MY.UAНовини
"Ніколи не кажи ніколи": чому в певний момент війни в Україні дійсно можуть з’явитися західні війська
"Ніколи не кажи ніколи": чому в певний момент війни в Україні дійсно можуть з’явитися західні війська

"Ніколи не кажи ніколи": чому в певний момент війни в Україні дійсно можуть з’явитися західні війська

Мова не йде саме про натовські війська, бо їх, як таких, не існує. Сили Альянсу – це ЗС його країн-членів. Тому питання відправки військ західних країн до України – це особиста справа кожної держави.

За словами міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, не є таємницею, що певна кількість західних військових присутня в Україні. Частково цю "таємницю" вже розкрив канцлер Німеччини Олаф Шольц, емоційно пояснюючи, чому не може надати Україні далекобійні ракети Taurus, здатні серйозно пошкодити Керченський міст. Ще наприкінці лютого він заявив, що Берлін не може собі дозволити присутність німецьких військових в Україні, які б допомагали Києву з наведенням ракет Taurus на цілі, як це роблять Британія та Франція зі своїми Storm Shadow і SCALP.

Необхідність присутності німецьких військових для наведення Taurus спростували як німецькі політики та експерти, так і власне виробник цих ракет. Небажання передати Україні Taurus – виключно особистий страх Шольца перед Росією та Путіним. Частково це також питання керування ризиками міфічної ескалації, хоча Кремль вже використав всі військові засоби проти України, крім ядерної зброї. Тому, не зовсім зрозуміло, про яку ескалацію йдеться. Проте, такого ж принципу продовжують дотримуватися й у Вашингтоні.

Але підхід до цього принципу в Європі на третьому році повномасштабної війни Росії проти України починає змінюватися.

По-перше, після перепризначення Путіна в Росії ще на шість років, коли Кремль намалював йому понад 87% голосів, вже всім зрозуміло, що Москва не зупиниться, її економіка на військових рейках, і ці "вибори" були радше референдумом щодо продовження війни.

По-друге, на тлі політичного хаосу в США та ймовірності другого "пришестя" Дональда Трампа до Білого дому, який вже робить неоднозначні заяви щодо підтримки союзників по НАТО, все більше європейських лідерів розуміють, що треба розвивати свої ОПК та розбудовувати регіональні альянси, більше покладаючись на власні сили.

Це не "стратегічна автономія" Європи від Америки чи "смерть мозку НАТО", про яку кілька років тому говорив президент Франції Еммануель Макрон, а свого роду щеплення від можливого розвороту США в бік ізоляціонізму та більшої зосередженості Америки на Китаї. І заяви Макрона про можливість відправки до України західних військ – його відлуння.

Тож, чому варто всерйоз сприймати заяви Макрона та інших європейських лідерів, що на якомусь етапі війни в Україні дійсно можуть з’явитися західні війська? Від чого це залежить, та як може відреагувати Москва? ТСН.ua розкаже в цьому тексті.

Нічний кошмар Путіна: НАТО наближається

Напередодні Другої світової в одній зі своїх промов президент США Рузвельт, який був переконаний у неминучості війни, закликав свою країну до "карантину для боротьби з епідемією беззаконня в світі, епіцентром якої є авторитарні держави". Проте тоді в Конгресі панував жорсткий ізоляціонізм, діяв закон про нейтралітет, і ця промова Рузвельта була сприйнята вкрай негативно. Щось схоже в США відбувається й зараз.

ТСН.ua вже писав, що після зустрічі з Дональдом Трампом у Флориді на початку березня, угорський прем’єр Віктор Орбан заявив, що Україна не отримає ні копійки збройної допомоги в разі перемоги Трампа на президентських виборах у США в листопаді цього року. "Якщо Америка не дасть грошей, самі європейці не зможуть профінансувати цю війну, і тоді війна закінчиться", – передав начебто слова Трампа прем’єр Угорщини. В Європі вже не заперечують той факт, що Орбан ретранслює проросійські меседжі. Тому ніхто не знає, чи можна вірити його словам про те, що сказав Трамп, на відміну від публічних заяв власне самого Трампа, що він би закінчив війну Росії проти України за 24 години, домовившись із Путіним. Не менш песимістичні заяви лунають і в бік європейських союзників США по НАТО. Наразі Трамп вже дещо пом’якшив свою риторику, заявляючи, що Америка прийде на допомогу в разі нападу в обмін на сплату Європою своєї справедливої частки оборонних витрат. Проте, нагадаємо, що раніше Трамп і це ставив під сумнів, погрожуючи під час свого президентства навіть виходом США з НАТО.

Попри те, що Україна та врегулювання війни в Європі стали заручниками президентських передвиборчих баталій у США, про можливе скорочення американської військової допомоги Київ попереджали ще наприкінці 2022 року. Тому можлива зміна американського курсу для України та Європи не мала б бути несподіванкою. Вже влітку минулого року, коли Британія, а потім і Франція передали Україні свої далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP, у британських дипломатичних та експертних колах почала всерйоз дискутуватися ймовірність відправки їхніх військ до України на певному етапі війни. Потім про це вперше публічно сказав колишній посол України в Британії Вадим Пристайко після повернення зі своєї дипмісії у Лондоні у другій половині 2023 року.

"Британія – це перша країна серед західних членів НАТО, яка публічно обговорює можливість безпосередньої участі британських військових у конфлікті в якийсь момент, якщо Україна програватиме. Вони не говорять про безпосередню участь військового контингенту Великої Британії у бойових діях на території України, але розуміють, і вже винесли це в публічний дискурс, що рано чи пізно за умов програшу України їм доведеться воювати з Росією десь в Європі", - наголошувала ще в лютому в своїй колонці для ТСН.ua очільниця напряму "Регіональна безпека та дослідження конфліктів" Фонду демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва, та дослідниця Лондонської школи економіки та політичних наук Марія Золкіна.  

За словами старшого наукового співробітника Hudson Institute Люка Коффі, Британія неодноразово заохочувала своїх європейських сусідів підтримувати Україну. На початку 2022 року, напередодні повномасштабного російського вторгнення, королівські ВВС вже доставляли в Україну вкрай необхідну зброю.

"Мабуть, найсміливішим виявом підтримки України стала поставка Британією минулого літа ракет Storm Shadow дальністю 250 км. Вони стали першою далекобійною зброєю, яку Захід надав Україні. Незабаром після цього французи надали свою версію тієї ж ракети (SCALP – ред.). Storm Shadow зіграли провідну роль у забезпеченні українцями можливості завдавати ударів по російському флоту. Дальність дії ракети відкинула російський флот досить далеко від українських вод, щоб продовжити експорт зерна в країни Глобального Півдня", - зазначає Люк Коффі.

Україну вже не кинуть: негласний тандем Британії та Франції

Від самого початку повномасштабного російського вторгнення, коли стало зрозуміло, що план "Київ за три дні" провалився, Москва почала погрожувати Україні й Заходу застосуванням ядерної зброї. Протягом останніх кількох місяців, надто після заяви Еммануеля Макрона про можливість відправки до України західних військ, Кремль й особисто Путін знову почали публічно погрожувати ядерною зброєю, говорячи начебто про те, що їхня тріада більш сучасна за американську.

Насправді Росія вже давно використовує так звану політику стратегічної невизначеності. Що це означає? Ніхто достеменно не знає, чи дійсно Путін готовий натиснути ядерну "кнопку". Він може піти на це, а може й – ні. За словами голови Військового комітету НАТО, адмірала Роба Бауера, наразі Альянс не бачить жодних рухів з боку Росії, які би свідчили про підготовку Росії до можливого ядерного удару. Проте для західних партнерів і союзників – це вагомий стримуючий фактор у питанні передачі Україні більш потужної зброї, як, наприклад, далекобійні ракети ATACAMS чи Taurus. А Макрон своєю заявою про можливість появи західних військ в Україні першим серед західних лідерів за понад два роки повномасштабної російської війни підвищив ставки, використовуючи ту саму політику стратегічної невизначеності.

Погано, що цю заяву Макрона одразу кинулися спростовувати майже всі європейські лідери від Берліна до Вашингтона, за виключенням знову ж таки Британії, Польщі, країн Балтії та кількох скандинавських держав. І тут треба ще раз звернути увагу не негласний тандем Лондона та Парижа в цьому питанні. Саме ці дві європейські країни мають ядерну зброю, тому, кому як не їм робити відповідні заяви.

До того ж, є ще один дуже вагомий фактор: якщо до 24 лютого 2022 року Україну, по суті, списували з рахунків, вважаючи, що ми не встоїмо перед російською навалою; то зараз, розуміючи стратегічні наслідки програшу України для континенту, європейські союзники готові брати на себе ініціативу та відповідальність, якщо, наприклад, російські війська знову підуть на Одесу чи Київ.

"Франція здатна виділити одну дивізію, тобто близько 20 тис. осіб, для участі в коаліції протягом 30 днів. Вона здатна командувати коаліційним армійським корпусом чисельністю до 60 тис. осіб, об'єднавши французьку дивізію і національні сили з однією або кількома дивізіями союзників. Штаб корпусу є важливою структурою для управління сухопутними операціями різної інтенсивності, від врегулювання кризових ситуацій або місій запевнення до операцій високої інтенсивності", - написав у своїй статті для Le Monde начальник Генштабу французької армії П’єр Шілль.

Ця колонка була опублікована вже після зустрічі Шольца, Макрона та польського прем’єра Туска в Берліні у форматі Веймарського трикутника тиждень тому, де ніхто з трьох європейських лідерів, навіть Макрон, не згадав про можливість появи західних військ в Україні. А Шольц ще раз підкреслив, що "ми (напевно він мав на увазі Німеччину та НАТО – ред.) не перебуваємо в стані війни з Росією".

На думку голови комітету ВР з питань зовнішньої політики Олександра Мережка, деякі західні лідери зараз можуть бути трохи наляканими й говорити "ні" можливості появи західних військ в Україні, але дуже швидко незабаром можуть сказати "так". І це, до речі, дуже вагомий стримуючий фактор щодо Путіна. Захід також зрозумів: якщо нам не вдасться, запобігти Третій світовій війні і нападу Росії на країну-члена НАТО буде неможливо.

"Я пам’ятаю перші тижні після початку повномасштабного вторгнення. Було враження, що світ завмер у шоці. Були навіть заяви деяких країн, які свідчили, що нас списали, бо їм навіть було вигідно повернутися до business as usual з Росією. Але ми довели нашу спроможність, як держави. І на Заході, мені здається, існує традиція допомагати тим, хто допомагає собі. Вони побачили, що понад два роки ми ефективно боремося проти "другої" армії світу, що ми звільнили більше половини окупованої після 24 лютого 2022 року території, в певному сенсі встановили контроль над Чорним морем, і російський флот просто втік із ганьбою. І це вражає", - сказав в інтерв’ю ТСН.ua Олександр Мережко.

Варто нагадати, що вперше про можливість відправки західних військ до України Еммануель Макрон сказав 26 лютого в Парижі після неформального саміту західних партнерів щодо подальшої підтримки України. Старший науковий співробітник Центру аналізу європейської політики (Париж) Ніколя Тензер підтверджує, що ця заява французького президента стала певним шоком для союзників. Проте, на думку експерта, вони не мали цьому аж так дивуватися, адже на зустрічі 26 лютого в Парижі за закритими дверима це питання проговорювалося, але, швидше за все, більшість союзників не знали, що Макрон збирався говорити про це публічно. 

Поки що питання появи в Україні західних військ, за словами заступника голови комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгора Чернєва, це більше гіпотетична історія. Але через те, що вона вже почала обговорюватися, це значне підвищення ставок і значна глава в наших відносинах з європейськими країнами.

"Я розумію, чому це робить Макрон, намагаючись перетягнути лідерство в Європі на себе (в часи браку лідерства США в ЄС, хоча це для Макрона другий президентський термін у Франції, і після 2027 року він вже не зможе балотуватися знову – ред.). Але, все одно, такі заяви не можуть бути зроблені без якогось непублічного пропрацювання. І ми бачимо, що деякі країни до цього приєднуються й говорять, що не виключають такої можливості, якщо це буде необхідно. І це дозволяє не стільки нам, скільки європейським суспільствам звикнутися з цією думкою, і коли настане час, вона не буде такою шокуючою для них", - сказав в інтерв’ю ТСН.ua Єгор Чернєв.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
Улюбленець Злати Огнєвіч незадоволений неповноцінною "Дією": "Дискримінаційний сором..."
Знай
2024-09-21T03:51:37Z
Держкіно зреагувало на показ у Сербії пропагандистського фільму Кустуріци про УПЦ МП
УкраинФорм
2024-09-20T21:36:47Z
Одна з найкращих кінцівок в історії Netflix: чому варто подивитися фільм "Його три доньки"
24tv
2024-09-20T20:48:22Z
В екранізації популярного аніме від Netflix одну з головних ролей зіграє росіянка: фани обурені
24tv
2024-09-20T20:12:14Z
Помер учасник команди "Ніколь Кідман" із "Ліги сміху" Юрій Рябченко
Комсомольская правда
2024-09-20T18:57:06Z
З чим носити штани палаццо восени: 5 модних варіантів, які підійдуть всім
24tv
2024-09-20T18:18:24Z
Підтримають у горі й біді: 5 акторських пар, які є найкращими друзями
24tv
2024-09-20T18:06:41Z
Пояснення стане сюрпризом: як часто потрібно пилососити будинок - точна цифра
GlavRed
2024-09-21T03:27:30Z
Гороскоп на завтра 22 вересня: Овнам - ланцюжок невдач, Володіям - прилив енергії
GlavRed
2024-09-21T03:27:09Z
Мʼясо виходить дуже ніжним: фіналістка "Мастер Шеф" дала рецепт смачного гуляшу
Политека
2024-09-21T03:03:45Z
Як випрати взуття в пральній машині: правила, які збережуть техніку
GlavRed
2024-09-21T00:27:45Z
5 головних помилок, які допускають жінки при нанесені губної помади
GlavRed
2024-09-20T23:27:26Z
"Розумне" тістечко за 5 хвилин: кулінар дала рецепт неймовірно смачного десерту
Политека
2024-09-20T23:03:17Z
"Для багатіїв свої правила": на Лазуровому узбережжі працює розкішний готель "гаманця Путіна"
TSN
2024-09-20T21:24:14Z
Чим замінити майонез: 5 найкращих варіантів
24tv
2024-09-20T21:18:43Z
"Для нас також важливі прелюдії": чоловіки зробили неочікувані зізнання про секс
24tv
2024-09-20T20:12:05Z
Неймовірна футбольна головоломка: потрібно знайти дивний м'яч за 14 секунд
GlavRed
2024-09-21T03:27:43Z
Севілья не врятувалася від поразки Алавесу
Football.ua
2024-09-20T21:46:28Z
Ніцца розтрощила Сент-Етьєн, здобувши одну з найбільших перемог цього століття в Лізі 1
Football.ua
2024-09-20T21:31:37Z
КДК покарав сина Суркіса за бійку в скандальному матчі між Шахтарем та Динамо
24tv
2024-09-20T21:03:41Z
Верона в меншості поступилася Торіно
Football.ua
2024-09-20T21:02:28Z
Майнц здолав Аугсбург у поєдинку з двома вилученнями
Football.ua
2024-09-20T20:39:32Z
Ольга Харлан знялась для обкладинки Playboy: українці сходять з розуму від неї
24tv
2024-09-20T20:12:09Z
Джошуа та Дюбуа провели зважування та фінальну битву поглядів напередодні мегафайту
24tv
2024-09-20T19:54:44Z
Українка Магучіх увійшла до топ-10 найкращих легкоатлеток Європи-2024
Комсомольская правда
2024-09-20T19:42:46Z
Вибори в США: у деяких штатах розпочалося дострокове голосування
ZN UA
2024-09-21T04:27:05Z
Росіяни вдарили ракетами по житлому сектору у Кривому Розі: є загиблі
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T04:24:05Z
Потужна атака на склад у Тихорєцьку, удар по Харкову та Кривому Рогу: хронологія 941 дня війни
24tv
2024-09-21T04:18:28Z
Новий етап війни в Чорному морі: у США розповіли до чого готуватися армія рф
Политека
2024-09-21T04:00:04Z
До посольства Росії в Канаді викликали саперів
УкраинФорм
2024-09-21T03:51:01Z
Байден готується до переговорів, але увага американців зосереджена на Трампі та Гарріс – AP
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T03:48:46Z
Новий удар безпілотників по Торопцю Тверської області РФ: чутно вибухи
TSN
2024-09-21T03:33:02Z
Байден готує пакет допомоги Україні на 375 мільйонів доларів: що туди ввійде
24tv
2024-09-21T03:30:05Z
Росія виявилися ще більш трухлявою: що сталося
GlavRed
2024-09-21T03:27:55Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
У Чорному морі - один ворожий ракетоносій
УкраинФорм
2024-09-21T04:24:43Z
Наразі у Німеччині проживає майже 3,5 мільйона біженців
УкраинФорм
2024-09-21T04:12:56Z
Як сьогодні живе зірка "Орла і решки" Андрій Бєдняков, будинок якого зруйнували росіяни
24tv
2024-09-21T04:03:31Z
21 вересня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна позичати гроші
24tv
2024-09-21T04:03:13Z
Стаціонарний догляд для ВПО: хто і як може його отримати
ZN UA
2024-09-21T04:01:43Z
Міжнародний день миру: привітання в листівках, прозі та віршах
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T04:00:02Z
Освітяни Кропивницького сплели понад 1600 квадратних метрів маскувальних сіток
УкраинФорм
2024-09-21T03:45:44Z
РФ вбила у Кривому Розі 12-річного хлопчика: ОВА про ракетний удар по місту
TSN
2024-09-21T04:18:20Z
Дрони атакували склад у Тихорєцьку Краснодарського краю: виникли масштабна пожежа та детонація
24tv
2024-09-21T03:42:14Z
Атака дронів на Краснодарський край: евакуація мешканців та детонація
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T03:39:34Z
Замовників для підпалів авто військових знаходять через Telegram - Офіс Генпрокурора
InternetUA
2024-09-21T03:18:31Z
Відомо про перших жертв і постраждалих після удару росіян по Кривому Рогу
ZN UA
2024-09-21T02:28:32Z
Удар РФ по Кривому Рогу: мінімум двоє загиблих і троє поранених, в тому числі діти
TSN
2024-09-21T02:06:31Z
У Кривому Розі пролунала серія вибухів - моніторингові канали
TSN
2024-09-21T01:30:43Z
Підземні поштовхи: як діяти після землетрусу
ZN UA
2024-09-21T01:04:34Z
На Миколаївщині у чоловіка вилучили психотропів на суму понад 2 млн. гривень
Украина Криминальная
2024-09-20T23:33:16Z
21 вересня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T21:06:24Z
Нестабільність на клітинному рівні: вчені дізналися причину появи зморшок на нашому тілі
Фокус
2024-09-20T19:57:28Z
Удар по пансіонату: до атаки Сумську ОВА просили евакуювати пацієнтів, але цього не зробили
24tv
2024-09-20T17:33:39Z
10 науково доведених корисних властивостей зеленого чаю
24tv
2024-09-20T17:27:11Z
Ці 5 цілющих чаїв допомагають проти кашлю: варто пити їх цієї осені
24tv
2024-09-20T17:21:34Z
Як схуднути в животі: міфи та рекомендації лікарів
TSN
2024-09-20T17:18:47Z
Антидепресанти виявились ефективними проти найагресивнішого виду раку
24tv
2024-09-20T17:12:22Z
Нові докази підтверджують теорію про походження Covid-19 з китайського ринку
360ua.news
2024-09-20T17:12:11Z
Слиз у горлі: чому виникає та що робити
24tv
2024-09-20T15:36:31Z
Російські війська просунулися на Донеччині: карта DeepState
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T04:21:48Z
Удари по Харкову та Кривому Розі та вибухи в Росії: головні новини ночі 21 вересня 2024 року
TSN
2024-09-21T04:06:21Z
В Україні прогнозують теплі вихідні
AgroNews
2024-09-21T04:01:13Z
У Києві продали готель "Україна": хто його купив і на яких умовах
TSN
2024-09-21T03:51:39Z
Без сюрпризів: Гідрометцентр порадував прогнозом погоди на вихідні
Хвиля
2024-09-21T03:45:25Z
До 5 градусів тепла: синоптики повідомили, де в Україні буде найхолодніше
Политека
2024-09-21T03:42:33Z
Ворожа атака на Кривий Ріг: серед загиблих - дитина
TSN
2024-09-21T03:33:27Z
Раки можуть щось змінити у своєму житті, а Левам настав час затягнути пояси: гороскоп за картами Таро на 21 вересня 2024 року
TSN
2024-09-21T03:33:00Z
Висушені на сонці. На Київщині в’ялять херсонські томати екологічним шляхом
AgroPortal
2024-09-21T03:00:14Z
Водіям у Польщі розповіли, як оцінка авто впливає на кінцеву вартість страховки
Хвиля
2024-09-21T01:06:50Z
Недорога і ємна. У Бельгії розробили інноваційну твердотільну батарею
InternetUA
2024-09-20T21:04:08Z
Економ-пропозиція: який вигляд має найпростіший Volkswagen Golf 2024
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T18:09:01Z
Їх випустили лише 660: в Україну привезли найшвидший універсал у світі
Фокус
2024-09-20T17:00:03Z
Найпопулярніші дизельні авто серпня 2024: RENAULT Duster, RENAULT Megane, SKODA Octavia та інші
ITC
2024-09-20T16:34:43Z
Maxus eTerron 9: перший електричний пікап з повним приводом у Європі
ITC
2024-09-20T15:22:45Z
Мініатюрний ексклюзив: найдорожчий MG в історії продають за мільйон доларів
Фокус
2024-09-20T14:30:57Z
DAF Trucks презентує ще більш економічні вантажівки
AutoCentre
2024-09-20T14:09:17Z
АМАКО провела демо-показ диско-лапового культиватора ACTROS RO4000R від BEDNAR
AgroNews
2024-09-20T13:40:48Z
Україна через контрабанду втрачає 300 млрд: митниця не помічає запчастини, "айфони" та "італійські бусики"
Знай
2024-09-21T04:21:05Z
Україна підніме ціни на сигарети та вейпи до європейського рівня
Хвиля
2024-09-21T04:03:08Z
В Україні "заморожують" виплати на 3 роки: як зміниться реальний розмір пенсій та зарплат
Знай
2024-09-21T03:36:59Z
Українцям показали, де можна купити каву та чай на 40% дешевше
Хвиля
2024-09-21T03:18:59Z
За кількістю пасік в Україні лідирує Кіровоградська область
УкраинФорм
2024-09-21T02:45:02Z
Огірки дешевшають: ціни впали за тиждень
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T02:33:20Z
Ціни на автогаз різко зросли: що з бензином та дизелем
Хвиля
2024-09-21T02:06:54Z
«Укрзалізниця» обладнала Wi-Fi у 16 поїздах Інтерсіті та Інтерсіті+
InternetUA
2024-09-21T02:03:38Z
У Китаї топменеджера нафтового гіганта засудили до 14 років за мільйонні хабарі
УкраинФорм
2024-09-21T01:54:16Z
Знайти 3 відмінності між картинками зможуть лише справжні детективи: складна загадка
GlavRed
2024-09-21T04:27:07Z
Німеччина створить перший у світі мобільний квантовий комп’ютер до 2027 року
InternetUA
2024-09-21T04:01:42Z
Чоловік відвідав барбера, і тепер на весіллі друга може сам стати головною зіркою
24tv
2024-09-21T03:54:57Z
Як пробити унітаз без вантуза: звичайна пляшка врятує в найнеочікуваніший момент
GlavRed
2024-09-21T03:27:40Z
Apple знову переносить дату виходу найпопулярнішого iPad
InternetUA
2024-09-21T03:01:48Z
МВС попереджає про шахрайську схему з листами від «господарських судів»
УкраинФорм
2024-09-21T02:36:46Z
PlayStation 6 вийде у двох різних версіях, одна з яких буде більш доступною
InternetUA
2024-09-21T01:01:37Z
Росіяни купують новий iPhone 16 попри санкції і позицію Apple – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T00:36:17Z
Залишилися лічені дні до нової магнітної бурі: вдарить майже з 6-бальною потужністю
GlavRed
2024-09-21T00:27:24Z