Кабінет Міністрів ухвалив документ, який визначає розташування Національного військового меморіального кладовища у селі Гатне на околицях Києва. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає «Укрінформ».
Шмигаль поінформував, що уряд затвердив документ, який чітко визначає розташування Національного військового меморіального кладовища на двох ділянках у Гатненській громаді Фастівського району Київської області.
За його словами, створення такого кладовища має дуже велике значення для країни, «і тому — в центрі уваги нашого уряду».
«Ми завжди маємо пам’ятати тих, хто віддав своє життя за Україну у війні за нашу свободу та незалежність», — сказав прем’єр.
Раніше в лютому Кабінет Міністрів виділив на будівництво та функціонування Національного військово-меморіального кладовища 515 мільйонів гривень.
Однак у серпні Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» заявив, що побудувати Національне військове меморіальне кладовище на території Биківнянського лісу в найкоротші терміни неможливо. На території, де планують звести кладовище, можуть бути недосліджені поховання жертв сталінських репресій. Тож ця ділянка потребує ґрунтовного археологічного дослідження.
8 грудня Верховна Рада схвалила законопроєкт, необхідний для будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища. Документ передбачав, що місце розташування кладовища визначатиме Кабмін.
Як повідомляв «ДМ», торік у березні зібрала необхідні 25 тисяч голосів петиція на сайті Офісу президента, яка закликає створити Національний Пантеон Героїв України на території Аскольдової Могили в Києві. Петицію зареєструвала військовослужбовиця Аліна Михайлова, наречена полеглого військового Дмитра Коцюбайла («Да Вінчі»). Петиція зібрала необхідні голоси за неповні два дні.
Фото ілюстративне: Личаківське військове кладовище у Львові / Юрій Дячишин, «Цензор.Нет»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.