MY.UAНовини
Як врятувати після зими дерево магнолії
Як врятувати після зими дерево магнолії

Як врятувати після зими дерево магнолії

Звичайно, доглядати за магнолією не дуже просто, але її чарівне цвітіння варто ваших зусиль.

Той, хто хоч раз побачив цвітіння магнолії, не забуде це видовище ніколи. Зрозуміло, що на своїй присадибній території хоча б один кущ магнолії хотів би бачити кожен. Значна частина видів магнолій в природних умовах зростає в горах та характеризується високою зимостійкістю і до ґрунтів невибаглива. Тобто рослини не потребують суперродючого ґрунту. В наших помірних умовах догляд достатньо простий, тому за бажання можна дозволити собі виростити таке весняне диво, як магнолія, на власному подвір’ї.

Насправді магнолія в Україні завдяки м’якому клімату приживається досить добре. Головне – обрати правильний сорт і дотримуватися правил посадки та догляду. У перші роки життя крону магнолії не стрижуть, інакше є велика ймовірність порушити підготовку рослини до цвітіння.

Вибір сорту

Перед тим, як вибрати саджанці магнолії, постарайтеся почитати відгуки тих садівників, хто вже мав досвід вирощування певного сорту у вашому регіон. Не всі сорти можуть спокійно перезимувати у відкритому ґрунті.

Про найбльш зимостійкі різновиди магнолії у коментарі "Суспільному" розповіла кандидатка біологічних наук, доцент кафедри біології, екології та агротехнологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Вікторія Осипенко.

  • Магнолія гібридна "Сюзан". Висота дорослого дерева досягає 3 м. Квіти великі, лавандово-рожеві, ароматні. Витримує морози до -27°C.
  • Магнолія зірчаста "Роял Стар". Висота – приблизно 3 м, діаметр крони – до 2 м. Ефектні білі квіти з безліччю вузьких пелюсток. Витримує морози до -35°C.
  • Магнолія "Блек Тюліп". Величезні фіолетово-пурпурові округлі квіти. Витримує морози до -30°C.
  • Магнолія "Хоней (Хані) Туліп". Рідкісний сорт з ніжними ванільно-жовтими квітами. Висота дерева – 3 м. Морозостійкість – до -27°C.
  • Магнолія "Суланжа Галаксі". Виростає висотою від 2 до 3 м. Надзвичайно запашні квіти, забарвлені в насичений червоно-рожевий відтінок. Морозостійкість – до -25°C.
  • Магнолія "Суланжа Альба Суперба". Ніжно-рожеві з перламутровим відливом великі квіти. Висота рослини коливається від 2 до 3 м. Витримує морози до -25°C.
  • Магнолія лілієквіткова "Нігра". Великі квіти пурпурово-чорного відтінку, висота дерева – до 3 м. Сорт належить до повторно квітучих. Попри високий поріг мінусової температури взимку (до -27°C), страждає від обмерзання наземної частини, тому в перші три роки штамб дерева рекомендується вкривати.

Який би сорт ви не обрали, бажано захищати наземну частину дерева від морозу в перші три роки.

Вибір ділянки

Одна з важливих умов успіху при посадці магнолії – вибір саджанця із закритою кореневою системою, розповіла Вікторія Осипенко.

"Її ніжне коріння легко ламається, а потім рослина дуже довго приживається на новому місці, погано адаптується. Краще відразу вибирати для дерева постійне місце, щоб обійтися без пересадок. Для посадки саджанців потрібно вибрати ділянку, затінену від спекотних сонячних променів. В ідеалі магнолія повинна рости в півтіні половину світлового дня. Рослини не переносять протягів, тому магнолію висаджують у тихих місцях.

Особливу увагу варто приділити ґрунту.

"Для магнолій підходить поживний пухкий ґрунт з суміші листової землі, піску і торфу, взятих в пропорціях 3:2:2. Помірна вологість ґрунту на ділянці сприятлива для молодих дерев, тому саджанці магнолії можна висаджувати біля водойм. Кислотність ґрунту варіюється від 6 до 7,5. Посадку саджанців проводять на рівних ділянках. Якщо природна вологість ґрунту на ділянці занадто висока, магнолію висаджують на попередньо насипаних пагорбах, а в посадкову яму укладають шар дренажу", – пояснила кандидатка біологічних наук.

Як правильно посадити магнолію навесні?

Висаджувати магнолію краще навесні, за літо рослини можуть зміцніти, що дозволить перенести зимівлю без втрат. Саджанці рекомендується розміщувати на віддалі від дорослих дерев або високих садових будівель. Якщо молоді рослини висаджують в тінь, їх розвиток буде сильно затримуватися.

На дно ями поміщають дренаж (15см), потім шар піску (10см), як органічне добриво можна свіжий гній (15см), потім знову шар піску (15см). Яму заправляють торфом, що перепрів, дерновою землею і піском (2:1:0,5). Рослина поміщається на горбок ґрунту, в центрі ями, розправляється коренева система та засипається ґрунтом.

Під час посадки не заглиблюйте кореневу шийку. Добре поливайте саджанці, молоді рослини в жаркий період рясно поливайте раз на тиждень. Навесні використовуйте добрива з більшою часткою азоту, восени – калійно-фосфорні.

Полив магнолії

Побутує думка, що магнолії неможливо перелити, але це не стосується молодих саджанців. Зайва кількість води може легко викликати гниття кореневої системи. У літню спеку залита коренева система просто зіпріє, адже коріння розташовується поверхнево. Перелиті деревця страждають влітку від опіків кори, тому полив необхідно проводити дозовано, а верхню поверхню ґрунту рекомендується акуратно розпушувати на глибину 1-2 см кілька разів за сезон.

Вікторія Осипенко дала пораду: ззовні можна орієнтуватися на кількість води, яку виливають під кожен саджанець:

  • листки рослини мають яскраве зелене забарвлення і пружний тургор – при поливі достатньо лише 3-5 л води на саджанець;
  • листки жовтіють – доведеться витратити до 7 л води.

Приблизна кількість поливів за 1-2 тижні – один-два рази. Якщо пройшов дощ – один полив пропускають до висихання ґрунту.

Підживлення магнолії

Підживлення магнолії – дуже важлива процедура під  час її вирощування. Оскільки магноліям потрібний слабокислий ґрунт, вони погано реагують на вапняні добрива. Однак їх можна удобрювати універсальними добривами або добривами для кислолюбних рослин.

Підживлення починають ранньою весною – під кожну рослину вносять азотні добрива. Добре зарекомендувала така схема добрив для магнолії:

  • коров’як – 1 кг;
  • аміачна селітра – 25 г;
  • сечовина – 15 г.

Ближче до осені магнолії поливають розчином нітроамофоски (20 г на 20 л води).

Обрізка магнолії 

Принадність вирощування магнолій в тому, що крона формується красивою природним чином, тож спеціальна обрізка – не потрібна. Це значно спрощує догляд. Для деяких сортів – взагалі не роблять формувальну обрізку. Квітучі бруньки з'являються на кінцях гілок і за надмірної обрізки – ви ризикуєте залишитися без квітів в наступному сезоні.

Однак, іноді робити санітарну обрізку все ж треба: прибирають, як зазвичай, пошкоджені, засохлі гілки та ті, які переплелися між собою. Робити це потрібно влітку, за деякий час після того, як магнолія відцвіла. Навесні таку процедуру проводити неможна, оскільки магнолія у цей період відрізняється рясним рухом соків – її можна просто "знекровити".

"У перші роки життя крону магнолії не стрижуть, інакше є велика ймовірність порушити підготовку рослини до цвітіння. Рослина сама регулює кількість пагонів, що відростають, набуваючи з часом кущової форми в кілька рукавів або одинарного потужного штамба. Після зимівлі може знадобитися санітарна обрізка дерев, якщо гілки були пошкоджені морозом", – пояснила кандидатка біологічних наук Вікторія Осипенко.

З віком у магнолій слабкий ріст кінчиків пагонів і вони дуже повільно ростуть. Багатопровідні рослини можна омолоджувати, обрізавши від 1/4 до 1/3 старих пагонів на 60-100 см над рівнем землі.

Зимівля

Яким би не був морозостійким той вид, який ви посадили, вкривати деревце на зиму необхідно. В першу чергу, потрібно захистити його від холодних вітрів.

Нижню частину стовбура та пристовбурний простір засипають торфом або соломою на висоту 20-30 см. Стовбур обмотують у 2-3 шари мішковиною або спанбондом. Крону дуже акуратно підв'язують та вкривають агротекстилем, який також обв'язують шнуром.

Проблеми та рішення 

Найпоширеніші неприємності під час вирощування можна зібрати в три основні групи. Відповідь на питання "чому не цвіте магнолія" і "чому мало листя" – звичайно треба шукати в погрішності при посадці саджанців. Якщо ви заглибили кореневу шийку – відкрийте її, відгрібаючи від неї ґрунт. Щоб земля не обсипалася — закріпіть пристовбурні кола спеціальною бордюрною стрічкою або декоративною цеглою. Якщо саджанець недостатньо захищений від вітрів, росте на протягу – то доведеться його пересадити. Незвично світлі листики магнолії – ознака нестачі добрив. Якщо у магнолії сохнуть гілки або чорніють по краях листя – це ознаки захворювань, використовуйте фунгіциди для лікування та захисту.

Поруч з магнолією можна посадити невеликі трав'янисті багаторічники. Підбирайте і великі рослини для великих садів і чарівні мініатюрні для невеликих садових композицій.

Коріння магнолії – досить поверхневе, тому дуже обережно робіть прополювання і розпушування. 

Як врятувати після зими дерево магнолії 

У період цвітіння магнолії, навіть професіонали дивляться на величезні квіти на витончених деревцях, ніби зачаровані. Сучасні зимостійкі сорти і види магнолії прекрасно ростуть в нашій кліматичній зоні. Однак іноді дерево після довгої зими може зачахнути.

Щоб врятувати магнолію, необхідно кілька разів рясно полити рослину – це допоможе вимити з землі частину добрив. Також допоможе підсипка свіжої землі, в якій немає великої кількості мінералів. Підсипати землю потрібно в суху погоду, оскільки магнолія не дуже добре переносить перезволожених грунт.

Крім того, магнолії можуть хворіти. Щоб зрозуміти, як вилікувати рослину, треба розібратися, чим саме захворіло ваше дерево.

Найпоширеніші хвороби

Рак

Однією з найпоширеніших хвороб магнолії є так званий рак.Як ми можемо його виявити? Найкращий спосіб — регулярно робити огляди рослини. Якщо у вашого дерева магнолії раптом висохла гілка, швидше за все, це рак. Чим раніше ми це виявимо, тим швидше зможемо обрізати суху гілку, щоб допомогти дереву. Крім того, ми повинні ретельно оглянути дерево магнолії, поки не знайдемо місце, де почала відшаровуватися кора. Також можуть з'явитися незвичайні вузли.

Рак – це захворювання, викликане грибом, який зазвичай є частиною пологів Colletotrichum, Глоеоспорій або такого роду Coniothyrium fuckelii. Набагато частіше зустрічається в теплих і вологих районах.

Грибки

Іншою патологією, яка досить часто вражає магнолію, є грибки. Вони виявляються через Вони утворюють плями на листках рослини. Ці плями можуть мати різну форму, розмір і колір. Що стосується їх розташування, то їх можна зустріти як на верхній, так і на нижній стороні листя. Варто зазначити, що грибки не є серйозним захворюванням, й існує думка, що лікувати його необов’язково. Хоча краще очистити та видалити відмерле листя для благополуччя магнолії. Також дуже бажано очищати листя та молоді гілки дерева, щоб запобігти подадбшому ураженню магнолії грибками. 

Листи морських водоростей

Як і грибки, хвороба листя водоростей також викликає плями на листках дерев. Однак ці плями зазвичай дуже схожі один на одного, але відрізняються від плям, створених іншими грибами. У випадку листків водоростей, плями – це в основному оксамитові ділянки, колір яких червонувато-коричневий, як зверху, так і знизу, і з волосоподібною структурою. Боротися з ним можна, обробляючи пошкоджене листя фунгіцидом. Хоча рослина може мати не дуже гарний вигляд через цю хворобу, насправді це нестрашно.

Деревна гниль

Однією з найстрашніших хвороб магнолії є гниль деревини, також відома як бура гниль. Ми зможемо врятувати дерево лише в тому випадку, якщо швидко виявимо його та зможемо запобігти просуванню. Щоб виявити це, ми повинні подивитися на появу невеликого в’янення на кроні рослини або ділянках з протіканнями. Гниль деревини може з’явитися всередині або навколо дерева.

Коли деревина уражається гниллю, вона набуває коричневих плям. Ця хвороба також утворює плодові тіла, дуже схожі на струпи, текстура яких дерев’яниста і тверда, коли дозріває.

Як вилікувати магнолію?

Якщо ми підозрюємо, що наше дерево захворіло, треба визначити патологію.

Рак: Якщо ми хочемо вилікувати дерево з раком, найкраще, що ми можемо зробити, це обрізати гілку або уражену ділянку та додаткові два сантиметри тканини, яка знаходиться навколо нього і не має симптомів. Таким чином ми запобігаємо поширенню раку на інші частини рослини. Також можна застосовувати фунгіциди.

Грибки: Найкращий спосіб – запобігти їм за допомогою правильного очищення та догляду.

Листи морських водоростей: Обробіть уражені листя фунгіцидом.

Гниль деревини: Врятувати магнолію від цієї хвороби ми зможемо лише в тому випадку, якщо вчасно її виявимо. Але найкраще звернутися до фахівця, щоб він призначив правильне лікування.

Слід пам'ятати, що магнолія – стійка рослина, і всі ці захворювання можна вилікувати.

Звичайно, доглядати за магнолією не дуже просто, але її чарівне цвітіння варто ваших зусиль.

Нагадаємо, до України повертається тепло, стало відомо, коли зміниться погода.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Вот так «прекрасно» заканчиваются вояжи Виткоффа в Москву
ГЛАВКОМ NET
2025-05-15T18:33:36Z
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
СМИ: переговоры Украины и РФ с участием США и Турции состоятся 16 мая
Европейская правда
2025-05-15T18:51:01Z
Премьер Великобритании о переговорах в Стамбуле: Путин препятствует миру
Европейская правда
2025-05-15T18:36:54Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Трамп озвучил новое требование к Украине после речи Путина
Telegraf
2025-05-11T16:58:17Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Илона Гвоздева после подачи заявления на развод неожиданно показалась с мужем
TSN
2025-05-15T14:34:39Z
Рейтинг кинопремьер: что смотреть в кинотеатрах с 15 по 22 мая
VGorode
2025-05-15T09:06:05Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Япония оснастит авианосцы для истребителей пятого поколения
Корреспондент
2025-05-15T18:24:54Z
Армия РФ наступает на 10 направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-05-15T13:42:56Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
В Украине стремительно растет заболеваемость корью: уже зафиксированы смертельные случаи
TSN
2025-05-15T14:34:56Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Почему рукола горчит: как вырастить нежный урожай
TSN
2025-05-15T14:33:20Z
Ученые выяснили, связана ли вакцина от COVID-19 с риском выкидыша
TSN
2025-05-15T14:33:03Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Киеве раскрыли сеть сбыта психотропных веществ
Корреспондент
2025-05-15T17:27:23Z
В Луцке адвокат "выводила" из розыска уклонистов
Корреспондент
2025-05-15T15:24:20Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 13 мая в Украине
UAToday
2025-05-13T04:30:17Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
ВСУ назвали длину линии активных боевых действий
Корреспондент
2025-05-15T18:33:55Z
Житель Киева ночью запустил салют из окна квартиры
Корреспондент
2025-05-15T17:09:39Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Десятки европейских сайтов подали иски против Google
Корреспондент
2025-05-15T18:27:43Z
Торговый дефицит Украины вырос до $8,5 млрд
Корреспондент
2025-05-15T17:09:05Z
Нацбанк снова снизил курсы доллара и евро
Корреспондент
2025-05-15T16:12:08Z
Запорожская АЭС уже неделю на грани блэкаута: в МАГАТЭ сделали заявление
Корреспондент
2025-05-15T14:35:24Z
В Украине резко изменились цены на сезонный овощ: что известно
TSN
2025-05-15T14:34:48Z
Реестр убытков начал принимать заявления о разрушенной нежилой недвижимости
Корреспондент
2025-05-15T14:03:52Z
Минфин оценил восстановление защитной арки ЧАЭС в €100 млн
UAToday
2025-05-15T14:03:35Z
Небрежность экс-руководителей обошлась Запорожьеоблэнерго в 730 млн
Корреспондент
2025-05-15T12:00:24Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
2025-05-15T16:51:36Z
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
2025-05-15T09:57:26Z
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
2025-05-15T09:33:10Z
Надежные и комфортные: названы 10 лучших автомобилей с пробегом за свои деньги
UAToday
2025-05-15T08:03:42Z
Хакеры превратили Nissan LEAF в дистанционно управляемую машину
Корреспондент
2025-05-14T19:18:55Z
Audi показала новый e-tron GT quattro
Корреспондент
2025-05-14T16:00:31Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Две ложки этого средства во время стирки — вещи будут, будто новые: пятна сойдут, как и не было
TSN
2025-05-15T16:45:02Z
Гонконгский миллиардер Джозеф Лау выставил редкие вина на аукцион
Корреспондент
2025-05-15T15:54:22Z
Как выглядеть ухоженной женщиной: секреты красоты от Шэрон Стоун
TSN
2025-05-15T14:34:53Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
Гороскоп на 15 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-14T15:27:48Z
Что такое смоки блонд: кому модный оттенок подходит и почему его не рекомендуют делать дома
TSN
2025-05-14T14:36:08Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
В Африке обнаружили вид геккона, который считался исчезнувшим более 30 лет
Корреспондент
2025-05-15T17:03:24Z
Сам выбирает цели: Турция представила обновленный Bayraktar TB2 с ИИ
Корреспондент
2025-05-15T15:54:18Z
Первыми погибнут растения, а Земля станет похожа на Марс: когда это произойдет
TSN
2025-05-15T14:34:03Z
Украина подписала первую международную конвенцию об ИИ и правах человека
Корреспондент
2025-05-15T10:45:18Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
Корреспондент
2025-05-14T19:51:34Z
К Земле приближается потенциально опасный астероид
Корреспондент
2025-05-14T14:51:08Z
На Солнце произошла крупная вспышка с выбросом: Земля под ударом
UAToday
2025-05-14T14:09:32Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Де Ла Хойя сомневается в значимости поединка Альварес - Кроуфорд
Корреспондент
2025-05-15T18:45:12Z
Манчестер Юнайтед определился с ценой на Решфорда
Корреспондент
2025-05-15T18:21:27Z
Оскорбление Винисиуса: фанаты наказаны судом
Корреспондент
2025-05-15T17:57:41Z
Тоттенхэм теряет очередную звезду перед финалом Лиги Европы
Корреспондент
2025-05-15T17:45:04Z
В три раза больше, чем МЮ: Тоттенхэм солидно заплатит за триумф в еврокубке
Корреспондент
2025-05-15T17:27:40Z
Страдает имидж: Украинская федерация оценила дисквалификацию Кокошко
Корреспондент
2025-05-15T17:09:37Z