MY.UAНовини
"Діти знають, хто їхній ворог". Молодий вчитель Руслан Циганков – про дружбу з учнями, проблеми освіти і прапор Росії біля входу в його кабінет
"Діти знають, хто їхній ворог". Молодий вчитель Руслан Циганков – про дружбу з учнями, проблеми освіти і прапор Росії біля входу в його кабінет

"Діти знають, хто їхній ворог". Молодий вчитель Руслан Циганков – про дружбу з учнями, проблеми освіти і прапор Росії біля входу в його кабінет

Цього вчителя інформатики та фізики знають не лише школярі Києва, а й усієї України. Руслан Циганков у свої 25 років зумів завоювати серця дітей так, що ті чекають його під кабінетом, аби скоріше потрапити на уроки. Педагог активно веде соцмережі, де ділиться секретами, як йому вдається утримувати увагу школярів під час навчання та виховувати в них справжній патріотичний дух.

У молодого вчителя цілий куточок із шевронами військових, а на вході до класу під ногами лежить затертий російський прапор. Учні звертаються до нього "Руслан Ігорович", проте знають, що завжди можуть розраховувати на його пораду як старшого товариша. В ексклюзивному інтервʼю OBOZ.UA Циганков розповів, як зумів порозумітися зі школярами та навчати їх такого нелегкого предмета. Педагог підкреслив, що вірить у дітей і знає, що вони виростуть Людьми з великої літери. Про це та багато чого цікавого з досвіду молодого освітянина – далі у розмові.

Чому ви вирішили стати вчителем? Поділіться історією, як потрапили до школи та з чого почався ваш шлях.

– Чотири року тому я був у пошуках роботи. Мій друг запропонував мені піти працювати вчителем інформатики у школі. Спочатку було лячно, бо я мав лише досвід роботи вожатим у таборі. Але я поборов себе та пішов, і це було одне з моїх найкращих рішень.

– Що для вас бути вчителем?

– Вчитель – це місія. Моя місія – це учні. Бути не тільки педагогом, а й наставником, старшим братом, другом. Передавати знання та свій життєвий досвід. І це стосується не тільки шкільних предметів, а і звичайного життя. Навчати їх і навчатися самому. Виховувати в дітях Людину та сіяти світло. Адже саме вони є майбутнім нашої країни. І я в них вірю, всім серцем.

– Як школярі реагували на те, що до них прийшов молодий учитель?

– Памʼятаю, у перший день прибігло багато учнів до кабінету, щоб подивитися, хто прийшов. Потім я завойовував їхню повагу та інтерес, адже я для них був ніхто. Налагоджував та будував стосунки. Згодом усе прийшло до норми. Головне – я був собою.

– Які проблеми, на вашу думку, існують у програмі, за якою працюють у школі? Розкажіть більше про те, з якими викликами довелося зіткнутися під час навчання школярів.

– Розповім на прикладі фізики. Вже у сьомому класі ми проходимо масу тіл, у формулі якої є обʼєм тіла. Я питаю в учнів: "Ви ж знаєте, що таке обʼєм тіла?" Кажуть: "Ні". Я питаю, що вони зараз проходять по геометрії. Вони відповідають, умовно, трикутники. І я починаю пояснювати їм що таке обʼєм, і витрачати на це час, який би міг витратити на пояснення інших тем. Адже ми не можемо йти далі, не пройшовши це. І з таким я стикався купу разів. У цьому не винні вчителі. Це проблема програм. Вони не збігаються між собою. І це треба вирішувати.

Ще була проблема, що учні бояться запитувати. Якщо вони не зрозуміли – їм соромно перепитувати. Це величезна проблема, і я з цим працюю. І вже є успіхи. Вам не передати те щастя, коли я бачу по учню, що він зрозумів!

– Що вас дратує у шкільній системі?

– Насправді багато чого. Аби все згадати. Наприклад, зараз є таке поняття, як "сімейне навчання". Раніше це були учні, які з якихось причин навчаються вдома. Зараз – це школярі, які виїхали з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Вони навчаються за кордоном, але одночасно і в Україні на сімейному навчанні. Тобто після 11 класу вони отримують два атестати. Це як? Я до кінця не розумію. І проблема у тому, що більшість батьків сумлінно підходять до виконання завдань, які дають українські вчителі. Але знову ж таки, дитина навчається однозначно у двох школах, виконує купу завдань. Це велике навантаження. Так це я до чого: є батьки, які не виходять на зв’язок, тобто школяр наче вчиться, але завдання не виконує, на листи не відповідає. Що робити? Теоретично ми маємо писати заяву на те, що учень не виходить на звʼязок, і відраховувати, якщо що. Але ми намагаємося до останнього знайти контакти.

– Що б ви змінили в освіті в Україні? В програмах тих предметів, які ви викладаєте?

– Насправді багато, але всього не згадаєш. Я би додав нові предмети або додав би їх у програму якихось інших. Наприклад, фінансова грамотність і сексуальна освіта. Це дуже важливо для майбутньої дорослої людини.

Також я змінив би програми навчання, щоб вони йшли поряд. Як я наводив приклад з фізикою та геометрією. Фізика та алгебра і тому подібне. Передивився б основи здоров’я, попрацював би над програмами з інформатики. Там вже неактуальні теми. Я би дивився вперед.

Варто додати те, що учням точно знадобиться. Враховував би напрям школярів різних шкіл у складанні програми з інформатики. Наприклад, я навчав своїх учнів програмі Photoshop. І в мене вже є приклад, як учениця підпрацьовує на тому, що виконує замовлення у цій програмі. Ну це ж круто! Дівчина в 11 класу вже має мінімальну професію і є якийсь старт.

– Чого, на вашу думку, не вистачає молодим педагогам? А чого фахівцям, які мають вагомий педагогічний досвід?

– Молодим викладачам не вистачає впевненості в собі та своїх силах. Є ще болюче питання заробітної плати. Тим, хто вже з досвідом і давно працює у школі, не вистачає прийняття сучасності – нових мод і тенденцій. Світ не стоїть на місці, і мені в цьому плані пощастило. Мої колеги прийняли мене таким, який я є, вони не проти того, як я працюю, який маю вигляд, і підтримують мене в усьому. Але я знаю, що комусь в цьому плані пощастило менше. Це також проблема – чому молоді педагоги не йдуть у заклади освіти.

– Як до вас ставляться колеги? Чи є якісь упередження стосовно вашого віку?

– Мене прийняли як свого. З моїм стилем одягу та поведінкою, з моїми татуюваннями. Вони побачили, як я працюю з учнями і що дітям подобаються мої уроки.

Я завжди намагаюсь допомогти своїм колегам. А вони завжди відгукуються на мої прохання допомогти. Вони тільки раді були, що прийшла нова людина. І якби адміністрація і мої колеги поводилися не так, як поводяться, не факт, що все вийшло б так, як вийшло.

– Чи приходять до вас по пораду колеги або дають якісь поради щодо проведення уроків?

– Зазвичай ні. Дуже рідко бувають з перевірками, але я показую результат. Це знання і настрій моїх учнів. Я також не даю поради, якщо мене не питають. А так у кожного вчителя свій стиль, і кожен відрізняється один від одного. У цьому і суть.

– Що найбільше подобається школярам на ваших уроках? А що ні?

– Те, що я з ними розмовляю на рівних. Так, вони мене називають Руслан Ігорович. Але це не значить, що я якесь божественне створіння, до якого не можна сказати зайвого слова. Ні. Я розмовляю з учнями на інші теми, крім уроків. Можемо пожартувати, поговорити на серйозні теми, до сліз. Я можу щиро спитати в них пораду, так само, як і вони у мене. Я перед ними чистий, щирий та чесний. Тим самим я показую приклад для них, і вони тепер не бояться сказати, що не зробили домашнє завдання. Знають, що я зроблю зауваження і поясню їм, як дорослим людям, навіщо це робити. Ми можемо обговорювати життєві проблеми та смішні ситуації. І я дуже це ціную. Просто не передати як – мені дуже важливо з ними говорити.

– Як змінилося викладання предметів з початком війни? Чи вдається встигати "пройти" всю програму? Якими методами ви користуєтесь, аби подолати освітні втрати в школярів?

– Коли я прийшов у школу, 4 роки тому, був ще коронавірус, усі ходили в масках. Ну вчителі – так точно. І мені було важко розкритися повністю, адже я був у масці, і складно будувати зоровий контакт з учнями. А людині важливо бачити обличчя співрозмовника. Так от. З початком повномасштабного вторгнення усі "маски" були зняті. Я розкрився, це відгукнулось і у школярів. І почалась нова історія.

Щодо програми – то це біда. Тривоги, обстріли, блекаут – все це, звісно, впливає. А до цього ще й карантин був. Рівень знань відчутно знижується, уроки випадають, часу на відпрацювання мало, та і дітей шкода. Я намагаюсь якось "втиснути" теми, щоб не загубились важливі моменти, але на деяких треба затриматись, проте що поробиш. Усі вчителі намагаються зробити максимум у цій ситуації. На мою думку, варто думати над новим вирішенням цієї дуже важливої проблеми.

– Розкажіть історію з вашими традиціями. Як вони зʼявляються і як на них реагують учні? Скільки вже їх маєте? (Зокрема традиція, коли школярі запізнюються).

– Традиції я вважаю необхідним складником для колективу. Це те, що обʼєднує його і показує, що всі ми рівні. Одна з таких – це звичай, коли учень запізнився, то він має розповісти віршик українською мовою. Навіть якщо я запізнюсь. Таке буває, але дуже рідко, але я також розповідаю вірш. Бо я такий же, як мої учні – всі рівні. Спочатку з жартом сприймали і приколом, але виконували. Я їм завжди пояснюю все. Зумів донести також і те, що запізнюватись – шкідливо. А тим паче для дорослого життя. У школі, якщо вчитель почав урок і забігає натовп дітей – це дуже збиває педагога і сам урок. Це прояв неповаги. Звісно, якщо є поважна причина запізнення – вірш не питаю.

Спочатку школярі розповідали просту поезію, зараз вже творчо підходять до цього. Шукають і вивчають нові, але запізнень майже немає. Вони всі чекають дзвінка під моїм кабінетом. Як і я, якщо бачу, що залишилось мало хвилин до уроку, то біжу у клас, бо учні прийшли. Я поважаю школярів та їхній час, а вони поважають цю традицію. І для мене це дуже цінно.

– У вас широка аудиторія в ТікТок, і відео набирають велику кількість переглядів. Як думаєте, чому маєте таку популярність серед користувачів соцмережі? Чи знаєте ви приблизний відсоток школярів зі своїх підписників?

– Я думаю, секрет у тому, що я на відео – такий, як у житті. Я поводжусь там так само, як на уроках. Я не роблю себе ідеального. Я показую все як є. Щодо аудиторії, то думаю, що половина – це діти. Тому я відповідально ставлюся до того, що показую, в усіх соцмережах.

– Чому, на вашу думку, варто йти працювати вчителем?

– У кожного своя відповідь. Я хочу робити цих дітей кращими, пояснювати, як працює цей світ зі сторони фізики та реального, справжнього життя, передаю їм цінності, які, на мою думку, їм знадобляться. Вчу поваги та турботи, бути щирими та справжніми, бути чесними та справедливими, на своєму прикладі. Адже навчання наших дітей – це найцінніший внесок у майбутнє нашої України.

– Які би поради ви дали вчителям?

– Йти у школу. Якщо питання заробітної плати – то шукати підробіток. Діти – це кайф, вони чисті, справжні. В них можна і треба вкладати хороше. Вони кращі, ніж деякі дорослі.

– Яких принципів ви дотримуєтеся в своїй роботі?

– Чесність, щирість, справедливість – в усіх сенсах. Я відповідаю на будь-яке запитання, яке вони ставлять. Стосується це уроку чи мого життя – я показую їм справедливість. Якщо не зробив домашнє завдання без поважних причин, скажи правду. Я поставлю два або зроблю зауваження. І в мене немає улюбленців – всі рівні.

Також якщо щось пообіцяли – робіть. І я так само, на мені відповідальність. Вони дивляться на мене, беруть приклад, і це важливо для мене. І, звісно, щирість – у сміху та у сльозах.

– Чи є якісь ситуації, які ви запамʼятали за весь період вашої роботи у школі?

– Таких просто купа. Коли ми збираємося у поїздку завозити авто для воїнів, я прошу їх намалювати малюнки. Це важливо для них. Але учні чують це як принести купу всього (їжі, теплих речей тощо). Вони так забили всю нашу машину, що я ледве не розплакався.

Коли підірвали Каховську ГЕС, на наступний ранок, за пів години навчального дня, уся сцена була забита допомогою настільки, що вже попросили не нести, бо наша машина не змогла би довезти.

Ще я веду боротьбу з палінням серед дітей. І там купа історій, але це не можна розповідати. Насправді цих моментів дуже багато. Для мене важливо, коли я з учнем привітаюсь за руку, коли вони діляться своїми життєвими проблемами. Тож кожен мій робочий день є особливим.

– На відео в ТікТок видно, що в кабінеті облаштовано ваш особистий куток. Там висять прапори. Чи вітає або дозволяє це адміністрація і як до цього ставиться? А як сприймають це самі діти? Якою була реакція на російський прапор, який лежить на підлозі при вході до вашого кабінету?

– Це була моя ідея. Мені ніхто не забороняв. Я вважаю, що коли, як не зараз, виховувати патріотизм у дітей. Там є прапор з моїх волонтерських поїздок із підписами військових. Учням завжди цікава кожна історія з поїздок. Є шеврони. Діти дивляться та дізнаються, хто їх захищає та гарантує безпечний урок. Є сувеніри з війни. Це також школярам дуже цікаво.

На жаль, вони – діти війни, з цим нічого не зробити вже. Треба працювати, щоб вони не боялися і знали, хто їхній ворог. Є фотографії моїх друзів, які загинули. Учні знають ціну кожного їхнього спокійного дня.

На підлозі лежить прапор РФ як килимок, об який витирають ноги, – діти знають, хто їхній ворог. У них немає сліпого гніву, є тільки злість. Чиста та щира. У когось окупанти забрали рідних, у когось дім. Вони ненавидять їх. Так що їхнє ставлення до ворога абсолютно чесне.

Але діти не заслуговують на те, що з ними відбувається. Я підтримую їх як можу. Їхні сльози – це дуже боляче, я це відчуваю сам, до глибини душі. Дякую нашим воїнам, що є можливість навчати та навчатись. Школярі знають, якою ціною, вони шанують та поважають кожного, хто наближає перемогу.

– Як багато у вас російськомовних учнів? Як ви проводите українізацію і чи можете похвалитися якимись успіхами в цьому?

– Російськомовні учні є, але вони в цьому не винні. Вчителі спілкуються лише українською у школі. Це закон, і всі його дотримуються. Школярі іноді переходять на російську, я роблю зауваження, але не кричу на них. Я взагалі не кричу на дітей, вважаю це ненормальним та нелогічним. Я прошу повторити їх те ж саме, тільки українською, і хвалю їх за те. І так потроху, по цеглинці, ми це будуємо. Не все одразу, але прогрес є.

– Усі знають, та й багато молодих вчителів скаржаться на те, що в школі зарплати невисокі. Вам вистачає на ще щось, окрім їжі?

– Так, це проблема. Я її вирішую тим, що шукаю підзаробіток, який мені до душі. Тож викрутитися можна, головне – бажання. Але праця вчителів дуже недооцінена у грошовому еквіваленті. Те, яку місію і роботу вони виконують, має оплачуватись значно більше. І тоді й мотивація зʼявиться в нових педагогів і в тих, хто вже працює.

– Розкажіть про ваше ставлення до штучного інтелекту. Чи користуєтесь самі і чи підтримуєте те, що учні можуть користуватись ним під час підготовки до уроків? На вашу думку, як він може допомогти або нашкодити школярам?

– ШІ – це прогрес, невідворотний. Хто захоче – знайде у ньому рішення проблем людства. Хто захоче – знайде зброю. Все у наших руках, так само і для школярів.

Наскільки я знаю, вони ще не дуже його використовують. Натомість студенти вже активно користуються. Головне – підходити з розумом до ШІ, розуміти, що це лише система, яка може десь тобі допомогти, а основну частину ти маєш робити сам.

– Як ви вважаєте, чого не вистачає сучасним дітям під час вивчення інформатики? Як це впливає на тих учнів, які вирішать здобувати освіту в ІТ-сфері? Зокрема, планується впроваджувати нову програму вивчення інформатики з використанням ІТ-студій, де учні молодшої та середньої школи зможуть створювати ігри. На вашу думку, чи це корисний досвід і як він може впливати на успіхи дітей?

– На мою думку, треба спочатку забезпечити школи всім необхідним. У мене в кабінеті навіть немає електронної дошки. Проєктор працює на стіну, але я не скаржусь. Мені ще пощастило, бо прямо перед тим, як я прийшов, моя школа виграла якийсь конкурс, і нам передали 22 ПК з моніторами, клавіатурами та мишками. Щоб робити те, про що ви сказали, треба почати з простого – щоб у кожній школі були хоча би сучасні компʼютери і навчальна програма. Там буде й результат і успіхи.

– Як, на вашу думку, ґаджети впливають на навчання школярів? Допомагають чи навпаки? Які у вас діють правила під час уроків щодо використання телефонів?

– Ґаджети – це проблема. Багато учнів вже в окулярах. Але це питання не до смартфонів, а до наукового прогресу, адже він летить і ми разом з ним. Вчителі не можуть обмежувати волю та щось забороняти. Ми можемо пояснити, чому це варто або не варто робити. Як я й чиню. Також я намагаюсь зацікавити дітей уроком, щоб не було часу на телефон. Звісно, на всіх це не діє. Але відсотків 90 мене слухають, чують і беруть активну участь в уроці.

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з Іванною Коберник, яка розповіла про проблеми освіти в Україні та те, якими мають бути уроки літератури в школі.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Може перерости у наступ: аналітик розповів про небезпечні дії ворога
GlavRed
2025-04-05T10:45:09Z
Росія вбила 616 українських дітей: нові дані прокуратури
Gazeta UA
2025-04-05T10:42:04Z
Нічна ворожа атака на Україну
360ua.news
2025-04-05T10:31:42Z
Графіки відключення світла в Дніпрі 6 квітня: кому слід готуватися до знеструмлення
Политека
2025-04-05T10:31:36Z
У Києві на Кловському схилі провалюється земля: мешканці занепокоєні через будівництво, яке може призвести до катастрофи
Antikor
2025-04-05T10:15:52Z
Росіяни атакували село на Харківщині чотирма FPV-дронами - пошкоджені будинки
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:54Z
В окупованій Ялті рестораторів примушують вмикати «патріотичні композиції»
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:13Z
Безкоштовне житло для переселенців в Києві: як отримати тимчасове проживання
Политека
2025-04-05T10:00:37Z
У боях поблизу Бахмута загинув воїн з Київської області
Antikor
2025-04-05T09:57:48Z
"За наших дітей! За кожне втрачене життя!": Сили оборони приготували помсту за Кривий Ріг
24tv
2025-04-05T10:57:05Z
Що не можна робити в Чехії: 10 правил, які варто знати
24tv
2025-04-05T10:54:04Z
Свято вже незабаром: коли українці відзначатимуть Вербну неділю у 2025 році
24tv
2025-04-05T10:39:44Z
Французькі розробники представили тактичний баражувальний дрон OSKAR
InternetUA
2025-04-05T10:31:55Z
Син прогулював онлайн уроки в школі. Як суд покарав матір на Харківщині
Telegraf
2025-04-05T10:27:22Z
На фронті вже працюють оптоволоконні дрони з дальністю польоту 20 км і нові РЕБ - Сирський
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:44Z
Дострокова пенсія в Україні: хто може вийти на пенсію у 50 років
24tv
2025-04-05T10:03:37Z
У Софії Київській відбулась церемонія випуску військових капеланів
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:28Z
У Міноборони розʼяснили порядок отримання виплат, які належали загиблому військовому
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:00Z
Якщо росіяни зупиняться і підуть, війна може закінчитися завтра, - Рютте
Antikor
2025-04-05T10:54:53Z
ЗМІ: РФ влаштовувала підриви посилок із секс-іграшками, залучаючи до цього українців
Европейская правда
2025-04-05T10:49:53Z
WP про нові тарифи США: Трампу підготували різні варіанти, але він обрав формулу, яка перевернула світову торгівлю
ZN UA
2025-04-05T10:49:30Z
Росія проштовхує "вигідну" співпрацю: як США можуть потрапити в пастку
24tv
2025-04-05T10:39:36Z
Естонія вислала росіянина, який виправдовував злочини Росії
Европейская правда
2025-04-05T10:37:06Z
Президент Франції може стати головним у переговорах з путіним від Європи – The Telegraph
iPress
2025-04-05T10:31:36Z
Армія РФ завдала майже 500 ударів по Запорізькій області: є поранений та руйнування
ZN UA
2025-04-05T10:25:57Z
"Скоро Путін буде найвразливішим": Шапран сказав, чому США не ввели мита проти РФ
GlavRed
2025-04-05T10:25:49Z
У США почали діяти нові мита Трампа у розмірі 10% проти всього світу: розраховують отримувати 300-600 мільярдів доларів щорічно
Antikor
2025-04-05T10:25:33Z
Співачка Анна Нетребко, яка підтримувала Путіна, виступить у Королівській опері в Лондоні
Antikor
2025-04-05T10:27:21Z
Голлівуд роками обманює фанатів кіно: у фільмах про космос знайшли абсурдний фейк
24tv
2025-04-05T10:21:03Z
Ексучасниця "Холостяка" вийшла заміж у США та поділилась відео з церемонії
24tv
2025-04-05T10:18:33Z
Ексчоловіка Кеті Перрі Рассела Бренда звинуватили у зґвалтуванні та сексуальному насильстві
Antikor
2025-04-05T09:54:29Z
"До вечора дожили тільки мої": Малахова емоційно розповіла про любов до дітей
GlavRed
2025-04-05T09:27:08Z
Учасниця шоу "Холостяк-12" Марина Голд вийшла заміж
Комсомольская правда
2025-04-05T09:16:00Z
В оксамитовій сукні й об'ємній накидці: Дженніфер Лопес з'явилася на публіці в розкішному образі
24tv
2025-04-05T08:54:42Z
В Україні знімають біографічний фільм про Квітку Цісик
Детектор М
2025-04-05T08:48:21Z
Рецензія на фільм «Такі дрібниці» / Small Things Like These
ITC
2025-04-05T08:15:35Z
На війні загинув один з найсильніших альпіністів України Тарас Цушко
Комсомольская правда
2025-04-05T10:57:58Z
Гераскевич висловився про обстріл Кривого Рогу і закликав не допускати росіян до змагань
24tv
2025-04-05T10:54:50Z
Директор Баварії: Таких, як Мюллер, більше не буде
Football.ua
2025-04-05T10:54:31Z
"Мазаний" як Мілевський? "Баварія" відмовилася від зірки збірної України
Telegraf
2025-04-05T10:51:19Z
Миколенко не потрапив до заявки на гру проти Арсеналу, Зінченко — на лаві запасних
Football.ua
2025-04-05T10:43:31Z
Мюллер оголосив про відхід із Баварії наприкінці сезону
Football.ua
2025-04-05T10:43:27Z
Самовпевненість зашкалює: брат Ф'юрі заявив, що відправив би Джошуа на пенсію
24tv
2025-04-05T10:33:52Z
"Стає справжнім відкриттям": колишній гравець Роми оцінив прогрес Довбика
24tv
2025-04-05T10:27:23Z
Мотта: Я не згоден, коли говорять про мій провал у Ювентусі
Football.ua
2025-04-05T10:19:18Z
Укрзалізниця відновила ще низку онлайн-ресурсів
УкраинФорм
2025-04-05T10:51:23Z
Нове 25% мито на імпорт пива до США: можуть позбавити Європу 100 тисяч робочих місць
Antikor
2025-04-05T10:31:37Z
Україна збільшила експорт товарів на 4,5% у березні
24tv
2025-04-05T10:21:48Z
Міністр фінансів США звинуватив китайську компанію DeepSeek у спаду фондового ринку
Antikor
2025-04-05T10:04:11Z
Samsung оголосила про підвищення цін на оперативну пам’ять та флеш-накопичувачі
InternetUA
2025-04-05T10:01:22Z
Українцям відключатимуть електроенергію: кому доведеться жити при свічках
Знай
2025-04-05T09:30:36Z
Поїзд Київ-Чернівці встав неподалік від столиці - пасажирам довелося йти пішки
Telegraf
2025-04-05T09:30:32Z
Бензин і дизель подешевшають в Україні: прогноз на квітень
Gazeta UA
2025-04-05T09:27:34Z
Сем Альтман – мільярдер без частки в OpenAI: як він заробив свій капітал
InternetUA
2025-04-05T09:25:14Z
Названо недооцінений засіб, який прибирає плями із взуття: як він працює
GlavRed
2025-04-05T10:25:39Z
Ситно, пряно та смачно: ідеальний хумус на кожен день
24tv
2025-04-05T09:48:01Z
Трендові парфуми на весну 2025: найкращі парфуми, які зачарують всіх жінок
24tv
2025-04-05T09:36:40Z
Дизайнерський елемент, через який ваша маленька ванна здається ще тіснішою
24tv
2025-04-05T09:30:46Z
На початку сезону спаржі: секрети вирощування "їжі королів"
Комсомольская правда
2025-04-05T09:01:06Z
Головне правило весняної обрізки лаванди: треба знати, аби вона цвіла все літо
24tv
2025-04-05T08:42:03Z
Китайський гороскоп на завтра 6 квітня: Драконам - конфлікти, Козлам - образи
GlavRed
2025-04-05T08:27:28Z
Вона не "глазунья" – українською ця страва називається по-іншому
24tv
2025-04-05T08:15:38Z
Вийде такою, як у бабусі: рецепт улюбленої домашньої ковбаси на Великдень
24tv
2025-04-05T08:09:26Z
Судитимуть киянина, який чинив психологічне й фізичне насилля щодо своєї жінки
Украина Криминальная
2025-04-05T10:51:19Z
В Іспанії внаслідок шторму загинуло троє людей
Европейская правда
2025-04-05T10:45:51Z
В Туреччині загинула "Міс Європа": втікала від поліції
Antikor
2025-04-05T10:45:21Z
Стали відомі імена ще двох загиблих внаслідок удару Росії по Кривому Рогу
24tv
2025-04-05T10:39:08Z
У Києві затримали злочинця, який посеред вулиці ударив та пограбував дитину
Antikor
2025-04-05T10:18:45Z
"Шахед" знищив будинок на Чернігівщині: власники - відоме подружжя Попенків, пов’язане з засновником «Дружба-Нова»
Antikor
2025-04-05T10:12:41Z
Медик розповів про стан постраждалих унаслідок ракетного удару по Кривому Рогу
УкраинФорм
2025-04-05T10:04:49Z
У лікарнях Кривого Рогу залишаються 38 постраждалих від ракетного обстрілу
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:04Z
"Я ці крики не забуду": очевидці розповіли про перші хвилини після удару по Кривому Рогу
GlavRed
2025-04-05T09:27:55Z
Ubisoft здивували фанатів Far Cry 4, випустивши патч для гри через 10 років після її релізу
24tv
2025-04-05T10:42:10Z
Презентація Xiaomi QLED TV X Pro запланована на 10 квітня
Portaltele
2025-04-05T10:31:31Z
Красногірське планує змінити технологію обробітку ґрунту
AgroPortal
2025-04-05T10:30:06Z
Де продавати товари в інтернеті. Переваги та недоліки головних каналів
Детектор М
2025-04-05T10:27:50Z
Чим можна замінити молоко у випічці: найкращі альтернативи
GlavRed
2025-04-05T10:25:06Z
Нова пошта знову в центрі скандалу: що не так із "фірмовим пакуванням"
Telegraf
2025-04-05T10:03:41Z
Названо 10 найпродуктивніших смартфонів цього року
InternetUA
2025-04-05T09:01:10Z
Росіяни презентували розробку, завдяки якій їхні дрони зможуть самі собі обирати ціль: чим це небезпечно
ZN UA
2025-04-05T08:55:39Z
В'єтнамські розробники представили вітчизняні дрони-камікадзе на оптоволокні, що працюють без GPS
InternetUA
2025-04-05T08:31:13Z
В Україні зробили оригінальну машину для гуманітарного розмінування
AutoCentre
2025-04-05T10:16:33Z
У Києві помітили рідкісний кросовер Volkswagen 2000-х із потужним дизелем
Фокус
2025-04-05T10:06:57Z
«Формула-1»: Ферстаппен виграв кваліфікацію Гран-прі Японії
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:45Z
Рідкісний спорткар помітили у Львові: як він виглядає і скільки коштує
Telegraf
2025-04-05T10:03:06Z
Нова технологія забезпечує збільшення швидкості заряджання акумуляторів на 500%
Фокус
2025-04-05T09:00:01Z
Водії були приголомшені: чоловік проїхався на ліжку містом
Фокус
2025-04-05T07:51:47Z
Тест-драйв нового Toyota Land Cruiser Prado J250 2.4 Turbo. Зухвало, але не грубо
AutoCentre
2025-04-05T07:27:14Z
Toyota GR86 отримала яскраво-жовту спецверсію Yuzu
AutoCentre
2025-04-05T07:16:27Z
Водій самокату виходить з близької смертельної ситуації після того, як його збив автомобіль
Топ Жир
2025-04-05T02:30:19Z
Маріанна Буданова отримала лікування в США після рецидиву отруєння
360ua.news
2025-04-05T10:00:25Z
В кремі проти акне знайшли небезпечну речовину
24tv
2025-04-05T09:15:53Z
Щоб отримати водійське посвідчення, українцям потрібно буде пройти ВЛК
Antikor
2025-04-05T08:09:45Z
9 сигналів організму, що вам бракує магнію
24tv
2025-04-05T06:30:41Z
Францію охопив спалах вірусу чікунгуньї, в одному з регіонів оголосили надзвичайний стан
Комсомольская правда
2025-04-05T05:51:00Z
Чому можуть не рости зуби мудрості: неочевидне пояснення
GlavRed
2025-04-05T03:27:40Z
Пилові кліщі, грибки та бактерії: чому не варто спати з мокрою головою
Gazeta UA
2025-04-04T23:57:45Z
Якщо ви хочете добре висипатися, забудьте про ці 5 міфів про сон
24tv
2025-04-04T19:36:52Z
Один інгредієнт суттєво вплине на смак авокадо: експертка розповіла, який
24tv
2025-04-04T19:18:39Z