YouTube зобов'язав творців маркувати реалістичний контент, створений ШІ
Відеохостинг YouTube представив новий інструмент у Creator Studio, який зобов'язує користувачів помічати реалістичний контент, створений з використанням генеративних моделей штучного інтелекту або інших інструментів.
У блозі компанії зазначається, що «реалістичний контент» означає, що користувач може легко прийняти його за реальне місце, подію або людину. Відповідна позначка відображатиметься з розширеної версії опису або на передній панелі відеоплеєра.
«Ми не вимагаємо від авторів позначати явно нереалістичний, анімований контент, який містить спецефекти або використовує генеративний штучний інтелект для допомоги у виробництві», - йдеться у повідомленні.
Представники сервісу навели приклади контенту, що потребує відповідної позначки:
- Використання образу реалістичної людини: цифрова зміна контенту для заміни обличчя однієї людини на іншу або синтетичне створення голосу людини для озвучування відео.
- Зміна кадрів реальних подій чи місць: наприклад, створення враження, ніби спалахнула справжня будівля, або зміна реального міського пейзажу, щоб він виглядав інакше, ніж насправді.
- Створення реалістичних сцен: показ реалістичного зображення вигаданих масштабних подій, таких як торнадо, що рухається до реального міста.
У повідомленні також йдеться, що YouTube не зобов'язуватиме творців позначати, що ШІ застосовувався для, наприклад, написання сценаріїв, розробки ідеї відео або створення субтитрів. Не буде маркуватися і явно нереалістичний контент або контент, редагування якого було незначним.
До винятків віднесли:
- Явно нереалістичний контент, наприклад анімація або поїздка на єдинорозі фантастичним світом.
- Регулювання кольорів або світлофільтрів.
- Спеціальні ефекти, такі як розмиття фону або vintage ефекти.
- Фільтри краси чи інші візуальні покращення.
Нагадаємо, нещодавно Європарламент схвалив текст закону, яким врегульовано питання щодо використання технологій штучного інтелекту. Це один із перших законодавчих актів у світі, який встановлює чіткі межі застосування та відповідні механізми регулювання.