MY.UAНовини
Сценарист фільму Буча Олександр Щур: Деякі сцени переписував десять разів – і щоразу плакав
Сценарист фільму Буча Олександр Щур: Деякі сцени переписував десять разів – і щоразу плакав

Сценарист фільму Буча Олександр Щур: Деякі сцени переписував десять разів – і щоразу плакав

В Україні та США вже пройшли закриті покази робочої версії фільму «Буча». Прем'єру заплановано на осінь 2024 року. Сценарист Олександр Щур розповів Коротко про, як проходив процес роботи над фільмом, підбір акторів та ставлення до критики.

«Це культурна зброя, яка розверне світ до України»

– Фільм «Буча» ще до виходу в прокат викликав хвилю критики в інтернеті. Говорять, після негативних відгуків його навіть довелося перезнімати.

– Це абсолютна неправда – такого ми ніколи не робили. Але так, комусь не подобається фільм. Реалізовано той сценарій та монтаж, які ми написали на самому початку, і єдине, що ми доробляли – це музика та звук.
Хоча перемонтувати та перезнімати фільм – це стандартна голлівудська практика. Вони мають на це гроші. Від 10 до 50% фільму можуть перезняти.
- А як взагалі ставитеся до критики вашої роботи? 
- Ми живемо у вільній країні, і кожен може висловлювати свою думку. Якщо комусь не подобається, з цим не можна посперечатися, бо немає жодного фільму у світі, який би сподобався всім. Але відгуки від глядачів у залі, які дивилися робочі матеріали фільму – це не прем'єра, вона буде на одному з кінофестивалів, - ми маємо гарні. Ось зараз «Оппенгеймер» зібрав сім "Оскарів" та мільярд доларів, але я знаю десятки людей, яким він не сподобався настільки, що вони пішли із сеансу. Взагалі ніхто не очікував, що тригодинний фільм, де вся стрічка – суцільні діалоги на складні теми, зробить такий фурор.

Фільм « Буча » дивилися безпосередні очевидці тих жахів – в Україні на закриті покази ми запрошували тих, хто став прототипами героїв фільму, аби почути їхню думку. Мене дуже надихнула подяка жінки з Бучі. Достатньо подяки однієї такої людини, щоб було зрозуміло, для чого ми цей фільм робили. Вона виїхала до США з двома дітьми та була на перегляді там, а її чоловік-парамедик загинув в Україні.

Також фільм бачили відомі волонтери та фотографи, які працювали в Маріуполі в окупації. Ми запросили їх, щоб виключити помилки у фільмі – щоб не повторилася та сама ситуація, як із фільмом « Юрик », який обурив маріупольців. Крім того, нас консультувало ГУР, оскільки у фільмі йдеться і про роботу розвідки. Наш фільм дивилося багато офіцерів, у тому числі й особисто Буданов. Ми отримали підтримку МЗС, міністра культури із заступниками, Генштаба, Міноборони.

Фільм «Буча» – це культурна зброя. Він коштує - як 1/10 частина танка, але може допомогти набагато більше, якщо завдяки йому виділять гроші. Ми поїхали до США саме з тією місією.

«Росіяни, як хворі садисти, добре відчувають страх»

– Фільм порівнюють із документалкою Мстислава Чернова « 20 днів у Маріуполі », яка отримала «Оскар» – не на користь «Бучі». Не заздрите успіху «20 днів…»?

- Їх порівнювати можуть лише ті, хто подивився обидва фільми, а таких одиниці. Як я можу заздрити, я дуже радий – це чудова перемога української команди, і це також зверне увагу на Україну. І це героїчний вчинок, що вони взагалі змогли це зняти та вивезти ці матеріали. Режисер на церемонії вручення "Оскара" висловив мою думку – що краще б цього фільму не було. Краще було б знімати комедії, а не Бучу, але, на жаль, це довелося зробити. Фільм "20 днів у Маріуполі" приверне увагу і до нашого.

- Здебільшого ви працюєте з комедіями. Чому вирішили взятися за таку важку тему?

- Сценарист та продюсер Крейг Мейзін зняв правдиву драму про Чорнобиль, яка голосно пройшла у всьому світі, хоча до цього писав сценарії для брутальних комедій, наприклад «Дуже страшне кіно». Комедійний автор може писати драми. Як українець я хотів зробити для своєї країни те, що я вмію робити найкраще – написати сценарій. І ще мене зачепила історія волонтера Костянтина Гудаускаса, литовського єврея, громадянина Казахстану. Він міг виїхати, але лишився і вивозив людей. Ця історія буде цікавою не лише в Україні, вона стане потужним меседжем для тих країн на Заході, які все ще сумніваються, чи треба допомагати. Не можна залишатися осторонь.

- А сам Костянтин дивився?

- Звичайно, він був і на зйомках та показував локації, де що відбувалося і як саме. Ще на етапі написання я зустрічався не лише з ним, а й з усіма тими, кого він рятував, серед них – композитором Ігорем Дмитровичем Покладом та його дружиною Світланою та з багатьма жителями Бучі. Ігор Дмитрович похвалив музику - від композитора-легенди, який написав понад сотню опер та композицій, почути це особливо приємно.

- Чим вас вразила особистість Костянтина Гудаускаса?

- Це дуже м'яка людина, причому дуже хоробрий. Думаю, я б побоявся проїжджати стільки разів блокпости росіян. Я б так зробив лише зі своєю родиною, мабуть. Ризик бути вбитим був дуже великий... І ось ця його сміливість і рятувала. І я знаю це не тільки від нього – росіяни дуже добре відчувають страх. Хворі садисти таке дуже люблять. А коли людина не боїться, вони цього не розуміють і починають відступати. Це ми також показали у фільмі. Ця хоробрість надавала впевненості і Костянтину на блокпостах, і тим, кого він вивозив.

Польський актор Цезарій Лукашевич (у центрі) зіграв роль Костянтина Гудаускаса

Актори відмовляються грати росіян

- Серед акторів ніхто не відмовлявся грати, щоби не пропускати через себе ще раз цю трагедію?

- Таке було, але це стосувалося не теми, а ролі – багато хто не хоче грати росіян. Росіян у нас зіграли круті актори В'ячеслав Довженко, Анатолій Сміян – їм удалося зробити потужні образи та зобразити їх не карикатурно, а правдиво. Головну роль відіграв поляк Цезар Лукашевич. Загалом у нас знялося 120 акторів плюс 800 акторів масових сцен.

- Чи доводилося відмовлятися від якихось сцен через надмірну жорстокість чи згладжувати їх?

- Це те, чому багато хто боїться дивитися «Бучу», як і «20 днів у Маріуполі». Ми показуємо трагедію через людську драму – у кадрі немає агресивної жорстокості, річок крові чи зґвалтувань. Крім того, чим кривавіше кіно, тим сильніші вікові обмеження, відповідно, у фільму менше шансів потрапити на телебачення, дистрибуцію чи стрімінг. А ми хочемо показати цей фільм широкій аудиторії.

- А де ви самі були під час подій у Бучі?

- Я живу трохи на схід від Бучі, у Вишгороді. Вранці 24 лютого бачив вертольоти, які штурмували Гостомель, – вони пролітали над нами. Початок війни бачив на власні очі. Вишгороду пощастило, що він відокремлений рікою, і росіянам не вдалося зайти.

- Якби на той момент ви були в Бучі, це допомогло б у написанні сценарію чи, навпаки, завадило?

- Це такий жах, що складно вгадати, як би це на мене вплинуло. На мою думку, не обов'язково був свідком. Стівен Спілберг не був у концтаборі, а Джеймс Камерон не плив на "Титаніку", але це не завадило їм зняти чудові фільми про це. Якщо вивчається матеріал, для творчої людини цього достатньо.

«Це важкий досвід – працювати з Бучею після комедій»

- Наскільки вам психологічно важко працювати з такими темами, як Буча ?

- Це досить важко – сценарист має все пропустити через себе. Коли виписуєш діалоги та розумієш, що ці люди – справжні і вони загинули, це дуже боляче. Були деякі сцени, які я по шість-десять разів переписував – і щоразу плакав. Це людська трагедія. Для мене це тяжкий досвід. Але в житті треба робити і такі речі, не можна постійно перебувати лише в позитивній тематиці. Емоції мають бути різними. Головне, що всі ці мої моральні страждання – це ніщо, порівняно з тим, що пережили ці люд, або що переживають фізично та морально наші хлопці на фронті. У такі моменти розумієш, що твої моральні страждання чи недосип - це все нісенітниця, і треба збиратися і йти далі.

– Скільки версій сценарію довелося написати?

- Перший драфт (версія. – Авт.) писався пів року, ще три-чотири місяці покращувався. Сценаристи мають такий вислів: «Сценарій не можна перестати писати, його можна кинути». Можна нескінченно щось покращувати, і ви не закінчите його ніколи. Це стосується будь-якого сценарію до будь-якого фільму.

- Чи існують якісь правила, що гарантують створення якісного сценарію?

– Я люблю, коли є історія зміни людини – так звана «арка персонажа». На початку це одна людина, а наприкінці – зовсім інша. Це цікаво спостерігати. І дуже цікаво, якщо у фільмі закладено другий шар - коли глядач бачить не тільки те, що лежить зовні, а й є ще якийсь метафоричний зміст.

- Кого ви самі вважаєте найкращим сценаристом? Хто на вас мав найбільший вплив?

– Важко сказати… У нас зазвичай знаменитими стають режисери чи продюсери, а сценаристів мало хто знає. Хіба що таких, як Вуді Аллен, який сам пише сценарії до своїх фільмів. Напевно, краще сказати про кіно – це американський фільм «Касабланка» 1942 року про окуповану нацистами Францію. Це художній фільм, знятий під час війни, що ще раз підтверджує правильність того, що під час війни треба знімати про війну. "Список Шиндлера" - і книга, і фільм дуже потужно зроблені. Той самий Вуді Аллен.

Знімають удесятеро менше, ніж до війни

- Який жанр кіно зараз найбільш затребуваний?

- В Україні завжди заходять або комедії, або пригодницькі та сімейні. Це можна бачити за популярністю мультфільму «Мавка», фільмів «Я, ти, він, вона», «Скажене весілля», «Довбуш»… А у світі – блокбастери та комедії. Ось на американському ринку вийшла "Дюна-2" - і на неї неможливо було купити квитки. Вона зібрала більше 200 мільйонів доларів на перший вікенд прокату. Це є вічні теми. Але хороші фільми завжди знайдуть свого глядача.

- Скільки коштував фільм і де брали гроші?

– Це приватні інвестиції з України, Польщі, Канади, США. Багато що для зйомок нам надали безкоштовно. Бюджет фільму – близько мільйона доларів, але чистих грошей там близько 600 тисяч.

- Наскільки ситуація з кіно в Україні погіршилася після початку повномасштабної війни?

– Якщо до війни все йшло вгору – знаходили гроші, знімали кіно, наші фільми постійно щось вигравали, то з 2022 року утворилася прірва. Знайти великі гроші та зняти повнометражний фільм майже неможливо. Багато хто виїхав, багато хто пішов захищати країну. Кіно часто знімають з допомогою дронів – кіношники стали операторами дронів. Піротехніки та каскадери теж пішли до армії. Це обов'язково вплине на якість фільмів. На серіали були невеликі суми, на художні поки що нічого. Подивимося. За час повномасштабної війни, якщо не помиляюся, зняли лише три фільми – торік, які планують випускати у прокаті. Це удесятеро менше, ніж знімали до цього.

Досьє "Коротко про

Про що фільм?

Художня драма «Буча» заснована на реальних подіях, що відбувалися у передмісті Києва на початку повномасштабної війни. Головний герой – волонтер-іноземець, який вирішив залишитися в Україні та допомагати мешканцям, незважаючи на можливість виїхати з країни та не ризикувати життям. Його прототипом став волонтер Костянтин Гудаускас – громадянин Казахстану литовського походження, мешканець Бучі. Прототипом ще одного героя фільму став український композитор, лауреат Шевченківської премії Ігор Поклад, котрий зустрів війну у своєму будинку у Ворзелі. Зйомки фільму проходили на Київщині через рік після тих подій.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Росіяни атакували цивільну інфраструктуру Одеси, є загиблі й поранені
УкраинФорм
2024-11-18T12:39:57Z
Атака на Одесу: експерт оцінив, чи справді на місто впала збита ракета
TSN
2024-11-18T12:39:55Z
"Це просто фільм жахів, земля горіла": очевидці в Одесі розповіли про кривавий обстріл Росії
TSN
2024-11-18T12:39:18Z
На дорозі в Одесі лежать тіла з цивільними, а у Росії радіють, що влучили у готель з військовими
24tv
2024-11-18T12:39:09Z
Зеленський відвідав Покровськ
УкраинФорм
2024-11-18T12:37:09Z
Загроза оточення ЗСУ: військовий експерт повідомив, що зараз відбувається на Курахівському напрямку
Политека
2024-11-18T12:31:38Z
В Україні місцями прогнозують невеликі дощі
1News
2024-11-18T12:24:34Z
У Вінниці перевіряють масове «замінування» вишів, шкіл та садочків
УкраинФорм
2024-11-18T12:16:39Z
Відключення світла: експерт спрогнозував, коли ситуація покращиться
TSN
2024-11-18T12:13:04Z
Відомий співак різко розкритикував творчість "Антитіл": "Ніколи не переварював"
TSN
2024-11-18T12:39:47Z
Помер автор культової пісні Едіт Піаф Шарль Дюмон: подробиці
Фокус
2024-11-18T12:30:26Z
Хливнюк відмовився від премії Магнітського
УкраинФорм
2024-11-18T12:17:09Z
Учасницю шоу "Холостяк" в мережі захейтили через групу інвалідності
Фокус
2024-11-18T12:15:30Z
Боролися навіть жінки: у США відбувся конкурс двійників зірки серіалу "Ведмідь"
Фокус
2024-11-18T12:15:10Z
Високі чоботи – тренд зими: з чим їх ефектно стилізувати
24tv
2024-11-18T12:09:20Z
Камерон Діас повертається: Netflix випустив трейлер Знову в справі
1News
2024-11-18T12:06:00Z
57-річна Ніколь Кідман прикрасила обкладинку чоловічого глянцю
Фокус
2024-11-18T12:00:40Z
У Херсоні російський дрон пошкодив будівлю обласного театру ляльок
Комсомольская правда
2024-11-18T11:46:12Z
Дозвіл Києву бити по території Росії: штаб Трампа зробив заяву
ГЛАВКОМ NET
2024-11-18T12:39:57Z
Україна сподівається на передачу Ізраїлем російської зброї, захопленої у Лівані й Газі - посол
УкраинФорм
2024-11-18T12:39:48Z
Це не випадкові удари – це показові удари, - Зеленський відреагував на обстріл Одеси
24tv
2024-11-18T12:39:39Z
ЗМІ: США знімають далекобійні обмеження для України тільки на Курщині, де є війська КНДР
Европейская правда
2024-11-18T12:39:27Z
Не просто конфлікт в Абхазії: яку комбінацію хоче розіграти там Росія
24tv
2024-11-18T12:39:06Z
Рішення Байдена не вплине на небажання Шольца давати Україні Taurus
УкраинФорм
2024-11-18T12:33:21Z
«Треба збирати речі»: чиновники РФ тікатимуть з прикордонних регіонів - причина
GlavRed
2024-11-18T12:27:00Z
Бербок обговорить ситуацію в Україні з генсеком НАТО та у форматі «Веймар+»
УкраинФорм
2024-11-18T12:24:40Z
Переплатили ₴8 млн. під час закупівлі TruCam – судитимуть ексзаступника Голови Держагентства інфраструктурних проєктів України
Украина Криминальная
2024-11-18T12:24:32Z
Хірурги ампутували чоловіку не ту ногу – фото
TSN
2024-11-18T12:39:40Z
Як зберігати волоські горіхи, щоб вони залишалися смачними та свіжими до 18 місяців
TSN
2024-11-18T12:39:17Z
Яка користь дерунів для здоров'я: ви будете здивовані
TSN
2024-11-18T10:36:04Z
Короткозорість у дітей зростає — ось як захистити зір
Portaltele
2024-11-18T10:05:34Z
Чому дієти та марафони не допомагають схуднути
24tv
2024-11-18T09:39:47Z
Як зорі допоможуть впоратися з витратами цього тижня
360ua.news
2024-11-18T09:06:39Z
Учасницю "Холостяка-13", яка має інвалідність, захейтили: дівчина відповіла на критику
24tv
2024-11-18T09:00:26Z
Реформа МСЕК: у МОЗ розповіли, як українцям встановити інвалідність у 2025 році
Хвиля
2024-11-17T22:36:37Z
За канонами фільмів жахів: учена ввела в себе небезпечні віруси, борючись зі смертельною хворобою
Фокус
2024-11-17T19:21:50Z
В Україні перенавчатимуть жінок аграрним спеціальностям
24tv
2024-11-18T12:39:07Z
Держбюджет отримав майже ₴4 мільярди від продажу ОГХК
УкраинФорм
2024-11-18T12:33:23Z
Війна і борги: ВАР просить парламент заборонити примусові стягнення
Agravery
2024-11-18T12:32:56Z
McDonald’s в Україні відмовиться від використання пластику в упаковці до 2025 року
Agravery
2024-11-18T12:32:55Z
Зниження експорту агропродукції вплинуло на фрахтові ставки для Дунайських портів — Spike Brokers
Agravery
2024-11-18T12:32:53Z
Ціни на свиней забійних кондицій на 4,8% нижче ніж на початку місяця
Agravery
2024-11-18T12:32:42Z
Лише 24% виробників свинини підтримують вступ до ЄС
Agravery
2024-11-18T12:32:39Z
Найбільше експортували соняшникову олію та сою: підсумки агроекспорту за першу декаду листопада
Agravery
2024-11-18T12:32:31Z
Україна та Польща посилюють аграрне партнерство: обговорено спільний форум та подолання напружень на кордоні
Agravery
2024-11-18T12:32:19Z
Лікар створив найбільший малюнок у світі площею 1004 квадратних метри – фото
TSN
2024-11-18T12:39:42Z
98-річний чоловік отримав диплом про закінчення середньої школи
TSN
2024-11-18T12:39:14Z
У Швеції діє "табу" на банани: все через фобію однієї з міністерки
24tv
2024-11-18T12:39:05Z
У Німеччині підтвердили намір передати Україні дрони, які називають "міні-Таурусами"
Европейская правда
2024-11-18T12:32:04Z
"Ти зробив наш ранок": син Тімура Мірошниченка засвітився у прямому ефірі з зірковим татом
24tv
2024-11-18T12:30:42Z
"Був довгоочікуваним сином": що відомо про двох дітей, яких вбила ракета РФ у Сумах
GlavRed
2024-11-18T12:30:41Z
Людиноцентричність організації: чи це лише про турботу до працівників? Досвід компанії ЕРАМ
Фокус
2024-11-18T12:27:49Z
Деякі українці зможуть отримати грошову допомогу в розмірі 3 600 гривень
24tv
2024-11-18T12:24:54Z
Історія родини, що живе в центрі кільцевої дороги Великої Британії
360ua.news
2024-11-18T12:24:06Z
Поставте на зиму тарілку з сіллю на підвіконня: ви будете приємно здивовані результатом
TSN
2024-11-18T12:39:16Z
Хто щасливіший – самотні люди чи в стосунках
24tv
2024-11-18T12:15:09Z
Чи потрібно чистити печериці перед приготуванням: ви здивуєтеся
24tv
2024-11-18T12:15:01Z
Як побудувати здорові стосунки з командою: 6 книг, які треба прочитати всім
24tv
2024-11-18T11:48:19Z
Важливо бути важливим: чому і як працює ефект Даннінга-Крюгера
24tv
2024-11-18T11:39:58Z
Гості на порозі: 10 простих способів створити вдома святкову атмосферу
24tv
2024-11-18T11:30:11Z
"Олів'є" і поруч не стояло: новий рецепт шикарного салату "Віночок" на Новий рік
GlavRed
2024-11-18T11:27:11Z
Генерація мандрівників: чому покоління Z використовує подорожі для кар'єри
24tv
2024-11-18T11:09:57Z
Як зрозуміти, що перед вами заздрісник: 3 ключові ознаки
TSN
2024-11-18T10:37:51Z
Лідер збірної Норвегії назвав головного конкурента команди на новий біатлонний сезон
24tv
2024-11-18T12:33:52Z
Відомий склад жіночої збірної України з футболу WU19 на ігри відбору Євро
УкраинФорм
2024-11-18T12:33:32Z
Світлана Грушко судитиме матч жіночої Ліги чемпіонів УЄФА
УкраинФорм
2024-11-18T12:24:54Z
Матчі тижня: вирішальна гра Ліги націй для України та гаряча Італія вихідними
Football.ua
2024-11-18T12:19:15Z
Шищенко – про поразку від Чорноморця в спарингу: Помилки будуть у кожній грі
Football.ua
2024-11-18T12:01:26Z
"Відео арбітра АПЛ із наркотиками? Так одразу незрозуміло. Потрібно подивитися VAR": найкращі коментарі тижня на Football.ua
Football.ua
2024-11-18T12:01:02Z
Росія вбила у Сумах майстра спорту Сергія Сухарєва
Комсомольская правда
2024-11-18T11:58:14Z
"Я люблю Росію": ексгравець Реала й низки італійських грандів пробив дно ганебною заявою
24tv
2024-11-18T11:48:10Z
Фудзі підкорилась – українці на вершині подіуму!
AutoCentre
2024-11-18T11:37:45Z
Кривавий удар по багатоповерхівці у Сумах: очевидці розповіли, як пережили ракетний обстріл
TSN
2024-11-18T12:40:32Z
У Дніпрі СБУ затримала злочинну групу, яка займалася рекетом: її очолював депутат
TSN
2024-11-18T12:39:27Z
Одесу обстріляли балістикою: стало відомо, хто загинув
TSN
2024-11-18T12:39:06Z
Атака на Одесу: що відомо про загиблих та якою ракетою росіяни обстріляли місто
TSN
2024-11-18T12:39:03Z
РосЗМІ показали кадри удару по Кременчуцькій ГЕС і стверджують, що дамба пошкоджена
Фокус
2024-11-18T12:36:17Z
В Одесі кількість поранених зросла до 39, восьмеро загиблих
УкраинФорм
2024-11-18T12:21:43Z
Серед загиблих внаслідок удару по Одесі є поліцейський та працівник «швидкої»
УкраинФорм
2024-11-18T12:16:20Z
Не лише будинки: в Одесі під ворожий удар потрапили також університет і адмінбудівля
24tv
2024-11-18T12:15:47Z
На Дніпропетровщині горіла конеферма, загинули понад 140 тварин
Комсомольская правда
2024-11-18T12:15:23Z
"Голоси в трубці": користувачі iPhone зіткнулися з доволі незвичною проблемою
InternetUA
2024-11-18T12:32:39Z
Ілон Маск змінив алгоритми X для самопіару та просування республіканців – дослідження
ITC
2024-11-18T12:32:26Z
Як отримати безкоштовні фріспіни в онлайн казино?
Bin UA
2024-11-18T12:23:00Z
Можуть стати джерелом енергії: в Україні розробили "тролейбуси-павербанки"
Фокус
2024-11-18T12:17:31Z
Casio випустила розумний перстень у формі годинника з індикатором часу та будильником
24tv
2024-11-18T12:15:56Z
Валерій Варениця про вплив блекаутів на теледивлення, зміни телеаудиторії та тренди українського ринку реклами
Детектор М
2024-11-18T12:10:11Z
Відключення світла: як покращити мобільний зв’язок
ZN UA
2024-11-18T12:05:29Z
NASA могло ненавмисно вбити життя на Марсі
Portaltele
2024-11-18T12:05:05Z
Кількість дзвінків від шахраїв у Viber зменшилась на 80% у 2024 році
Детектор М
2024-11-18T12:01:59Z
Вже зовсім скоро знадобиться: блогер розповів, як швидко очистити лід з лобового скла автомобіля
TSN
2024-11-18T12:39:14Z
Срібна куля: представлено найшвидший 1000-сильний Mercedes S-Class
Фокус
2024-11-18T12:13:29Z
Стали відомі фіналісти конкурсу “Автомобіль року” у Європі
AutoCentre
2024-11-18T12:08:01Z
Отримає технологію нового гібрида: з’явилися нові подробиці Mercedes-Benz CLA
AutoGeek
2024-11-18T12:01:13Z
У Київ привезли найшвидший універсал у світі
Топ Жир
2024-11-18T11:36:27Z
Новий електричний кросовер BMW iX3 показали до прем’єри
AutoGeek
2024-11-18T11:25:11Z
Простояв 53 роки в гаражі: виявлено культовий спорткар за $100 000 у новому стані
Фокус
2024-11-18T11:21:18Z
Оновлений Lexus ES дебютував у Гуанчжоу
360ua.news
2024-11-18T11:09:32Z
Випустять лімітованою серією: Geely та Baidu показали електричний гіперкар з автопілотом
AutoGeek
2024-11-18T10:57:33Z