MY.UAНовини
"Ніколи не кажи ніколи": чому в певний момент війни в Україні дійсно можуть з’явитися західні війська
"Ніколи не кажи ніколи": чому в певний момент війни в Україні дійсно можуть з’явитися західні війська

"Ніколи не кажи ніколи": чому в певний момент війни в Україні дійсно можуть з’явитися західні війська

Мова не йде саме про натовські війська, бо їх, як таких, не існує. Сили Альянсу – це ЗС його країн-членів. Тому питання відправки військ західних країн до України – це особиста справа кожної держави.

За словами міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, не є таємницею, що певна кількість західних військових присутня в Україні. Частково цю "таємницю" вже розкрив канцлер Німеччини Олаф Шольц, емоційно пояснюючи, чому не може надати Україні далекобійні ракети Taurus, здатні серйозно пошкодити Керченський міст. Ще наприкінці лютого він заявив, що Берлін не може собі дозволити присутність німецьких військових в Україні, які б допомагали Києву з наведенням ракет Taurus на цілі, як це роблять Британія та Франція зі своїми Storm Shadow і SCALP.

Необхідність присутності німецьких військових для наведення Taurus спростували як німецькі політики та експерти, так і власне виробник цих ракет. Небажання передати Україні Taurus – виключно особистий страх Шольца перед Росією та Путіним. Частково це також питання керування ризиками міфічної ескалації, хоча Кремль вже використав всі військові засоби проти України, крім ядерної зброї. Тому, не зовсім зрозуміло, про яку ескалацію йдеться. Проте, такого ж принципу продовжують дотримуватися й у Вашингтоні.

Але підхід до цього принципу в Європі на третьому році повномасштабної війни Росії проти України починає змінюватися.

По-перше, після перепризначення Путіна в Росії ще на шість років, коли Кремль намалював йому понад 87% голосів, вже всім зрозуміло, що Москва не зупиниться, її економіка на військових рейках, і ці "вибори" були радше референдумом щодо продовження війни.

По-друге, на тлі політичного хаосу в США та ймовірності другого "пришестя" Дональда Трампа до Білого дому, який вже робить неоднозначні заяви щодо підтримки союзників по НАТО, все більше європейських лідерів розуміють, що треба розвивати свої ОПК та розбудовувати регіональні альянси, більше покладаючись на власні сили.

Це не "стратегічна автономія" Європи від Америки чи "смерть мозку НАТО", про яку кілька років тому говорив президент Франції Еммануель Макрон, а свого роду щеплення від можливого розвороту США в бік ізоляціонізму та більшої зосередженості Америки на Китаї. І заяви Макрона про можливість відправки до України західних військ – його відлуння.

Тож, чому варто всерйоз сприймати заяви Макрона та інших європейських лідерів, що на якомусь етапі війни в Україні дійсно можуть з’явитися західні війська? Від чого це залежить, та як може відреагувати Москва? ТСН.ua розкаже в цьому тексті.

Нічний кошмар Путіна: НАТО наближається

Напередодні Другої світової в одній зі своїх промов президент США Рузвельт, який був переконаний у неминучості війни, закликав свою країну до "карантину для боротьби з епідемією беззаконня в світі, епіцентром якої є авторитарні держави". Проте тоді в Конгресі панував жорсткий ізоляціонізм, діяв закон про нейтралітет, і ця промова Рузвельта була сприйнята вкрай негативно. Щось схоже в США відбувається й зараз.

ТСН.ua вже писав, що після зустрічі з Дональдом Трампом у Флориді на початку березня, угорський прем’єр Віктор Орбан заявив, що Україна не отримає ні копійки збройної допомоги в разі перемоги Трампа на президентських виборах у США в листопаді цього року. "Якщо Америка не дасть грошей, самі європейці не зможуть профінансувати цю війну, і тоді війна закінчиться", – передав начебто слова Трампа прем’єр Угорщини. В Європі вже не заперечують той факт, що Орбан ретранслює проросійські меседжі. Тому ніхто не знає, чи можна вірити його словам про те, що сказав Трамп, на відміну від публічних заяв власне самого Трампа, що він би закінчив війну Росії проти України за 24 години, домовившись із Путіним. Не менш песимістичні заяви лунають і в бік європейських союзників США по НАТО. Наразі Трамп вже дещо пом’якшив свою риторику, заявляючи, що Америка прийде на допомогу в разі нападу в обмін на сплату Європою своєї справедливої частки оборонних витрат. Проте, нагадаємо, що раніше Трамп і це ставив під сумнів, погрожуючи під час свого президентства навіть виходом США з НАТО.

Попри те, що Україна та врегулювання війни в Європі стали заручниками президентських передвиборчих баталій у США, про можливе скорочення американської військової допомоги Київ попереджали ще наприкінці 2022 року. Тому можлива зміна американського курсу для України та Європи не мала б бути несподіванкою. Вже влітку минулого року, коли Британія, а потім і Франція передали Україні свої далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP, у британських дипломатичних та експертних колах почала всерйоз дискутуватися ймовірність відправки їхніх військ до України на певному етапі війни. Потім про це вперше публічно сказав колишній посол України в Британії Вадим Пристайко після повернення зі своєї дипмісії у Лондоні у другій половині 2023 року.

"Британія – це перша країна серед західних членів НАТО, яка публічно обговорює можливість безпосередньої участі британських військових у конфлікті в якийсь момент, якщо Україна програватиме. Вони не говорять про безпосередню участь військового контингенту Великої Британії у бойових діях на території України, але розуміють, і вже винесли це в публічний дискурс, що рано чи пізно за умов програшу України їм доведеться воювати з Росією десь в Європі", - наголошувала ще в лютому в своїй колонці для ТСН.ua очільниця напряму "Регіональна безпека та дослідження конфліктів" Фонду демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва, та дослідниця Лондонської школи економіки та політичних наук Марія Золкіна.  

За словами старшого наукового співробітника Hudson Institute Люка Коффі, Британія неодноразово заохочувала своїх європейських сусідів підтримувати Україну. На початку 2022 року, напередодні повномасштабного російського вторгнення, королівські ВВС вже доставляли в Україну вкрай необхідну зброю.

"Мабуть, найсміливішим виявом підтримки України стала поставка Британією минулого літа ракет Storm Shadow дальністю 250 км. Вони стали першою далекобійною зброєю, яку Захід надав Україні. Незабаром після цього французи надали свою версію тієї ж ракети (SCALP – ред.). Storm Shadow зіграли провідну роль у забезпеченні українцями можливості завдавати ударів по російському флоту. Дальність дії ракети відкинула російський флот досить далеко від українських вод, щоб продовжити експорт зерна в країни Глобального Півдня", - зазначає Люк Коффі.

Україну вже не кинуть: негласний тандем Британії та Франції

Від самого початку повномасштабного російського вторгнення, коли стало зрозуміло, що план "Київ за три дні" провалився, Москва почала погрожувати Україні й Заходу застосуванням ядерної зброї. Протягом останніх кількох місяців, надто після заяви Еммануеля Макрона про можливість відправки до України західних військ, Кремль й особисто Путін знову почали публічно погрожувати ядерною зброєю, говорячи начебто про те, що їхня тріада більш сучасна за американську.

Насправді Росія вже давно використовує так звану політику стратегічної невизначеності. Що це означає? Ніхто достеменно не знає, чи дійсно Путін готовий натиснути ядерну "кнопку". Він може піти на це, а може й – ні. За словами голови Військового комітету НАТО, адмірала Роба Бауера, наразі Альянс не бачить жодних рухів з боку Росії, які би свідчили про підготовку Росії до можливого ядерного удару. Проте для західних партнерів і союзників – це вагомий стримуючий фактор у питанні передачі Україні більш потужної зброї, як, наприклад, далекобійні ракети ATACAMS чи Taurus. А Макрон своєю заявою про можливість появи західних військ в Україні першим серед західних лідерів за понад два роки повномасштабної російської війни підвищив ставки, використовуючи ту саму політику стратегічної невизначеності.

Погано, що цю заяву Макрона одразу кинулися спростовувати майже всі європейські лідери від Берліна до Вашингтона, за виключенням знову ж таки Британії, Польщі, країн Балтії та кількох скандинавських держав. І тут треба ще раз звернути увагу не негласний тандем Лондона та Парижа в цьому питанні. Саме ці дві європейські країни мають ядерну зброю, тому, кому як не їм робити відповідні заяви.

До того ж, є ще один дуже вагомий фактор: якщо до 24 лютого 2022 року Україну, по суті, списували з рахунків, вважаючи, що ми не встоїмо перед російською навалою; то зараз, розуміючи стратегічні наслідки програшу України для континенту, європейські союзники готові брати на себе ініціативу та відповідальність, якщо, наприклад, російські війська знову підуть на Одесу чи Київ.

"Франція здатна виділити одну дивізію, тобто близько 20 тис. осіб, для участі в коаліції протягом 30 днів. Вона здатна командувати коаліційним армійським корпусом чисельністю до 60 тис. осіб, об'єднавши французьку дивізію і національні сили з однією або кількома дивізіями союзників. Штаб корпусу є важливою структурою для управління сухопутними операціями різної інтенсивності, від врегулювання кризових ситуацій або місій запевнення до операцій високої інтенсивності", - написав у своїй статті для Le Monde начальник Генштабу французької армії П’єр Шілль.

Ця колонка була опублікована вже після зустрічі Шольца, Макрона та польського прем’єра Туска в Берліні у форматі Веймарського трикутника тиждень тому, де ніхто з трьох європейських лідерів, навіть Макрон, не згадав про можливість появи західних військ в Україні. А Шольц ще раз підкреслив, що "ми (напевно він мав на увазі Німеччину та НАТО – ред.) не перебуваємо в стані війни з Росією".

На думку голови комітету ВР з питань зовнішньої політики Олександра Мережка, деякі західні лідери зараз можуть бути трохи наляканими й говорити "ні" можливості появи західних військ в Україні, але дуже швидко незабаром можуть сказати "так". І це, до речі, дуже вагомий стримуючий фактор щодо Путіна. Захід також зрозумів: якщо нам не вдасться, запобігти Третій світовій війні і нападу Росії на країну-члена НАТО буде неможливо.

"Я пам’ятаю перші тижні після початку повномасштабного вторгнення. Було враження, що світ завмер у шоці. Були навіть заяви деяких країн, які свідчили, що нас списали, бо їм навіть було вигідно повернутися до business as usual з Росією. Але ми довели нашу спроможність, як держави. І на Заході, мені здається, існує традиція допомагати тим, хто допомагає собі. Вони побачили, що понад два роки ми ефективно боремося проти "другої" армії світу, що ми звільнили більше половини окупованої після 24 лютого 2022 року території, в певному сенсі встановили контроль над Чорним морем, і російський флот просто втік із ганьбою. І це вражає", - сказав в інтерв’ю ТСН.ua Олександр Мережко.

Варто нагадати, що вперше про можливість відправки західних військ до України Еммануель Макрон сказав 26 лютого в Парижі після неформального саміту західних партнерів щодо подальшої підтримки України. Старший науковий співробітник Центру аналізу європейської політики (Париж) Ніколя Тензер підтверджує, що ця заява французького президента стала певним шоком для союзників. Проте, на думку експерта, вони не мали цьому аж так дивуватися, адже на зустрічі 26 лютого в Парижі за закритими дверима це питання проговорювалося, але, швидше за все, більшість союзників не знали, що Макрон збирався говорити про це публічно. 

Поки що питання появи в Україні західних військ, за словами заступника голови комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгора Чернєва, це більше гіпотетична історія. Але через те, що вона вже почала обговорюватися, це значне підвищення ставок і значна глава в наших відносинах з європейськими країнами.

"Я розумію, чому це робить Макрон, намагаючись перетягнути лідерство в Європі на себе (в часи браку лідерства США в ЄС, хоча це для Макрона другий президентський термін у Франції, і після 2027 року він вже не зможе балотуватися знову – ред.). Але, все одно, такі заяви не можуть бути зроблені без якогось непублічного пропрацювання. І ми бачимо, що деякі країни до цього приєднуються й говорять, що не виключають такої можливості, якщо це буде необхідно. І це дозволяє не стільки нам, скільки європейським суспільствам звикнутися з цією думкою, і коли настане час, вона не буде такою шокуючою для них", - сказав в інтерв’ю ТСН.ua Єгор Чернєв.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Позбавитись алергії на котів допоможуть кури: несподівані результати дослідженння
TSN
2025-07-05T21:18:27Z
Як не зіпсувати лікування ранковою кавою
360ua.news
2025-07-05T19:18:02Z
Чому пораду пити два літри води варто переглянути
360ua.news
2025-07-05T18:30:04Z
Науковці вперше виявили мікропластик у несподіваному місці людського організму
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T17:30:07Z
Короткозорість серед молоді стрімко зростає через цифрові пристрої
360ua.news
2025-07-05T16:30:13Z
Учені розповіли, чим відрізняється звичайна вода від збагаченої та лужної: яка з них корисніша
Фокус
2025-07-05T16:15:46Z
Як допомогти підліткам впоратися з депресією через соцмережі
360ua.news
2025-07-05T15:51:40Z
Російський мільярдер може втратити третину від заробленого в Росії на інвестиціях у Європі та США – ЗМІ
InternetUA
2025-07-06T05:28:59Z
ТАС Агро задіє рекордну кількість техніки під час жнив
Agravery
2025-07-06T05:22:08Z
Непрозорість на ринку перевалки зерна породжує корупційні схеми
AgroPortal
2025-07-06T05:00:11Z
Тарифний апокаліпсис: в Україні прогнозують шалене подорожчання комуналки
Знай
2025-07-06T04:36:14Z
Українців чекає подорожчання комуналки: коли та наскільки зростуть тарифи
Хвиля
2025-07-06T04:30:21Z
Працюючі пенсіонери мають право на доплати: як отримати кошти у 2025 році
24tv
2025-07-06T04:03:16Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Миколаївській області: жителям розповіли про ціни
Политека
2025-07-06T04:01:41Z
В Україні стартував сезон кавунів: що не так із цінами
Хвиля
2025-07-06T03:45:29Z
Мінімальна та максимальна пенсія: який розмір виплат
ZN UA
2025-07-06T03:43:40Z
Орбан після "референдуму": більшість країн також сказали б "ні" вступу України в ЄС
Европейская правда
2025-07-06T05:43:34Z
Американський винищувач F-16 перехопив літак над гольф-клубом Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T05:33:24Z
"Немає ані флоту, ані повітряних сил": Марк Рютте спрогнозував напад Росії на одну з країн НАТО
24tv
2025-07-06T05:30:03Z
На Харківщині повідомили про підозру прихильнику російської агресії
InternetUA
2025-07-06T05:22:37Z
Звідки Росія бере гроші та що відбувається з Фондом нацдобробуту країни
24tv
2025-07-06T05:15:38Z
«Путін – воєнний злочинець»: конгресмен США закликав Трампа відновити постачання зброї Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T04:21:13Z
Рютте: Росія за три місяці виробляє боєприпасів більше, ніж усе НАТО за рік
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T03:48:54Z
Атака на Україну, вибухи у Росії: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T03:24:10Z
Політв'язень Сергій Цигіпа був вимушений оголосити голодування, щоб отримати ліки
УкраинФорм
2025-07-06T02:58:35Z
На фронті за добу 200 боєзіткнень, найбільше - на Покровському та Лиманському напрямках
УкраинФорм
2025-07-06T05:43:05Z
Війська РФ за добу обстріляли 31 населений пункт Сумщини
УкраинФорм
2025-07-06T05:40:48Z
На Донеччині через російські обстріли за добу - троє загиблих і семеро поранених
УкраинФорм
2025-07-06T05:30:44Z
Карта бойових дій в Україні станом на 6 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T05:30:17Z
Затримали постачання техніки: агенти "Атеш" вдарили по логістиці окупантів у тилу
24tv
2025-07-06T05:24:15Z
На Херсонщині за добу внаслідок обстрілів загинули двоє людей і троє поранені
УкраинФорм
2025-07-06T05:19:23Z
Важка ситуація на Покровському напрямку: що роблять окупанти
TSN
2025-07-06T05:18:59Z
ЗСУ збили літак і знищили 1180 окупантів: втрати ворога на 6 липня
24tv
2025-07-06T05:18:29Z
Чи буде сильна спека +40 градусів і більше вже найближчими днями
24tv
2025-07-06T05:03:31Z
Уперше за 100 років: у Парижі відкрили для купання річку Сена
Фокус
2025-07-06T05:42:17Z
Екзотичний куточок з бірюзовою водою: маловідомий водоспад в Україні, який кожен має побачити
24tv
2025-07-06T05:24:25Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 6 липня 2025 року
Фокус
2025-07-06T05:00:50Z
Pule: де і як виробляється найдорожчий сир у світі
AgroPortal
2025-07-06T03:30:11Z
Чому не можна пити каву зранку: популярний "ритуал" вводить в оману
GlavRed
2025-07-06T03:27:53Z
Кабачки у цьому соусі виходять надзвичайно смачними: як іще приготувати овоч
Telegraf
2025-07-06T03:18:33Z
На Дів чекають побутові проблеми: гороскоп на 6 липня
24tv
2025-07-06T02:06:12Z
Заробіток влітку: куди їхати за високими зарплатами, а який регіон краще оминути
Хвиля
2025-07-06T01:27:51Z
Трьом знакам зодіаку пощастить як ніколи найближчим часом
GlavRed
2025-07-06T00:27:49Z
ППО пропустила чотири ракети та 40 безпілотників, трапилося багато влучань
ZN UA
2025-07-06T05:40:31Z
В Україні відзначають День Військово-Морських Сил ЗСУ
УкраинФорм
2025-07-06T05:25:41Z
Частина пенсіонерів залишиться без доплат: у ПФУ назвали головну причину
Хвиля
2025-07-06T05:15:58Z
Росіяни знову вивели в Чорне море носії "Калібрів" — ВМС
ZN UA
2025-07-06T05:06:43Z
Ветеран-засновник видавництва: Свою книгу «Легенда про Вільних» почав писати в госпіталі
Комсомольская правда
2025-07-06T05:04:39Z
Яким чином оформити земельну ділянку під будинком у 2025 році
24tv
2025-07-06T05:03:04Z
Безпілотники в системі ППО: можливе навіть використання лазерної зброї
InternetUA
2025-07-06T05:01:47Z
Все набагато дешевше: жінка розказала, як їй після батьківщини живеться у Туреччині
Фокус
2025-07-06T05:00:36Z
"З самовідданістю захищав незалежність України": під Куп'янськом загинув захисник з Львівщини
24tv
2025-07-06T04:27:04Z
Бейонсе на концерті в США станцювала у шубі від українського бренду СULTNAKED
Комсомольская правда
2025-07-06T05:04:41Z
Учасниця Spice Girls Мел Бі вийшла заміж втретє
Комсомольская правда
2025-07-06T04:34:56Z
Помер композитор Марк Сноу, автор саундтреку до серіалу "Секретні матеріали"
Gazeta UA
2025-07-06T02:09:24Z
"Я боюся": сестра Жанни Фріске у сльозах опинилася на операційному столі
GlavRed
2025-07-05T21:27:59Z
У 2024 році співачка Тіна Кароль показала фото у військовій формі зі зброєю в руках. Як з’ясувалося, артистка пройшла військову підготовку. Тоді багато хто вирішив, що Тіна піариться, але...
FM-TV
2025-07-05T20:21:40Z
Як змінювались бікіні за останні 100 років: ви не повірите у чому купалися наші бабусі
24tv
2025-07-05T20:12:05Z
Зіркові актори й незвичний сюжет: на Netflix вийшла блискуча драма 2004 року, що варта перегляду
24tv
2025-07-05T20:03:26Z
Я псіханув, – Притула пояснив, чому образився на "Новий канал" і зізнався, чи досі тримає злість
24tv
2025-07-05T19:00:56Z
Мел Бі з Spice Girls вийшла заміж у Лондоні
Gazeta UA
2025-07-05T18:12:02Z
У Новоросійську пролунали вибухи: місто атакували БпЛА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T05:36:18Z
РФ вночі вдарила по Київщині, Харкову, Миколаєву та Запорізькій області, деталі
GlavRed
2025-07-06T05:27:35Z
У Запоріжжі внаслідок атаки РФ пошкоджені три багатоповерхівки та частково зруйнована взуттєва фабрика
УкраинФорм
2025-07-06T05:19:30Z
Росія масовано атакувала Миколаїв: під ударом опинилася портова інфраструктура
24tv
2025-07-06T05:16:57Z
Із парашутистами на борту: у російському Забайкаллі рухнув літак Ан-2, є постраждалі
Фокус
2025-07-06T05:15:35Z
Росіяни атакували дронами Харків, Миколаїв та Запоріжжя: серед поранених – дворічна дитина
Комсомольская правда
2025-07-06T04:43:57Z
В Японії попереджають про нові землетруси: люди вірять, що катастрофи передбачив комікс манга
Фокус
2025-07-06T04:27:25Z
Росія атакувала три райони Харкова – є постраждалі, серед них дитина
Лига
2025-07-06T04:24:19Z
Вибухи у Києві, Запоріжжі і не тільки: все про нічну атаку Росії, є руйнування та постраждалі
Telegraf
2025-07-06T04:06:18Z
Важливе про електромобілі: що означають унікальні значки на панелі та екрані
24tv
2025-07-06T03:33:37Z
Чи зможе найпотужніша Mustang обігнати базову версію Corvette Stingray?
Топ Жир
2025-07-06T01:33:29Z
Чому платити більше за новий Grenadier, якщо майже новий вартує на десятки тисяч дешевше?
Топ Жир
2025-07-05T23:18:02Z
Хріслер 80-х із панеллю приладів, наче з кабінету банкіра
Топ Жир
2025-07-05T21:33:34Z
Найменший електромобіль Toyota має зв’язок із Suzuki та жартівливу алюзію на Land Cruiser
Топ Жир
2025-07-05T20:03:47Z
Ексклюзив: Після оновлення програмного забезпечення мій Volvo втратив гальма і зіткнувся на гірській дорозі
Топ Жир
2025-07-05T17:48:53Z
Я протестував китайський електричний позашляховик Stellantis за $30 тисяч — він може скласти конкуренцію Tesla
Топ Жир
2025-07-05T15:33:38Z
Nissan відкликає 450 тис. авто через ризик відмови двигуна VC-Turbo — можуть зупинитись просто на ходу
ITC
2025-07-05T14:04:25Z
Цей вражаючий концепт демонструє, яку модель BMW варто створити наступною
Топ Жир
2025-07-05T12:03:59Z
Дьокерешу дозволили з’явитись у розташуванні Спортінга пізніше за інших гравців
Football.ua
2025-07-06T05:22:48Z
Реал — Боруссія Д 3:2 Відео голів та огляд матчу КЧС-2025
Football.ua
2025-07-06T05:04:53Z
Відмовилася від зміни громадянства та втретє вийшла заміж: де зараз легендарна Підгрушна
24tv
2025-07-06T04:18:18Z
Легенда боксу назвав єдиного бійця, який може перемогти Усика
24tv
2025-07-06T04:12:44Z
Удар в пах та ефектний нокаут: найкращі моменти першого бою Усик – Дюбуа
24tv
2025-07-06T02:15:46Z
Українські тенісистки не потрапили до четвертого кола Вімблдону: це сталось вперше за три сезони
Gazeta UA
2025-07-06T01:42:41Z
В Україні є єдиний стадіон у світі, який вже 40 років чекає першого матчу
Telegraf
2025-07-05T23:06:42Z
Хто вийшов у півфінал Клубного чемпіонату світу-2025: дата та час початку матчів
24tv
2025-07-05T23:06:39Z
Реал у меншості втримав перемогу над Боруссією Д
Football.ua
2025-07-05T22:45:02Z
Потужна магнітна буря пішла на спад — що буде далі
TSN
2025-07-06T05:33:10Z
Топ способів посилити Wi-Fi сигнал у квартирі та офісі
InternetUA
2025-07-06T05:31:14Z
Астронавтка NASA зафіксувала з МКС рідкісне атмосферне явище
ГЛАВКОМ NET
2025-07-06T05:00:17Z
Відома причина, чому Samsung, Apple та Google не збільшують розміри акумуляторів
Portaltele
2025-07-06T04:43:06Z
Лише "геній головоломок" вгадає: де літера С серед О
GlavRed
2025-07-06T04:27:38Z
Коли вийде флагманський MacBook Pro з OLED-екраном і чипом M6
InternetUA
2025-07-06T04:01:35Z
Як правильно заряджати планшет і чи можна використовувати його під час зарядки
Gazeta UA
2025-07-06T03:51:43Z
Астронавтка NASA сфотографувала спалах блискавки над Північною Америкою
УкраинФорм
2025-07-06T03:49:25Z
GTA 6 стане найдорожчою грою в історії, але GTA 7 може обійтися дешевше
InternetUA
2025-07-06T03:02:58Z