Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ у Фейсбуці.
"Упродовж останніх восьми місяців триває тенденція зростання кредитного портфеля бізнесу. Кредитні апетити банків збільшуються: близько 70-80% заявок позичальників задовольняються. Збільшуються обсяги й роздрібного кредитування та іпотеки. Натомість ставки знижуються, зокрема у 2023 році – майже на 3%", - йдеться в повідомленні.
Щоб підтримати ці тенденції, НБУ розробляє Стратегію розвитку кредитування, яка передбачатиме вирішення проблеми з NPL, відновлення спроможності позичальників, стимулювання локалізації виробничих потужностей, яких потребує оборона і нацбезпека.
Ведеться також робота з оновлення дизайну програми "5-7-9%". На думку НБУ, вона має зосереджуватися на кредитній підтримці інвестиційного сегмента, а також передбачати підтримку деокупованих територій та пріоритетних галузей.
У Нацбанку вважають, що зниження облікової ставки з 15 березня – це один із компонентів, який підтримає розвиток кредитування.
Як повідомляв Укрінформ, у червні 2022 року Національний банк різко підвищив облікову ставку - з 10 до 25%. З 27 липня 2023-го ставку знизили до 22%, з 15 вересня - до 20%, а з 27 жовтня того ж року ставку рефінансування встановили на рівні 16%, зрівнявши її зі ставкою за депозитними сертифікатами (ДС) овернайт. З 15 грудня ставку знизили ще на 1% - до 15% річних. З 15 березня 2024 року Національний банк України ухвалив рішення знизити облікову ставку до 14,5%.
Фото: НБУ