MY.UAНовини
Найкращі телефони без OS: золоті часи Sony Ericsson
Найкращі телефони без OS: золоті часи Sony Ericsson

Найкращі телефони без OS: золоті часи Sony Ericsson

Смартфони майже повністю витіснили пропрієтарні мобільні телефони без ОС, але так було не завжди. Щобільше, до появи Apple iOS та Google Android найкращі телефони без ОС були не менш функціональними та зручнішими за смартфони, а найбільш просунутими з них були не Nokia чи Samsung, а Sony Ericsson. Вони стояли на три голови вище за будь-який інший телефон того часу, але чому? В цьому матеріалі поговоримо про те, як шведсько-японські телефони були втіленням можливостей та якості, довершеним ідеалом і зразком технологій протягом тривалого часу.

Зміст

  • 1 Різниця між смартфоном і телефоном
  • 2 Король великої та жахливої Java 2ME
  • 3 В коробці знайдеться все
  • 4 Cyber Shot в кожну сім’ю
  • 5 Коли телефон розуміє свого власника
  • 6 Висновки
    • 6.1 Висловлюємо подяку компанії Sony Ericsson за чіткі фотографії, за щирі 3D Java емоції, за найкращий функціонал свого часу і за неоціненно великий вклад в розвиток мобільних технологій.

Різниця між смартфоном і телефоном

Наразі для людей поняття телефон і смартфон стали тотожними, але так було не завжди. Раніше більша частина продажів припадала саме на «мобілки» без OS. Населення не бачило явних переваг Symbian, Windows Mobile, Palm OS над функціональними телефонами початку 2000-х.

Смартфон перш за все має відкриту файлову систему і підтримує встановлення програм/ігор внутрішнього «робочого» формату (*sis, *cab, *prc, а не *jar, як для Java телефонів). Функціонально це давало серйозні переваги, адже Java машина була сама по собі «костилем» і працювала не надто добре.

Розробники з розв’язаними руками могли створювати функціональний софт та ігри з хорошою графікою та об’ємними текстурами. Деякі з них займали по 10-50 МБ, коли Java гра рідко перевищувала 1 МБ. З програмами ситуація була аналогічна.

Це все добре, але довгий час люди мали серйозні проблеми з доступом  до програм та ігор. Навіть перші покоління iPhone не мали вбудованого магазину програм, тому добувати потрібний софт було непросто. Завдяки своїй поширеності знайти програму чи забавку для Java було значно легше.

Додатковою перепоною міг стати високий поріг входження у світ смартфонів того часу. Наприклад, власник Nokia N82 завантажив *sis інсталятор крутого медіа плеєра, але він не відкривається через те, що чортові Symbian сертифікати застаріли, а на Samsung i780 виявлено проблему сумісності з *cab файлом, який був створений для версій Windows Pocket PC з іншими процесорами. Таких прикладів було чимало. Фанати старої школи зрозуміють.

На противагу всім цим незручним кнопковим смартфонам Sony Ericsson просувала свою Java платформу, яка була зручнішою, швидшою, зрозумілішою та не менш функціональною за топові рішення Nokia N-Series, які ще й продавалися за завищеними цінами. Користувач отримував все, що йому потрібно, а головне без зайвих рухів, натиском однієї кнопки. Все повинно працювати з коробки, як ми маємо на ринку сучасних Android/iOS. Відносно інших Java телефонів різниця була величезною, про що детальніше розповімо нижче.

Паралельно Sony Ericsson розвивала Symbian UIQ, які позиціювались більше як КПК. Це був зовсім інший клас пристроїв, який мав не ту ж саму цільову аудиторію, що флагмани Nokia N-Series, топові Samsung, LG, Motorola тих часів. В статті поговоримо саме про найпопулярніші, тобто класичні кнопкові телефони SE.

Король великої та жахливої Java 2ME

Java швидко заполонила ринок телефонів, витіснивши складний та ідеально оптимізований Mophun. Попри факт, що Java потребувала більше ресурсів і давала низьку продуктивність, на Sony Ericsson ця платформа працювала найкраще серед всіх виробників. Ніхто навіть не наблизився за рівнем сумісності та швидкодії до шведсько-японських телефонів.

Справа не лише в потужному начинні, а й в програмному підході. SE отримали відмінну оптимізацію, тому всі запущені програми/ігри (а запускалися 99%) працювали швидше, ніж на Nokia. Особливо це відчувалося у важких 3D іграх, як Galaxy On Fire, Rally Pro Contest, Planet Riders, Colin McRae Dirt тощо. Користувач отримував вищий FPS, ніж власники інших телефонів.

Samsung, LG та Motorola тим більше не могли конкурувати з Sony Ericsson, адже несумісність ледь не половини Java застосунків створювала негативний досвід використання. Гра/програма могла просто не запуститися, чого майже не бувало на умовному Sony Ericsson K800i. Користувач заплатив за гру, завантажену через платне SMS (з глянсового журналу про мобільні технології) і він гарантовано її отримував в робочому стані.

Порівняння продуктивності гри Rally Pro Contest на Sony Ericsson K770i (зліва) та Samsung S5350 (справа):

Наприклад, на телефонах конкурентів завжди були якісь обмеження на максимальний об’єм Java програми, а також вони не працювали в фоні. Sony Ericsson без проблем дозволяв згорнути Java гру, зайти в Opera Mini, завантажити рингтон, про який розповів друг під час паралельного переписування в ICQ і це все одночасно, наче на просунутому смартфоні. Платформа Nokia Series 40 ще довгий час була на дві голови слабшою за A100, а інші виробники на три голови.

Додатки на Sony Ericsson знаходити було легко, вони працювали швидше, ніж в конкурентів, так ще й мали максимальний рівень сумісності. Платформа Sony Ericsson A100 була функціональною, а оновлена A200 отримала покращений медіаплеєр, гігантську телефонну книгу і більш просунутий інтерфейс. Чи не щастя було мати такий телефон до епохи Android/iOS?

В коробці знайдеться все

Перевагою смартфонів є підтримка стороннього софту, який дозволяє розширити функціонал пристрою в потрібному власнику напрямі. В більшості випадків «з коробки» власник смартфона отримував базовий мінімум програм, які були в будь-якому іншому телефоні того часу.

До таких відносимо: годинник, будильник, таймер, секундомір, калькулятор, конвертер величин, записник, календар, диктофон, переглядач фото, музичний плеєр, відео плеєр, файловий менеджер, вебпереглядач, FM-радіо.

Sony Ericsson K770i (типовий представник SE A100) крім цього всього має такі програми: редактор відео, редактор фото, редактор музики, програма для розпізнавання музики (як популярний в наш час «Шазам»), ліхтарик (для моделей зі спалахом), захищені паролем нотатки для важливої інформації та програма для віддаленого керування комп’ютером через Bluetooth, про яку трохи детальніше поговоримо.

Всього в цієї утиліти є три режими: Presenter, MediaPlayer та Desktop. Кожен з режимів має гарячі клавіші для регулювання рівнем звуку, перемикання слайдів, перемотки музики/відео чи роботи безпосередньо на робочому столі Windows. Працює телефон з будь-якою версією OS від Microsoft без жодних «костилів». Тобто достатньо лише зв’язати два девайси та готово.

Sony Ericsson K770i дозволяє керувати комп’ютером з дивану, завдяки чому можна ставити фільм на паузу, перемикатися між вікнами, гортати вебсторінки чи навіть грати в ігри.

Forza Horizon 5 працює з незначними затримками, але їздити можна. Насправді така функція згодиться на презентаціях, адже так телефон може замінити пульт віддаленого керування. Викладачі в університетах оцінили б.

На цьому можливості Bluetooth не закінчуються. Більш як 20 років тому телефони Sony Ericsson вміли керувати іграшковою машинкою SE CAR 100, яка була сумісна з пристроями компанії того часу. Найважливішим аспектом роботи цього аксесуара були низькі затримки, що забезпечувало комфортне керування.

Ще один приклад можна привести з власного досвіду при роботі з Lego Mindstorm. Цей розумний конструктор також підтримує керування по Bluetooth, але не всі телефони добре працювали з програмою. В той час, коли Nokia 6230i та Samsung X700 не могли під’єднатися до Mindstorm, фото флагман Sony Ericsson K750i без проблем працював.

За необхідності власник Sony Ericsson міг під’єднати телефон до ноутбука як модем, використовуючи Bluetooth. В плані безпровідних підключень для цих телефонів не існувало жодних перепон – вони вміли буквально все. Ось які профілі Bluetooth підтримувало більшість моделей з платформою A100:

  • A2DP-Source
  • AVCTP
  • AVDTP
  • AVRCP-Target
  • BIP-ImagePush
  • BNEP
  • DUN-GW
  • FT-Server
  • GAP
  • GAVDP
  • Generic Object Exchange
  • Headset-AG
  • HFP (1.5) AG
  • HID-Dev-Keyboard-HID
  • HID-Dev-Pointing HID
  • OBEX
  • OPP-Client
  • OPP-Server
  • PAN-AP
  • SDP
  • Serial-DevA
  • Serial-DevB
  • Sync-Server

Чи вміли це все робити телефони інших виробників? Ні, не вміли. Чи можна було таке реалізувати на смартфонах Symbian/Windows? Так, але не на всіх. Окрім того, що потрібно було знайти програму з відповідним функціоналом, важливим фактором залишалась апаратна реалізація Bluetooth та інших компонентів.

До того перепоною ставала сумісність програмного забезпечення смартфонів Windows Mobile з апаратною складовою та величезні проблеми з сертифікацією програм на Symbian (хто мав Symbian 9.x, той зрозуміє наскільки це серйозно). В Sony Ericsson користувач отримував не просто робоче ПЗ, а ще й прямо з коробки, вже встановлене і готове до роботи одним натиском кнопки.

Після платформи A100/A200 умовна Symbian Series 60 v9.x здавалася незручним комбайном, який весь час потрібно налаштовувати та копирсатися в його програмному середовищі для того, щоб змусити працювати те, що вже й так працює в будь-якому Sony Ericsson без зайвих маніпуляцій.

Власне зрозумілість і простота відрізняли «прості» телефони SE від «просунутих» смартфонів Nokia, які не пропонували нічого принципово кращого. Високий поріг входження погубив Windows Mobile, а Symbian намагалася стати чимось «народним» і стала такою так сильно (ну майже те саме, що S40), що переважна більшість населення не бачила переваг цієї системи над Java телефонами Sony Ericsson.

Єдине, чого критично не вистачало для платформи A100 – вбудований переглядач документів MS Office, який був в Samsung D600 2005 року, а також смартфонах на будь-якій операційній системі. Windows Mobile Pro смартфони вміли не лише переглядати *doc, *xls документи, а й редагувати їх чи створювати з нуля.

Також телефони SE отримували оновлення «повітрям», як сучасні смартфони. Перевірити версію прошивки можна в налаштуваннях, де оновлюємо її без використання комп’ютера. Корпорація Nokia з їх «неперевершеними» смартфонами не могла запропонувати нічого подібного. Конкуренти Sony Ericsson були далекі до впровадження подібного функціоналу ще довгий час.

На останок поговоримо про багатозадачність. Саме це поняття застосовується зазвичай до смартфонів, адже вперше з одночасною роботою кількох програм користувачів познайомили КПК та різного роду комунікатори високого класу. Згодом воно перелізло на простіші смартфони, але не тільки. Телефони Sony Ericsson вміли відкривати багато програм одночасно, як і найкращі Symbian флагмани.

Такий функціонал згодом з’явиться в Nokia Series 40 та телефонах Samsung, але для цього знадобиться не менше 3-4 років. Будь-який телефон Sony Ericsson з пізньою версією A100 або A200 давав можливість згортати Java додатки та перемикатися між ними. Як показує практика, середньостатистичний телефон 2006 року з A100 здатен був тримати до 10 Java програм в оперативній пам’яті.

Більш просунуті A200, особливо останні моделі, без проблем запускали 20+ додатків без їх перезавантаження. Ігри трималися в ОЗП і не вилітали, хоча загальна продуктивність телефону могла знизитися. Такому можуть позаздрити навіть сучасні Android флагмани з їх жахливим RAM-менеджментом.

В цьому спливному меню також є додаткові вкладки, де можна налаштувати швидкий запуск, додаючи будь-які програми, пункти головного меню, ігри тощо. Цікавою є програма «Phone Status», яка показує модель телефону, рівень акумулятора у % (тоді це вміли далеко не всі виробники) та рівень наповненості пам’яті.

Жоден телефон тих часів від Samsung, Nokia, LG, Motorola, Fly, Alcatel, Phillips не міг показати того, що вміли Sony Ericsson. Лише смартфони давали такий рівень можливостей, але за умови встановлення сторонніх програм. Це своєю чергою створювало бар’єр між людиною і технікою, який часто був надто великим, щоб реалізувати всі можливості розумного телефону. Саме через високий поріг входження тогочасні смартфони Symbian Series 60 використовувались не за призначенням, а точніше без встановлення *sis додатків.

Cyber Shot в кожну сім’ю

 

Компанія Sony Ericsson зазвичай не намагалася економити на чомусь, щоб дати краще співвідношення технічних характеристик до вартості. Перш за все це стосується якості виготовлення всіх компонентів, а особливо камер. Саме завдяки Cyber Shot користувачі познайомилися з якісним мобільним фото.

Більшість телефонів того часу мали фіксований фокус і не могли нормально сфотографувати текст чи будь-який об’єкт зблизька. Наприклад, Nokia X7 2011 року випуску не мав автофокуса і видавав розмазані знімки, як і хітові бюджетники Samsung S5230 Star.

Не меншу роль грав спалах, який нівелював низьку світлочутливість. Майже всі камерафони Sony Ericsson мали автофокус, спалах та захисну шторку камери, що стало їх візитною карткою. Samsung Galaxy S1 2010 року випуску не мав спалаху і порівняно слабку камеру, яка програвала за рівнем деталізації Sony Ericsson K790i 2006 року випуску.

Кнопкові Java телефони Sony Ericsson зі спалахом та автофокусом: K750, D750, W800, W900, W810, K790, K800, W700, K550, K810, K850, K770, C702, C905, W902, C902, C510, G705, W705, W715, C901, C903, W995, Yari, Elm, Hazel.

А що там в конкурентів? Кнопкові телефони/смартфони Samsung зі спалахом та автофокусом: D900, U600, U700, i550, G600, G800, G810, U900, i8510, S7330, S7220, S7350, S9402, i7110, S5550. Список удвічі менший, хоча в загальному різних моделей Samsung випускав до трьох разів більше.

В класичних Nokia також не густо з комбінацією спалах + автофокус: N90, N93, N73, N95, N82, N78, N79, N96, N85, N86, 6500 Slide, E66, E71, 6700, 6720, 6710, E52, 6700 Slide, 6600i Slide, E75, E90. Це при тому, що більшість з цих моделей були щонайменше на 50% дорожчими за аналогічні Sony Ericsson.

Порівняємо декілька фото на Sony Ericsson K770i та Samsung S5350. Корейський телефон приблизно одного класу, молодший за японський на три роки, в обох 3.2 МП камера, але якість знімання принципово різниться.

Samsung S5350:

Sony Ericsson K770i:

За денних умов знімки непогані в обох варіантах, але спалах дає величезну перевагу вночі. Автофокус робить свою справу, тому маємо цілком нечитабельний текст в Samsung і високу контрастність в Sony Ericsson. Звісно, справедливо було б рівняти з умовним Nokia N82, але це принципово вища цінова категорія.

Компанія робила акцент на мобільному фото, адже в телефонах була встановлена програма-інструкція, де користувач отримував корисні поради і підказки. Насправді утиліта досить корисна і не виключено, що виховала багато людей, які цінують і вміють робити красиві знімки.

На клавіатурі Sony Ericsson K770i нанесені спеціальні піктограми, які підсвічуються в режимі камери. Так власник бачить функції гарячого доступу відразу, не копирсаючись в налаштуваннях. Дуже зручно і практично, особливо на фоні камер в Nokia N-Series.

Головним недоліком камер Sony Ericsson була якість відео. Більшість топових камерафонів SE писали справді жахливі відеоролики з низькою роздільною здатністю і невисокою частотою кадрів. Наприклад, SE K770i записує відео 177х144 пікселів.

Коли телефон розуміє свого власника

Майже всі телефони того часу мали мізерний об’єм вбудованої пам’яті, часто не більше 100 МБ, тому використання карт пам’яті було буквально обов’язковим для любителів фото, музики чи величезної кількості ігор.

Рідко який Sony Ericsson не мав комплектну карту Memory Stick чи Memory Stick Micro. Наприклад, до K770i йшла карта на 256 МБ, до недорогих музичних моделей W800 клали по 512 МБ, пізніше по 1-2 ГБ, а флагман SE W902 отримав 8 ГБ в комплекті.

Таку практику мали й деякі серії Nokia, особливо музичні, але на цьому все. Більшість виробників жаліли доставити картку, бо хотіли знизити собівартість телефону економлячи на всьому. Звичайна людина, не технічно просунутий користувач, не захоче підбирати картку потрібного формату, а хоче відразу щоб телефон працював як належить, тобто все потрібне вже в коробці.

Та це все дрібниці (за гроші покупця) порівняно з тим, як реалізована підтримка карт пам’яті на програмному рівні. Щоб зрозуміти всю суть і біль користувачів інших виробників, зробимо невелике пояснення поняття «за замовчуванням». Компанія Google платить мільярди доларів за те, щоб їх пошук був за замовчуванням в пристроях Apple, адже переважна більшість користувачів не буде міняти пошукову систему, а деякі не змінять початкову сторінку тощо.

Саме цей підхід ще давно розуміли в компанії Sony Ericsson, тому за замовчуванням всі ігри, програми, фото, відео та інші файли зберігаються на карті пам’яті без ручного втручання людини. Вбудованого об’єму ПЗП не вистачало активним користувачам на будь-якому телефоні, але далеко не всі моделі вміли ставити додатки на карту пам’яті.

Наприклад, в SE K770i вбудованої пам’яті лише 16 МБ. При встановленні гри вона автоматично зберігається на картці, звідки вже можна вручну переносити на телефон. В смартфонах Nokia також можна встановити додаток на зовнішній носій інформації, але за замовчуванням користувачу пропонують саме вбудовану пам’ять. Зустрічалися й такі програми, які відмовлялися працювати на картах пам’яті.

Ситуація на Windows Mobile ще гірша. Крім зміни стандартного сховища, власник смартфону стикався з проблемою кешування. Чимало програм, встановлених на SD карту, залишали кеш у вбудованій пам’яті пристрою, через що невеликий об’єм ПЗП на Samsung i200, i320, i600, i780, B7350 забивався навіть в просунутих користувачів через місяць-два використання.

Встановити тисячу Java додатків на телефон з картою пам’яті 8 ГБ? Немає проблем, це ж Sony Ericsson, можна завантажувати скільки заманеться, жоден з них не проникне до внутрішньої пам’яті без дозволу власника. Інженери вже подбали, щоб власник натискав лише одну кнопку при інсталяції *jar файлу, без відкриття непотрібних спливних меню зі зміною місця збереження.

Висновки

Без сумнівів, телефони Sony Ericsson часто перевершували за можливостями всіх конкурентів і не програвали технічно найкращим смартфонам тих часів. Платформа SE A100 пропонувала небачений функціонал з повноцінною багатозадачністю і неймовірно великим переліком вбудованих програм. Додаємо до цього найкращу на ринку Java машину та отримуємо ультимативну (і значно зручнішу) заміну смартфонам.

Ще однією особливістю Sony Ericsson були їх камери з автофокусом і спалахом. Майже половина моделей виробника мали ці привілеї, чого не сказати про техніку конкурентів. Недешеві, якісні, збалансовані апаратно та програмно телефони, які давали можливості на рівні смартфонів того часу. Найголовніше, що вони були зручними, зрозумілими і простими для пересічного користувача.

Крах кнопкових телефонів був неминучим, але компанія Sony Ericsson до останнього підтримувала цей напрямок. З іншого боку, після виходу SE K790 почалася стагнація без серйозних покращень. Вдосконалення платформи A200 відносно A100 були мінорними, а Apple iPhone у 2007 році змусив всіх виробників переглянути плани на майбутні релізи.

Конкуренти розвивалися швидше, миттєво адаптуючись під нові реалії ринку, які нав’язала найбільша технокорпорація сучасності, тому вимирання легендарних Java телефонів Sony Ericsson було неминучим. Велике «яблуко» та «зелений робот» нещадно знищили всі платформи, в тому числі SE A200. Люди більше не хотіли натискати клавіші, люди хотіли споживати вертикальний контент на великому дисплеї, гортаючи стрічку пальцями.

Не зважаючи на це, до епохи масового засилля iOS/Android кнопкові телефони Sony Ericsson гідно себе показували в плані функціонала та технічних можливостей. Вони впевнено перемагали конкурентів, на декілька років випереджуючи їх, особливо в програмній частині. Не дарма шведсько-японські мобільні телефони завоювали звання зразкових у своєму класі та увійшли в історію як переможці.

Золоті медалі компанії від редакції ITC:

  • Sony Ericsson K300i – найкращий бюджетний камерафон з підтримкою MP4 2004 року;
  • Sony Ericsson K750i – найкращий камерафон і найкращий телефон 2005 року;
  • Sony Ericsson K790i – найкращий камерафон і найкращий телефон 2006 року;
  • Sony Ericsson A100/A200 – найкраща мобільна Java платформа за весь час існування J2ME;

Варті відзнаки такі особливості:

  • Найкраща підтримка Bluetooth протоколів;
  • Найкращий музичний програвач Walkman;
  • Найкраща підтримка і найвища продуктивність Java 2ME;
  • Найкращий набір попередньо встановлених програм;

Не менш варті уваги:

  • Sony Ericsson Satio – найкращий камерафон і найкращий Symbian смартфон 2009 року;
  • Sony Ericsson Elm – найкращий кнопковий моноблок високого класу 2009 року;
  • Sony Ericsson Cedar – найкращий кнопковий телефон бюджетного класу 2010 року;
  • Sony Ericsson Xperia Play – найкращий ігровий Android смартфон 2011 року і найкращий ігровий смартфон за весь час;

Висловлюємо подяку компанії Sony Ericsson за чіткі фотографії, за щирі 3D Java емоції, за найкращий функціонал свого часу і за неоціненно великий вклад в розвиток мобільних технологій.

Теги за темою
AppleSamsung
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Вже били по Сумах: у Defence Express пояснили небезпеку "Шахедів" зі шрапнеллю
24tv
2024-11-25T22:09:25Z
Карта бойових дій в Україні станом на 26 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T22:00:05Z
Вибухи та потужна пожежа: українські дрони могли вдарити по місту Губкін на Бєлгородщині
24tv
2024-11-25T21:57:58Z
В окупованому Мелітополі почнуть штрафувати за «пропаганду чайлдфрі» згідно закону РФ
Детектор М
2024-11-25T21:34:32Z
Скандал із Сирським: військові "наїхали" на головкома ЗСУ – яка причина
TSN
2024-11-25T21:21:55Z
Поліція показала відео перших хвилин після ранкового удару Росії по центру Харкова
24tv
2024-11-25T21:12:18Z
На фронті - 185 зіткнень, ворог втратив 350 осіб на Покровському напрямку
УкраинФорм
2024-11-25T21:06:24Z
Днів без поранених критично мало: Михайлова розповіла, скільки бійців померли після евакуації
24tv
2024-11-25T20:21:55Z
У Києві та низці областей оголосили повітряну тривогу через загрозу балістики
УкраинФорм
2024-11-25T19:58:08Z
Європейські країни посилять військову підтримку України — Пісторіус
ZN UA
2024-11-25T22:09:53Z
Bloomberg: G7 готова посилити тиск на Китай за підтримку Росії
Европейская правда
2024-11-25T22:03:50Z
Путін вдвічі підняв виплати росгвардійцям за участь у війні проти України
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T22:00:21Z
Що буде в разі удару по Раді та загибелі нардепів – відповідає "слуга народу"
TSN
2024-11-25T21:51:09Z
Спецпрокурор США подав клопотання щодо припинення двох справ проти Трампа
УкраинФорм
2024-11-25T21:48:58Z
Удар ракетами ATACMS по Курській області: опубліковано відео ураження аеродрому
ZN UA
2024-11-25T21:42:02Z
США можуть розмістити ракети в Японії для реагування на можливе загострення ситуації на Тайвані
InternetUA
2024-11-25T21:35:58Z
Загроза наступу РФ: Жорін сказав, чи може ворог дійти до Запоріжжя
GlavRed
2024-11-25T21:27:59Z
Я хотіла зберегти мирні стосунки з Росією та Путіним, – Меркель
24tv
2024-11-25T21:27:57Z
Популярна пісня Ельзи з "Крижаного серця" знову підкорює мережу
24tv
2024-11-25T22:03:12Z
Вартий очікування: все, що відомо про приквел хітового мультфільму "Думками навиворіт"
24tv
2024-11-25T21:39:21Z
"Найбожевільніший вчинок": Джамала розповіла, на що зважилася під час війни
GlavRed
2024-11-25T21:27:44Z
Максим Галкін публічно принизив путініста Філіпа Кіркорова - подробиці
GlavRed
2024-11-25T21:27:01Z
Акторка з Маріуполя знялася в пропагандистському ролику
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T21:21:13Z
Неочікуваний дует: Женя Галич та Lely45 запрем'єрили кліп на пісню "Усе ж таки друзі"
24tv
2024-11-25T21:18:37Z
Колишній чоловік Ані Лорак показав свою нову супутницю - який вона має вигляд
GlavRed
2024-11-25T20:27:36Z
Головні тренди новорічних суконь 2025
360ua.news
2024-11-25T20:15:50Z
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Знай
2024-11-25T19:51:38Z
«Будуємо першу в Україні підземну лікарню для 2000 пацієнтів», — Синєгубов
Мій Харків
2024-11-25T21:30:55Z
8 звичок, які роблять успішні люди щоранку
Знай
2024-11-25T20:51:57Z
Ось 12 найпоширеніших нічних жахів дорослих і що вони означають
24tv
2024-11-25T20:27:06Z
Наскільки шкідливо їсти вночі: результати останнього дослідження
24tv
2024-11-25T20:06:07Z
Венерологиня попередила про надскладні наслідки невиявленого сифілісу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T19:00:23Z
Україна та Данія підписали угоду в сфері охорони здоров’я
УкраинФорм
2024-11-25T18:01:36Z
Названо ягоду, яка лікує абсолютно все
AgroNews
2024-11-25T17:37:52Z
В Україні презентували першу версію мапи реабілітаційних закладів - Мінреінтеграції
УкраинФорм
2024-11-25T17:36:00Z
В Україні посилять контроль над психіатричними оглядами: що зміниться
24tv
2024-11-25T16:45:18Z
Вест Гем впевнено обіграв Ньюкасл
Football.ua
2024-11-25T22:01:55Z
Лечче в гостях обіграв Венецію
Football.ua
2024-11-25T21:43:31Z
Полісся — Зоря 1:1 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2024-11-25T21:39:10Z
Визначилися номінанти на щорічні премії від ATP
УкраинФорм
2024-11-25T20:57:44Z
Президент Ла Ліги: Іноді Перес втрачає зв'язок з реальністю
Football.ua
2024-11-25T20:52:15Z
Чемпіонат України з вільної боротьби: юний спортсмен з Львівщини виборов перше місце
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T20:30:43Z
Роналду розриває в Лізі чемпіонів: відео розкішного дубля португальця
24tv
2024-11-25T20:27:17Z
Аморім — після свого дебюту в МЮ: Мої гравці занадто багато думали під час гри
Football.ua
2024-11-25T20:01:29Z
6:0 від Шахтаря, осічка Ротаня та дивне пенальті для Руха: як виглядає таблиця УПЛ після 14 туру
24tv
2024-11-25T19:51:36Z
26 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T22:06:40Z
Вся правда про короля Британії Чарльза III: проблеми зі шлунком, статеві зв'язки та загальний розбір матриці долі
Знай
2024-11-25T21:51:49Z
Пентагон відкрив тендери для роботи американських військових підрядників в Україні
УкраинФорм
2024-11-25T21:49:45Z
Німеччина планує навчати українських військових на рівні штабів батальйонів і бригад
УкраинФорм
2024-11-25T21:22:53Z
Місто у місті: що виробляє завод "Тайфун", який уразили Сили оборони у Калузі
24tv
2024-11-25T20:51:34Z
Скільки ракет ATACMS треба для потужної "бавовни" – експерт підрахував
TSN
2024-11-25T20:39:11Z
"Через їхню безпеку": Олена Зеленська зізналася, де перебувають її діти
GlavRed
2024-11-25T20:27:47Z
Палатний: "Українська команда" передала FPV-дрони підрозділу ССО "Рейнджер"
Знай
2024-11-25T20:21:33Z
Рік Зеленої Дерев'яної Змії: астрологиня розповіла, що на нас чекає у 2025-му
TSN
2024-11-25T20:21:14Z
Нацбанк за тиждень продав понад 590 мільйонів доларів
Хвиля
2024-11-25T21:36:49Z
Україна може подвоїти обсяг аграрного експорту
Хвиля
2024-11-25T21:03:40Z
ДТЕК поновив графіки відключень світла у 4 регіонах України
Хвиля
2024-11-25T20:21:05Z
Вартість яєць продовжує невпинно зростати: яка ситуація на ринку України
24tv
2024-11-25T20:03:01Z
В обмінниках зміниться курс долара: чого чекати українцям до 1 грудня
GlavRed
2024-11-25T19:25:24Z
Reuters: Австрія конфіскувала російський газ на 230 млн євро
Европейская правда
2024-11-25T19:16:44Z
Ціни на моркву в Україні продовжують падати: аналітики назвали вартість та пояснили тенденцію
Политека
2024-11-25T19:00:25Z
В Україні стрімко зростають ціни на овочі: як змінилася вартість огірків та помідорів наприкінці осені
Хвиля
2024-11-25T18:39:19Z
В грудні "Укрпошта" почне виплачувати українцям по 1000 гривень: кого це стосується
Фокус
2024-11-25T18:25:02Z
Рівнянина затримали за замах на умисне вбивство знайомої
Украина Криминальная
2024-11-25T22:09:11Z
Пожежа на Калузькому НПЗ: військовий експерт оцінив масштаби руйнувань
Политека
2024-11-25T21:51:39Z
У Тернополі чоловік написав на фасадах церков «число звіра»: йому загрожує п’ять років ув’язнення
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T21:42:10Z
В Сумах затримали диверсанта, що вчиняв підпали на замовлення російських спецслужб
InternetUA
2024-11-25T21:15:29Z
Літак російської авікомпанії в Анталії загорівся з тієї ж причини, що й п′ять років тому у «Шереметьєво» – The Insider
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T20:45:16Z
Росіяни атакували дронами Антонівку на Херсонщині, загинув чоловік
УкраинФорм
2024-11-25T20:45:10Z
Поблизу Греції затонуло судно з мігрантами, загинули шестеро дітей і двоє дорослих
УкраинФорм
2024-11-25T19:06:06Z
В Таїланді 300 розлючених мавп увірвались до поліцейського відділку
24tv
2024-11-25T18:21:16Z
У Києві суд відпустив на волю двох пенсіонерів, які напали на волонтера через українську мову
Комсомольская правда
2024-11-25T18:15:37Z
Робота мрії: в розкішний готель на Закарпатті потрібна доглядальниця за котами
TSN
2024-11-25T22:09:51Z
Не з ікрою чи шпротами: найкращий рецепт канапок на Новий рік
24tv
2024-11-25T21:57:13Z
8 речей, які ніколи не можна зберігати біля плити: це треба знати кожному
24tv
2024-11-25T21:33:28Z
2024 був кармічним, але чи пройшли ви урок: основні ознаки того, що в 2025 вам буде легше
Знай
2024-11-25T21:30:39Z
Хрусткі, легкі, неймовірно смачні: як приготувати вафлі у вафельниці
24tv
2024-11-25T20:42:48Z
Важливе правило етикету: яку кількість квітів дарувати не можна - точна відповідь
GlavRed
2024-11-25T20:27:35Z
Сіль чи пісок: чим найкраще посипати доріжки для безпеки взимку
24tv
2024-11-25T19:57:46Z
Небезпечний дитячий одяг з'явився на Temu: токсичність перевищила норму у сотні разів
InternetUA
2024-11-25T19:49:55Z
Сомельє назвав ідеальну закуску для коньяку: що відомо про золоте правило "3К"
GlavRed
2024-11-25T19:25:59Z
NVIDIA GeForce RTX 50xx першими отримають пам’ять GDDR7, — інсайдер
ITC
2024-11-25T21:55:47Z
Стартап Ubitium розробляє процесор, який об’єднає CPU, GPU, DSP та FPGA
ITC
2024-11-25T21:55:43Z
Криптовалютні шахраї викрали криптовалюту у 42 тисяч користувачів Bluesky
InternetUA
2024-11-25T21:51:12Z
Експерти назвали 5 бюджетних відеокарт, до яких варто придивитися у 2024 році
InternetUA
2024-11-25T21:01:50Z
Як стерти всі дані та відновити заводські налаштування на Macbook: інструкція
InternetUA
2024-11-25T20:13:57Z
На рендерах показали дизайн Samsung Galaxy A56 з новою камерою
InternetUA
2024-11-25T19:31:27Z
Лотерея як розвага: Як грати для задоволення, а не задля виграшу
iPress
2024-11-25T19:16:02Z
У космосі знайдено перший "зигзаг Ейнштейна": чому це важливо для людства та науки
24tv
2024-11-25T19:06:53Z
Американські розробники представили новітню кінетичну антидронову систему
InternetUA
2024-11-25T18:43:17Z
Водіям на замітку: як "врятувати" автомобіль від корозії – головні правила
GlavRed
2024-11-25T21:27:58Z
Mercedes-Benz W124 виповнилося 40 років
AutoCentre
2024-11-25T20:16:40Z
Розпочалися випробування першого у світі колісного навантажувача на водні
AutoCentre
2024-11-25T19:22:04Z
Tesla лідирує серед брендів за кількістю смертельних аварій
360ua.news
2024-11-25T18:33:47Z
Cтав відомий найекономічніший електричний фургон 2024 року
AutoCentre
2024-11-25T17:46:28Z
Представлено новий Chevrolet Aveo
Portaltele
2024-11-25T16:52:39Z
Повернення легенди: Toyota відродить культову спортивну модель
Фокус
2024-11-25T16:21:21Z
В Україні виготовили партію автопаливозаправників на шасі MAN TGM 4×4
AutoCentre
2024-11-25T16:15:26Z
Kia EV9 GT 2025: Електричний сімейний автомобіль зі спортивним характером та потужністю понад 500 к.с
ITC
2024-11-25T15:16:34Z