В Україні деяким студентам дадуть стипендію у розмірі мінімальної заробітної плати.
Як передає "Хвиля", про це повідомив народний депутат, голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, йдеться на сайті ВР.
Так, Верховна Рада у першому читанні підтримала ініціативу Уряду щодо реформування системи фінансування вищої освіти. З документа, зокрема, випливає, що студенти деяких спеціальностей, які навчатимуться за держзамовленням, отримають стипендію у розмірі мінімальної зарплати.
За словами Бабака, законопроект змінює всю систему державного замовлення.
"Важливо, що кількість грошей на підготовку фахівців не змінюється. Проте держава замовлятиме ті професії, в яких вона або повністю сплачує заробітну плату, наприклад, вчителі, медики, або є монополістом у наданні робочих місць, наприклад, "Укрзалізниця", атомна енергетика. і т.д.", – розповів він.
Зазначимо, що третьою групою спеціальностей, навчання на яких студенти здійснюватимуть коштом з держбюджету, є необхідні для національної безпеки та оборони чи дефіцитні напрямки.
"Приміром, специфічні інженерні спеціальності, українознавство та схожі малопомітні речі насправді фундаментальні для держави. Тобто держзамовлення переорієнтується на потреби держави", - пояснив депутат.
Крім того, така зміна має вирішити проблему працевлаштування студентів-бюджетників.
"Наприклад, ми замовляємо щороку близько 12,5 тисячі вчителів на держзамовлення, проте до професії доходять лише 18-19% з них. Це трагедія, тому що держава витрачає божевільні гроші на підготовку в таких масштабах", - сказав Бабак.
На додачу до цього реформа системи фінансування вищої освіти передбачає, що студенти, які навчатимуться на держзамовленні, після закінчення ЗВО отримають гарантоване робоче місце.
"Важливо, щоб вже після другого курсу студенти розуміли, що вони продовжують навчатися на бюджеті, держава їм дає стипендію у розмірі мінімальної зарплати, щоби діти не думали про додатковий заробіток, а сконцентрувалися на професії", – додав політик.
Раніше ми писали, що у "Діє" з'явилися дипломи та атестати.