсана Касселя показала новые фото топлесс
Comments UA
2024-11-30T22:33:41Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
Рэпер Yarmak рассказал, когда решил стать в ряды ВСУ
Корреспондент
2024-11-29T14:03:08Z
Могли построить семью, но играли то, что от них ожидали: вся правда про роман Тина Кароль и Дана Балана
Знай
2024-12-04T17:51:35Z
Звезда "Женского квартала" Товстолес заинтриговала изменениями в личной жизни
TSN
2024-12-04T17:36:55Z
Британский рэпер отреагировал на слухи о его романе с 49-летней Анджелиной Джоли
UAToday
2024-11-29T16:12:51Z
Известная украинская актриса впервые рассказала о муже-военном и брате, который пропал без вести
TSN
2024-11-27T15:06:43Z
64-летний Шон Пенн закрутил роман с младшей на 34 года известной актрисой и впервые показал ее публике
TSN
2024-12-01T14:15:50Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Сколиоз или остеохондроз? С какими болезнями не мобилизует ТЦК
Знай
2024-12-04T15:26:58Z
Сколиоз или остеохондроз? С какими болезнями не мобилизует ТЦК
Знай
2024-12-04T15:26:43Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Сколиоз или остеохондроз? С какими болезнями не мобилизует ТЦК
Знай
2024-12-04T15:26:24Z
Сколиоз или остеохондроз? С какими болезнями не мобилизует ТЦК
Знай
2024-12-04T15:26:19Z
Доплаты к пенсии: кто их может получить в декабре
ZN UA
2024-12-01T06:03:06Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
Пенсионеров, рабочих и бюджетников переведут на электронную гривну: что готовит Нацбанк
Хвиля
2024-12-03T19:24:24Z
До 800 грн и даже больше: как пенсионерам получить внушительную доплату
Знай
2024-12-04T17:36:10Z
В Минэнерго оценили, остановится ли транзит российского газа с 1 января 2025 года
Хвиля
2024-12-04T17:24:42Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
Пока вы не видите этого, счета за воду уже растут
Знай
2024-11-29T13:30:20Z
"Ведет к радиационному выбросу", - The New York Times пишет, зачем Путин атакует украинские АЭС
Новости Украины
2024-11-29T21:36:48Z
Смертельное ДТП в Днепре: последним за рулем BMW находился совершеннолетний фигурант
TSN
2024-12-04T01:12:53Z
"Я тебе выколю сейчас глаз ручкой": в Полтавском ТЦК отреагировали на высказывание военкома
Фокус
2024-12-02T19:06:11Z
Вытирал ноги об украинский флаг: мужчину отправят в психушку
TSN
2024-11-30T17:51:54Z
Ради побега за границу женился на родственнице с инвалидностью: ГПСУ разоблачила уклониста
Апостроф
2024-11-29T16:39:06Z
Мужчина на границе внезапно "исцелился" от серьезного порока
TSN
2024-12-04T17:51:53Z
Смертельная давка на футбольном стадионе: правозащитники заявляют о более чем 100 погибших
TSN
2024-12-04T17:51:32Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Гибель ребенка в ДТП в Днепре: парня, который был в автомобиле, отправили под домашний арест
Апостроф
2024-12-04T17:27:57Z
Российский "самолет смерти" Ил-62 долетел до Днепра: что известно о его полете
Comments UA
2024-12-03T18:57:59Z
Зеленого света теперь не будет: в Украине появятся необычные светофоры
Политека
2024-11-29T16:21:33Z
Сон на работе принес мужчине $48 тысяч
Фокус
2024-11-24T15:36:01Z
Та Самая Пятница в Алло: грандиозный день распродаж
TSN
2024-11-22T09:01:37Z
Мертвый "Адмирал Нахимов" и ржавеющий "Адмирал Кузнецов": как флот РФ превращается в груду железа
Фокус
2024-12-04T18:00:38Z
Женщина спросила у мужчины о возможности измены в будущем, и его ответ перевернул все
Фокус
2024-12-04T17:57:34Z
В Британии не могут продать дом с тремя спальнями и большим секретом в туалете
Фокус
2024-11-21T06:52:23Z
Разведка озвучила цифры: сколько КНДР поставила России ракет, артсистем и снарядов
Comments UA
2024-11-29T19:06:57Z
Патриарх Кирилл выдал очередную партию бреда, почему все должны не бояться умереть
Comments UA
2024-11-28T14:18:28Z
Лучшая уличная еда мира: попали ли украинские блюда в топ
Comments UA
2024-11-29T15:27:58Z
Это принесет неудачу в 2025 году: от чего нужно отказаться в новогоднюю ночь
Comments UA
2024-12-03T03:33:59Z
Стоит запланировать визит к ветеринару: почему собаки могут гоняться за своими хвостами
Фокус
2024-12-04T17:45:00Z
Печенье "Николайчики": простой рецепт ко Дню святого Николая, чтобы порадовать взрослых и детей
TSN
2024-12-04T17:18:54Z
Гороскоп Таро на 5 декабря для всех знаков Зодиака: кого ждет трудный день
Политека
2024-12-04T16:57:44Z
Гороскоп Таро на 5 декабря для всех знаков Зодиака: кого ждет трудный день
Политека
2024-12-04T15:43:54Z
Гороскоп Таро на 5 декабря для всех знаков Зодиака: кого ждет трудный день
Политека
2024-12-04T15:43:34Z
Гороскоп Таро на 5 декабря для всех знаков Зодиака: кого ждет трудный день
Политека
2024-12-04T15:43:33Z
Гороскоп Таро на 5 декабря для всех знаков Зодиака: кого ждет трудный день
Политека
2024-12-04T15:43:20Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
"Александрия" и "Динамо" не определили победителя в перенесенном матче лидеров УПЛ
TSN
2024-12-04T15:36:49Z
"Александрия" и "Динамо" не определили победителя в перенесенном матче лидеров УПЛ
TSN
2024-12-04T15:36:34Z
Олимпийский призер Ковтун может сменить спортивное гражданство: тренер ответила на слухи
Фокус
2024-12-04T15:23:39Z
Олимпийский призер Ковтун может сменить спортивное гражданство: тренер ответила на слухи
Фокус
2024-12-04T15:22:51Z
Элегантные Дэвид и Виктория Бекхэмы посетили банкет в Букингемском дворце
Фокус
2024-12-04T15:22:42Z
Элегантные Дэвид и Виктория Бекхэмы посетили банкет в Букингемском дворце
Фокус
2024-12-04T15:22:24Z
На Россию упал астероид: подробности. ВИДЕО
Новости Украины
2024-12-03T19:12:49Z
В 7 раз эффективнее обычных турбин: создан первый ветрогенератор, спроектированный ИИ
Фокус
2024-12-01T16:00:20Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Чернобыльская зона опасна и сейчас: ученые обнаружили значительные генетические изменения
Comments UA
2024-12-04T18:00:48Z
Microsoft предложила игрокам подвести персональные итоги года на Xbox
GameMag
2024-12-04T17:57:34Z
"Отличный день для поездки": пес-водитель на необычном авто стал звездой интернета
Фокус
2024-12-04T17:00:43Z
"Зеленая" энергия будет доступна 24/7: представлена новая проточная батарея Endurium
Фокус
2024-12-04T16:30:16Z
"Зеленая" энергия будет доступна 24/7: представлена новая проточная батарея Endurium
Фокус
2024-12-04T16:21:58Z
"Зеленая" энергия будет доступна 24/7: представлена новая проточная батарея Endurium
Фокус
2024-12-04T16:21:35Z
На рынок выходит недорогой электромобиль от General Motors за $6900
Фокус
2024-12-04T17:21:35Z
В Украине заметили культовый спорткар Toyota с ярким тюнингом
Фокус
2024-12-04T15:30:58Z
В Украине заметили культовый спорткар Toyota с ярким тюнингом
Фокус
2024-12-04T15:30:43Z
В Украине заметили культовый спорткар Toyota с ярким тюнингом
Фокус
2024-12-04T15:30:36Z
В Украине заметили культовый спорткар Toyota с ярким тюнингом
Фокус
2024-12-04T15:30:25Z
В Украине заметили культовый спорткар Toyota с ярким тюнингом
Фокус
2024-12-04T15:30:18Z
В Украине заметили культовый спорткар Toyota с ярким тюнингом
Фокус
2024-12-04T15:30:18Z
"Светит" большой штраф: где водителям запрещено высовывать руки из окна авто
GlavRed
2024-12-04T15:26:54Z
"Светит" большой штраф: где водителям запрещено высовывать руки из окна авто
GlavRed
2024-12-04T15:26:53Z