Світовий банк покаже більше приватних даних про дефолти через борги з наступного тижня — Reuters
Світовий банк опублікує більше своїх приватних даних, у тому числі про дефолти через борги, з наступного тижня, пише Reuters. Це зроблять, щоб залучити більше інвестицій приватного сектора до країн, що розвиваються, заявив президент Світового банку Аджай Банга.
Аджай Банга, виступаючи на Форумі розвитку Китаю вранці в неділю за китайським часом, сказав, що група Світового банку мобілізувала 41 млрд доларів приватного капіталу для ринків, що розвиваються, і залучила ще 42 млрд доларів від приватного сектора для випуску облігацій минулого року.
Проте потрібен більший прогрес, і банк вживає заходів на кількох фронтах, щоб подолати перешкоди, які стримують інвестиції приватного сектора в економіки, що розвиваються. Економічне зростання в країнах, що розвиваються, уповільнилося, з 6% до 4% за два десятиліття. Кожен втрачений відсотковий пункт тягне 100 мільйонів людей у бідність, а рівень боргу зростає. Країни, що розвиваються, зіткнулися з «неймовірним» розривом між 1,1 млрд молодих людей, які стануть робочою силою у наступному десятилітті, і створенням 325 млн робочих місць.
Минулого місяця банк уже оголосив про реформи, які консолідують структуру кредитних та інвестиційних гарантій і потроять щорічні гарантії до 20 млрд доларів до 2030 року.
За словами Аджая Банги, починаючи з наступного тижня, банк і консорціум установ розвитку почнуть публікувати дані про відновлення приватного сектора за рівнем доходу округу. Він пообіцяв, що Світовий банк опублікує дані про дефолт приватного сектору з розбивкою за кредитним рейтингом, а також статистичні дані про суверенний дефолт, починаючи з 1985 року.
«Уся ця робота сприяє досягненню однієї мети: залучити більше капіталу приватного сектора в економіки, що розвиваються, щоб досягнути впливу та створити робочі місця», — сказав Аджай Банга.
Банк також працює над довгостроковими зусиллями зі створення платформи сек’юритизації, яка полегшить пенсійним фондам переведення 70 трлн доларів на ринки, що розвиваються. За його словами, об’єднання великих стандартизованих інвестицій в один пакет сприяло б значущим інвестиціям у великих масштабах. Це допомогло б подолати нинішню мозаїку невеликих індивідуальних позик, кожна з яких має власні документи, ризик і ціну.
Раніше ми писали про те, що на початку 2021-го юристи Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова звернулися до Міжнародного центру врегулювання спорів (ICSID) щодо експропріації Сполученими Штатами їхніх інвестицій в американську комерційну нерухомість. Про хід справи читайте у статті Юлії Самаєвої, редакторки економіки ZN.UA, – «Коломойський — небезпечний як ніколи, навіть якщо вам здається інакше».