MY.UAНовини
Поет, співак і актор Олександр Вертинський, що народився в Києві: Україна – рідна мати
Поет, співак і актор Олександр Вертинський, що народився в Києві: Україна – рідна мати

Поет, співак і актор Олександр Вертинський, що народився в Києві: Україна – рідна мати

Олександр Вертинський народився 135 років тому – у березні 1889 року в Києві, якому він присвятив свій вірш "Моя батьківщина ніжна". Твір він написав за рік до смерті під час приїзду до Києва на серветці ресторану на вулиці Володимирській, 29, який відвідував у кожний свій приїзд – він розташований поряд із будинком, у якому Вертинський народився та прожив перші кілька років свого життя – за адресою Володимирська, 43, навпроти скверу біля Золотих воріт.

У вірші є такі рядки: "Я готовий цілувати твої вулиці, приживатися до твоїх площ. Я вже постарів, стулився, втратив уже рахунок років". Але вони не були продиктовані сентиментальністю, властивою людям похилого віку, – незважаючи на життєві події і життя в різних куточках Землі, він ніколи не забував про місце, в якому з'явився на світ. Про Україну він казав, що вона – рідна мати, і зізнавався: "Мені здається, я вчиняю злочин, коли співаю не про неї та не її мовою. Мені треба бути українським співаком і співати українською".

Незаконнонароджений син

Олександр Вертинський був незаконнонародженою дитиною, її батьками були приватний повірений і журналіст Микола Вертинський та дочка управителя міських дворянських зборів Євгенія Скалацька. Батько до моменту зустрічі з матір'ю вже був одружений, а його перша дружина не давала йому розлучення, тому, незважаючи на народження сина Сашка, а потім і дочки Наді, вони перебували, як сказали б зараз, у цивільному шлюбі. Батьки матері не пробачили їй такої – поганої – поведінки та відмовилися від неї. Батьки майбутнього поета та актора пішли з житія рано: мати, будучи вагітною третьою дитиною, зробила підпільний аборт і померла від зараження крові, батько пережив її ненадовго і помер від "швидкоплинних сухот". Маленькому Сашкові на той момент було лише п'ять років.

Брата та сестру розлучили: Олександра взяла на виховання тітка, сестра матері, яка перенесла на племінника ненависть, яку відчувала до його батька. Надю віддали іншим родичам, при цьому хлопчика обдурили, сказавши, що сестра його померла. Жорстокість тітки, яка визнавала лише один засіб виховання – батіг, негативно позначалася на хлопчику: він ріс справжнім хуліганом, грубив дорослим, не визнавав жодних авторитетів, зокрема й серед викладачів, а потім і зовсім почав красти. За таку поведінку його, незважаючи на те, що він під час вступу витримав складний іспит, відрахували зі знаменитої Першої київської гімназії, яку закінчили всі відомі кияни – Сікорський, Булгаков, Тарле, Паустовський. Його перевели до скромнішого навчального закладу – Четверту гімназію, але її Вертинський не закінчив, через що у всіх анкетах у графі про освіту писав: "незакінчена середня".

Боротьба за шматок хліба та салон Зелінської

Можливо, Вертинському і вдалося б закінчити гімназію, але його життя ставало дедалі нестерпнішим. Будучи вкотре побитим тіткою до напівсмерті, Сашко, прийшовши до тями, втік з дому. Поневірявся по нічліжках, ночував у підворіттях, а в хорошу погоду і на лавці в парку, і де міг заробляти собі на шматок хліба – був вантажником, продавцем у маленьких лавочках і навіть коректором у друкарні. Але мріяв він про виступи на публіці: його не лише взяли у знаменитий київський театр "Соловців", а й дали в одній із вистав роль охоронця Наполеона. Правда, у нього там було тільки одне слово: він мав голосно оголосити вихід головного героя: "Імператор!" На жаль, статиста, який не вимовляв букву "р", прогнали після першої репетиції.

Але, зрештою, Вертинському пощастило: він зустрівся з викладачкою Першої гімназії, з якої кілька років тому його вигнали з ганьбою, і подругою своєї матері Софією Зелінською. Вона мала свій салон, в якому Вертинському вдалося познайомитися і поспілкуватися з Марком Шагалом, Казимиром Малевичем, Семеном Альманом, Бенедиктом Лівшицем. Невдовзі сам Сашко вже почав підробляти у київських газетах – він писав театральні рецензії та невеликі оповідання. До того ж Вертинському вдається знайти свою сестру Надю: звістка про те, що вона не померла, стало йому великим щастям.

Життя в богемному середовищі

1913 року брат із сестрою перебираються до Москви, де Вертинський розраховує зробити кар'єру журналіста, а якщо пощастить, то й актора. Спочатку йому не щастило: прослуховування в МХАТ Олександр провалив – Станіславському, який його проводить, так само як і режисеру в Києві, не сподобалося його ґрасування. Але перший же виступ у Театрі мініатюр, де він супроводжував виступ танцюристів написаною ним пісенькою, привертав до нього увагу публіки. Його навіть згадали у рецензії до цієї мініатюри, назвавши "дотепним і манірним" – сумнівний комплімент підштовхнув Вертинського до написання ще кількох пісень, за які йому почали платити перші гонорари. Щоправда, спочатку вони були у вигляді обіду, але виконавець-початківець був радий і цьому.

Потрапивши в богемне середовище, Вертинський мало не став жертвою наркотиків: кокаїн на той час вважався нешкідливими ліками, тому молоді люди використовували його без остраху і обмежень. Олександр зрозумів, що ось-ось може перейти небезпечну межу, після якої врятувати його зможе лише тривале лікування, коли став жертвою галюцинації: у трамваї пам'ятник Пушкіну намагався розплатитися з кондуктором монетою, що вийшла з вжитку. Вертинський так злякався, що знайшов у собі сили відмовитися від наркотиків. Його рішення підкріпила Перша світова війна – Олександр пішов на фронт добровольцем. Простий санітар, який не мав медичної освіти та служив у санітарному поїзді, уважно спостерігав за тим, як лікарі робили операції та перев'язки, та освоїв мистецтво останніх – за рік він зробив 35 (!) тисяч перев'язок. Згодом він жартував, що бог гідно оцінив цю його працю, наказавши заплатити йому за нього оплесками.

Поява П'єро

Після поранення Вертинський повернувся до Москви – якраз до похорону Наді, яка померла, отруївшись кокаїном. Саме в цей час він починає виступати в образі П'єро, який вигадав, виступаючи перед пораненими в санітарному поїзді: за словами самого Вертинського, грим у вигляді білої маски дозволяв йому приховати збентеження і невпевненість у собі, на які він страждав. Його пісні входять у моду, сам він не обмежується лише театром, а й знімається в кіно. До речі, саме він привів на знімальний майданчик знамениту Віру Холодну – вона була дружиною його фронтового товариша, прапорщика Володимира Холодного. Саме їй Вертинський присвятив свої пісні "Ліловий негр", "Креольчик" та "Ваші пальці пахнуть ладаном", у якій передбачив актрисі долю – Холодна померла під час епідемії "іспанки" у віці 25 років.

"Треба буде – ми вам і дихати заборонимо"

Вертинський ставав більш успішним – публіка його любила, показником її ставлення став бенефіс – він був призначений на 25 жовтня 1917 рік… Кривавий державний переворот не прийняв, і це позначилося з його творчості. Найвідоміший його романс того часу "Те, що я маю сказати" ("Я не знаю, навіщо і кому це потрібно, хто послав їх на смерть рукою, що тремтіла), присвячений пам'яті загиблих при захисті Кремля від більшовиків юнкерів. Через нього Вертинського викликали на "розмову" до ЧК. Намагаючись пояснити свої спонукальні мотиви, Вертинський сказав: "А ви не забороните мені їх шкодувати". "Треба буде, - відповіли йому, - ми вам і дихати заборонимо".

З грецьким паспортом по Європі

Так Олександр Миколайович зрозумів, що з Москви, а згодом і з Росії треба тікати. Спочатку він вирушив на південь країни, який ще не був захоплений більшовиками – виступав до Харкова, Катеринослава, Ростова та рідного Києва, а потім і Криму емігрував до Стамбула. Там він купив грецький паспорт на ім'я Олександра Вертідіса, з яким, даючи концерти, спокійно пересувався Європою. Першою на шляху артиста була Румунія, в якій він виступав успішно, але недовго: відмовивши місцевій актрисі виступити в її бенефісі, він нажив собі ворога в особі коханця - румунського генерала Поповича. Вертинського запідозрили у шпигунстві на користь Радянського Союзу.

Ображений, він залишив Румунію і переїхав до Польщі. Тут Олександр Миколайович завдяки знайомству з радянським послом Павлом Войковим, який часто відвідував його концерти, вперше звернувся до посольства СРСР з проханням дозволити йому повернутися на батьківщину, але отримав відмову. Його гіркоту пом'якшило перше одруження – обраницею Олександра Миколайовича стала Рахіль Потоцька, що походила з багатої єврейської родини. Але й Польщі Вертинському довелося виїхати – напередодні приїзду до країни короля Румунії йому пояснили, що перебування у Варшаві небажане.

Втім, як виявилося, все склалося на краще – Олександра та Ірен (так називала себе Рахіль на честь героїні однієї з пісень чоловіка) чекала на Німеччину, де Олександр Миколайович подав друге прохання з проханням про повернення на батьківщину, але знову отримав відмову, і Париж. Там Вертинський співав у ресторанах, що його засмучувало – важко розкривати душу перед глядачами, які їдять та п'ють, але своїх глядачів він від цього відвчив: коли він починав співати, жувати переставали. Натомість там він звів знайомство не лише з найзнаменитішими людьми того часу – Грета Гарбо, Марлен Дітріх, Чарлі Чаплін, Федір Шаляпін, а й вінценосні особливі – великі князі Борис Володимирович та Дмитро Павлович, шведський король Густав V та принц Уельський Едуард VIII.

Америка та Китай

З Парижа Вертинський відплив до Америки. Зіграти у голлівудському фільмі, куди його "сватала" Марлен Дітріх він не зміг – Олександр Миколайович не знав англійської мови, а це була обов'язкова умова, проте прожив кілька місяців на розкішній віллі актриси в Голлівуді. У Європу він уже не повернувся – вирушив до Китаю, де й прожив увесь час до повернення до Радянського Союзу. Він дав кілька концертів у Харбіні, а потім переїхав до Шанхаю, де й залишився надовго. Тут він пережив японську окупацію, цькування російських емігрантських ЗМІ, які як могли таврували "вертинщину", розлучився з Рахіль-Ірен і одружився з красунею Лідії Циргвава, яка згодом народила йому дочок, що стали знаменитими актрисами – Маріанну та Анастасію. Весь цей час він не переставав писати прохання до радянського посольства з проханням дозволити йому повернутися додому. Але отримав дозвіл лише 1943 року, коли написав листа Молотову, котрий на той час обіймав посаду комісара закордонних справ: "Жити далеко від Батьківщини, коли вона обливається кров'ю, і бути безсилим їй допомогти – найжахливіше".

Повернення до Радянського Союзу

У Радянському Союзі сім'ї Вертинських виділили номер у готелі "Метрополь", у якому вони прожили три роки, поки їм не дали квартиру за два кроки від Кремля – на вулиці Горького. Виступав він у той час часто – у країні Вертинського не забули, і він давав по 25 концертів на місяць у щойно звільнених від фашистів містах. Загалом за чотирнадцять років він дав понад дві тисячі концертів, виступаючи не лише у концертних залах, а й на заводах, колгоспних полях, шахтах та шпиталях. Сім'я не бідувала, але й особливої розкоші дозволити собі не могла – навіть найскромнішого звання у Вертинського не було. Втім, і купувати особливо не було чого – під час гастролей на Сахаліні звиклий до європейських різносолів Вертинський скаржився, що у місцевих магазинах є лише консерви та зроблений із деревини спирт, який місцеве населення називає "сучком". Він встиг зіграти у кількох фільмах, а за роль кардинала Бірнча у "Змові приречених" навіть отримав Сталінську премію. При цьому його пісні не звучали на радіо, а його вірші не друкували ні в журналах, ні в газетах.

Смерть та пам'ять

Останній концерт Олександра Вертинського відбувся в Ленінграді 21 травня 1957 - через кілька годин він помер від серцевої недостатності в номері готелю Асторія, йому було 68 років. Похований артист на Новодівичому кладовищі. У рідному Києві Вертинському присвячено експозицію вітрини у Музеї однієї вулиці, а на київському Андріївському узвозі 21 березня 2019 року йому відкрили пам'ятник.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россия готовится к бегству с оккупированных территорий: британская разведка привела факты
Comments UA
2024-07-04T15:43:35Z
Путин об идее Трампа быстро закончить войну: Мы это поддерживаем
Европейская правда
2024-07-04T19:33:05Z
"Нет никакого эффекта от ATACMS", - Зеленский назвал важнейшую проблему
Новости Украины
2024-07-04T19:21:56Z
"Не просим чего-то экстраординарного": Украина хочет обещание о членстве в НАТО, — посол
Фокус
2024-07-04T21:18:51Z
Доноры демократов определились с кандидатурами на замену Байдену
ZN UA
2024-07-05T03:06:21Z
Врач заверил, что Байден в порядке - СМИ
Корреспондент
2024-07-05T01:39:18Z
Скандальный советник Трампa раскрыл стратегию победы республиканцев
Политека
2024-07-01T20:30:56Z
Стало известно, сколько военных КНДР привлекут к войне в Украине
Comments UA
2024-06-27T15:37:18Z
Кремль оценил перспективы отношений с Евросоюзом
Корреспондент
2024-06-28T13:06:12Z
У известной актрисы из "Бриллиантовой руки" обнаружили рак
Comments UA
2024-07-04T19:27:03Z
Наталья Могилевская не побоялась показать себя "без ничего" в 48 лет: "Все только начинается"
Знай
2024-06-23T14:51:01Z
Ей нет равных: самые стильные образы Кейт Миддлтон в истории Уимблдона, которые точно стоит повторить
Marie Claire
2024-07-03T16:45:20Z
Сердючка кулинарной метафорой ответила Фарион, которая раскритиковала ее за суржик
Комсомольская правда
2024-06-22T12:47:55Z
Снимите это немедленно! 9 "трендовых вещей", которые прибавляют возраст и давно запрещены в модных кругах
Обозреватель
2024-07-05T00:38:52Z
"Находится в доме престарелых": что на самом деле происходит с популярной российской актрисой
Comments UA
2024-07-04T20:21:55Z
Даша Астафьева после свадьбы поделилась с украинками секретами спокойной жизни: "Сними джинсы..."
Знай
2024-07-03T16:51:04Z
"Даже мама меня не поняла". Ирина Федишин впервые прокомментировала слухи о беременности
Обозреватель
2024-07-04T12:16:50Z
От Rolex до Cartier: 7 культовых моделей часов, о которых мечтает каждая женщина
Marie Claire
2024-07-03T18:01:41Z
Хуже, чем "лысый черт": Притула признался, у кого принципиально отказался брать донат на ВСУ
Обозреватель
2024-07-03T07:12:12Z
Выплаты ВПЛ: обязаны ли переселенцы возвращать пособие, если его начислили по ошибке
Фокус
2024-06-24T14:51:59Z
Почему не взлетел RAH-66 Comanche: история разработки стелс-вертолета
Фокус
2024-07-04T13:31:56Z
Конец эпохи высокоточности: как Пентагону сохранить доминирование в оружии
Фокус
2024-07-03T09:17:00Z
Важная услуга не работает: "Vodafone" предоставил разъяснение недовольным абонентам
Политека
2024-07-05T02:33:59Z
Оформление постоянного ухода за лицом: какие документы нужны
ZN UA
2024-07-05T02:01:46Z
С 1 июля могут мобилизовать три категории студентов, - СМИ
Известия Киев
2024-06-27T19:31:27Z
В Украине ввели дополнительные проверки для водителей: чего стоит ожидать
Фокус
2024-06-27T13:30:25Z
Украинцев могут заставить вернуть пенсию государству: когда суд встанет против вас
Знай
2024-06-25T15:39:58Z
В Ворохте на Франковщине напали на военнослужащего ТЦК
Апостроф
2024-07-04T19:00:07Z
Для него война началась еще в 2014-м: на фронте погиб мужественный воин с Прикарпатья. Фото
Обозреватель
2024-06-24T03:07:12Z
"Не были здесь по полгода": Зеленский на Донбассе разозлился на чиновников
Апостроф
2024-06-26T12:07:22Z
Оккупанты начали использовать химическое оружие с люизитом
Апостроф
2024-06-22T15:39:12Z
На юге россияне угрожают депортировать с оккупированных территорий украинцев, отказывающихся от паспорта РФ – ЦНС
ZN UA
2024-07-05T02:28:48Z
В Торецке остается более 4 тыс. человек - ГВА
Корреспондент
2024-07-05T02:06:42Z
Превосходство в несколько раз: эксперт показал потери армии рф и ВСУ за месяц, инфографика
Политека
2024-07-05T02:03:30Z
В Торецке остаются тысячи людей, в том числе дети, родители которых тайно вернули их в город
ZN UA
2024-07-04T22:43:52Z
На смену жаре придут град и шквалы: где испортится погода 5 июля
Обозреватель
2024-07-04T22:28:36Z
Поклонник пообещал навести ракеты на дом женщины, отказавшей ему
Корреспондент
2024-07-04T22:49:14Z
Врачи сочли годным: мужчина с переломом ключицы не явился в ТЦК и получил приговор суда
Политека
2024-07-03T05:04:16Z
В российском Ростове заявили о пожарах из-за атаки дронов
Корреспондент
2024-07-05T03:03:39Z
Дрон попал по электроподстанции в Приморско-Ахтарске – росСМИ
ZN UA
2024-07-04T23:23:33Z
В Киеве зажегся второй за день пожар: огонь охватил склады. Видео
Обозреватель
2024-07-04T19:07:05Z
В Одесской области загорелись солнечные батареи в частном доме
Комсомольская правда
2024-07-04T18:34:24Z
ВАКС арестовал начальника одного из управлений Ровенской таможни: детали дела
Обозреватель
2024-07-04T17:37:10Z
Подросток нашел обломок "Шахеда" и пытался разобрать: подробности трагедии в Одесской области
Новости Украины
2024-07-04T16:18:26Z
Часть Украины охватила воздушная тревога: где есть опасность
TSN
2024-07-04T15:25:13Z
Огурец-колибри или мини-арбуз: как выраститьтакое чудо, чтобы и поесть, и в компот добавить
Знай
2024-07-02T18:51:55Z
Как отмыть в блеске ванную комнату: понадобятся простые продукты из кухни
Обозреватель
2024-06-30T04:10:59Z
Решат единицы: японская математическая головоломка, что заставит подумать
Обозреватель
2024-07-05T02:07:00Z
Лучше, чем оладьи: "Мастер Шеф" Глинская дала рецепт тоненьких блинов из кабачка
Политека
2024-07-04T20:01:39Z
Голени индейки в яблочном соусе барбекю: блюдо, караул ресторана
Обозреватель
2024-07-04T19:04:28Z
Тест Роршаха: то, что вы увидите в чернильных пятнах, расскажет о вас правду
Marie Claire
2024-07-04T18:30:20Z
Печенье с шоколадной крошкой: блестящий рецепт Найджелы Лоусон — он станет вашим секретным оружием
Marie Claire
2024-07-04T17:31:45Z
«Кошачий боб»: как выглядит самая модная стрижка лета 2024
Marie Claire
2024-07-04T16:31:50Z
От такого кекса все будут в восторге: победительница "Мастер Шеф" дала быстрый рецепт к чаю
Политека
2024-07-04T15:34:50Z
Искусственный интеллект предложил рецепт заправки для салата и едва не убил мужчину, — соцсети
Фокус
2024-06-21T04:27:55Z
Япония официально отказалась от использования дискет
Корреспондент
2024-07-05T02:36:12Z
Ученые назвали явления, составляющие "смертельную комбинацию" для Земли. Это объясняет загадочные события прошлого
Обозреватель
2024-07-04T21:07:48Z
В Европе появятся "порнопаспорта": что это такое
Comments UA
2024-07-04T16:00:37Z
Самая мощная магнитная буря месяца: что нельзя делать 5 июля 2024 года
Фокус
2024-07-04T15:00:16Z
Японская головоломка, над которой бьется весь мир — а вы сможете ее решить?
Marie Claire
2024-07-04T14:31:28Z
Чернокожий король Новой Англии: ученые нашли затерянный дом исторической фигуры
Фокус
2024-07-04T14:12:33Z
Теории игр и их применение в повседневной жизни
VGorode
2024-07-04T13:54:52Z
Недорогие, но мощные: названы лучшие смартфоны-"среднячки" июня 2024 года
Фокус
2024-07-04T13:42:38Z
Едете на время? Не выходите из квартиры не сделав одну важную вещь
Знай
2024-06-30T04:06:30Z
В Украине упростят выплату субсидий — Пенсионный фонд анонсировал важные изменения
Знай
2024-07-05T03:06:45Z
Украинцам объяснили, зачем свет выключают ночью, когда все спят
Знай
2024-07-05T02:30:41Z
Опубликованы графики отключения электроэнергии на 5 июля: как долго не будет света
Обозреватель
2024-07-05T02:28:01Z
Налог на доходы физических лиц: сколько платить и за что
Знай
2024-07-05T02:12:48Z
Цены выше 60 гривен: АЗС вновь повысили стоимость бензина, дизеля и автогаза
Хвиля
2024-07-05T02:06:56Z
Россия потеряла более трети экспорта алмазов
Хвиля
2024-07-05T01:06:22Z
Новые правила импорта электроэнергии: "АрселорМиттал Кривой Рог" предупредил о негативных последствиях
Хвиля
2024-07-05T00:09:36Z
Какими будут пенсии и минималка в 2025-м: в правительстве уже приняли решение
Обозреватель
2024-07-04T22:28:26Z
3 ежедневные ошибки в макияже, которые делают вас старше минимум на 10 лет
Marie Claire
2024-07-05T03:00:48Z
Почему здоровый ребенок часто болеет: 6 случаев, когда причина кроется в родителях
Marie Claire
2024-07-05T01:00:58Z
Если вы делаете это на рынке, то скоро окажетесь в больнице: опасность, про которую все забывают
Знай
2024-07-04T17:51:43Z
Прекрасная фигура в 77: пять способов похудеть от Жаклин Смит
Обозреватель
2024-07-04T16:49:19Z
Мир на пороге новой пандемии: Bild и эксперты предупреждают об угрозе
Новости Украины
2024-07-04T15:43:27Z
Витамин, продлевающий продолжительность жизни: что есть, чтобы улучшить свое здоровье
Обозреватель
2024-07-04T14:35:19Z
Как уберечь себя от жары на улице: советы для солнечных дней
Знай
2024-07-04T13:30:45Z
Правда о жирах: какие из них действительно полезны для вашего здоровья
Обозреватель
2024-07-04T13:19:03Z
Как повысить уровень энергии в летнюю жару и избавиться от усталости: пять действенных советов
Обозреватель
2024-07-04T12:32:25Z
"Вторая попытка не нужна". Реванш Усик – Фьюри поставили под сомнение
Обозреватель
2024-07-04T19:35:24Z
Футболист сборной Украины объяснил, почему разрыдался после матча со Словакией на Евро-2024
Обозреватель
2024-06-21T20:28:19Z
"Будут спортсменок готовить в гаремы". Путин сделал заявление на саммите ШОС и стал посмешищем в сети
Обозреватель
2024-07-04T20:55:30Z
Криштиану Роналду показал подросших детей
Фокус
2024-07-04T18:42:24Z
Встречалась с россиянами, но выбрала украинца: история любви звезды украинского тенниса, которая играет в свадебном платье
Обозреватель
2024-07-04T17:37:51Z
Испания – Германия: все подробности матча 1/4 финала Евро-2024
Обозреватель
2024-07-04T17:37:37Z
В УАФ впервые прокомментировали провал сборной Украины на Евро-2204
ZN UA
2024-07-04T16:40:51Z
Украинская теннисистка сотворила фантастику на Wimbledon, отыгравшись с 4:6, 2:5. Видео
Обозреватель
2024-07-04T15:46:56Z
"Друг Орбана": Сергей Ребров внезапно ворвался в международную политику
Апостроф
2024-07-04T15:12:48Z
Появились подробности о недорогой семейной модели Skoda для Украины. Фото
Обозреватель
2024-07-04T19:44:52Z
Тюнинг "тачки" – не только о красоте: как он может улучшить мощность и экономию на топливе
Знай
2024-07-04T19:36:25Z
Toyota удивила низкой ценой модели, которую никто не хочет покупать. Фото
Обозреватель
2024-07-04T18:07:04Z
BYD показал недорогой электрифицированный кроссовер с запасом хода более 2000 км
Фокус
2024-07-04T15:57:24Z
Новый соперник Duster от Opel получил низкую цену. Фото
Обозреватель
2024-07-04T14:25:58Z
Легенда 90-х: обнаружен культовый 33-летний суперкар от Honda в новом состоянии
Фокус
2024-07-04T09:25:29Z
Приобрели только 13 авто: продажи популярной модели Toyota обвалились на 99,5%
Фокус
2024-07-04T08:41:05Z
Новую доступную модель Kia показали с огромным багажником. Фото
Обозреватель
2024-07-04T05:16:18Z
Недорогие модели Kia и Hyundai нового поколения вызвали ажиотаж
Обозреватель
2024-07-04T04:08:28Z