MY.UAНовини
Одкровення київського таксиста: про найстрашніше під час війни, ціни і "поганих" клієнтів
Одкровення київського таксиста: про найстрашніше під час війни, ціни і "поганих" клієнтів

Одкровення київського таксиста: про найстрашніше під час війни, ціни і "поганих" клієнтів

Після перших трьох поїздок чоловік зрозумів, що не варто випробовувати терпіння ангела-охоронця

Нинішня п’ятниця, 22 березня – Міжнародний день таксиста. 1907 року в цей день у Лондоні почали працювати перші кеби. "Телеграф" розпитав київського таксиста Дмитра про реалії сучасної роботи приватним перевізником, страшні та зворушливі історії, тарифи та пасажирів.

Перший досвід роботи – це була катастрофа

— У таксі я два з половиною роки. Я мав свій бізнес, у якому справи пішли погано. Велике обладнання довелося продати. Залишили дрібне, але це інші гроші.

До цього я багато часу проводив за кермом по роботі, багато спілкувався з людьми, причому клієнти були різні. Ось ми з дружиною і подумали: чому б не спробувати працювати на таксі?

Однак перша моя спроба була, скажімо так, негативною. Я пішов у компанію, яка надавала машину та телефон із підключеним сервісом прийняття замовлень. І то була катастрофа! Уявіть, що ви сідаєте в машину, яку не знаєте — водії мене зрозуміють. До нової машини потрібно адаптуватися — звикнути до тих же габаритів, кнопок, зчеплення, гальм. Тут дали машину, і ти одразу маєш працювати.

Ти не знаєш ні машину, ні навігатор, але дали авто — треба одразу їхати і працювати

Я зробив три замовлення, які запам’ятав на все життя. Телефон глючив, встановлений на ньому навігатор я не знав. Прийняв замовлення з Петрівки (район метро "Почайна" у Києві. — Ред .) на колишню вул. Московську (Печерськ. — Ред .). Навігатор не знаю, маршрут теж. Відвіз туди людей якось, віддихався. Відкрив ефір, узяв наступне замовлення — від Києво-Печерської лаври дві дівчини дуже запізнювалися на зустріч. У результаті я заблукав. Спробував звернути ліворуч не за правилами, за мною їде поліцейська машина. Мене зупинили, дівчата вискочили, кричать, що спізнюються. Я сказав: "Хлопці, я перший день у таксі і розумію, що це не моє". Дякую поліцейським, вони глянули на документи та відпустили.

Трохи відпочив, увімкнув програму прийняття замовлень, відвіз дівчину на Теремки (спальний район Києва. — Ред .) та прийняв наступне замовлення. На нервах, щоб встигнути, ввімкнув задню передачу і врізався в новенький припаркований біля будинку Mercedes. Вискочив його господар, і я вирішив, що мені — хана. Виходжу з ганчіркою, протираю бампер Mercedes, дивлюся – там подряпини. Господар машини подивився на мене, подивився на свій бампер і каже: "Гаразд, їдь. Там практично немає нічого". Мій бампер я поправив — теж, начебто, нічого. Але зрозумів, що вистачить випробовувати терпіння янгола-охоронця.

Подзвонив у службу: "Хлопці, я погано почуваюся, повертаю машину".

Друга спроба

Вдруге пішов влаштовуватися в таксі, щоб дружина побачила, що я не здаюся. Вона вмовляла: у нас є біля будинку служба, спробуй.

Поговорили про умови, вирішив спробувати у менш завантажений машинами на дорогах день-суботу. Мені знов дали машину з телефоном. Але нервового тику такого в мене вже не було: працювали з диспетчером, яка кидала замовлення. Так, ти не вибираєш, не можеш відмовитися, це мінус. Але не смикаєшся через програми та їхні глюки — це для мене був великий плюс. Плюс вони адекватно поставилися до того, що людина тільки-но починає і їй потрібно розібратися. Менеджери мені як новачкові давали "довгі" замовлення — прийняв і поїхав з кінця в кінець міста спокійно, а не смикаєшся постійно на відрізки по 3-5 кілометрів.

Іноді комфортно працюватиме в рамках одного району. Наприклад, у районі лікарня люди їздять туди щодня. Там ти за три кілометри можеш одержати 100 гривень. Але таких замовлень не так багато. Кожен обирає своє.

У цьому парку я від’їздив півроку. Зараз я працюю на своїй машині, яку знаю до останнього гвинтика. І зі своїм телефоном та навігатором, які зручні саме мені. Працюю за "фільтром" — тобто, ставлю обмеження по відстані на певний кілометраж навколо мене і бачу відповідні замовлення.

Про розцінки та заробітки

Якщо працюєш на компанію, то ти фактично раб. Тобі обіцяють платити 33% загального прибутку за день, але по факту виходить менше.

Спочатку тобі платять 25%. Мотивують тим, що 8% забирають до "страхового фонду" — на машину, на яку ти їздиш, оформлено страховку. Її потрібно "відбити", а потім уже тобі платять 33% — приблизно після півроку роботи.

І 25% також досить умовна частка. Увечері дивляться на витрату палива. Якщо перерозхід – різниця з тебе знімається. А він може бути, наприклад, якщо ти заблукав.

Якщо ти працюєш на компанію, за перерозхід палива різниця знімається з тебе. Тут фактично ти – раб

Робота на авто з автопарку компанії не бізнес-класу — це 500 гривень на день за 11 годин роботи. Звичайно, є перезмінка і на дорозі ти годині вісім, але загалом на роботі — 10-11 годин.

Там часто затримуються люди похилого віку, для яких це просто підробіток. Їм зручно, що гроші виплачують щодня. Можна сказати: "Завтра не виходжу" і до тебе не буде претензій, без проблем. Це за бажанням: захотів — вийшов, захотів — ні.

Щодо каси до тебе претензій немає — замовлення дають менеджери. Щоправда, ти можеш брати замовлення сам. Тоді враховується середня каса, і від тебе вимагатимуть її привозити. Більше – добре. Менше – виникнуть питання. Раніше середня каса була 2000 гривень. Зараз, на мою думку, 3000 грн.

Коли ти працюєш на своїй машині, у тебе в компанії свій позивний, свій рахунок, на який заводиш гроші. З нього списується комісія за замовлення. Вона становить середньому від 17 до 25%.

Про клієнтів, які не платять

Якщо працюєш на парковій машині і клієнт відмовляється платити, ти віддаєш свої гроші за вирахуванням своїх відсотків. А що може зробити таксист? Вибігати, наздоганяти та бити?

Окрема категорія — пристойні зовні панночки, які обіцяють скинути гроші на карту і… не скидають. Ти даєш карту, вона відчиняє двері і тікає.

Телефонуєш — скидає дзвінок. Сидиш, думаєш: ну не може людина так? Може, зараз скине гроші?

Окрема "любов" таксистів — молоді пристойні дівчата, які ... тікають, не заплативши

Була дуже образлива ситуація. Я віз людину зі "Столичного" ринку до його резиденції у Безрадичах. Він робив замовлення зі свого телефону, по ньому мені потім і його Telegram підтягнувся. Він частину сплатив, 100 гривень не вистачило – у нього начебто не було більше готівки. Ми до будинку під’їжджаємо — там паркан у півкілометра, кожна цегла в якій дорожча за ці 100 гривень.

У мене поганих думок не виникло. Дав йому картку. Минуло кілька днів — написав у Telegram: "Вибачте, але нічого не прийшло". Він: "Так-так, я пам’ятаю про вас". Досі "пам’ятає". Це мені не зрозуміло. І дивно, і дріб"язково якось.

Про роботу під час війни

24 лютого 2022 року я вже працював на своїй машині. Моїй дружині зробили операцію, і саме цього дня я мав забирати її з лікарні. Я їхати з Києва і не планував, і сім’я також зі мною залишилася.

Перші дні три-чотири ми не виїжджали на роботу, бо була незрозуміла ситуація з паливом, чи зможеш взагалі заправитися. День на п’ятий з’явився газ в одній із мереж заправок, стало простіше.

Тоді було приємно просто за людьми приїжджати. Ставлення було інше — людина була тобі вдячна лише за те, що ти приїхав під цими сиренами та бомбардуваннями.

Плюс їздили ми інакше — просто за напрямком, а там зустрічна чи не зустрічна — не має значення. За часом приїжджали так само, бо дороги були перегороджені. Але місто було інше — воно очистилося від машин, стали видно будинки, вулиці. Джипів та понтів на дорогах не було взагалі — ТРО потрібні були повнопривідні машини, і власники таких авто боялися виїжджати, щоби машину не забрали.

Проте мости — це був просто кошмар. Коли вперше оголосили комендантську годину на півтори доби, я віз чоловіка. Він 1000 гривень заплатив, щоби я його просто перевіз через міст на Лівий берег. Я відмовлявся їхати, бо не впевнений, що встигну повернутися назад. Пощастило — довіз і повернутися зміг.

Був випадок, коли віз іноземців, вони запізнювалися на вокзал. Я поїхав в обхід черги до блокпосту. Військові з такими зазвичай не церемонялися — завертали на кінець черги назад. Зупиняють, говорю: "Хлопці, у мене іноземці, вони на потяг спізнюються". Пропустили без проблем.

Але були й неприємні моменти. Отримав хороше замовлення. Забираю пасажирів — а там хлопці у спортивній формі, нещодавно із зони. Нас на блокпосту просто виймають із машини та кладуть обличчям на землю. Трохи далі проїжджаємо — другий блокпост, те саме. А один пасажир має лише довідку про звільнення, інших документів немає. Розумію, що назад додому не встигну до комендантської. Кажу військовим на блокпосту біля мосту: "Хлопці, як мені додому потім потрапити? Ми затрималися, не встигаю!" Вони кажуть: "Дивіться, якщо на нас потрапите назад, то ми пропустимо. Але під’їжджайте повільно, на першій передачі, щоб ми руки бачили". Впритул, але встиг.

Про ціни на таксі

На ціни водії не впливають. Зовсім. Їх піднімають служби таксі. Буквально позавчора віз жінку. Сума замовлення – 150 гривень. Вона відмовляється платити: "Я вам винна 120. Я вчора ввечері їхала цим маршрутом, було 120 гривень". Я її зв’язав із диспетчером, та пояснила, що тарифи змінюються. Вона каже: "Я більше вашою службою користуватися не буду!"

Якщо сервіс поставив вартість 150 — то їм потрібно віддати відсоток зі 150 гривень. Тобто це проблема таксиста.

Про прильоти

Неприємно, коли поряд прилітає, таке було багато разів. 10 жовтня 2022 року, коли обстрілювали Київ, їхав із пасажиром на вулицю Володимирську з боку вулиці Льва Толстого (зараз Гетьмана Павла Скоропадського. — Ред.). А приліт тоді був на бульварі Шевченка. Пасажир каже – все, розвертаємось! А як розгорнешся, якщо всі машини зупинилися. Диспетчер теж дзвонить: "Їдьте з центру!" Якось вибралися.

Той самий "приліт" на бульварі Шевченка

Був випадок, коли взяв замовлення, повертаю на перехресті, а до будівлі, куди я їхав, приліт — уламок. З будинків повилітали шибки, причому цікаво, що їх спочатку ніби вдавило всередину, а потім викинуло назовні. Добре, що я стояв посеред дороги, не під будинками, ці шибки до мене не долетіли.

Дзвоню пасажирці — телефон вимкнено. Дзвоню диспетчеру — кажуть: "Їдьте звідти терміново!" Пасажир вийшла на зв’язок за півгодини десь. Запитала одне: "Ви живі?" — "Так". — "Добре. Ви знаєте, у мене всі стекла повилітали, я тепер нікуди не їду…"

Таксисти – свідки багатьох сторінок цієї війни

Про найнеприємніші замовлення

Ми возимо і дівчаток, які обслуговують клієнтів. Одного разу віз їхню "маму", їй уже за 30, займається ще нерухомістю. Відправляє дівчат і дуже рідко, але їздить на виклики сама. Їдемо, ранок, вона бере пляшку віскі та сік, ми зупиняємось кілька разів на перекур. Вона відпрацювала всю ніч, але підспівує у машині під музику, готова розмовляти. Дивишся і дивуєшся, скільки енергії в людині.

Бувають пасажири — як чорна діра, вони тебе просто енергетично "висмоктують". Після одного такого замовлення вже не хочеш працювати.

Але найгірше зараз — не самі пасажири, а коли тобі передають закритий пакет. Кур’єрська доставка – це частина нашої роботи. Але одна річ у воєнний час, коли ти бачиш, що люди передають, а інша річ, коли тобі кладуть пакет, а що в цьому пакеті — не знаєш.

Якщо людина не хоче показати, що там, від таких доставок краще відмовлятися одразу, і не важливо, яка її вартість.

Бувають замовлення, від яких ти відмовляєшся вже за досвідом роботи. Як правило, це поїздка за певною адресою та назад. З досвідом ти розумієш, що пасажир цією адресою їде забирати, наприклад, "закладку" з наркотиками.

Про легальну та нелегальну роботу

Більшість таксистів у Києві працюють із порушеннями. У когось немає шашечок, у когось ліцензії, у когось техогляду.

Схема легалізації з нуля дуже проста, я її для себе побудував так. Реєструєшся як ФОП 2-ї категорії з припустимим оборотом на рік 5,5 млн. гривень — сума космічна для таксі. Ти й десятої частини за рік не заробиш, тому можеш сміливо показувати всі свої щоденні обороти. Далі потрібно отримати ліцензію на роботу у таксі. Пройти техогляд, в ідеалі зробити страховку під таксі — вона коштує близько 10 тисяч гривень. Цим займається не так багато компаній, але можна знайти.

Єдине питання — із касовими апаратами, які з 10 жовтня 2023 року стали обов’язковими. Програму можна поставити на телефон, але з цим важливо просто розібратися — як працює, як передає дані, як надіслати людині чек і таке інше.

Загалом для запуску знадобиться близько 20 тисяч гривень. Страховка — найвагоміша частина, 10 тис. грн., техогляд — 1,5 тис. грн., ліцензія — близько 3 тис. грн., але тут може знадобитися консультація фахівця.

Далі ставиш на машину "гребінку" помаранчевого кольору і клеїш шашечки з боків. І все, ти офіційно таксі і можеш їздити смугою громадського транспорту.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Солістка Kazka натякнула на вагітність: "Не помічаєте"
GlavRed
2024-11-17T12:36:31Z
Кольори волосся, які молодять жінку: як пофарбуватися після 40, 50 та 60 років
24tv
2024-11-17T12:12:24Z
Анна Саліванчук замилувала фото зі старшим сином і розчулила вітаннями його з 9-річчям
TSN
2024-11-17T12:10:16Z
ТЦК прокоментував затримання двох музикантів відомої співачки перед концертом: "Перебував у розшуку"
TSN
2024-11-17T12:09:38Z
Єфросиніна показала, як з сином в метро ховалася від російських ракет та дронів: "Майже босоніж"
TSN
2024-11-17T12:09:36Z
Помер співак Володимир Льовкін з гурту "На-На", який підтримував вторгнення РФ в Україну
TSN
2024-11-17T12:09:10Z
Помер соліст гурту На-На: що сталося
GlavRed
2024-11-17T12:06:12Z
Міс Всесвіт-2024: хто переміг та місце України на конкурсі
GlavRed
2024-11-17T11:36:14Z
"Дитяче Євробачення-2024": хто переміг та яке місце посіла Україна у конкурсі
TSN
2024-11-17T10:09:39Z
Сибіга про масштабну атаку Росії: Це відповідь Путіна всім тим, хто дзвонив і відвідував його
УкраинФорм
2024-11-17T12:25:17Z
Російська атака на енергетику 17 листопада спричинила загрозу ядерній безпеці - МАГАТЕ
TSN
2024-11-17T12:21:10Z
Ракет вистачить ще на 5-8 ударів: експерт пояснив, як часто РФ може атакувати Україну
TSN
2024-11-17T12:09:03Z
"Імпульс для народу": Зеленський анонсував "план стійкості" України, що він дасть
Фокус
2024-11-17T12:00:02Z
Росіяни зробили запаси ракет на декілька масованих обстрілів - ЦПД
УкраинФорм
2024-11-17T11:51:02Z
Яку зброю Китай міг передати Росії та чому Захід не наважується різко відреагувати
24tv
2024-11-17T11:42:54Z
Іранський журналіст вчинив самогубство на знак протесту проти репресивного режиму
Детектор М
2024-11-17T11:39:12Z
Понад 700 повідомлень про НЛО: розсекречено звіт Пентагону
InternetUA
2024-11-17T11:27:08Z
Перший бунт проти Трампа: що може спровокувати невдоволення в уряді США
24tv
2024-11-17T11:27:05Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Чи накривати кришкою страви під час приготування
24tv
2024-11-17T12:18:09Z
Який хліб найкорисніший: його треба їсти для схуднення та зниження цукру в крові
TSN
2024-11-17T12:09:36Z
Повний список хвороб, які точно звільняють від мобілізації
24tv
2024-11-17T11:42:45Z
Експерти назвали 5 найкращих чаїв, які допоможуть поліпшити рівень цукру в крові
24tv
2024-11-17T10:30:00Z
Як яйця можуть покращити когнітивні функції
360ua.news
2024-11-17T10:24:37Z
Страх перед неминучим: медсестра розповіла про те, що відбувається з тілом після смерті
Фокус
2024-11-17T10:12:19Z
Перловка буде ароматною, соковитою й ніжною: секрет приготування криється в перших кроках
TSN
2024-11-17T10:09:59Z
"Розпізнає" залишки пухлини в мозку: ефективність нової терапії раку 92%
24tv
2024-11-17T06:06:02Z
В Росії придумали новий податок для поповнення федерального бюджету
ZN UA
2024-11-17T12:37:12Z
На полицях магазинів не вистачає продуктів українських власних марок
AgroPortal
2024-11-17T12:30:11Z
Окупована ЗАЕС на страшній межі: в Міненерго розповіли про дикий крок окупантів
GlavRed
2024-11-17T12:25:36Z
Як зміняться ціни на продукти до кінця 2025 року: прогноз НБУ
Фокус
2024-11-17T12:09:35Z
Українцям нарахують понад 2000 грн доплат: у Верховній Раді назвали умови
Политека
2024-11-17T12:04:35Z
Яблука займають 60% урожаю фруктів та ягід в Україні
AgroPortal
2024-11-17T12:00:37Z
Масована атака на енергосистему: в Укренерго розповіли про наслідки влучань
GlavRed
2024-11-17T11:27:40Z
Україна стала головним торговим партнером Німеччини у пост-СРСР
Петр и Мазепа
2024-11-17T11:24:37Z
Заблокували рахунок після продажу квартири: ПриватБанк назвав причину
Хвиля
2024-11-17T10:45:05Z
Українці можуть втратити субсидію через родича: яка причина
TSN
2024-11-17T12:39:50Z
Лауреаткою «Нагороди Пам'яті народів» стала українська правозахисниця Ольга Гейко
УкраинФорм
2024-11-17T12:37:00Z
Перший постріл й одразу влучання. Повітряні сили ЗСУ показали військову, яка збила крилату ракету
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T12:31:03Z
Японські війська проведуть спільні навчання з військовими Австралії та США
InternetUA
2024-11-17T12:28:16Z
Жінка, яка прожила з чоловіком 25 років, замислюється про розлучення через його "нешкідливу" звичку
Фокус
2024-11-17T12:15:59Z
БпЛА атакували Іжевський електромеханічний завод "Купол": там Росія виробляє ЗРК "Тор"
24tv
2024-11-17T12:15:54Z
Послуга за 73 грн обійшлася в 417 грн: нові "прайси" в ДРАЦС
Знай
2024-11-17T12:10:42Z
Німецькі компанії цьогоріч експортували зброї на майже 11 млрд євро
Европейская правда
2024-11-17T12:07:24Z
Індія вперше випробувала гіперзвукову ракету великої дальності
УкраинФорм
2024-11-17T11:54:19Z
Українські бійці показали знищення логістики ворога
TSN
2024-11-17T12:39:42Z
Мережу зворушило фото чоловіка з немовлям на руках під час масованої атаки на Київ
24tv
2024-11-17T12:33:45Z
Вилетіли вікна і двері під'їзду. На Рівненщині показали наслідки ракетної атаки
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T12:27:06Z
Росіяни на Харківщині зможуть бити дронами з оптоволокном на глибину до 15 кілометрів, – Кішак
24tv
2024-11-17T12:12:37Z
У Києві після масованого обстрілу запроваджуються екстрені відключення світла
УкраинФорм
2024-11-17T12:10:54Z
Ворожий обстріл Миколаєва: з'явилися фото наслідків атаки БпЛА
TSN
2024-11-17T12:10:00Z
Як у понеділок зміниться погода: прогноз синоптикині
TSN
2024-11-17T12:09:59Z
У КМВА пояснили, чому не відкривають під час повітряної тривоги станції метро, які на поверхні
TSN
2024-11-17T12:09:51Z
У Києві після масованого обстрілу можуть запровадити стабілізаційні відключення, – КМВА
24tv
2024-11-17T12:09:35Z
Істинні й чесні правдоруби: які ТОП-7 знаків зодіаку звикли викладати все, як є
GlavRed
2024-11-17T12:36:41Z
Пухкі оладки на кефірі: шеф-кухар поділилася перевіреним рецептом
Политека
2024-11-17T12:31:34Z
Експертка з ремонту поділилась порадами, які допоможуть створити дім мрії
24tv
2024-11-17T12:27:49Z
За якої температури можна прати абсолютно всі речі: поради експертів
TSN
2024-11-17T12:21:41Z
Як посмажити рибу, щоб не підгорало борошно: про це майже ніхто не знає
TSN
2024-11-17T12:10:06Z
Чому не можна кидати пельмені в окріп: несподівана причина – як правильно варити
24tv
2024-11-17T12:03:59Z
Black Friday 2024: що придбати в Польщі за шаленими знижками
24tv
2024-11-17T12:03:09Z
Як поводитися за новорічним столом 2025, щоб не розгнівати Зелену Дерев'яну Змію
24tv
2024-11-17T11:51:22Z
Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада: Ракам - витрати, Стрільцям - завал на роботі
GlavRed
2024-11-17T11:27:33Z
Італія – Франція: де дивитися і ставки букмекерів на матч Ліги націй
TSN
2024-11-17T12:39:09Z
Албанія – Україна: де дивитися і ставки букмекерів на вирішальний матч Ліги націй
TSN
2024-11-17T12:10:58Z
Динамо хоче забрати ще одного легіонера в Зорі: хто може підсилити киян
24tv
2024-11-17T12:06:37Z
Гандболістки «Галичанки» вийшли до основної сітки Європейського кубка
УкраинФорм
2024-11-17T12:00:42Z
Український танцювальний дует переміг на турнірі в Аланії
УкраинФорм
2024-11-17T11:42:20Z
Скандальний легіонер Полісся змінить команду: гравцем цікавиться клуб із УПЛ
24tv
2024-11-17T11:42:14Z
"Ніякий": легендарний тренер Волині жорстко розкритикував головну зірку збірної України
24tv
2024-11-17T11:00:57Z
Суркіс розкрив ввжливу деталь у контракті Шапаренка з Динамо
24tv
2024-11-17T10:36:05Z
Збірна України в Лізі націй-2024/25: розклади для "синьо-жовтих" перед останнім туром
TSN
2024-11-17T10:21:42Z
Неодноразово судимий запоріжець вчиняв домашнє насильство відносно сестри
Украина Криминальная
2024-11-17T12:15:43Z
У Китаї студент скоїв кривавий напад на гуртожиток, вбивши 8 осіб
360ua.news
2024-11-17T12:12:28Z
У п’яти регіонах ліквідували наслідки нападу РФ
1News
2024-11-17T12:10:18Z
Дрони атакували Іжевський електромеханічний завод: де він розташований на карті
24tv
2024-11-17T12:09:25Z
Рятувальники показали наслідки масованої атаки РФ
УкраинФорм
2024-11-17T12:09:17Z
Масована ракетна атака: на Рівненщині загасили пожежу на об'єкті інфраструктури
УкраинФорм
2024-11-17T11:57:16Z
У Херсоні окупанти скинули вибухівки з дронів. Двоє людей загинуло
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T11:54:09Z
У Херсоні через атаку російського дрона загинула жінка
УкраинФорм
2024-11-17T11:48:52Z
У Бурштині на Івано-Франківщині через ворожий обстріл відсутнє теплопостачання
УкраинФорм
2024-11-17T11:45:22Z
Назвали простий спосіб зекономити місце на смартфоні, налаштувавши WhatsApp, Telegram і Viber
InternetUA
2024-11-17T12:31:07Z
Sony заблокували одного з найвідданіших фанатів PlayStation – він володіє рекордом Гіннеса
24tv
2024-11-17T12:27:19Z
20 років Half-Life 2 — покращена гра і всі епізоди безплатно в Steam та геймплей Episode 3 у документальному фільмі
ITC
2024-11-17T12:07:17Z
Американські розробники представили гіперзвуковий літак, що наблизився до надзвукових швидкостей
InternetUA
2024-11-17T11:34:01Z
Ракети NASA створили штучні хмари над Норвегією
iPress
2024-11-17T11:30:32Z
Як зробити швидку серію фотографій на iPhone: проста інструкція
GlavRed
2024-11-17T11:27:04Z
Тонни відходів будуть перетворені на електроенергію: як працює незвичайна технологія
InternetUA
2024-11-17T11:01:51Z
Як навчитись ефективно читати великі тексти за допомогою ШІ
Детектор М
2024-11-17T11:00:47Z
Як швидко зарядити смартфон, якщо у вас мало часу: найочевидніший і найпростіший спосіб
Политека
2024-11-17T10:43:02Z
Нова батарея з "відходів" зберігатиме до 100 МВт*год енергії: деталі
Фокус
2024-11-17T12:30:10Z
Оновлений Lexus ES
360ua.news
2024-11-17T11:33:57Z
Lexus представив бізнес-седан за $40 000
AutoCentre
2024-11-17T08:04:21Z
Після таємничої аварії Tesla Cybertruck перетворили на меморіал: люди несуть хрести із квітами
Знай
2024-11-17T07:51:21Z
Jeep Wrangler Rubicon: може посперечатися, але чи треба?
AutoCentre
2024-11-17T07:10:43Z
Водіям розповіли про одну важливу "приховану" кнопку в авто: що вона робить
GlavRed
2024-11-17T04:27:02Z
Механік показав, де шукати "приховану" кнопку у вашому авто, яка заощадить чимало грошей
24tv
2024-11-16T20:48:54Z
Що робити з авто взимку, щоб іржа перестала приходити уві сні: топ-4 дії
Знай
2024-11-16T19:51:51Z
В Україну привезли важливий артефакт із колиски автомобілебудування
AutoCentre
2024-11-16T14:03:49Z