MY.UAНовини
Кримський міст, російські НПЗ та нищення флоту РФ: найзнаковіші операції СБУ за два роки великої війни
Кримський міст, російські НПЗ та нищення флоту РФ: найзнаковіші операції СБУ за два роки великої війни

Кримський міст, російські НПЗ та нищення флоту РФ: найзнаковіші операції СБУ за два роки великої війни

25 березня в Україні відзначається День української Служби безпеки, більш відомої за своєю абревіатурою – СБУ.

Українська спецслужба завжди була яскравим і потужним силовим органом у питаннях захисту держави, але надважливе значення СБУ відіграла після повномасштабного вторгнення Росії.

За час великої війни СБУ викривала російських шпигунів в тилу України, виконувала спецоперації в тилу РФ, а спецпризначенці Служби брали участь у бойових операціях з окупантами на фронті.

Зараз дивляться

Про найяскравіші й найзнаковіші операції СБУ за час повномасштабної війни з Росією – читайте на Фактах ICTV.

  • Удари морськими дронами Sea Baby і Мамай
  • Підриви Кримського мосту
  • Операції в Криму
  • Спецоперації в тилу РФ
  • Бойова робота на фронті
  • Вибухи на російських НПЗ
  • Викриття шпигунів РФ

Удари морськими дронами Sea Baby і Мамай

Однією з інновацій у повномасштабній війні з Росією стали не повітряні БпЛА, про які знали ще задовго до лютого 2022 року, а саме морські дрони.

Служба безпеки за час повномасштабної агресії РФ змогла створити унікальні морські безпілотники Sea Baby (Морський малюк) та Мамай, чим змінила розташування сил на Чорному морі.

Зокрема, цими дронами були вражені щонайменше 11 кораблів Чорноморського флоту Росії.

Перше успішне застосування морських дронів у російсько-українській війні припало на 29 жовтня 2022 року, коли на морі була відповідна погода. Тоді було уражено російський фрегат Адмірал Макаров. Лише через тривалий час деталі тієї атаки розповідали журналістам представники з Сил оборони України.

Але це не стало єдиною ціллю української спецслужби. Вже у 2023 році дронами СБУ на морі були уражені російські ракетоносії Буян і Павел Державин, ракетний корабель Самум, нафтотанкер SIG, великий десантний корабель Оленогорський горняк, військовий буксир Николай Муру та розвідувально-гідрографічний корабель Владимир Козицкий.

У березні 2024 року стало відомо, що Служба безпеки вдосконалила морський дрон Sea Baby. Перший його зразок отримав назву Авдіївка.

Крім російського флоту в Чорному морі, були також завдані удари дронами по Кримському мосту, що призвело до значних руйнувань, але, на жаль, не до знищення цієї незаконної конструкції.

Підриви Кримського мосту

За час повномасштабної війни Керченський, або ж Кримський міст слугує для російських окупантів не лише важливою транспортною артерією, що забезпечує військову логістику материкової частини Росії з українським півостровом, але й, фактично, єдиним шляхопроводом, що це уможливлює.

Після 24 лютого 2024 року Кримський міст двічі зазнавав уражень від українських спецслужб. Також українськими спецслужбами була здобута необхідна технічна документація, яку використали для планування ударів по мосту.

Вперше завдяки діям Служби безпеки України по мосту було завдано ударів 8 жовтня 2022 року, наступного дня після дня народження російського диктатора Володимира Путіна, що стало символічним “подарунком” від України. Тоді були використані (майже 21 тонна в тротиловому еквіваленті).

Результатом атаки стали обвали двох секцій автомобільної частини мосту, а також пошкодження залізничної колії.

В серпні 2023 року очільник СБУ Василь Малюк розповідав подробиці спецоперації з ураження мосту 8 жовтня. За його словами, найскладнішим у тій історії було доправити вибухівку до цілі.

– Було важливо, щоб закамуфльована вибухівка могла проїхати з пункту А в пункт В. При цьому обов’язково перетнути Кримський міст, — розповідав він.

Фото: ЧП Крим

Друга ураження мосту над Керченською протокою було реалізовано завдяки спільній операції СБУ та Військово-морських сил ЗСУ. Тоді, 17 липня 2023 року, Кримський міст атакували саме морськими дронами Sea Baby.

Підполковник військової контррозвідки СБУ з позивним Єнот розповідав, що під час підготовки операції більшість інформації для розвідки спецслужба отримувала з відкритих джерел. Одним із них став відеозапис росіянки, яка відпочивала на яхті поблизу Керченського мосту. Відео жінка виклала в інтернеті.

В Службі пізніше пояснювали, що друга атака на Кримський міст була здійснена з врахування інженерних конструкцій цієї побудови. Оскільки міст побудований у протоці, де дуже великий шар мулу, щоб закріпити міст росіяни використали під кожною опорою від 15 до 30 паль, які об’єднали бетонними блоками, на яких стоять опори мосту. Тому у українських спецслужб виникла ідея перебити ці палі, які розташовані на рівні води, щоб опора потягнула міст донизу.

Операції в Криму

Як і належить службі, яка має забезпечувати безпеку української держави, СБУ проводила низку операцій і в тимчасово окупованому Росією Криму.

Так, влітку 2023 року захисники України з контррозвідки СБУ та Збройних сил завдали удару групою дронів по російських військових під Сімферополем. Саме тут, в районі селища Перевальне, був розташований пункт дислокації 126-ї окремої гвардійської бригади берегової оборони ЧФ РФ.

Крім живої сили, тоді були уражені склади з боєкомплектом ворога та військова техніка РФ.

Вже 21 вересня 2023 року СБУ спільно з ВМС завдали вогневого удару по летовищу Саки, що розташоване на півострові. В той момент на аеродромі перебувало мінімум 12 військових літаків РФ (Су-24 і Су-30) та ПЗРК Панцир.

У грудні того ж року задля вибиття окупантів з українського півострова Службою були уражені військові об’єкти поблизу селищ Берегове та Стрілкове. Тоді під удар дронів СБУ потрапили гелікоптерний майданчик, РЛС Небо-М, РЛС П-18 Терек система управління зенітно-ракетних підрозділів Байкал-1М.

Спецоперації в тилу РФ

Також українська спецслужба здійснювала спеціальні операції в тилу ворога, щоб зменшити бажання Росії завдавати терористичних атак по Україні.

Як приклад таких операцій, на початку грудня 2023 року СБУ доклали руку до вибуху поїзда з паливно-мастильними матеріалами, що рухався Чортовим мостом на Байкало-Амурській залізниці.

Згодом очільник української Служби безпеки Василь Малюк пообіцяв, що планує продовжувати спецоперації в російському тилу і наближати війну ближче до Кремля. Серед цілей були озвучені логістичні коридори зброї, військові бази та інші пріоритетні цілі.

– Всі операції СБУ, про які ви чуєте, – це виключно наша робота і наша унікальна технічна розробка. Ці операції стали можливими, зокрема, тому, що ми розробляємо та впроваджуємо наші технічні рішення, – казав тоді Малюк в інтерв’ю Politico.

Бойова робота на фронті

Бійці Служби безпеки України також беруть активну участь у захисті держави безпосередньо на полі бою російсько-української війни. Винахідливість спецпризначенців знаходить свій відгук у часом зухвалих, але вкрай ефективних операціях, що змушує окупантів тікати з української землі.

Прикладом подібної роботи може слугувати захист Київської області на початку повномасштабного вторгнення. Тоді, в березні 2022 року, українська спецслужба змогла знищити тиловий пункт управління окупантів на Поліссі, що на Київщині. В місці дислокації росіян, зокрема, знаходились представники військового керівництва окупантів та військова техніка ворога.

Тоді, разом з артилеристами з 44-ї артилерійської бригади ЗСУ, спецпризначенці СБУ проникли у сіру зону, поблизу позицій ворога, після чого штаб окупантів був розстріляний із застосуванням 152-мм артилерії. Василь Малюк тоді розповідав, що та операція стала першою у своєму роді, коли під час диверсійного рейду була застосована артилерія.

До більшості операцій на фронті, ймовірно, долучається Центр спецоперацій “А” СБУ, які більш відомі, як спецпризначенці з підрозділу Альфа, який до повномасштабного вторгнення РФ займався антитерористичною діяльністю.

Керівник ЦСО “А” СБУ Євгеній Хмара вказував, що станом на березень поточного року було знищено понад 800 од. військової техніки ворога та 300 об’єктів, як то фортифікації, склади та вогневі позиції окупантів.

Фото: УНІАН

Крім операції на Поліссі Київської області, СБУ долучались до мінування логістичних маршрутів ворога та підриву шляхопроводів для унеможливлення пересування військ РФ. Також спецпризначенці брали участь у звільненні Донеччини, Херсонщини, Харківщини, Запоріжжя, Миколаївщини, Сумщини та інших областей.

Бійці Служби захищали державу на таких ділянках фронту, як Сєверодонецьк, Білогорівка, Рубіжне та Бахмут.

Василь Малюк у документальному фільмі про спецпідрозділ Білий вовк, який входить до ЦСО А СБУ, розповідає, що особливої уваги заслуговує звільнення Ізюму на Харківщині, коли українським захисникам з елітного підрозділу Служби вдалось знищити бронекулак ворога.

Загалом, з початку повномасштабного вторгнення воїни СБУ знищили техніки РФ на мільярди доларів, працюючи, в тому числі, безпілотниками.

Зокрема, знищено:

  • понад 800 танків та майже 1300 БМП,
  • понад 600 артилерійських систем.
  • більше 400 систем РЕР/РЕБ та ППО.

Українські захисники з СБУ також брали участь у деокупації острова Зміїний. На острів гелікоптерами були доставлені декілька бойових груп СБУ. Перша спроба висадки тоді не вдалась через російську авіацію, втім згодом операція була реалізована і ворог залишив острів, завдяки чому була повністю звільнена Одещина.

Вибухи на російських НПЗ

В березні 2024 року новинні стрічки різних медіа чи не щоденно оновлюються новинами про вибухи на російських нафтопереробних заводах. Причиною цієї бавовни в тилу окупантів також є операції Служби безпеки.

Відомо, що СБУ завдали ураження щонайменше 13 російським НПЗ, що знижує економічні потуги Росії на глобальному ринку та послаблює отримання коштів від продажу нафтопродуктів.

– З нового року дрони СБУ активно атакують російські НПЗ. На сьогодні вже 13 нафтопереробних заводів пошкоджені і частково виведені з ладу. Всі заводи працюють на ворожий ВПК – забезпечують російську армію пальним. А отже теж є військовими цілями, – пояснили в українській спецслужбі.

Атаки Служби завдаються безпілотниками, а американське видання Bloomberg вказувало, що дрони, що б’ють по нафтопереробних заводах призвели до переходу на новий етап війни. Це, вказують в агентстві, пов’язано із використання далекосяжних БпЛА Україною, що є новітнім елементом у посиленні української безпеки.

– Оскільки конфлікт на лінії фронту змінився на користь Москви, кампанія безпілотників стає ключовим елементом оборони України — як за символікою, так і за стратегічними цілями, – зазначає агентство.

Викриття шпигунів РФ

Не менш важливою роботою під час великої війни є виявлення та затримання російських шпигунів чи агентів, які допомагають ворогу продовжувати агресію проти України.

Як до повномасштабного вторгнення, так і після, співробітники СБУ регулярно звітують про викриття посіпак Росії, які перебувають на українських територіях.

Зі свіжих прикладів, то в лютому 2024 року Служба знешкодила агентурну мережу російського ФСБ, в склад якої входили колишні та чинні посадовці спецслужб України.

Задля виявлення п’ятьох учасників посіпак ФСБ, в Службі безпеки України провели багатоетапну операцію в декількох регіонах України. Серед зрадників держави були експосадовці ГУР МО, Служби зовнішньої розвідки України та один співробітник обласного управління СБУ.

Шпигунська мережа передавала РФ дані про українських захисників та енергосистему України, зокрема, про Рівненську та Хмельницьку АЕС.

Загалом, з початку повномасштабного вторгнення РФ:

  • викрито понад 2,5 тис. зрадників, понад 6,5 тис. колаборантів і пособників Росії, а також понад 470 навідників та корегувальників.
  • викрито 47 російських агентурних мереж.
  • відкрито 83 кримінальні справи щодо 82 священнослужителів УПЦ (МП), які займаються розпалюванням міжнаціональної ворожнечі, співпрацюють з ворогом та виправдовують агресію РФ.
  • понад 200 клірикам РПЦ заборонено в’їзд в Україну.

Колаборанти, зрадники та навідники допомагали, зокрема, організовувати ракетні обстріли та в інший спосіб допомагали ворогу.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У ГУР назвали головну мету окупантів до кінця зими
GlavRed
2024-11-22T23:42:18Z
Ворожі безпілотники атакували Україну: озвучено напрямок руху
TSN
2024-11-22T23:33:00Z
Війна, день 1003. У ГУР підтвердили, що росія планує розділити Україну на три частини
Football.ua
2024-11-22T23:09:53Z
Колону “вагнерівців” розгромили бойовики “Аль-Каїди”
TSN
2024-11-22T22:21:35Z
18-річного хлопця підозрюють у підпалі відділення Укрпошти у Харкові
Украина Криминальная
2024-11-22T22:09:48Z
Карта бойових дій в Україні станом на 23 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T22:00:12Z
В окупованому Криму пролунали вибухи
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T21:42:35Z
На фронті 187 зіткнень, росіяни здійснили понад 3900 обстрілів позицій Сил оборони
УкраинФорм
2024-11-22T21:33:27Z
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Знай
2024-11-22T21:30:11Z
У розвідці США назвали перший "явний випадок" убивства за наказом Путіна за кордоном
24tv
2024-11-22T23:45:23Z
Сійярто лютує через санкції США проти Газпромбанку: Атака на наш суверенітет
Европейская правда
2024-11-22T23:36:23Z
США готуються до ймовірної кібератаки зі сторони Китаю - Reuters
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:21:39Z
Стала відома ключова кандидатура на крісло “криптоцаря” в уряді Трампа
InternetUA
2024-11-22T22:42:40Z
Як убивали неугодних Путіну: розвідка США розсекретила дані — Bloomberg
TSN
2024-11-22T22:39:17Z
Група російських хакерів націлилася на енергетичну інфраструктуру Європи – ЗМІ
InternetUA
2024-11-22T22:30:24Z
Путіну можуть "допомогти": Загородній сказав, чи завершиться війна після смерті лідера РФ
GlavRed
2024-11-22T22:27:52Z
Про що свідчить застосування Путіним "Орешніка" – голова МЗС Польщі відповів
TSN
2024-11-22T22:21:42Z
Чехія передасть Україні 500 000 снарядів до кінця року - Ліпавський
УкраинФорм
2024-11-22T22:06:35Z
Фільм «Ваяна» / Moana — Двейн Джонсон у полінезійському «костюми» на багатьох фото зі знімального майданчика
ITC
2024-11-22T22:03:39Z
Драматична історія про справедливість і помсту: які серіали подивитись, якщо сподобався "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:39:08Z
«Ля Палісіада», «Мирні люди» і три копродукційні фільми про війну в Україні увійшли до списків «Оскара»-2025
Детектор М
2024-11-22T21:12:31Z
Пісні Tember Blanche потрапили у тренди завдяки серіалу "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:03:41Z
Скарлетт Йоганссон – 40 років: 4 найкращі фільми з королевою драми й номінанткою Оскара
24tv
2024-11-22T19:57:26Z
Відомий співак шокував розповіддю, як ледь не загинув під обстрілом: "Мама закрила собою мене"
24tv
2024-11-22T19:36:39Z
"Для чого все це": солістка А-студіо жорстко видала свою позицію і вилаяла колег за мовчання
GlavRed
2024-11-22T19:27:39Z
Для справжніх поціновувачів розкоші: як правильно обрати вигнутий диван для вітальні
24tv
2024-11-22T19:06:02Z
У Києві презентували реєстр Музейного фонду України
УкраинФорм
2024-11-22T18:58:22Z
У США виявили перший випадок зараження дитини на пташиний грип H5N1
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:42:27Z
За три роки Україна на 90% наблизилася до виконання європейського плану боротьби з інсультом - Ляшко
УкраинФорм
2024-11-22T23:00:41Z
3 добавки, які не допомагають при випадінні волосся: що насправді треба пити
24tv
2024-11-22T22:18:06Z
Імбир ніколи не буде сохнути та псуватися: секрет його зберігання
24tv
2024-11-22T21:03:06Z
Наскільки небезпечні Е-добавки в їжі та напоях
24tv
2024-11-22T20:06:03Z
Вчені зʼясували, наскільки тривале сидіння шкодить здоров'ю серця
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T20:00:19Z
Нічого не скасовуємо: Мінсоцполітики про виплату допомоги і МСЕК
Фокус
2024-11-22T19:57:09Z
Здоровий початок дня: 5 простих ранкових процедур, які допоможуть схуднути
Фокус
2024-11-22T19:51:57Z
Як приготувати смачний, насичений вітамінами гарбузовий сік
TSN
2024-11-22T19:06:41Z
Кейн оновив ще один бомбардирський рекорд Бундесліги
Football.ua
2024-11-22T22:33:53Z
Хетафе вдома впорався з Вальядолідом
Football.ua
2024-11-22T22:07:29Z
Хет-трік Кейна приніс Баварії перемогу над Аугсбургом
Football.ua
2024-11-22T21:29:53Z
Контракт Маскерано з Інтер Маямі буде розраховано на три роки
Football.ua
2024-11-22T21:24:12Z
Боніфейс може пропустити залишок 2024 року через травму
Football.ua
2024-11-22T20:51:27Z
Компанія для Модрича: Реал планує повернути легенду клуба
24tv
2024-11-22T20:51:24Z
Хомченовський повернувся до загальної групи Кривбасу
Football.ua
2024-11-22T20:34:57Z
Відбулися кадрові зміни у Федерації хокею України
УкраинФорм
2024-11-22T20:34:42Z
Чемпіон ОІ та прихильник Путіна зажадав від МОК вибачитись перед росіянами
24tv
2024-11-22T19:42:54Z
Долар зростає як на дріжджах: яким буде курс валют з 25 листопада
GlavRed
2024-11-22T21:27:27Z
Керівники центробанку ЄС попереджають, що економіці загрожує політичний параліч – FT
iPress
2024-11-22T21:15:23Z
Ryanair та інші лоукостери отримали штраф за стягнення плати за ручну поклажу
360ua.news
2024-11-22T19:21:15Z
Ціни на житло: які квартири в Україні дорожчають швидше
Хвиля
2024-11-22T19:09:06Z
Галущенко зустрівся у Відні з представником Китаю при МАГАТЕ
УкраинФорм
2024-11-22T18:55:54Z
Польські фермери оголосили про новий страйк перед пунктом пропуску на кордоні
ZN UA
2024-11-22T18:52:16Z
Бюджет-2025: скільки грошей витратять на оборону, пенсії та зарплати
TSN
2024-11-22T18:48:10Z
Українці в жовтні отримали понад ₴119 мільйонів кешбеку
УкраинФорм
2024-11-22T18:37:06Z
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Знай
2024-11-22T18:36:29Z
В Україну прибула система ППО NASAMS, яку чекали майже два роки
ZN UA
2024-11-22T23:21:13Z
Найбільше з початку вторгнення: за перемовини з Україною виступає 79% росіян, – опитування
24tv
2024-11-22T22:57:55Z
Британська розвідка розкрила невтішні для РФ підсумки повітряної війни проти України
Хвиля
2024-11-22T22:09:20Z
23 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T22:06:18Z
БПЛА-перехоплювачі: українські компанії подали найбільше заявок у тендерах Коаліції дронів
УкраинФорм
2024-11-22T21:57:45Z
У ЗСУ спростували інформацію про нібито присутність північнокорейських військових на Харківщині
УкраинФорм
2024-11-22T21:51:27Z
За спадок доведеться заплатити: які податки чекають українців
Знай
2024-11-22T21:51:04Z
Цифрова мобілізація: чи запровадять трекінг повістки у "Резерв+"
TSN
2024-11-22T21:42:17Z
У Києві створили штаб ППО, – ЗМІ
24tv
2024-11-22T21:21:53Z
Не лише посуд: що насправді можна мити у посудомийній машині
24tv
2024-11-22T23:45:10Z
Смажений рис із куркою та яйцем: простий рецепт від переможця "Мастер Шеф"
Политека
2024-11-22T23:30:42Z
Що приготувати на Новий рік 2025: топ-10 нетипових страв, які мають бути на святковому столі
24tv
2024-11-22T21:57:16Z
"Мангеттен серед пустелі": як з глини збудували найстаріше місто хмарочосів у світі
Фокус
2024-11-22T21:12:51Z
Навіщо на джинси вже понад 100 років кріплять ззаду "шкіряну" етикетку
24tv
2024-11-22T21:03:19Z
Секрет ресторанного смаку вдома: неймовірний салат з мідіями
24tv
2024-11-22T20:48:49Z
Домашні проєкти, над якими ідеально працювати під час зимових канікул
24tv
2024-11-22T20:03:13Z
Новорічні традиції: що не варто подавати на святковий стіл
24tv
2024-11-22T19:51:38Z
Не пощастить: для яких знаків зодіаку осінь закінчиться неприємними новинами
24tv
2024-11-22T19:06:08Z
Нацполіція заблокувала 9 схем ухилення від призову та затримала організаторів
УкраинФорм
2024-11-22T23:42:52Z
У Києві суд виніс вирок жінці, яка викинула з вікна 8-поверху свого кота
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:27:58Z
У Києві в руках чоловіка здетонувала коробка - потерпілий загинув на місці
ZN UA
2024-11-22T22:48:52Z
Росіяни завдали два удари по Запорізькій області, попередньо - без жертв
УкраинФорм
2024-11-22T22:33:46Z
Домагався 12-річної дівчинки та зберігав дитячу порнографію: затримали мешканця Ізмаїльського району
InternetUA
2024-11-22T22:01:17Z
Україна під атакою "Шахедів": у яких областях пролунала тривога
24tv
2024-11-22T21:57:27Z
Затопило майже на метр: зграї бобрів "тероризують" село в Шотландії, а влада мовчить
Фокус
2024-11-22T21:45:43Z
Країна під атакою потужної магнітної бурі: коли "влупить" ще одна
GlavRed
2024-11-22T21:27:33Z
У Софіївській Борщагівці під Києвом вибухнули два трансформатори
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T21:21:16Z
Більше половини світових льодовиків може зникнути до 2100 року
Portaltele
2024-11-22T22:36:56Z
Samsung може збільшити ціну на Galaxy S25 Ultra
InternetUA
2024-11-22T22:12:42Z
«Новонароджена» планета все ще світиться від тепла свого формування
Portaltele
2024-11-22T21:36:51Z
Розробник претендента на "гру року" розповів, що він зробив гру, щоб убити час у відпустці
InternetUA
2024-11-22T21:31:25Z
Вчені думали, що знайшли в океані літак Амелії Ергарт: чим він був насправді
Фокус
2024-11-22T21:12:17Z
Яка різниця між міжконтинентальною та ракетою середньої дальності: пояснення Defense Express
24tv
2024-11-22T20:42:52Z
Перше детальне зображення загибелі зірки за межами Чумацького Шляху — у 2000 разів більшої за Сонце, за 160 000 світлових років
ITC
2024-11-22T19:58:34Z
OpenAI розглядає можливість створення власного браузера для конкуренції з Google
Детектор М
2024-11-22T19:48:39Z
У космосі астронавти стали розуміти гірше, ніж на Землі
Portaltele
2024-11-22T19:36:30Z
Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:00:51Z
Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен на автомобілі
УкраинФорм
2024-11-22T22:27:10Z
Заощадите тисячі гривень на хімчистці: готуємо копійчаний засіб для прибирання салону авто
24tv
2024-11-22T21:42:00Z
Стартувало виробництво Mercedes-Benz eActros 600
AutoCentre
2024-11-22T19:04:37Z
Вчені знайшли спосіб заряджати акумулятори електрокарів лише за 15 хвилин
24tv
2024-11-22T18:22:34Z
Ford подав до суду за модернізацію нових Bronco
AutoCentre
2024-11-22T18:03:04Z
"Тести будуть позитивні": пілоти "Формули 1" у Лас-Вегасі поскаржились на марихуану
Фокус
2024-11-22T17:12:25Z
Tata Daewoo презентувала електровантажівку із запасом ходу 480 км
AutoCentre
2024-11-22T17:07:34Z
Брутальний і потужний: презентовано новий позашляховий кросовер Honda
Фокус
2024-11-22T17:06:38Z