![Шукає нове місце, – Подоляк сказав, як повернути Китай на бік України](https://thumbor.my.ua/a9C3wFAw_h_vdWZLEYlLpfVeTVw=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Ff96d3c075f550f96ea6975140ce56c49.jpg)
Шукає нове місце, – Подоляк сказав, як повернути Китай на бік України
Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк зауважив 24 Каналу, що Китай поводитиметься вкрай обережно, вивчаючи наявну ситуацію.
Що означає поведінка Китаю
Подоляк зазначив, що Китай нині шукає своє нове місце. І це буде глобальне місце, тому що Росія його уже втратила, а воно не може залишатися вільним.
Звичайно, Китай претендує сьогодні на певне політичне лідерство глобального типу,
– сказав радник керівника ОП.
Пекін дуже обережно себе поводить, вивчаючи диспозиції, які нині є.
За його словами, Китай зараз розуміє, що з погляду впливу на глобальні процеси він є набагато більшим за Росію. І він не може бути партнером "карликової країни". Адже Росія поступово падатиме все нижче й нижче.
Як Україні працювати з Китаєм
Радник керівника ОП вважає, що потрібно працювати з Китаєм, пояснюючи, чому йому вигідно дистанціюватися від Росії. Адже китайська стратегія розраховується на 10 – 50 років, а не так, як живе Путін – тут і зараз.
Китаю треба чітко усвідомити, що він набагато більший і може претендувати на зовсім інші ролі,
– заявив Подоляк.
Він констатував, що Китай продовжує свою обережну політику – стабільно займає нейтральну позицію. Нам же треба пояснювати свою. Тому бажано було б, аби Пекін на різному рівні брав участь у самітах та зустрічах.
Подоляк додав, що це потрібно робити, щоб нейтральна позиція Китаю була як мінімум пролонгована, як максимум – аби Пекін починав кулуарно тиснути на Росію, пояснюючи, що світ не може існувати, коли правил не існує.
Більше про позицію Китаю щодо війни в Україні
- На початку березня спецпредставник Китаю Лі Хуей відвідав Москвув рамках турне щодо врегулювання "воєнного конфлікту". Після цього посланець Пекіна заявив, що є лише один спосіб досягти миру.
- 7 березня делегація з КНР завітала до Києва. Під час візиту китайцям продемонстрували зразки уламків збитої ракети виробництва КНДР. Також їм розповіли про ситуацію з ядерною та радіаційною безпекою.
- Загалом останнім часом Китай і Туреччина активізували зусилля щодо створення переговорних платформ щодо російсько-української війни. В Інституті вивчення війни зауважують, що Росія намагається використати ці ініціативи на свою користь.