MY.UAНовини
Як фонд «Старенькі» допомагає літнім людям переживати наслідки війни
Як фонд «Старенькі» допомагає літнім людям переживати наслідки війни

Як фонд «Старенькі» допомагає літнім людям переживати наслідки війни

Благодійний фонд «Старенькі» опікується літніми людьми й тими, хто потребує уваги й підтримки. Як волонтери допомагають літнім людям пережити наслідки війни — «Детектору медіа» розповідає керівниця адвокаційного напрямку фонду «Старенькі» Аліна Д’яченко.

Третина людей у нашій країні — літні. Під час повномасштабної війни вони опинились у скрутних умовах. У когось уже немає дому, хтось не знає, як вижити на свою пенсію, в інших — немає рідних, які могли б потурбуватися про них. Таких історій багато. Проте всі літні люди заслуговують на гідну старість, попри війну і попри будь-які життєві обставини. Волонтери фонду «Старенькі» забезпечують пенсіонерів продуктовими наборами, допомагають із ліками.

— Аліно, ваш фонд до війни працював з темою гідної старості. Як сьогодні в умовах повномасштабної війни змінився фокус вашої роботи?

— Тема гідної старості в нас все ще залишається у фокусі, і я думаю, що ще може на десятки років залишатися, тому що це було справді актуальне питання й до початку повномасштабного вторгнення — а зараз, можливо, навіть ще більш важливе, адже якраз літні люди є однією з найвразливіших категорій, на яку найбільше вплинула війна, вони найбільше від неї потерпають.

— З чим стикаються літні люди під час війни?

— Ми маємо актуальні дослідження на цю тему, саме щодо становища літніх людей в Україні та впливу на них війни. Ситуація дуже ускладнилася, тому що великий відсоток літніх людей повідомляє, що їм не вистачає грошей на життя і навіть на забезпечення базових потреб. І це вже не кажучи про медицину, охорону здоров’я та інші виклики. Звісно, багато з них нарікають на психічні потрясіння, погане самопочуття. І це ми ще не кажемо про тих літніх людей, які втратили домівки, можливість залишатися у своєму звичному побуті, звичному просторі. Це теж надзвичайно великий виклик, бо далеко не кожна людина в літньому віці адаптивна, готова переїжджати в нове місце і починати життя з нуля.

Якщо подивитися на статистику, в Україні до повномасштабного вторгнення людей. старших за 60 років, було 24%. Зараз, через війну, ми можемо припускати, що третина населення України — це люди поважного віку. І це безпрецедентна історія, коли так різко змінилася демографія країни. Ми будемо стикатися з дуже великими викликами.

Тому що попри те, що серед літніх людей є цілком спроможні, активні, чимало людей потребуватиме і догляду, і підтримки, і фінансової допомоги. І, власне, з оцими найбільш вразливими групами людей наш фонд безпосередньо працює.

— Якщо говорити детальніше, то хто ваші підопічні?

— Це самотні люди, які живуть самі, в яких немає рідних, які мають дуже низький дохід. Цим людям зараз справді найважче, незалежно від того, чи це внутрішнє переселення, чи це ті, хто живе у своїх домівках. Вони теж потребують допомоги й підтримки, спілкування, залученості, взаємодії.

У нас є такий формат — «чаювання». Це коли ми їх збираємо, запрошуємо до наших партнерів — чи це територіальні центри в Києві, Дніпрі, чи заклади в інших регіонах — і люди мають можливість вийти, одягнутися, причепуритися та поласувати чимось смачненьким, поспілкуватися між собою. Також часто ми готуємо розважальну програму для них, яка допомагає всім соціалізуватися.

— Як багато літніх людей приходять до вас на такі соціалізаційні заходи?

— У нас завжди аншлаг. Територіальні центри, де ми проводимо зустрічі, йдуть на зустріч. Такі чаювання роблять літніх людей щасливими. Це видно і по фотографіях, і по атмосфері. Нас надихає, коли ці люди дві-три годинки відчувають себе потрібними, спілкуються між собою, знаходять сенс і радість у житті. І ця потреба дуже велика, бо самотність — один із викликів війни, і це проблема як для психічного здоров’я, так і для фізичного.

— Ви сказали, що зараз у вас працюють центри в Києві та Дніпрі — а в інших областях?

— Ми працюємо в різний спосіб. Основна наша суперсила — це довіра людей, які з року в рік підтримують наш фонд, нашу роботу, які перераховують свої благодійні внески, які йдуть на продуктові набори, засоби гігієни, теплові набори, на персональні потреби літніх людей, які до нас звертаються. Ми співпрацюємо з фондами, які теж допомагають літнім людям. Працюємо в прифронтових містах. Для нас дуже приємно, що є люди, які вибирають для підтримки літніх людей. Це багато що означає з урахуванням того, що військові збори й донати на армію потрібні щоденно. У нас також є багато волонтерів, які залучені на різних напрямках — хтось закуповує товари, хтось фасує, інші розвозять.

— Скільки у вас волонтерів і як ви їх залучаєте до співпраці?

— Це сотні людей, які приєднуються до допомоги іншим. Вони нас знаходять — і відбувається якась магія. До нас приходять небайдужі люди. Вони знаходять нас через соціальні мережі, через різні мобільні додатки. «Старенькі», наприклад, представлені в додатку «Київ цифровий» як один із благодійних фондів, де можна «задонатити» свій час для допомоги літнім людям. Також можна долучитися до нас, у кого є можливість протягом робочого дня долучитися на 2-3 години для розвезення продуктових наборів і засобів гігієни 10-15 бабусям чи дідусям, а також провести час з ними, поспілкуватися. Це теж дуже важлива частина нашої справи. Не лише доставити фізично якісь важливі продукти, товари, які бабусям і дідусям вивільнять якісь кошти, але й поговорити з ними. В анкеті в додатку будь-хто може вказати своє ім’я, номер телефону, обрати берег Києва і стати волонтером, який може пішки віднести пакет із продуктами або розвезти декільком стареньким.

— Які історії допомоги вам найбільше запам’яталися?

— З кожного такого розвезення продуктів можна знайти як веселі, так і сумні історії. Наші волонтери відмічають, що у стареньких часто є домашні улюбленці: чи то коти, чи собаки. Відтак було б добре не лише турбуватися про них, але й везти щось смачненьке їхнім тваринам. Багато людей запрошують волонтерів почаювати разом, пригощають. Це завжди дуже багато позитивних емоцій. Це люди, які своїм особистим прикладом дають відчуття, що бути літніми — це не страшно, головне — твоя душа, твоє ставлення до життя.

— Скільки у вас літніх людей під опікою?

— Дуже важко зараз сказати. Ми співпрацюємо з територіальними центрами та локальними партнерами й вони формують цю потребу — кому з літніх людей саме зараз потрібна допомога. Ми орієнтуємося на запити й потреби, актуальні безпосередньо на цей момент. І також скажу, що відповідно до наших правил співпраці, ми не збираємо персональних даних цих людей, не акумулюємо якусь базу, бо не хочемо, щоб створювалися якісь ризики й виклики.

— Зараз під час війни значно більше людей виїхало з прифронтових територій, хтось виїхав з окупації. Ці люди часто поважного віку, вони потребують і фінансової допомоги, і психологічної, і з пошуком житла. Чи допомагаєте ви таким людям?

— Це сумна реальність. Варто сказати, що в перший рік, коли почалося широкомасштабне вторгнення, наш фонд оперативно зорієнтувався й ми трохи розширили наші критерії допомоги. Ми вже не докопувалися, чи там справді люди самотні, чи в них є якісь родичі, — ми все одно допомагали. Переселенців ми спрямували до місцевих партнерів, які допомагали тим людям, хто до нас звертався.

Проте варто сказати, що не лише переселенці потребували допомоги, але й просто люди, які живуть навіть у своїх квартирах, але потерпають від бідності, самотності. В Україні зараз допомогою внутрішньо переселеним особам, зокрема поважного віку, займається міжнародна організація Help Age International. Це наші партнери. Світова організація, яка спеціалізується саме на допомозі літнім людям, зокрема на створенні умов гідного життя для людей старшого віку. І в Україні вони теж працюють. Наприклад, вони створили центри активного дозвілля для літніх людей у західних областях і в прифронтових регіонах. В Україні вони з 2014 року підтримують саме літніх людей, які постраждали від війни. У цьому вони мають дуже великий досвід. А також велику мережу волонтерів.

— Над чим зараз працює ваш фонд «Старенькі»? Які пріоритети ви собі ставите?

— З минулого року до нашої роботи додався напрямок адвокації, тобто відстоювання прав та інтересів літніх людей на державному рівні, в громадському секторі. Ми намагаємося привертати увагу до цієї теми всіх стейкхолдерів, бо вона, як ми бачимо з досвіду, дедалі більше стає актуальною та гострою. І в нас один із важливих напрямків на цей рік — це якраз активувати громадянське суспільство, привертати увагу саме громадських організацій, благодійних фондів, волонтерських спільнот, ну і держави безумовно, до цієї проблематики, щоб ми всі разом вивчали міжнародний досвід і найкраще втілювали в Україні. Насправді в Україні не так багато організацій, які спеціалізуються саме на допомозі та захисті прав літніх людей. Ми б хотіли розширювати це коло.

Також важливо говорити й про можливість підробітку або, взагалі, продовжувати роботу літнім людям. Для частини людей це ще й можливість просто виходити з дому, мати мету, рухатися кудись, спілкуватися з однолітками або молодшими людьми, знаходити однодумців, бути активними та продуктивними. Важливо працювати з ейджистськими установками, з дискримінаційними упередженнями, які існують в нашому суспільстві. Ми також у цьому напрямку плануємо діяти, бо адвокація — це широке поняття.

— Як ви думаєте, чи можемо ми зараз сказати, що наші пенсіонери мають гідну старість?

— На жаль, я думаю, що дуже невелика частина людей справді має гідну старість. Нам би дуже цього хотілося, але є дуже багато викликів і перепон на цьому шляху. Ми маємо ще один напрямок роботи — це дослідження закладів для літніх людей: як державної форми власності, так і приватної. На жаль, такі заклади здебільшого далекі від поняття гідна старість, повага до людини, дотримання прав людини. І це треба змінювати. І ми маємо велике поле для роботи в цьому напрямку.

— Куди можуть звертатися літні люди за допомогою?

— Найперше — це територіальні центри соціального обслуговування, які мають опікуватися літними людьми та можуть знати, які є благодійні чи гуманітарні організації в місцевості, в громаді, які можуть порадити й підтримувати літніх людей. Бо, звичайно, літній людині самій шукати допомогу значно складніше. А от піти до соціального співробітника, який може знати, який може порадити, — це найкращий спосіб. Окрім нашого фонду, літнім людям допомагає ще й БФ Let's Help. Він також є в «Києві цифровому». Крім того, можна звертатися й до HelpAge International.

— Яке завдання ти особисто і фонд загалом ставите перед собою на найближчий час?

— Наша велика мета і місія — це, власне, змінювати сприйняття та ставлення до людей старшого віку в нашому суспільстві, щоб було розуміння, що якась частина потребує підтримки й ось як ми можемо її надати. Варто розуміти, що всі ми будемо літніми людьми й захочемо, аби хтось і про нас турбувався. Зараз час нам допомогти людям віком за 70 років. Вони не перестають бути людьми, мати свої бажання, спроможності. Також ми хочемо працювати з громадським сектором, з громадянським суспільством, підсилювати цю тему в них. Крім того, зараз має розроблятися державна стратегія роботи з літніми людьми. Вона називається «Стратегія державної політики з питань активного і здорового довголіття» до 2030 року. Ми подали наші пропозиції робочій групі й вважаємо, що треба мати в цій темі комплексний підхід, який підтримується на державному рівні.

Фото: «Фонд "Старенькі"» роздає продуктові набори літнім людям, які їх потребують. Джерело: Фейсбук-сторінка фонду

Читайте також
Дослідження Publicis Groupe: Понад 80% опитаних українців продовжують стабільно донатити або волонтерити
Як допомогти, щоб не образити: БФ «Старенькі» пропонує делікатні способи допомоги літнім людям
Як фонд «Старенькі» допомагає самотнім бабусям і дідусям
Не шукати винних, а намагатися допомогти. Як працюють «Старенькі»
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Сибіга прокоментував убивство Портнова в Іспанії
Европейская правда
2025-05-23T18:51:52Z
Фінляндія заявила, що російські літаки могли порушити її повітряний простір
Европейская правда
2025-05-23T18:48:38Z
Лавров повідомив, коли РФ представить свій «меморандум» щодо припинення вогню
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T18:36:22Z
Таможенная война Трампа с ЕС, запуск фонда по недрам с США, Лавров отказал Ватикану: новости дня
Европейская правда
2025-05-23T18:36:19Z
Сибіга назвав нову головну мету Росії в переговорному процесі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T18:21:51Z
Обмін полоненими, Росія атакувала Одесу: є жертви. Головне за 23 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T18:00:22Z
Ірландія закликає Трампа до переговорів після погроз тарифами у 50%
Европейская правда
2025-05-23T17:55:43Z
Бойові дії в Україні можуть бути зупинені до середини літа цього року — прогноз JPMorgan Chase
ТСН
2025-05-23T17:51:18Z
Якщо Путін вирішить застосувати "ядерку": в Defense Express пояснили, як це відбуватиметься
TSN
2025-05-23T17:43:56Z
Поки ще є час: весняне підживлення, яке активує шалене зростання томатів — рецепт
ТСН
2025-05-23T17:40:48Z
Вчені назвали добавку, яка може уповільнити старіння на три роки
ТСН
2025-05-23T17:40:42Z
Яка користь банана для здоров’я чоловіка
ТСН
2025-05-23T17:39:38Z
Білкова дієта: принцип дії та дозволені продукти
ТСН
2025-05-23T17:39:09Z
Як схуднути на кефірі за три дні: варіанти дієти
ТСН
2025-05-23T17:38:56Z
Засіб номер 1 від білокрилки: як боротися зі шкідниками
ТСН
2025-05-23T17:38:05Z
Спалах гепатиту А: скільки коштує вакцинація у столичних приватних клініках
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T15:00:48Z
Спалах гепатиту А. Інфекціоніст розповів, кому варто уникнути вакцинації
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:00:08Z
Спалах гепатиту А: де вакцинуватися найдешевше
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:45:13Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Учасниця "Холостяка-12" оголосила про вагітність і показала свій помітно округлий животик
ТСН
2025-05-23T17:41:39Z
Каменських замилувала романтикою з Потапом і показала подарунок від нього на річницю шлюбу
ТСН
2025-05-23T17:40:08Z
"Холостяк" Терен шокував зізнанням про розрив з Бєлєнь після шоу: "Складно сказати, що ми були разом"
ТСН
2025-05-23T17:39:50Z
"Холостяк" Терен після гучних скандалів з Бєлєнь зізнався, чи тримає на неї образу: "Виринуло багато"
ТСН
2025-05-23T17:39:16Z
Переможниця "Холостяка-13" Бєлєнь гнівно звинуватила Терена у порушенні обіцянки: "Виживає, як може"
ТСН
2025-05-23T17:39:06Z
Дашу Квіткову запідозрили у романі з відомим 23-річним футболістом
ТСН
2025-05-23T17:38:57Z
Зірка "Топмоделі по-українськи" Самвел Туманян уперше став батьком і показав фото малюка
ТСН
2025-05-23T17:37:16Z
Дівам варто більше вчитися, а Скорпіонам слід попрацювати з імпульсивністю: гороскоп за картами Таро на 23 травня 2025 року
TSN
2025-05-23T17:42:57Z
Астрологи назвали два знаки зодіаку, доля яких постійно змінюється
ТСН
2025-05-23T17:41:48Z
Лушпиння часнику творить дива на городі: чому його обов’язково треба збирати, а не викидати
ТСН
2025-05-23T17:40:29Z
11 квітів, які не дають рости бур’янам, розпушують ґрунт, відлякують шкідників і приваблюють бджіл
ТСН
2025-05-23T17:40:12Z
В жодному разі: чому народні прикмети радять не прати на ніч — запам’ятайте на все життя
ТСН
2025-05-23T17:40:08Z
Обов’язково зробіть це з томатами після садіння у відкритий ґрунт: правильне підживлення та поливання помідорів
ТСН
2025-05-23T17:40:03Z
Який твій особливий дар: розшифровка за датою народження
ТСН
2025-05-23T17:39:48Z
Цей молочний продукт зовсім не корисний для вашого здоров’я, але він є майже у всіх холодильниках
ТСН
2025-05-23T17:39:46Z
З цими інгредієнтами млинці будуть в рази смачніші: зробіть таке тісто — і не пошкодуєте
ТСН
2025-05-23T17:39:32Z
Ігор Левадний повернувся додому: історія бійця, який понад три роки провів у полоні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T18:18:00Z
На Сумщині зберігається загроза ворожих обстрілів: влада змінила маршрути пасажирського транспорту
ТСН
2025-05-23T17:43:48Z
"Укрзалізниця" змінила рух поїздів до Рахова та Ясіні: провал ґрунту обмежив маршрути
TSN
2025-05-23T17:42:59Z
Наступ РФ на Сумщині: ворожі ДРГ проривають кордон на квадроциклах
TSN
2025-05-23T17:42:43Z
Уночі 23 травня дрони РФ атакували Україну: де звучали вибухи
TSN
2025-05-23T17:42:34Z
На Курщині пролунали вибухи на місці скупчення російської військової техніки
TSN
2025-05-23T17:42:13Z
Росіяни наблизилися до адмінкордону Дніпропетровщини у ще одній точці — DeepState
ТСН
2025-05-23T17:42:09Z
На Водолїів очікують глибокі розмови, а Рибам варто прислухатися до інтуїції: астрологічний прогноз на рунах на 23 травня 2025 року
ТСН
2025-05-23T17:42:07Z
В одній із областей з’являться мобільні блокпости — яка причина і що відбувається
ТСН
2025-05-23T17:41:59Z
Спадщина Портнова. Через суд він вимагав зарахувати одного з політиків до лику святих УПЦ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T18:27:54Z
Збройні сили Нідерландів відстають від цільових показників рекрутингу
Европейская правда
2025-05-23T18:19:38Z
Проведено масштабне випробовування дронів: долають 40 км і точно влучають у ціль
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T17:54:33Z
Викрадених Росією дітей може бути значно більше — Зарівна
ТСН
2025-05-23T17:43:48Z
У заповіднику "Києво-Печерська лавра" змінилося керівництво: що відомо
TSN
2025-05-23T17:43:37Z
Російські ударні дрони кружляють Україною: напрямок руху
ТСН
2025-05-23T17:42:56Z
23 травня — яке церковне свято, з якими проханнями цього дня слід звертатися до святих
TSN
2025-05-23T17:42:37Z
На Київщині літають безпілотники: працюють сили ППО
ТСН
2025-05-23T17:42:22Z
Яке сьогодні, 23 травня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2025-05-23T17:42:19Z
У Гамбурзі жінка з ножем напала на людей на вокзалі: є поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T19:18:48Z
Невідомий скоїв напад з ножем на вокзалі Гамбурга, багато постраждалих
Европейская правда
2025-05-23T19:07:26Z
У Харкові військовий стріляв у підлітків: образився, що назвали "ТЦКшником"
ТСН
2025-05-23T17:43:58Z
Моторошна аварія: у Києві авто влетіло в зупинку
ТСН
2025-05-23T17:43:50Z
З Ужгородського ТЦК чоловіка госпіталізували з травмою голови: що сталося
TSN
2025-05-23T17:43:47Z
На Запоріжжі пролунали вибухи
TSN
2025-05-23T17:42:43Z
У російському Єльці сталася масштабна пожежа на заводі після атаки дронів: відео
ТСН
2025-05-23T17:42:01Z
В Україні оголошена масштабна повітряна тривога
ТСН
2025-05-23T17:41:53Z
Росіяни атакували залізницю в Чернівецькій області
ТСН
2025-05-23T17:41:39Z
Глава аграрної конфедерації розповів, як холодна весна вплине на ціни на продукти
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T19:18:11Z
Яким має бути курс гривні: у МВФ дали відповідь
ТСН
2025-05-23T17:40:15Z
Лоукостер Ryanair висунув вимогу до українських аеропортів
ТСН
2025-05-23T17:38:59Z
Українці вже сплатили понад 4 млрд грн податку на нерухомість: де найбільше
ТСН
2025-05-23T17:38:40Z
Підняття прайс-кепів критично важливе для запобігання дефіциту електрики — Омельченко
ТСН
2025-05-23T17:37:24Z
Курс валют на 23 травня: скільки коштують долар, євро і злотий
ТСН
2025-05-23T17:36:33Z
Скільки коштує українська земля зараз: експерти прогнозують зростання цін
ТСН
2025-05-23T17:31:04Z
Великі банки США хочуть створити спільну цифрову валюту
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:48:03Z
Економіст назвав галузі, які найбільше постраждають від запровадження європейського екологічного податку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:06:45Z
Магнітна буря 23 травня: яка її потужність
ТСН
2025-05-23T17:42:50Z
Випорожнення пінгвінів можуть пом’якшити зміну клімату на планеті
ТСН
2025-05-23T17:42:23Z
Екологічна катастрофа ставить під загрозу виживання бджіл і людства
TSN
2025-05-23T17:42:06Z
"Атлантида пісків": у пустелі Руб-ель-Халі знайшли місто 5000-річної давнини
ТСН
2025-05-23T17:41:46Z
Вчені знайшли восьмий континент: що відомо про нове відкриття
ТСН
2025-05-23T17:40:05Z
Археологи знайшли місце, де Ісус перетворив воду на вино: фото
ТСН
2025-05-23T17:39:59Z
У "Дії" призупинять роботу низки сервісів: що відомо
ТСН
2025-05-23T17:39:49Z
Єдиному в світі морю без берегів загрожує небезпека: яка причина
ТСН
2025-05-23T17:38:00Z
В Україні запустили виробництво нових ударних дронів "Батяр": що відомо про розробку
ТСН
2025-05-23T17:37:04Z
Збірна Росії з хокею остаточно відсторонена від Олімпіади-2026 – джерело
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:54:02Z
Організатори присвятили чемпіонат Росії з кікбоксингу закладчику, якого ліквідували ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T13:27:35Z
Юнацька збірна України із футзалу в червні виступить на турнірі у Хорватії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T13:06:54Z
Збірні України з хокею дізналися місця проведення чемпіонатів світу у 2026 році
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T12:57:22Z
«Шахтар» ефектно презентував форму на наступний сезон
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:57:56Z
Стали відомі господарі чоловічого Євробаскету 2029 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:33:33Z
Одіозна чиновниця з РФ поскаржилася, що європейське лобі блокує допуск російських лижників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:12:53Z
Троє українських баскетболістів стали переможцями чемпіонату Латвії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:24:57Z
Canadian Shield: ще один суперник збірної України оголосив склад на матчі турніру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:12:04Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z