Глава Пентагону: США не допустять поразки України
Міністр оборони США Ллойд Остін на відкритті 20-го засідання Контактної групи з питань оборони України у вівторок, 19 березня, заявив, що Вашингтон та коаліція країн у форматі "Рамштайн" не допустять поразки України, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.
Остін зазначив, що наразі українські сили перебувають у суворих умовах і ведуть важкі бої, а мирні жителі страждають від обстрілів РФ.
“Але Україна не відступить, і Сполучені Штати теж. Тому наше сьогоднішнє послання чітке: Сполучені Штати не допустять поразки України. Ця коаліція не допустить поразки України, і вільний світ не допустить поразки України", - наголосив Остін, додавши, що РФ “заплатила шалену ціну за імперські мрії” глави Кремля Владіміра Путіна.
За даними Штатів, щонайменше 315 тисяч військових РФ було вбито або поранено з початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ, крім того, Росія витратила до $211 млрд на підтримку агресії проти України.
За словами Остіна, обрана Путіним війна коштуватиме РФ $1,3 трлн раніше очікуваного економічного зростання до 2026 року.
Також глава Міноборони додав, що українські захисники України продовжують знижувати можливості Кремля, нагадавши, що Україна потопила, знищила або пошкодила близько 20 середніх і великих кораблів ВМФ РФ та продовжує збивати військові літаки росіян.
"Ми, як і раніше, сповнені рішучості надати Україні ресурси, необхідні їй для протистояння агресії Кремля", - запевнив міністр, нагадавши, що минулого тижня США оголосили про допомогу Києву на $300 млн.
Остін зазначив, що підтримка України — це також інвестиції у глобальну безпеку.
Глава Міноборони США вкотре попередив, що Путін не зупиниться в Україні. Але він нагадав слова американського президента Джо Байдена про те, що Україна може зупинити Путіна, якщо союзники надаватимуть Києву зброю, необхідну для самозахисту.
“Виживання України поставлено на карту. І вся наша безпека під загрозою. Тому ми продовжимо разом протистояти завойовницькій кампанії Путіна", - наголосив Остін.
Тим часом схвалення допомоги Україні від США застрягло у Палаті представників Конгресу, на тлі нестачі боєприпасів у Києва. Сенат після тривалої затримки, все-таки схвалив законопроєктпро допомогу Україні, однак документ повинні підтримати обидві палати Конгресу, щоб президент зміг підписати його як закон. Втім, противники надання допомоги Україні в межах Республіканської партії є потужною фракцією в Палаті представників, де республіканці мають вузьку більшість. Як наслідок, Джонсон блокував ухвалення законопроєкту.
Зараз республіканці у Палаті працюють над новим законодавством про допомогу Києву, яке, зокрема, може передбачати кредитну програму. У Білому домі та Пентагоні скептично поставилися до такої ідеї, заявивши, що країні, яка переживає війну, буде надто складно віддавати такі кредити.
Чи є надія на розблокування американської допомоги та які ще існують варіанти підтримки від США? Про перспективи допомоги Києву від Штатів розповідав Олександр Хара у статті "Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі".