«Позиція Франції - отримати гарантії на включення до переліку товарів, щодо яких мають спрацьовувати обмеження, зернові, які включають категорії, що не були включені до цього часу», - заявив Макрон.
Він уточнив, що мова іде про м’які сорти пшениці. «Я думаю, що це абсолютно справедливо і пропорційно», - додав він. На думку президента Франції, не можна допустити дестабілізації європейського ринку продовольства.
«Тут нам потрібно знайти баланс. Ми хочемо, щобУкраїна та її виробники могли продовжувати експортувати в цих складних умовах - це була початкова мета, і ми її дотримуємося. Але ми не хочемо, щоб за цим стояли лише кілька виробників, та хтось мав певні корисливі інтереси. Іноді саме європейські виробники або великі групи збираються скористатися цією угодою, щоб виробляти в Україні та реімпортувати за менш обтяжливими правилами», - роз’яснив Макрон.
Він також повідомив, що довів свою позицію до президента України.
«Це цілком виправдано, як я дуже добре пояснив президенту Зеленському, тому що це також те, що робить європейську перспективу України та її власну кандидатуру прийнятною», - сказав Макрон.
Як повідомляв Укрінформ, Франція хоче розширити обмеження ЄС для імпорту з України - додати квоти на зерно. Про це заявив міністр сільського господарства Марк Фесно.
Нагадаємо, Парламент та Рада ЄС досягли попередньої домовленості про продовження заходів з лібералізації торгівлі для України в умовах російської війни до 5 червня 2025 року.
Європейська комісія «може вжити швидких дій та запровадити будь-які заходи, які вважатиме необхідними, якщо український імпорт спричинить значні порушення на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн-членів ЄС».
За чинним регламентом, «екстрене гальмування» може застосовуватися до птиці, яєць та цукру. Також до переліку додали овес, кукурудзу, крупи та мед. У ньому поки що немає обмежень щодо пшениці та ячменю. Є лише зобов'язання Єврокомісії вживати заходів у разі різкого зростання імпорту пшениці з України.