Вимагаючи від України припинити атаки на енергоінфраструктуру РФ Білий дім планує «перевести стрілки» - експерт
Штати закликали Україну припинити атаки на енергетичну інфраструктуру РФ, оскільки влада США вважає, це призведе до зростання світових цін на нафту. Однак в Білому домі досить поверхово оцінюють ситуацію на ринку нафтопродуктів, результатами чого дійсно може стати зростання цін на нафтопродукти в США, а також прихід до влади республіканців. Про це пише Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ».
«США закликали Україну припинити атаки на енергетичну інфраструктуру рф, попередивши, що удари безпілотників можуть призвести до зростання світових цін на нафту і спровокувати відповідні дії у відповідь…Неодноразові попередження з Вашингтона отримали високопосадовці СБУ та ГУР. Одне з джерел сказало, що Білий дім дедалі більше розчарований зухвалими атаками українських безпілотників», - пише він.
Експерт вважає, що варто зробити висновки з політики США:
- На нас намагаються перевести стрілки, щоб прикрити свою недолугість.
- А недолугість у тому, що американські вояки ніяк не можуть справитись з хуситами, які загнали нафтовий трафік з Перської затоки на довший і дорожчий маршрут в обхід Африки.
- Саудити, розчаровані третім президентством обамоподібних у Білому домі, надають перевагу грі спільно з росіянами на цінову ескалацію і знижують обсяги експорту нафти, що підштовхує ціни вгору.
- Стратегічні нафтові резерви США дещо скоротилися, і гравці на ринку завжди грають у таких випадках на розгін ціни, щоб краще продати ресурс на заповнення резервів.
- Ціни на бензин на внутрішньому ринку у США виросли (до речі незначно, кілька центів за галон) в першу чергу з-за того, що низка американських НПЗ стають на ремонти.
- Традиційно американські нафтові магнати симпатики республіканців. Не виключаю, що дехто з власників НПЗ буде достроково ставити їх на ремонт, щоб закрутити ціни вище і посприяти провалу байденістів на виборах.
- Взагалі то наші дрони не били по видобувних потужностях в Сибіру, видобуток в Росії не впав, а експорт сирої нафти навіть зріс, попри так звані санкції.
- КТК - це не нафтопереробка, це транспорт сирої нафти з Казахстану, там є окремий термінал для її відвантаження. Тому занепокоєність щодо КТК притягнута за вуха. Якщо цього не знають в Білому домі, то це свідчить про жахливу некомпетентність, а отже це ідеальна можливість для Шеврону та ЕксонМобіл маніпулювати.
Раніше Гончар для ZN.UA писав, що переможні реляції в низці західних ЗМІ про ефективність санкцій проти РФ за підсумками першого півріччя 2023-го базуються на цифрі скорочення експортної виручки за продані енергоресурси, передусім за нафту та нафтопродукти. Це 46%, але значну частку такого скорочення спричинено зменшенням цін на нафту на світових ринках. Про це читайте у статті Морські дрони: ЗСУ запроваджують справжні санкції проти Росії.