MY.UAНовини
"Земля йде з-під ніг". Марія Бурмака – про смерть брата-захисника, намагання декого болюче її зачепити та єдине побажання сусідам
"Земля йде з-під ніг". Марія Бурмака – про смерть брата-захисника, намагання декого болюче її зачепити та єдине побажання сусідам

"Земля йде з-під ніг". Марія Бурмака – про смерть брата-захисника, намагання декого болюче її зачепити та єдине побажання сусідам

Народна артистка України Марія Бурмака – з тих яскравих виконавців, які ніколи не зраджували життєвих принципів, хоча ще донедавна українськомовним співакам працювалося не так легко, як колегам, які мали репертуар російською.

В інтерв’ю OBOZ.UA співачка розповіла про українськомовну батьківську родину в російськомовному Харкові, свій непростий шлюб і трагедію, що трапилася нещодавно, – співачка втратила рідного брата, який захищав Україну на фронті.Марія зізналася, як ця смерть змінила її життя та чому зараз воліє не засуджувати колег, які виступали мовою агресивних сусідів, а потім перейшли на українську.

Хочеться почати з вашого нещодавнього допису в Facebook про те, як важко пробиватися українськомовним співакам навіть за часів незалежності. Нині ситуація – кардинально протилежна. Вірите в щирість виконавців, які співали російською, а зараз взялися перекладати пісні українською?

– Звісно, я можу розрізнити, написана композиція від серця чи на калькуляторі, тому що є досвід, життєвий шлях, музика, яку я створила. Зроблена для того, щоб втриматися в човні, розхитати хейт або тому, що всі так зараз роблять, – такі речі відчуваю. Але моя думка така: зараз дуже важливо не створювати протистояння всередині країни. Якісь моменти треба озвучувати, але акуратно, не ображаючи. Влаштовувати полювання на відьом, розкидатися звинуваченнями – це не те, що нині потрібно.

Розумієте, мій допис – це не на захист когось або проти когось. Тому що насправді прийти до українства, народившись у Криму, як та ж Маша Єфросиніна, набагато складніше, ніж так, як Христина Соловій, що родом з Дрогобича (саме після їхньої суперечки в інтерв’ю вирішила зробити свій допис). У всіх нас було різне дитинство, різне виховання. Я ж теж не народилася в родині, яка з самого початку була українськомовною.

Мій тато перейшов на українську в 25 років, мені тоді було років чотири. Він народився і виріс у Харкові, з мамою познайомився в університеті, вона приїхала вступати з Прилук. Багато читав історичної літератури, можливо, це вплинуло на його вибір. Та й любов до українськомовної мами, поїздки до її родичів також відіграли роль. Усі в нашій родині говорили українською, що було незвично для Харкова.

Дуже часто взагалі не хочу нічого писати в соцмережах, хоча є що сказати, аби не накидувати бруду на вентилятор. Коли люди в тилу починають ображати один одного – це насамперед боляче тим, хто воює. Тому я би не хотіла ставити оцінки, і в мене не було такої мети, коли писала допис. Я написала про свій шлях, він був непростий – це не секрет. Але не кажу, що це якась жертва – так, мав місце пресинг, але я свідомо йшла на це. Розмовляла українською і ніколи не співала пісень російською. Бо вбачала в сусідній державі імперію, яка врешті захоче повернути Україну, спираючись на історичні паралелі. Однак це зовсім не означає, що я хороша, а хтось – ні. Всі могли помилятись. І тут справа в іншому: вмінні визнавати помилки.

– У п'ятому класі тато вам купив підручник з історії українською мовою, в однокласників книги були російською. Непросто, мабуть, було бути не такою, як усі?

– Я з дитинства граю на гітарі і завжди була в центрі компанії, неформальним лідером у класі. Мене шанували. Хоча зараз думаю, що педагогам було зі мною непросто. Я завжди сперечалася, показувала характер. І зараз, до речі, частенько його проявляю… А історію у мене в школі викладала вчителька, яка ще мого тата навчала. Вона знала всю нашу сім'ю і поставилася до мого підручника нормально, як справжній педагог.

– З друзями дитинства підтримуєте стосунки? Хто у вас залишився в Харкові?

– У мене є друг у Харкові, з яким ми разом ходили ще до дитячого садка, а потім і до одного класу. Виходить, товаришуємо з двох років. Це чудовий хірург Кирило Юрійович Пархоменко. Зараз він завідувач хірургічного відділення Харківської обласної лікарні. Дуже солідна людина, але якщо дзвонить, весь час хочеться сказати "Кірюша". Коли були події на Майдані, телефонував і весь час питав: "Маню, ну що нам робити? Маню!" Для нього війна почалася в 2014 році – брат брав участь у бойових діях, пройшов полон та Іловайськ. Після вторгнення Кирило не виїжджав з Харкова – оперує поранених. Разом з ним оперує його син Іван. Ми часто спілкуємося, списуємося.

У Харкові перебуває мій двоюрідний брат Павло Бурмака. Його мобілізували, воює в аеророзвідці, зараз отримав відпустку. Проходить лікування і ще планує встигнути пройти якісь важливі курси зі своєї спеціалізації.

– А що він вам каже про війну? Про її терміни?

– Я намагаюся не розпитувати. І нічого мегаоптимістичного, як ви розумієте, він не розповідає. Говоримо більше про нас, про внутрішні якісь переживання. Павло зізнається, що, потрапивши в мирне життя, відчуває певну самотність, і каже, що тягне назад – на фронт. Мовляв, там більш зрозумілі стосунки між людьми. Каже, що дуже боляче, коли гинуть побратими, ще важче, коли молоді.

На початку січня не стало мого рідного брата – стався інфаркт… Слава пішов на війну добровольцем, служив у 43-й артилерійській бригаді імені гетьмана Тараса Трясила. На фронті отримав контузію, як потім виявилося, мав хронічну ішемічну хворобу серця. Його комісували влітку, лікувався. І теж після госпіталя говорив про те, що хоче повернутися до побратимів. Це страшна втрата для нас всіх. Для мене – навіть не можу висловити словами. Не знаю, як я зараз живу і чи живу взагалі. Не можу повірити, не можу змиритися… Він був дуже вихованим, інтелігентним, ніколи не служив у війську – пішов абсолютно за покликом серця. Його неможливо було зупинити. Він не міг інакше, розумієте? Війна, до речі, його дуже змінила. Казав: у мені щось зламалося.

Залишилося двоє дітей. Старшій дочці Людмилі 14 років, молодший Ксенії – рік і 9 місяців. І, знаєте, я бачу в цих дітях його риси, дівчатка дуже схожі на нього – і старша, і менша. І зараз мені максимально хочеться робити щось для них. Але внутрішні рани не відпускають… Я пам'ятаю, коли він народився, мені було 10 років, і я всім гордо розповідала, що в мене тепер є брат (довго мовчить). А зараз бачу, наскільки життя коротке, і що на якісь речі зовсім не варто витрачати час.

З того моменту, як не стало мами і тата (вони поховані в Бортничах), ми завжди з братом їздили разом прибирати їхні могили. І я досі не розумію, як цього року поїду прибирати три могили. Тата, мами та брата… Він похований у тих же Бортничах, на Алеї Героїв. Проводжали в останню путь із почесною вартою, на кладовище прийшли побратими, їхній командир. Це було дуже важливо для нас, для його дітей, хоча батька їм це, звісно, не поверне. А мені – брата.

Знаєте, моє життя вже не буде таким, як раніше. Коли не стало батьків, було дуже важко (мама мала онкозахворювання, тато – теж рак)… Але коли помирає близька людина, яка молодша від тебе на багато років, то це просто надзвичайна несправедливість. Зараз дивлюся на все зовсім по-іншому. Найцінніше на світі – життя. І життя має бути гідним, бо тоді для чого це все?

– Маріє, з початком російського вторгнення ви на своїй сторінці в Instagram викладали мотивуючі відео: як у мікрофон виконуєте гімн України, стоячи біля відчиненого вікна у своїй квартирі. Багато хто з українців потім зізнавався, що цей вчинок дуже піднімав дух.

– Це було спонтанне рішення. В квартирі ми перебували якраз разом з вагітною дружиною мого брата. Це був час, коли люди старалися всіма способами одне одного підбадьорювати, тому що було незрозуміло, що нас чекає. Я живу на високому поверсі, просто відчинила вікно – тиша, сонце, синє небо. Виставила підсилювач і почала співати гімн України. Прийшла така ідея, і я це зробила. І знаєте, що цікаво: коли підтримуєш когось, тим самим даєш сили собі. От біля нас була розташована тероборона, я борщі варила для них, допомагала, чим могла – і відчувала часом зовсім не втому, а прилив сил.

– Ваша популярність як співачки почалася з легендарного фестивалю "Червона Рута". Чи товаришуєте ви з кимось, хто, як і ви, гучно заявив про українську музику з тієї сцени?

– Спілкуюся з сестрами Тельнюк, коли в нас бувають спільні концерти. Ірина Білик десь рік тому мені писала – прислала тепле послання. Едуард Драч, якого дуже ціную (став лауреатом фестивалю в жанрі авторської пісні), служить зараз – він лікар. Маю зв’язок із Тарасом Чубаєм. З Романом Чайкою з "Мертвого півня". Якийсь час спілкувалася з Сестричкою Вікою, але це було 15 тому. Вона давно живе в Америці, не займається музикою.

– Одна з переможниць "Червоної Рути" – співачка Ані Лорак. Вона отримала премію на конкурсі, який проходив у Севастополі. Як думаєте, що з нею зараз сталося?

– Переможців у Криму я не пам’ятаю, в мене тоді якраз дочка народилася, не так уважно стежила за конкурсом. А щодо співачки хочу сказати: у кожної людини свій шлях і свій вибір. Зрозуміло, що вона не буде сама собі казати, що вчиняє підло. Напевне, якось себе внутрішньо виправдовує. А мій світогляд настільки не перетинається з такими, як Ані Лорак чи Таїсія Повалій, що абсолютно не можу зрозуміти, що в них у голові. Не знаю, чим вони керуються і чому так сталося.

Але знаю одне: вони себе мислять громадянами Росії, там живуть (на момент публікації інтерв'ю стало відомо, що Ані Лорак подала документи на отримання російського громадянства. – Ред.). Отже, є частиною цієї пропаганди, виступами легітимізують Росію. А я цій країні бажаю шляху на самознищення. Моє найбільше бажання – щоб цей корабель потонув. Звичайно, у кого рідні на фронті, хто стикається безпосередньо з війною, розуміє, наскільки це складно. Україна значно менша за Росію, але вона бореться, вона відроджується. А цьому монстру, повторюся, бажаю одного – самознищитися.

– Ваш двоюрідний брат, двічі міністр Юрій Павленко свого часу був депутатом проросійської політичної партії ОПЗЖ. Де він зараз?

– Бачите, у мене практично ні одне інтерв'ю не обходиться без того, щоб не запитали про Юру. Я не закидаю, ні. І завжди відповідаю, тому що це мій брат. Звісно, його рішення працювати в команді Януковича стало для мене шоком, ми навіть не спілкувалися якийсь час. Але зараз мені прикро, що досі є багато людей, які хочуть вкусити, ущипнути, кинути камінь, зачепити, зробити мені неприємне або боляче, поставити незручні запитання. Цих всіх людей поряд немає, коли мені дійсно важко. Коли земля йде з-під ніг, і я розумію, що я ось-ось зламаюся – їх немає. А рідна людина – поряд.

Коли помер Слава, першим, хто приїхав на допомогу, був мій брат Юра. Від початку повномасштабної війни він приєднався до 130-го батальйону ТРО Києва. Але про це мене не запитують. Зараз він воює. Влітку в мене брали велике інтерв’ю для одного з YouTube-каналів, де я розповідала про це. А брат потім сміявся, що відразу після бесіди прийшов запит на його частину, чи справді він там служить. І надіслав копію довідки, яку зробив його командир. Саме з цього документа я дізналася, скільки достойних вчинків він зробив, які відзнаки має. Сам він про це не розповідав.

– Ще хочеться запитати про дочку Ярину. Коли побачила її світлини, зрозуміла, що ви мама, яка довіряє – татуювання, волосся різного кольору. Ви такою були завжди? Чи вчилися бути?

– Знаєте, я по-різному до цього ставилася. Свого часу нерви вона мені потріпала сильно. І всяке буває у наших стосунках досі. Але найголовніше, що вона мені дуже близька. А те, як зовнішньо себе виражає, – це не проблема. Вона хороша людина. І я завжди її у всьому підтримуватиму. Я не та мама, яка скаже: це був твій вибір – вигрібай тепер сама. Своїй дитині буду допомагати завжди. І так само – бути на її боці. Навіть якщо помилиться, то все одно буде окремо весь світ і окремо – мама, яка за тебе. Так вчила мене моя мама, і саме так вона поводилася зі мною.

Зараз Ярина активно шукає себе, їй 28 років. І музикою займається, і має в Instagram магазин вінтажних речей. Щось у неї виходить, щось – ні, але дає собі раду. Можливо, мені хотілося би, щоби вона обрала якийсь інший шлях у житті. Але це її доля, яке маю право нав’язувати своє бачення? В головних речах вона мене не розчаровує. Порядна, хороша, добра людина.

– У вас був непростий шлюб із татом Ярини. В одному з інтерв’ю ви сказали, що, якщо говорити про життєві помилки, то найбільша – повернутися до чоловіка і вийти заміж за нього вдруге.

– Зараз я так не вважаю. Колишнього чоловіка вже немає серед живих. Його не стало 24 січня, перед війною. І це була трагічна смерть. Колись я думала, що вийти за Дмитра вдруге – це була помилка, але насправді, коли потім аналізувала, зрозуміла, що не могла вчинити інакше. Виходила заміж, бо дуже кохала. Коли розлучилися, а згодом захотіла повернутися, то тому що продовжувала любити. І тому що це просто я, це мій характер. От я така: даю другий шанс. Але причини, через які пішла перший раз, не зникли. Тому пішла вдруге.

Проте коли людина йде з цієї землі, вже зовсім по-інакшому дивишся на якісь речі. Тим паче бачу, як важко пережила смерть батька моя дочка. Тому переживаю разом із нею і разом із нею бережу пам'ять про нього. Ба більше, до шлюбу зі мною Дмитро був одружений, мав ще одну дочку. І коли був рік по його смерті, ми поїхали всі разом на його батьківщину робити там панахиду. Ярина – зі мною, Оля – зі своєю мамою. До цього в мене з Оленою, першою дружиною чоловіка, не було ніяких контактів, а тут, за таких обставин, вперше щиро поспілкувалися. А дівчата між собою дуже дружні вже давно.

– Що ви би порадили людям, які зараз через війну змушені починати все спочатку?

– Можливо, моя настанова зараз матиме занадто філософський вигляд, але порада така: не бійтеся нового і не тримайтеся за матеріальні речі. Поки живі близькі та рідні, можна боротися. А якщо людини не стає, то дуже багато чого втрачає сенс. Звичайно, в нових умовах буде складно, і багато чого зав’язане на матеріальному: куди ж без грошей? Але розставляйте пріоритети. На долю кожного з нас зараз випадають дуже великі випробування. Але є найголовніше – життя, і його треба жити.

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з телеведучою Надію Матвєєвою – про нову професію, сімейну драму та найдорожче, що залишилося в Криму.

А ще на OBOZ.UA інтерв’ю з відомим українським телеведучим Костянтином Грубичем – про колег-втікачів, колишню дружбу з Данилком та причини шаленої популярності Марченко.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
12 убийц и 17 насильников: из Германии вылетел особый авиарейс
Comments UA
2025-07-18T14:24:35Z
Дипломатический ключ к Трампу: как лесть меняет внешнюю политику США
TSN
2025-07-18T14:18:45Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Цены на популярные крупы изменились: что подорожало в супермаркетах
Знай
2025-07-18T14:21:37Z
"Черная дыра" для денег: с карт "Ощада" пропадают тысячи гривен, в банке лишь разводят руками
Знай
2025-07-18T14:06:57Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Прекрасно увлажняет и поддерживает иммунитет: польза дыни для организма человека
Знай
2025-07-18T13:51:24Z
Диалог, реабилитация и фокус на психоэмоциональном состоянии: Метинвест поделился практиками привлечения и адаптации ветеранов
TSN
2025-07-18T13:39:36Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Цинизм оккупантов пробил очередное дно: где устроили "шоу на костях"
Comments UA
2025-07-18T14:27:57Z
Украли 3,2 млн грн для детсадов и школ: чиновники в Кропивницком пойдут под суд
Апостроф
2025-07-18T14:15:16Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Хищники гуляли среди людей. В Харькове заметили необычную картину
Telegraf
2025-07-18T14:24:41Z
Опасно ли выносить мусор вечером: что говорят народные приметы и церковь
TSN
2025-07-18T14:18:53Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Норм или стрем: брать деньги у мужа за домашнюю работу
Comments UA
2025-07-17T21:57:44Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Легкая закуска в жару: готовим роллы из кабачков, которые удивят гостей
Telegraf
2025-07-18T14:27:24Z
Гороскоп на 19 июля: Близнецам стоит беречь нервы, а Тельцам — не торопиться с выводами
Telegraf
2025-07-18T14:03:05Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Одни скачут, другие плачут". Визит культовой группы Rasmus разделил мнения украинцев в соцсетях
Telegraf
2025-07-18T13:57:51Z
"Заработал миллионы и свалил": украинцы жестко ответили Виннику на "оправдания" за побег из страны
Telegraf
2025-07-18T13:45:05Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Пьяный украинец без прав устроил ДТП в Польше - а его подруга еще и бросалась на полицейских
Telegraf
2025-07-18T13:48:33Z
Отравление в ресторане Кацурина во Львове: количество пострадавших возросло, что ели гости
TSN
2025-07-18T13:33:52Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Полесье согласовало трансфер своего легионера в Эстонию
Корреспондент
2025-07-18T14:30:46Z
Милан отпускает голкипера: замена нашлась быстро
Корреспондент
2025-07-18T14:18:49Z
Спрос на Забарного растет: Тоттенхэм делает ставку на футболиста - 70 млн
Корреспондент
2025-07-18T13:39:36Z
Игрок Фейеноорда перебирается в Саудовскую Аравию
Корреспондент
2025-07-18T13:09:25Z
Усик-Дюбуа: кто будет драться в андеркарде
Gazeta UA
2025-07-18T12:57:10Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Ученые обнаружили новый "Юпитер" за пределами Солнечной системы: подробности открытия
TSN
2025-07-18T14:18:37Z
Ретроградный Меркурий 17 июля - 11 августа 2025: что означает с точки зрения астрологии, эзотерики и астрономии
TSN
2025-07-18T14:18:23Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z