Про це заявив міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг під час спільної з державним секретарем США пресконференції у Відні у п’ятницю, передає власний кореспондент Укрінформу.
"Спільно з федеральним канцлером Карлом Негаммером ми провели дуже хороший обмін думками (з державним секретарем США Етоні Блінкеном – ред.) щодо низки геополітичних гарячих точок, які, знову ж таки, є на порядку денному по обидва боки Атлантики, хай то буде триваюча агресивна війна Росії проти України, жахлива ситуація на Близькому Сході чи дестабілізація на Західних Балканах", - повідомив Шалленберг.
Він зазначив, що зближення щодо цих питань "демонструє міцний і надійний фундамент, на якому будується стратегічне партнерство між Австрією і США".
"У ці важкі часи ми усвідомлюємо, що ми не тільки поділяємо, але й повинні захищати цінності, які нас об'єднують. І перед обличчям агресії Росії проти України, включаючи її гібридні дії та заходи, як ніколи важливо, щоб ми продовжували стояти разом пліч-о-пліч", - заявив австрійський міністр.
Він повідомив, що під час зустрічі з державним секретарем США обговорювалася "вся сфера відносин з Україною, Росією". Коментуючи діяльність австрійської банківської групи RBI, Шалленберг сказав, що й інші міжнародні компанії продовжують працювати у РФ, але наголосив на необхідності дотримання санкційного режиму.
"Немає і не може бути жодних сумнівів, що санкції мають бути повністю дотримані. З санкцій не може бути жодних винятків. І ми дуже прозоро і відкрито обговорюємо ці питання з нашими партнерами в Європейському Союзі, а також з нашими американськими друзями", - сказав Шалленберг.
Як повідомляв Укрінформ, державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю перебуває з візитом у Відні з метою участі у щорічній конференції Управління ООН з наркотиків і злочинності.
У рамках візиту Блінкен зустрівся з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі та керівництвом Австрії – федеральним президентом Александером Ван дер Белленом, федеральним канцлером Карлом Негаммером та міністром закордонних справ Александером Шалленбергом.