Підгортання в багатьох випадках сприяє збільшенню врожаю, швидшому дозріванню, покращує стійкість рослин до холоду, а також різноманітних хвороботворних мікроорганізмів і шкідників.
Це стосується зокрема картоплі, томатів, капусти, моркви та суниці, але є кілька винятків. Деякі рослини на городі категорично не можна підгортати, бо це може призвести або одразу до загибелі рослини, або до відсутності врожаю.
До культур, яким заборонене підгортання, належать огірки, цибуля та часник, селера, мангольд, буряк, щавель, шпинат і різноманітна зелень.
У випадку з цибулею та часником підгортання може призводити до хвороб цих рослин. Буряк, мангольд і селеру не радять підгортати, бо можна випадково засипати точку зростання, а це може спричинити послаблення рослин і навіть їхню загибель.
Усі види зелені, зокрема кріп, петрушку, черемшу, мелісу, а також салат, взагалі не рекомендують підгортати, тому що це може сповільнити їх ріст, сприяти підгниванню стебел і також призвести до загибелі рослин.
А от у випадку з огірками досвідчені городники радять не проводити підгортання, оскільки ця культура має досить слабку кореневу систему, яку може пошкодити навіть такий незначний вплив. Замість підгортання рекомендується проводити лише неглибоке розпушування, а потім мульчування ґрунту компостом чи перегноєм.
Останні новини України:
Як виростити найкращий урожай солодкого перцю: основні правила.
Як неправильно поливати редиску: потріскаєтсья і буде гіркою.
Як краще замочити насіння перцю перед посадкою.