Станом на 2024 рік криптовалюта стала вже доволі розповсюдженим явищем, а українці вже займаються криптотрейдингом або інвестують свої кошти у віртуальні активи. Втім у багатьох все ще можуть виникати різноманітні питання, щодо криптоіндустрії.
Раніше ми вже спілкувалися з українськими політиками й представниками галузі щодо перспектив її розвитку в Україні. Також ми дізналися поради досвідчених українських криптоблогерів новачкам.
Тепер OBOZ.UA вирішив звернутися до сучасних технологій і задав декілька важливих питань щодо криптовалют чат-боту ChatGPT. Що штучний інтелект думає про подальший розвиток криптогалузі в Україні, на які активи радить звернути увагу, а також від яких помилок застерігає початківців, читайте в нашому спецпроєкті.
На що першочергово звернути увагу новачку?
Перш за все, ми запитали у ChatGPT, як уникнути багатьох поширених помилок і забезпечити більш успішний старт у світі криптовалют. Для цього чат-бот радить звернути увагу на наступне.
Безпека
Новачку слід навчитися правильно зберігати свої криптовалютні активи, використовуючи надійні гаманці та заходи безпеки, такі як двофакторна аутентифікація.
Диверсифікація і ризик
Не варто вкладати всі свої гроші в одну криптовалюту чи проєкт, тому диверсифікація допоможе зменшити ризик втрат.
Регулювання і правовий статус
Важливо дізнатися про правовий статус криптовалюти в своїй країні та будь-які обмеження або вимоги щодо її використання.
Особистий ключ
Ретельно зберігайте свій приватний ключ – саме він дозволяє отримати доступ до криптоактивів. Його втрата може призвести до невідновної втрати коштів.
Самоконтроль і розважливість
Не вкладайте більше коштів, ніж ви можете дозволити собі втратити. Робіть обмірковані інвестиції та уникайте емоційних рішень.
Освіта і розуміння
Перш ніж почати інвестувати або використовувати криптовалюту, важливо ретельно освоїти основи технології, а також ризики, пов'язані з нею.
Варто зазначити, що українці мають змогу безкоштовно підвищити рівень своїх знань про криптовалюту та блокчейн. Зокрема це можна зробити, пройшовши безоплатний курс "Криптограмотність та блокчейн", розроблений національною освітньою платформою Дія.Освіта спільно з однією з найбільших європейських криптобірж родом з України WhiteBIT.
Крім того, на YouTube-каналі криптобіржі опублікували відеокурс WhiteBASE: trading, який може бути корисним для тих, кого приваблює криптоіндустрія.
Переваги й недоліки криптовалюти для звичайних людей
ChatGPT називає такі переваги віртуальних активів:
- Децентралізація: криптовалюта працює без центрального управління, що дозволяє зменшити вплив урядів і фінансових установ на фінансові операції;
- Простота транзакцій: відправлення та отримання криптовалют може бути дуже швидким і зручним, особливо для міжнародних платежів;
- Низькі комісії: невисока вартість обробки транзакцій мережею;
- Можливості інвестування: криптовалюта може стати засобом інвестування з великим потенціалом прибутку, хоча такий підхід має свої ризики.
До недоліків ChatGPT відніс волатильність курсу криптовалюти, вразливість деяких криптопроєктів до кібератак, відсутність чіткого криптовалютного законодавства в більшості країн, а також те, що такі активи все ще приймає дуже обмежена кількість торгівельних точок.
"Загалом, криптовалюта має потенціал як для покращення фінансової свободи, так і для великих ризиків. Її використання потребує обережності та розуміння її особливостей", – резюмував штучний інтелект.
Безпека криптовалюти
ChatGPT зазначив, що криптовалюта базується на криптографічних принципах безпеки, які роблять її дуже важкодоступною для злому чи маніпуляцій. "Більшість відомих криптовалют з великою ринковою капіталізацією мають високий рівень безпеки, і злам їх криптографічних принципів є дуже складним завданням", – впевнений чат-бот.
Але способи, які можуть бути використані для злому криптовалюти, все ж існують:
Атака 51%
Це атака, при якій зловмисники контролюють більшість обчислювальної потужності мережі криптовалюти, щоб змінювати транзакції, відмовлятися від підтвердження операцій чи подвоювати витрати. Проте для більшості відомих криптовалют це вимагає надзвичайно великих витрат на обладнання і електроенергію, тому є малоймовірним.
Квантові комп'ютери
Теоретично, квантові комп'ютери можуть бути використані для злому деяких криптографічних протоколів, але на сьогоднішній день вони ще не досягли достатньої потужності.
Соціальний інжиніринг
Зловмисники можуть намагатися використовувати соціальний інжиніринг або шахрайство, щоб отримати доступ до особистих ключів або інших конфіденційних даних користувачів криптовалют.
Помилки у реалізації або протоколах
Помилки розробників можуть призвести до вразливостей, які можуть бути використані зловмисниками для атаки.
Перспективи розвитку в Україні
Україна демонструє зростаючий інтерес до криптовалют та блокчейн-технологій, і ця галузь має потенціал для розвитку, стверджує ChatGPT. Втім наскільки успішним це виявиться, залежатиме від низки факторів.
Регулювання
Україна може прийняти більш чіткі та сприятливі правові умови для криптовалют та блокчейн-проєктів, що сприятиме розвитку цієї галузі і залученню інвестицій.
Інфраструктура
Розвиток криптовалютної інфраструктури охоплює збільшення кількості бірж, гаманців, платіжних систем та інших сервісів, які сприяють прийняттю та використанню криптовалют.
Інновації
Україна може стати місцем для розробки нових блокчейн-проєктів та криптовалютних стартапів, які вирішують реальні проблеми та стимулюють інновації в різних сферах, таких як фінанси, логістика, медицина тощо.
Економічний розвиток
Криптовалюти можуть стати додатковим джерелом інвестицій та стимулювати розвиток технологічного сектору та економіки загалом.
Взаємодія з міжнародними партнерами
Україна може зміцнити співпрацю з міжнародними партнерами у сфері криптовалют та блокчейн-технологій, що дозволить обмінюватися досвідом та реалізовувати спільні проекти.
Варто зазначити, що українська криптоспільнота вже неодноразово закликала якнайшвидше прийняти відповідне регулююче законодавство. Від зволікання застеріг і засновник та СЕО WhiteBIT Володимир Носов – він попередив, що Україна може втратити лідируючі місця у рейтингах освоєння криптовалют.
"Законодавство має працювати. Чим швидше це буде, тим краще. І буде дуже круто, якщо інші установи підтягнуться та відповідатимуть високим стандартам оподаткування та ведення бізнесу", – заявив Носов на січневому івенті "Блокчейн DRIVE", присвяченому питанню легалізації віртуальних активів в Україні.
А яку криптовалюту слід обрати українцю?
Чат-бот вважає, що вибір криптовалюти залежить від конкретних цілей того, хто її купує, а також ризикового профілю та знань про ринок віртуальних активів. Однак, на думку штучного інтелекту, українців можуть зацікавити "мастодонти" крипторинку:
- Bitcoin (BTC) – найвідоміша та найліквідніша криптовалюта, яка може бути як засобом збереження вартості, так і інвестиційним активом;
- Ethereum (ETH) – криптовалюта однойменної платформи для розробки розумних контрактів та децентралізованих додатків (DApps), що відкриває безліч можливостей для різних застосувань.
Обидві криптовалюти представлені на більшості криптовалютних бірж. А на криптобіржі WhiteBIT купити біткоїн можна в декілька кліків.
Зареєстровані та верифіковані клієнти можуть скористатися послугою швидкого обміну. Для цього необхідно мати на балансі необхідну кількість активів (наприклад, гривню), а також:
- відкрити "Обмін" у розділі "Торгівля";
- обрати валюти або активи, які клієнт буде обмінювати, наприклад, гривню та біткоїн;
- вказати необхідну кількість коштів для обміну;
- Для підтвердження операції слід натиснути "Придбати".
Популярні криптомонети лютого 2024
Втім, окрім флагманських криптовалют BTC і ETH, за якими рекомендує слідкувати штучний інтелект, можна приділити увагу і меншим активам. Наприклад, у лютому 2024 року в топі були декілька менших альткоїнів:
- Starknet (STRK) – токен децентралізованої мережі другого рівня StarkNet, створеної для покращення масштабованості блокчейну Ethereum;
- Dymension (DYM) – монета блокчейну dYmension, на якому базуються ролапи (особливі децентралізовані застосунки) для вертикального масштабування екосистеми Cosmos;
- Jupiter (JUP) – криптовалюта децентралізованої криптобіржі Jupiter Project;
- WhiteBIT Coin (WBT) – нативна монета екосистеми WhiteBIT, до якої, окрім однойменної криптобіржі також входить блокчейн Whitechain, децентралізований майданчик WhiteSwap та криптопроцесинговий сервіс Whitepay.
Только проверенная информация у нас в Telegram-канале OBOZ.UA и в Viber. Не ведитесь на фейки!
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!