MY.UAНовини
"Садист" Малюк і "30 мільйонів доларів за Томос": Кремль перейшов в інформаційний контрнаступ
"Садист" Малюк і "30 мільйонів доларів за Томос": Кремль перейшов в інформаційний контрнаступ

"Садист" Малюк і "30 мільйонів доларів за Томос": Кремль перейшов в інформаційний контрнаступ

Яку роль у поширенні фейків відіграють інформаційні ресурси так званої "УПЦ" Московського патріархату? Про це та про інші спроби російської пропаганди впливати на українське суспільство 24 Канал розповідає у матеріалі.

Інформаційний фронт: Москва робить ставку на масовані атаки

Початок 2024-го – третього року повномасштабної російсько-української війни – по-справжньому непростий для України. На сході та півдні триває наступ російських окупаційних військ. Ворог хоче скористатися паузою у постачаннях американської зброї та посилює тиск на Сили оборони України, хоч ресурси Москви також не безмежні.

Водночас головного "прориву", як видається, Кремль хоче досягнути не на військовому, а на інформаційно-психологічному фронті. Торік посіяти серед українців відчай і розбрат ворогові не вдалося: удари по енергетичній інфраструктурі, спричинені ними блекаути, як з'ясувалося, лише посилювали нашу рішучість до спротиву. Цю зиму натомість ми пройшли зі світлом, проте, як показують соціологічні дослідження, в українському суспільстві зростає рівень тривоги при збереженні загального налаштування на перемогу у війні.

Спецпроєкт "Україна в боротьбі": дивіться відео

Росія перейшла у контрнаступ в інформаційній сфері одночасно з активізацією на передовій. Згідно з даними Ради національної безпеки та оборони, з початку року Москва різко наростила кількість ІПСО, зокрема у соцмережах. Так, щотижня Україна фіксує публікацію близько 166 мільйонів дезінформаційних постів, спрямованих на українську аудиторію. Більшість із них (106 мільйонів) мають на меті деморалізувати суспільство в тилу, а також військовослужбовців на фронті. Ще 36 мільйонів атакують персонально вищих військових і державних посадовців України. Для поширення дезінформації Росія активно використовує інструменти штучного інтелекту, що дозволяють експоненційно збільшити кількість фейкових акаунтів і постів.

Проте соцмережі – це лише один із каналів для проведення ІПСО. Не забувають у Кремлі й про телебачення, яке давно довело свою ефективність у масовому зомбуванні передусім російських "народних мас". Телепропаганду путінський режим намагається експортувати й за кордон. Для цього пропагандистські телепрограми завантажують на іноземні інформаційні ресурси, забезпечують субтитрами, просувають через соцмережі.

Які ж меседжі Москва намагається пропхати у голови українців? Перший традиційний блок – це фейки про "катастрофічні" втрати ЗСУ, можливу окупацію московитами нових територій України ("наступ" на Суми, Харків, Запоріжжя тощо). Такі повідомлення мають на меті поширювати в суспільстві "всепропальські" та "пораженські" настрої, паніку та песимізм. Інший напрямок ІПСО – розпалювання ворожнечі всередині України, зокрема на релігійному ґрунті. Тут окупанти також активізувалися за останні місяці. Так, наприкінці січня кремлівські ЗМІ поширювали фейк про те, що в Києві нібито готують до знесення 70 храмів "канонічєской УПЦ" (йдеться про так звану "УПЦ" Московського патріархату – філіал РПЦ в Україні).


Російська пропаганда та її виправдання на підконтрольному "УПЦ МП" сайті "СПЖ" / Скриншоти з сайтів

Цікаво, що в Україні цю дезінформацію ретранслювали деякі пропагандисти "УПЦ МП", такі як сайт "СПЖ", співробітників якого 12 березня затримала СБУ за підозрою у державній зраді та колабораціонізмі. Пресцентр Служби безпеки назвав пропагандистський ресурс частиною однієї з найбільших мереж ФСБ Росії, що діяла в Україні від початку повномасштабного вторгнення.


Затримання пропагандистів "СПЖ" працівниками СБУ, 12 березня 2024 року / Фото "СПЖ"

"Садист", "м'ясник" і "кримінальний авторитет": російські фейки про очільників українського спротиву

Що стосується самої СБУ, то вона перебуває під прицілом ворожої пропаганди всі десять років російсько-української війни. Зокрема, нещодавно офіційний телеканал російського Міністерства оборони "Звєзда" видав цілий "фільм-розслідування", присвячений голові СБУ Василю Малюку, – "Янтарный генерал". Цей пропагандистський продукт є цікавим з низки аспектів та дозволяє детальніше розкрити стратегію кремлівських фахівців з ІПСО.

Зміст ворожого "кіна" дуже простий: впродовж сорока хвилин пропагандисти розповідають про те, що очільник української спецслужби – це "от'явлєнний националіст", "палач" і "садіст", який любить катувати російських окупантів (поки суцільні компліменти), окрім того, він нібито причетний до покривання контрабанди та незаконного видобутку бурштину. На доказ цих тверджень автори фільму наводять… аж нічого. При словах ведучого "ми нашлі компромат на Васілія Малюка. Вот еті докумєнти!" глядачеві показують сторінку з сайту російської хакерської групи "КіберБеркут". Жодних документів на оригінальній сторінці не опубліковано, лише голослівні звинувачення, а також фото керівника СБУ з бійцівським собакою на повідку, підписане: "Ярко вираженниє садістскіє наклонності!". Переконливості "розслідуванню", на думку пропагандистів, мають додавати коментарі зрадників України – Олега Царьова, Василя Прозорова (перебіжчик з СБУ, який звинувачував Україну у збитті малайзійського "Боїнга"), Руслана Калинчука.

Слідом за "Янтарним генералом" "Звєзда" випустила кіновитвір про головнокомандувача Збройних Сил України Олександра Сирського. Помітна тенденція: пропагандисти "точково" відпрацьовують по ключових фігурах українського спротиву. Адже і СБУ, і ЗСУ – це ті структури, які безпосередньо знищують ворога. Збройні Сили, інші органи, що входять до Сил оборони, спецслужби також мають максимальну довіру українського суспільства. Цю довіру московити прагнуть будь-що похитнути, атакуючи керівників силового блоку. Оскільки орієнтуються передусім на українську аудиторію, то і меседжі добирають відповідні. Василь Малюк – не просто "оголтєлий украінскій националіст і русафоб", що в очах українців його жодним чином не дискредитує, а "бандіт і кришеватєль схєм". Олександр Сирський – не автор перемог під Києвом і на Харківщині, а "мяснік", який буцімто не цінує життя українських солдатів.

Водночас цікавим є вибір іншої постаті, яка також стала ціллю російських пропагандистів. Це бізнесмен і президент Міжнародного благодійного фонду "Солідарність" Олександр Петровський, якого московити спробували облити брудом у фільмі про "янтарного генерала". Петровський – досить відома людина в Україні та за її межами. Згідно з даними ЗМІ, він впродовж багатьох років є одним із найбільших меценатів Православної церкви України, що постала після отримання Томоса про автокефалію. Фонд Петровського "Солідарність" також активно підтримує підрозділи Сил оборони України. Одначе військом пан Олександр не командує, та й спецоперації в російському тилу не організовує. Чим він заслужив такого визнання від пропагандистів Росії – стати в один ряд з головою СБУ та головнокомандувачем Збройних Сил?


Олександр Петровський / Кадр з пропагандистського фільму телеканалу "Звєзда"

Пропагандисти "Звєзди" стверджують, що Петровський нібито має зв'язки з Василем Малюком. Тут же поширюють спростовану в суді побрехеньку про те, що президент фонду "Солідарність" "известный в украинских криминальных кругах, как "Нарик". Далі нове "одкровення": Петровський нібито пов'язаний не лише з Малюком, а й з Ігорем Коломойським. І "вишенька на торті": бізнесмен, мовляв, заплатив 30 мільйонів доларів п'ятому президенту Петру Порошенку за те, щоб той пролобіював Томос про автокефалію української церкви у Вселенського патріарха Варфоломія. Не обійшлося і без звинувачень Петровського у "кришеванії" і "рєйдерскіх захватах", про що "авторитетно" розповів зрадник Олег Царьов.

Навішувати ярлик "бандита" на своїх ворогів – це прийом, який московська пропаганда починає застосовувати дедалі частіше. Проте нічого нового тут немає, вважає історик, речник Генерального штабу Збройних Сил України Андрій Ковальов.

Як 100 років тому, 80 років тому Росія називала всіх людей, які боролися за українську незалежність "бандитами", так само і в цьому фільмі російські пропагандисти таврують Олександра Петровського теж нібито бандитом, фактично намагаючись підірвати його авторитет, перекреслити будь-які можливості для нього займатися бізнесом у Європі,
– наголошує Андрій Ковальов.

Ковальов, який під час отримання Томоса був прессекретарем тодішнього голови Верховної Ради, розповів, що Олександр Петровський справді брав активну участь у перемовах із Константинополем. Щоправда, ніяких валіз із грішми не заносив: ані Варфоломію, ані Порошенку.

"Олександр Петровський фінансував пошуки інформації в архівах, у бібліотеках, щоб обґрунтувати право України на автокефалію своєї церкви. Він був однією з ключових постатей, особистостей у питанні боротьби за здобуття незалежності Української православної церкви", – зазначає Андрій Ковальов.

Петровський не лише фінансово допомагав цьому процесу, а також доклав багато зусиль для встановлення особистих зв'язків зі Вселенським патріархом, щоб цей процес проходив швидше. Не слід забувати, що переговори про надання Томоса тривали давно,
– додає народний депутат, голова Комітету ВРУ з питань гуманітарної політики Микита Потураєв.

6 січня 2019 року у церкві святого Георгія у Стамбулі патріарх Варфоломій вручив предстоятелю Православної церкви України Епіфанію Томос про автокефалію – визнання церковної Незалежності. Серед почесних гостей, запрошених на урочисту літургію особисто Варфоломієм, був і український меценат Олександр Петровський. Можливо, саме його залученість до цієї історичної події – це те, що досі не дає спокою Кремлю?


Підписання Томоса про автокефалію ПЦУ. Стамбул, січень 2019 року. Крайній справа – меценат Олександр Петровський / Фото "20 хвилин"

"Православні місіонери": зрадники на службі російської пропаганди

Сам телеканал "Звєзда" ще з 2014 року зажив слави одного з найбільш безпардонних російських пропагандистських ресурсів. Офіційний рупор міністерства Шойгу зазвичай публікував найбезсоромнішу брехню, яку навіть інколи гидували передруковувати інші московські псевдоЗМІ. Так, ще у 2019 році аналітики фактчекерського проєкту StopFake визнали "Звєзду" лідером за кількістю згенерованих фейків. Також склали рейтинг 10 найбезглуздіших вигадок. З-поміж іншого, телеканал Міноборони Росії розповідав, що в українській армії воюють "нацистські зомбі", "безвізовий режим з ЄС перетворить Україну на гей-колонію Заходу", "на Україні інваліду розірвали рот за русскій язик", "Україна вимагає у Монголії компенсацію за нашестя хана Батия" тощо.

Фейками такого штибу наповнений і "Янтарный генерал". Примітною, зокрема, є згадка про "чорну трансплантологію", яку нібито покриває СБУ. Це продовження тривалої пропагандистської кампанії, яку Кремль наполегливо проводить ще з січня 2014 року. У червні торік Центр протидії дезінформації при РНБО оприлюднив велике аналітичне дослідження стосовно того, як росіяни впродовж майже десяти років намагалися переконати західну аудиторію в тому, що українці "розбирають" одне одного на органи. У хід йшли фейкові новини та сюжети, постановочні відео. З останнього: лютневий сюжет російського ТБ про нібито знайдені в окупованому Сєвєродонецьку документи, що буцімто підтверджують "чорну трансплантологію" у ЗСУ. У фільмі "Звєзди" цей цинічний фейк озвучив зрадник України та колишній пропагандист Московського патріархату Руслан Калинчук.

"Ни для кого не секрет, что даже трупы ВСУшников потрошатся. Если там что-то можно вырезать и продать", – заявив колаборант в ефірі російських пропагандистів.

Руслан Калинчук / Скриншот з пропагандистського відео

Калинчук – "свіже" обличчя московської пропаганди. З України до Росії він втік нещодавно – у 2023 році. Проте зрадив свою державу раніше: до початку повномасштабної війни працював штатним пропагандистом на інтернет-ресурсах самозваної "Української православної церкви", де розпалював ворожнечу до помісної Православної церкви України та Вселенського патріархату, натомість закликав до "духовного єднання" з московськими вбивцями. Після втечі до Московії "православний публіцист і місіонер", як ця потвора сама себе називає, роздає інтерв'ю та пише публікації для російських ЗМІ, у яких закликає окупаційну армію "почати воювати по-серйозному", знищити Україну та захистити свою агентуру під вивіскою "УПЦ МП".

Цікаво, що Руслан Калинчук народився на заході України – у селі Лоєва на Івано-Франківщині. Журналісти-розслідувачі знайшли хату, у якій зростав майбутній зрадник, та поспілкувалися з його односельчанами. З'ясувалося, що дідусь Калинчука воював в УПА, а сам галицький хлопець змінився після переїзду до Києва, де доля звела його з одіозним українофобом Андрієм Ткачовим. Ткачов (до речі, уродженець Львова) до 2014 року був священником так званої "УПЦ" Московського патріархату – настоятелем столичного храму святителя Луки Кримського. Під час подій Революції гідності прославився на всю країну, публічно виголошуючи прокльони на адресу "майданівців" під час церковної проповіді. Після втечі до Московії став одним із найбрутальніших пропагандистів війни проти України. На думку Ткачова, московські солдати мають молитися, заряджаючи черговий пакет снарядів для вбивства українців, адже це, мовляв, "богоугодна справа". Сама ж Україна, за словами так званого "Божого слуги", – це "кровожерливий демон", який заслуговує тільки на знищення.

Андрій Ткачов навчався на факультеті спецпропаганди у Військовому інституті Міністерства оборони СРСР у Москві. Своїх зв'язків з російськими спецслужбами не приховував, ба навіть хизувався ними. Яка ж доля чекала на храм Луки Кримського у Києві після втечі Ткачова до Росії? Чи було "зачищене" лігво російської агентури? Нічого подібного: церква досі перебуває у підпорядкуванні Московського патріархату, а її клір і парафіяни відкрито сповідують проросійські погляди. Про це стало відомо журналістам-розслідувачам, які поспілкувалися з членами церковної громади. Ті поводилися агресивно, при цьому висловлювали підтримку зраднику Калинчуку та запевняли, що українцям незабаром доведеться "бєжать із Кієва".


"Скоро і ви убєжитє": "вірянка" Московського патріархату звертається до журналістів / Скриншот з відео

СБУ проти МП: коли впаде остання фортеця "русского міра" всередині України?

Скільки в Україні таких осередків "ждунів" приходу окупаційної армії? Згідно з даними державних реєстрів, лише у Києві – понад 250 парафій Московського патріархату. Час від часу до любителів московського православ'я навідується з обшуками СБУ. Знаходять проросійську літературу, методички, інколи навіть гроші та зброю. Стосовно порушників відкривають кримінальні провадження: станом на жовтень минулого року у таких справах фігурувало 68 кліриків "УПЦ МП", серед яких 14 митрополитів. 71% інкримінували колаборацію з ворогом, решті – посягання на територіальну цілісність України, пропаганду війни.

Комплексного розв'язання проблеми функціонування у державі замаскованої під "церкву" ворожої агентурної структури наразі немає. З усім тим, робота Служба безпеки України вже дала чималий результат: дві третини українців, згідно з даними соцопитувань, підтримують повну заборону "УПЦ МП". Не в останню чергу на суспільну думку вплинули викриття СБУ. Крім того, російська агентура більше не почувається в Україні так вільно, як це було раніше. Десятки ворожих пропагандистів, провокаторів і коригувальників вогню потрапили за ґрати, частину вже обміняли на українських військовополонених.

Відомі ситуації, коли в Лаврі переховувалися люди, зберігалися грошові, готівкові засоби, можливо, зброя та вибухівка. Тому що традиційно туди не можна було заходити, вдиратися, проводити якісь обшуки. Виходячи з цього, скорочення присутності російських спецслужб через можливості "УПЦ МП" для них дуже болюче. Це веде, до безпосередньо програшу у війні. Вони намагаються превентивно забезпечити, щоб цього скорочення не було,
– розповів експерт з інформаційних воєн, ексзаступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін.

Активна робота Служби безпеки України з викриття проросійської мережі "УПЦ МП" розпочалась у жовтні 2022 року – через кілька місяців після того, як спецслужбу очолив (спочатку тимчасово) Василь Малюк. До того впродовж понад 30 років Незалежності псевдорелігійна структура з центром у Москві де-факто користувалась імунітетом від переслідування з боку українських правоохоронців. Для Кремля початок справжнього тиску на мережу Московського патріархату став перетином негласної "червоної лінії" – не менш серйозним, ніж, до прикладу, атаки на Кримський міст (за якими, як відомо, також стоїть саме СБУ). Адже перебування значної частини українців у духовному рабстві Москви було такою собі гарантією того, що за будь-яких обставин Україна залишиться у сфері впливу Кремля.

З огляду на це здається не випадковою синхронна атака російської пропаганди проти Василя Малюка та Олександра Петровського. Адже вони обидва по-своєму доклалися до обмеження впливу московської церкви на уми українців.

У пані Василі Малюку вони вбачають загрозу, тому що він – жорсткий і послідовний борець з кремлівською заразою, яка намагається діяти всередині України. А пан Олександр Петровський небезпечний тому, що він якраз є тією людиною, яка багато років, з самого початку фактично підтримувала незалежне українське православ'я і своїм власним прикладом довела й іншим людям, що це можна і треба робити, хай би як важко не було,
– наголошує народний депутат Микита Потураєв.

Атаки Кремля в інформаційній сфері будуть тривати та, ймовірно, ставатимуть ще більш масштабними та цинічними. Водночас нещодавня новина про ліквідацію Службою безпеки України мережі пропагандистів "УПЦ МП" показує, що українська держава навчилася "давати здачі": своєчасно та симетрично реагувати на ворожі загрози. А, отже, всі московські "спецоперації" рано чи пізно приречені на провал.

Теги за темою
СБУУПЦ МП
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Україна та США спільно вироблятимуть порох
УкраинФорм
2025-07-11T16:48:13Z
Євроколія до Ужгорода готова на 95% — до кінця липня «Укрзалізниця» планує відкриття
AIN
2025-07-11T16:42:51Z
"Рахунок не відкривав: клієнтам Ощадбанку приходять повідомлення про борги
GlavRed
2025-07-11T16:42:38Z
Україна готує власне ядерне виробництво: в Міненерго зробили заяву
GlavRed
2025-07-11T16:36:15Z
У Росії вибухнув трубопровід, що забезпечує російський ВПК - джерело
УкраинФорм
2025-07-11T16:34:38Z
Новий графік поїздів у Львові: Укрзалізниця повідомила про зміни
Политека
2025-07-11T16:30:19Z
Чи піднімуть пенсії ще раз у 2025 році: у Мінсоцполітики відповіли неочікувано
GlavRed
2025-07-11T16:27:21Z
На українсько-румунському кордоні для пасажирських перевізників з’явилися нові можливості
AutoCentre
2025-07-11T16:21:11Z
До €600 мільйонів для бізнесу: ПриватБанк підписав найбільшу на українському ринку угоду з ЄБРР
УкраинФорм
2025-07-11T16:18:10Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Корейські вчені створили сенсор, що виявляє рак за 20 хвилин
360ua.news
2025-07-11T15:01:56Z
Найтривожніший день тижня: вчені виявили, коли зростає ризик тривалого стресу
TSN
2025-07-11T14:48:49Z
Хто з українських пенсіонерів може отримати безоплатні путівки в санаторій 2025 року
TSN
2025-07-11T14:48:23Z
Як захистити дім від комарів без хімії: простий засіб із кухонних інгредієнтів
TSN
2025-07-11T14:34:37Z
Як перевірити родимки: основні способи діагностики
24tv
2025-07-11T14:28:36Z
Як адаптувати європейські підходи до відповідальної гри: результати круглого столу
Политека
2025-07-11T14:22:39Z
Дозволила мочити манту і ходити в поліклініку без бахіл: куди зникла ексглава МОЗ Уляна Супрун
Telegraf
2025-07-11T14:01:13Z
Чому США гальмують постачання зброї Україні: експерт пояснив
TSN
2025-07-11T16:48:53Z
Вбитий у Києві полковник СБУ Воронич брав участь у Курській операції – NYT
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T16:48:48Z
Сибіга обговорив з президентом ПАРЄ питання повернення українських дітей, вивезених до Росії
УкраинФорм
2025-07-11T16:45:09Z
Застрелений розвідник та реакція Кремля на критику Трампа: прo щo пишуть світoві ЗМІ
Gazeta UA
2025-07-11T16:42:47Z
У МЗС розповіли, чим займатиметься управління недружніх країн
Комсомольская правда
2025-07-11T16:42:46Z
Зеленський: Гана готова фінансувати виробництво українських дронів
УкраинФорм
2025-07-11T16:42:10Z
Комітет Сенату США схвалив оборонний бюджет з $500 млн для України
Европейская правда
2025-07-11T16:39:37Z
В Москві думали, що їх бояться: як Європа насміхалась з російського символа
GlavRed
2025-07-11T16:39:15Z
Україна підписала з Британією та Швецією угоди про фінансову підтримку у сфері верховенства права
УкраинФорм
2025-07-11T16:36:39Z
Дощі та град: синоптик розповів, коли їх чекати
ZN UA
2025-07-11T16:48:24Z
Дощ з грозами накриє Україну: у яких регіонах вдарить похолодання
GlavRed
2025-07-11T16:39:54Z
Мобільні ТЦК будуть подорожувати містом: як виловлюватимуть ухилянтів
Знай
2025-07-11T16:36:37Z
Після повені під Львовом знайшли російський дрон: в СБУ розповіли деталі
24tv
2025-07-11T16:24:27Z
Війська Росії хочуть увійти вглиб Дніпропетровської області на 10 кілометрів, – Буданов
24tv
2025-07-11T16:07:53Z
Негода у кількох областях: де і коли будуть грози, шквали та град
24tv
2025-07-11T16:03:42Z
Дніпропетровщину накрила негода: у Павлограді вирувала гроза з градом
24tv
2025-07-11T15:54:03Z
Рух транспорту та пішоходів на вулиці Університетській тимчасово обмежений
Мій Харків
2025-07-11T15:42:28Z
На вулиці Благовіщенській буде тимчасово заборонений рух транспорту
Мій Харків
2025-07-11T15:40:37Z
"Резерв+" запустив оплату штрафів — як це працює
TSN
2025-07-11T16:48:00Z
У Литві планують створити мобільні вогневі групи для захисту інфраструктури
УкраинФорм
2025-07-11T16:42:28Z
Цікаві традиції хрещення в Україні: скільки пар осіб заведено брати в куми
24tv
2025-07-11T16:39:01Z
Лубінець пояснив механізм дистанційного обстеження житла на ТОТ України
УкраинФорм
2025-07-11T16:36:55Z
Майже половина боєприпасів у РФ є північнокорейськими – розвідка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T16:34:12Z
Росія обрала нову тактику для ударів по Україні дронами
GlavRed
2025-07-11T16:27:46Z
Коли святкуємо Медовий, Яблучний та Горіховий Спас у 2025 році: нові дати і традиції
GlavRed
2025-07-11T16:27:15Z
Мама попросила про допомогу сина: нині "цьому" більше не вчать у школі
Фокус
2025-07-11T16:21:46Z
"Гепарди", літаки, перехоплювачі: як захистити українське небо від зграй "шахедів"
Фокус
2025-07-11T16:21:36Z
Народився у Лубнах, працював в Україні, а тепер допомагає окупантам: як змінився зовні брат путініста Джигурди
Telegraf
2025-07-11T16:30:25Z
Літературний фестиваль «Фронтера» презентував програму заходів
УкраинФорм
2025-07-11T16:03:51Z
Це вже не модно: 4 застарілих тренди у підлогових покриттях
24tv
2025-07-11T16:03:05Z
"Фундація" повернулась із новим сезоном і новими героями
Gazeta UA
2025-07-11T15:30:30Z
Що читає, слухає та дивиться солістка відомого рок-гурту Vivienne Mort
24tv
2025-07-11T15:24:41Z
Леся Нікітюк показала свою фігуру через місяць пологів і як минуло її перше тренування у залі
TSN
2025-07-11T15:15:49Z
Сумку Birkin придбали на аукціоні за рекордні 10,1 мільйона доларів
Комсомольская правда
2025-07-11T15:13:28Z
Об'єднає митців із усієї Східної Європи: Ужгород прийме четвертий фестиваль "Кіно сусідів"
24tv
2025-07-11T14:58:05Z
Декстер, Супермен і найкраща екранізація Кінга: що дивитися у ліпні в кіно та вдома
Фокус
2025-07-11T14:31:00Z
Євпаторія в окупації стала схожою на Прип’ять: пляжі порожні, зате працює барахолка
Telegraf
2025-07-11T16:48:17Z
Розумний полив рослин: як не нашкодити саду та зекономити воду
24tv
2025-07-11T16:45:47Z
Найкрасивіша дорога у світі: коли відкрита траса Трансфагараш у 2025 році
24tv
2025-07-11T16:39:02Z
Щоб не чекати осені: чи можна висаджувати троянди влітку
24tv
2025-07-11T16:18:07Z
Найвищий в Україні, а у світі таких лише кілька: що це за міст і де він знаходиться
Telegraf
2025-07-11T16:15:41Z
Секрет щедрого врожаю: коли та як обривати листя у томатів
24tv
2025-07-11T15:48:22Z
Не повторюють за пасажирами: пілоти розповіли про правила поведінки на борту
Фокус
2025-07-11T15:36:20Z
Чи варто брати купувати липневі кавуни: не всі знають про важливий момент
24tv
2025-07-11T15:27:49Z
Чим замінити джинси в спеку: модні та зручні варіанти
24tv
2025-07-11T15:27:13Z
"Шахеди" атакують Україну, тривога вже на Київщині: де зараз є небезпека
24tv
2025-07-11T16:48:32Z
На Київщині та в низці регіонів - повітряна тривога через загрозу БПЛА
УкраинФорм
2025-07-11T16:36:06Z
Засуджено адміністратора Telegram-каналів, в яких розповсюджувалась інформація принизливого характеру
InternetUA
2025-07-11T16:31:31Z
"Шахед" розлетівся на шматки: кадри знищення безпілотника дроном-перехоплювачем
GlavRed
2025-07-11T16:27:08Z
На Київщині поліція жорстко затримала ветерана з протезом: що сталося
TSN
2025-07-11T16:18:47Z
Обстріл Києва: що сьогодні відбувається на місці російської атаки
TSN
2025-07-11T16:03:36Z
У Києві зіткнулися маршрутка і вантажівка, дев’ятеро постраждалих
УкраинФорм
2025-07-11T16:03:16Z
Ворог атакував Дніпропетровщину дронами та артилерією, поранені двоє людей
УкраинФорм
2025-07-11T15:57:14Z
Правоохоронці викрили схему фальшивих довідок для ухилянтів
1News
2025-07-11T15:18:01Z
Volvo продовжує збільшувати продажі автомобілів, одночасно скорочуючи робочі місця
Топ Жир
2025-07-11T16:48:52Z
Hyundai показала заряджений IONIQ 6 N: 641 к.с., 3,2 секунди до сотні й імітація звуку ДВЗ
ITC
2025-07-11T16:28:01Z
Maserati може несподівано повернути восьмициліндрові двигуни
Топ Жир
2025-07-11T16:03:34Z
Покупці готові переплачувати за модель Volvo, яку бренд припинив поставляти в США
Топ Жир
2025-07-11T15:33:56Z
24 світові рекорди: електрогіперкар Rimac Nevera R за €2,3 млн демонструє потенціал EV
ITC
2025-07-11T15:04:30Z
Оновлення Suzuki Jimny в дорозі, але зміни будуть малопомітними
Топ Жир
2025-07-11T14:48:48Z
Електромобіль Lucid Air Grand Touring встановив світовий рекорд: 1200 км без підзарядки
Топ Жир
2025-07-11T14:04:54Z
Гібрид замість “електрички”: новий кросовер Lamborghini Urus кардинально змінить концепцію
AutoGeek
2025-07-11T14:04:27Z
IVECO Bus презентує компактні автобуси на біометані та електротязі
AutoCentre
2025-07-11T13:25:06Z
Galaxy Z Fold 7 може стати прототипом для першого iPhone Fold
InternetUA
2025-07-11T16:46:07Z
Google додав нову функцію до ШІ-генератора Veo 3
УкраинФорм
2025-07-11T16:45:53Z
Samsung розробляє технології для інтеграції в сережки, намиста та окуляри
Portaltele
2025-07-11T16:42:27Z
Гібрид смартфона і ноутбука: Ayaneo випускає нову ігрову портативну консоль Flip 1S
Фокус
2025-07-11T16:36:36Z
Найкоротші дні в історії, планета пришвидшила обертання
360ua.news
2025-07-11T16:36:28Z
Apple використовує дисплеї BOE в iPhone 17 Pro для Китаю
InternetUA
2025-07-11T16:19:32Z
Розгадано загадку гри Battletoads, яка мучила геймерів майже 35 років
24tv
2025-07-11T16:18:08Z
Анекдоти та меми тижня: Grok проти росіян, сакральний портрет Стефанішиної та чергова атака дронів
Комсомольская правда
2025-07-11T16:07:27Z
Цвіркуни в тарілці, як комахи можуть нагодувати людство?
360ua.news
2025-07-11T16:03:49Z
Директор Брюгге: Ми виходимо з того, що Яшарі залишиться з нами
Football.ua
2025-07-11T16:36:53Z
Ноттінгем Форест збирається оскаржити та заблокувати трансфер Гіббса-Вайта до Тоттенгема
Football.ua
2025-07-11T16:28:49Z
Усик – Дюбуа: коли відбудеться найбільш очікувана боксерська подія року
24tv
2025-07-11T16:24:57Z
Вімблдон-2025. Визначився перший фіналіст Вімблдонського турніру-2025
УкраинФорм
2025-07-11T16:18:23Z
Барселона готова "піти ва-банк" заради підписання Рашфорда — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-11T16:01:25Z
"Динамо" зіграло внічию з англійцями на зборі в Австрії
ZN UA
2025-07-11T15:49:52Z
ЮКСА уклала угоду з військовим, який захищав Маріуполь
24tv
2025-07-11T15:42:23Z
Українські баскетболістки поступилися Болгарії на Євро-2025
УкраинФорм
2025-07-11T15:30:33Z
Дьокереш відмовився повертатися до табору Спортінга та наполягає на переході в Арсенал
Football.ua
2025-07-11T15:19:45Z